Стодаль

Фармакологічна група: Гомеопатія, ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05

Міжнародна назва: Ovestin

Діюча речовина: Гомеопатичний склад

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Стодаль (Stodal) – це препарат, призначений для симптоматичної терапії кашлю у дорослих пацієнтів та дітей. Він є гомеопатичним та діє за принципом «подібне лікується подібним» ( «similia similibus curentur» з латині). Виробляється фармацевтичною компанією «Laboratoires Boiron» (Буарон).

Інструкція по застосуванню Стодаль

Як приймати? Сироп Стодаль слід приймати дорослим в дозуванні по 15 мл (відміряти мірним стаканчиком, що йде в комплекті) від 3 до 5 разів на день. Для дітей дозування нижче: по 5 мл від 3 до 5 разів на день. Тривалість терапії визначається фахівцем в індивідуальному порядку.

Побічні ефекти. Згідно з інструкцією до Стодалю, у осіб, які мають підвищену чутливість до інгредієнтів засобу, можуть виникати прояви алергії. Однак Стодаль не викликає сонливості, а також не містить декстрометорфану (DXM), димедролу або гвайфенезину (гліцерилу гваяколяту).

Застосування при ГВ. Засіб теоретично можливо застосовувати при вагітності. Але потрібно мати на увазі, що сироп містить етиловий спирт, а алкоголь протипоказаний при вагітності. Тому препарат використовують тільки тоді, коли очікувана користь переважує потенційний ризик для плоду або майбутньої дитини. Для вагітних дозування таке ж, як і для дорослих пацієнтів, але лікар може призначити більш низьку дозу.

Коли показаний (та протипоказаний) сироп Стодаль?

Показання

Відповідно до інструкції по застосуванню, засіб можна застосовувати дорослим та дітям для симптоматичної терапії кашлю – як продуктивного, так і непродуктивного.

Протипоказання

Сироп Стодаль не може застосовуватися при наявності підвищеної чутливості до будь-якого з компонентів препарату, головному або допоміжному. Також його не можна використовувати людям, страждаючим непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозної мальабсорбції, а також дефіцитом або недостатністю сахарази-ізомальтази.

Зверніть увагу, що не всі хвороби можуть бути вилікувані гомеопатією (деякі вчені взагалі ставлять під сумнів її ефективність, проте кілька досліджень показали зворотне). Якщо сумніваєтеся в доцільності застосування Стодалю, можливо, краще звернутися до алопатичних методів. У будь-якому випадку, слід проконсультуватися з лікарем з цього приводу.

Алопатія – це термін, який використовується гомеопатами та представниками інших видів альтернативної медицини для позначення класичної медицини. Він був введений засновником гомеопатії, французом Християном Фрідріхом Самуелем Ганеманом (1755-1843).

Що входить до складу сиропу Стодаль?

До складу Стодаль входить ряд гомеопатичних компонентів (всі в дозуванні по 0,95 г):

