Cпазмалгон

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: N02BB52

Міжнародна назва: Spasmalgon

Діюча речовина: Метамізол натрію, Пітофенону гідрохлорид, Фенпіверинію бромід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Спазмалгон належить до досить відомої групи спазмоанльгетиків і застосовується в різних напрямках медицини для якісного усунення больових синдромів та спазму гладкої мускулатури.

Інструкція з використання лікарського засобу Спазмалгон

Засіб Спазмалгон виготовляється і випускається в розчинах для ін’єкцій і у вигляді таблеток. Таблетки, як правило, білуватого кольору з однаковими ризиками по одній стороні. Переважає випуск в блістерах по десять штук. Кожна коробка містить один – п’ять блістерів і має в своєму наявності докладну інструкцію по застосуванню даного засобу.

Ін’єкційний розчин проводиться в невеликих ампулах із застосуванням темного скла. Обсяг кожної ампули дорівнює двом або п’яти мілілітрів. Ампули, як правило, надійно укладені в піддони з пластика. Кожна упаковка містить десять штук і додається до препарату інструкцію.

Як і від чого може допомогти даний лікарський засіб? В основному Спазмалгон призначають хворим для усунення больових відчуттів і різних спазмів з будь-якою інтенсивністю. Головними показаннями до застосування можна назвати:

 • Колюче яскраво – виражений біль в кишечнику;
 • Вкрай хворобливі менструальні цикли;
 • Печінкова або звичайна ниркова колька.

Ін’єкції і таблетки Спазмалгону призначаються фахівцями в ході комплексної терапії при різних захворюваннях суглобів, а також як допоміжний засіб в післяопераційному періоді для якісного ослаблення інтенсивних болів.

Спазмалгон допомагає від головного болю і володіє додатковим жарознижуючим впливом. Виходячи з вищенаписанного, медикамент можна використовувати до складу комплексної терапій при інфекційних хворобах і загальновідомому ГРВІ.

Спазмалгон має деякі протипоказання до застосування. Перед тим, як почати терапію необхідно з особливою увагою вивчити інструкцію до даного препарату. Спазмалгон ні в якому разі не можна вводити ін’єкційно і приймати лікарський медикамент всередину в наступних не часто зустрічаються випадки:

 • Природна непереносимість, що входять до складу засобу інгредієнтів;
 • Вроджена несприйняття лактози;
 • Складні захворювання нирок і печінки, що супроводжуються повним порушенням функціоналу органів;
 • Підозри на непрохідність в кишечнику.

У періоди інтенсивного грудного вигодовування застосування категорично заборонено для дитини, вік якого не досяг шести років.

Спазмалгон з необхідною обережністю лікарі прописують особам, схильним до розвитку бронхоспазму і чутливістю до різноплановим анальгетиків багатьох ненаркотичних груп.

Дозування і застосування залежить від віку пацієнта. Спазмалгон в таблетках прописується хворим старше дванадцяти років перорально і, як правило, після рясної їжі. Також прийом залежить від особливостей індивідуального характеру кожного організму.

Дозування Спазмалгону розраховується практикуючим фахівцем, згідно з даними інструкціями лікарського засобу. Щоденна доза не повинна бути більше шести таблеток. Дитині, яка не досягла дванадцятирічного віку, доза засобу визначається в індивідуальному порядку, виходячи з його маси тіла і деяких особливостей організму.

Розчини для ін’єкцій Спазмалгону необхідно вводити внутрішньом’язово або внутрішньовенно по два – п’ять мілілітрів. Максимальна дозування – це десять мілілітрів на добу. Перед тим, як ввести медикамент необхідно зігріти ампули в своїх долонях до середньостатистичної температури тіла.

В середньому, довгостроковість загального курсу лікування засобом Спазмалгон становить близько п’яти днів, для дитини – не більше трьох діб. Якщо медикаментозний засіб не робить потрібного терапевтичного ефекту, хворому необхідно записатися на прийом до лікаря повторно.

Як відомо, Спазмалгон категорично забороняється приймати жінкам, які виношують дитину в перші шість місяців вагітності. На ранніх термінах вагітності застосування даного засобу може негативно позначитися і спровокувати розвиток незворотних аномалій та вроджених порушень у плоду.

Застосування засобу Спазмалгон через тридцять два тижні вагітності істотно підвищує ризики розвитку у майбутньої дитини істотного порушення кровотворення і значних змін з боку дихальних систем. Використання медикаментозного засобу в другому триместрі вагітності здійснюється тільки при появі серйозних показань. У тих рідкісних випадках, коли природна користь для матері перевищує всі можливі наслідки для плоду, статистичні відомості з безпеки кошти для майбутнього плода на цих термінах гестації ніде не надані. Виходячи з цього, весь курс лікування необхідно погоджувати і обговорювати з лікарем.

Інформація до роздумів: активні інгредієнти Спазмалгону моментально потрапляють в грудне молоко. Через це поєднання терапії цим препаратом і лактацією категорично забороняється під уникнення всіляких ускладнень з боку новонародженого. При крайньої необхідності подібної терапії матері-годувальниці необхідно моментально зупинити лактаційний період.

Відомо, для чого застосовується Спазмалгон, але чи є у нього побічні явища? При дотриманні всіх рекомендацій лікаря лікарський засіб переноситься досить добре. У пацієнтів з гіперчутливістю проявляються деякі побічні ефекти на тлі проведеної терапії:

 • Невеликі запаморочення, деяка млявість, апатичність, знижується потовиділення;
 • З’являється сухість у роті, невелика нудота, запори і малозначні болю в області підребер’я;
 • Знижуються показники артеріального тиску, підвищується серцебиття, відбувається невелике посиніння кінцівок;
 • Знижується рівень тромбоцитів і лейкоцитів;
 • Відбуваються деякі порушення працездатності нирок;
 • Може з’явитися невелика висип на вашій шкірі, можливі ознаки дерматиту.

До побічних ефектів при ін’єкціях спазмалгон можна віднести:

 • Невелике печіння в місцях уколів;
 • Набряки пошкоджених тканин;
 • Незначні гематоми.

Іноді трапляються випадки передозування ліками. У подібних випадках істотного перевищення прописаної фахівцем дози, у хворого можуть з’явитися такі ознаки:

 • Блювотні позиви і нудота;
 • Різке зниження артеріального тиску;
 • Істотне зниження потовиділення;
 • Плутається розуміння того, що відбувається;
 • Можливі незначні судоми.

У конкретних випадках передозування хворого в терміновому порядку слід супроводити до найближчого стаціонару, де йому моментально повинні промити шлунок і провести необхідну симптоматичну допомогу при гострій потребі.

Спазмалгон за порадою лікарів не слід приймати хворим одноразово з іншими спазмолітиками і анальгетиками, так як це суттєво підвищує ризики прояви злоякісних побічних ефектів і можливі передозування.

Поєднане використання Спазмалгону і препарату з седативною складової істотно підсилює ефект першого. Щоб уникнути ризиків появи лейкопенії слід виключити використання Спазмалгону з лікарськими засобами з групи цитостатиків.

Застосовуючи Спазмалгон більше п’яти днів поспіль необхідно звернутися в найближчу поліклініку і здати всі аналізи на вміст рівня лейкоцитів і тромбоцитів. При явному виявленні агранулоцитозу або тромбоцитопенії використання Спазмалгону необхідно зупинити. В період і проходження терапії даними лікарським засобом категорично заборонено зловживати алкогольними напоями. Це істотно підвищує ризики токсичних уражень нирок і печінки. При використанні медикаментозного кошти у пацієнта можливі прояви невеликого запаморочення і сонливості. Виходячи з цих відомостей, лікування препаратом не рекомендується поєднувати з керуванням складної апаратури і водінням автотранспорту.

Що входить до складу медикаменту Спазмалгон

У кожній таблетці міститься:

 • Метамізолу натрію – 500 міліграм;
 • Пітоф гідрохлориду – 5 міліграм;
 • Фенпівериній броміду – 100 міліграм.

Деякі допоміжні речовини: желатин, пшеничний крохмаль, стеарат магнію.

У зміст ампул обсягами 2 і 5 мілілітрів входять:

 • Гідрохлорид пітофенону об’ємом 4 міліграма (10 мг в 5 мл)
 • Натрій метамізол об’ємом 1 грам (2.5 грама в ампулі 5 мл)
 • Бромід Фенпівірінія об’ємом 40 мкг (100 мкг в 5 мл)

Існує ряд додаткових речовин, що сприяють якісному введенню ін’єкцій, таких як стерильна вода.

Ціна на лікувальний засіб Спазмалгон

Ціновий аспект на подібний препарат можна порівняти з середньостатистичною ціною на різні болезаспокійливі засоби з такою ж спрямованістю. Купівля Спазмалгону не вдарить по кишенях простомій людині і не змусить задуматися про вартість протягом усього курсу терапії.

Спазмалгон у всіх аптеках країни є безрецептурних медикаментозним засобом. Всі терміни придатності, як правило, вказані на виготовляється і продається упаковці. Розчини для майбутніх ін’єкцій слід зберігати в досить прохолодному і затемненому місці не більш, ніж два роки. Категорично забороняється використовувати Спазмалгон в ампулах, якщо візуально видно істотні зміни внутрішньої консистенції розчину, також поява суспензій і різних опадів. Таблетки Спазмалгон бажано зберігати при середньостатистичній кімнатній температурі не більше трьох років з дня їх виробництва.

Важливо знати: ні в якому разі не допускати зіткнення даного медикаментозного кошти з маленькими дітьми, щоб уникнути непоправних наслідків для їх незміцнілого організму.

Аналоги Спазмалгону

До аналогам кошти Спазмалгон можна віднести:

 • Спазмалін. Це спазмоанальгетікі комбінованого типу з яскраво вираженою, жарознижувальну і протизапальну складової. Допомагає від зубного болю і володіє додатковими спазмолітичними діями. До побічних дій можна віднести: відчуття незначного печіння і невелику сухість у роті. Можливі запаморочення і головні болі. Допустимі блювотні позиви і порушення стільця.
 • Спазган. Це засіб спазмолітичний і анальгезирующего характеру. Взаємодія інгредієнтів препарату призводить до істотної зміни фармакологічного ефекту. Допомагає від голови і при больових синдромах середньої інтенсивності. Є допоміжним засобом після хірургічних операцій і процедур подібної спрямованості.
 • Спазмоблок. Можна віднести медикамент до анальгезирующим лікарських засобів. Має протизапальну та жарознижувальну впливом на людський організм. При застосуванні лікувальний засіб всередину виявляється швидке всмоктування і образує досить активну метаболіту.

Увага!

Використання Cпазмалгон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.