  • Pulsatilla 6CH. Це багаторічна трав’яниста дводольна рослина, що належить до сімейства Жовтець поряд з калужницею, сокиркою, весняником, жовтецями, жовтокоренем та живокостом. Вітчизняна назва Pulsatilla – простріл, в народі його прозвали «ургулькі». Рослина вкрай токсична, оскільки вона містить кардіогенний токсин та окситоксин. Однак переживати з цього приводу не варто, оскільки в Стодалю міститься гомеопатичне дозування прострілу, який не впливає на здоров’я. Вперше рослина була описана в гомеопатії Семюелем Ганеманом в 1805 році. Згідно з даними Університету Мічигану, Пульсатілла полегшує вологий кашель з густою жовтуватою мокротою.
  • Rumex crispus 6CH. Даний компонент являє собою щавель кучерявий з сімейства Гречані. Гомеопатичні засоби на основі щавлю показані при сухому кашлі, який посилюється при вдиханні холодного повітря. Його причиною є недостатня вологість слизової, яка викликає лоскотання та відчуття саден в гортані та нижче. Rumex також ефективний у разі кашлю, що супроводжується колючим болем в лівій легені.
  • Bryonia 3CH. Переступень або Бріоні – це рослина з сімейства Гарбузові. Але вона, м’яко кажучи, не дуже схожа на звичайний гарбуз, це багаторічна кучерява ліана, що має трав’янисте стебло. Дана трава призначається виключно в низьких дозах та токсична в високих концентраціях. Вона допомагає від сухого, твердого та болісного кашлю з мізерним виділенням мокроти та супутніми / паралельними головними болями. На думку лікаря Лізи Самет, канадського натуропата, людина, що потребує цей гомеопатичний компонент, особливо примітна тим, що їй гірше від будь-якого руху, незалежно від симптому рухів, які змушують її відчувати себе гірше.
  • Ipeca (Ipecac) 3CH. Вітчизняне найменування рослини – іпекакуана або блювотний корінь. Вона належить до сімейства Маренові та виростає в верхів’ях річки Амазонки. Вперше її лікарські властивості були розкриті німецьким лікарем Жаном Адріаном. Дані гомеопатичні ліки зазвичай призначають в низьких дозах для лікування рясного кашлю зі слизом. У високих дозах вона призводить до нудоти та блювоти (звідси її інша назва).
  • Spongia tosta 3CH. Даний гомеопатичний засіб допомагає при симптомах з боку органів дихання, в тому числі, кашлю. Інше ім’я речовини – Roasted sponge. Вона показана при захворюваннях гортані та трахеї з відчуттям сильної сухості, здавленості та затрудненного дихання.
  • Sticta pulmonaria 3CH. Медуниця – це багаторічна трав’яниста рослина з сімейства Шорстколистих. Вона росте в дикій природі та культивується в садівництві (виведено кілька декоративних сортів). Наукова родова назва трави – Pulmonaria, що пов’язано з його використанням для боротьби з легеневими захворюваннями. А найменування «медунка» асоційоване з його медоносними властивостями. Медунку застосовують в гомеопатії для природного лікування горлових інфекцій, застуди та грипу, алергії, ринітів та закладеності носа, а також від кашлю (бронхіту).
  • Antimonium tartaricum 6CH. Це вже не рослинний інгредієнт. Дана речовина являє собою калію антімонілтартрат (або калій сурмяновиннокислий), який складається з оксиду сурми та виннокислого калію. Застосовується в медицині як відхаркувальний та блювотний засіб. Показаний, в т.ч., при бронхіті особливо у дітей та літніх пацієнтів з сильним застоєм та слизом, який дуже важко відкашлюється; при емфіземі, особливо з вираженим брязкотом слизової, але з мінімальним відкашлюванням слизу.
  • Myocardium 6CH. Компонент тваринного походження. Міокардіум має бронхолітичні, відхаркувальні та муколітичні властивості. Він зменшує в’язкість слизу та покращує його відходження.
  • Coccus cacti 3CH. Інгредієнт тваринного походження на основі комахи- червець (Dactylopius coccus). З самок червецю добувають червоний барвник кармін. Ці комахи паразитують на кактусі роду опунція, мешкають в тропічній та субтропічній Південній Америці та мексиканському регіоні Північної Америки. Висушені тіла самок комах використовуються для приготування настоянок та різних розтирань. Червець використовується для лікування різного роду хвороб, в даному випадку – проти захлинаючого кашлю, також допомагає при астмі.
  • Drosera MT. Росичка круглолиста (Drosera rotundifolia) – це відома комахоїдна рослина з сімейства росянкових. На її листі знаходяться желисті волоски, які продукують в’язку рідину для уловлювання та перетравлення мух та інших комах. В лікарських цілях використовують листя та інші надземні частини «зеленого хижака». У гомеопатії використовується для боротьби з спастичним кашлем, який нагадує коклюш. Має явно виражені спазмолітичні та відхаркувальні властивості.

Також до складу препарату входить ряд допоміжних речовин: сиропи Полігала та Толу, сахароза, етанол та ін.

Яка ціна Стодаль?

Стодаль має цілком помірну ціну, що характерно для багатьох засобів в гомеопатії. Перед тим, як купувати сироп у звичайній аптеці, рекомендуємо зробити огляд цін на нього в інтернет-аптеках, можливо, ви знайдете істотно більш привабливу ціну.

Який можна підібрати аналог Стодаль?

Цей гомеопатичний сиропчик містить унікальний гомеопатичний склад. Тому, малоймовірно, що ви зможете знайти повний аналог Стодаль в аптеках. Однак, є кілька схожих засобів:

  • Бріапіс Едас-307м від «Едас» – сироп гомеопатичний на основі таких компонентів, як Apis mellifica (бджола медоносна), Aconitum napellus (Аконіт аптечний) та Atropa bella-donna (беладона-беладона) – це найбільш наближений аналог Стодаль за показаннями;
  • Пассамбра Едас-306 – сироп гомеопатичний на основі Passiflora incarnata (пасифлори), Ambra grisea (амбри грізеа), Pulsatilla pratensis (Пульсатілла), Tinctura Valerianae (валеріанова настоянка);
  • Пасифлора Едас-111 – гомеопатичні краплі, що містять Strychnos ignatii (рослина чілібуха Ігнація), Passiflora incarnata (пассифлору), Coffea arabica (звичайна кава);
  • Рінітол Едас-131 – багатокомпонентні краплі на основі спиртових гомеопатичних розведень Calcium carbonicum Hahnemanni (кальцію карбонату по Ганеману), Argentum nitricum (срібла нітрату), Allium cepa (цибулі ріпчастої), Pulsatilla pratensis (прострілу лугового) та ін.

Як гомеопатичні компоненти для лікування кашлю також можуть застосовуватися Kali bichromicum (Калі біхромікум), Gelsemium (Гельземіум), Arsenicum album (Арсенікум альбум) та Spongia tosta (Спонг тосту).


Увага!

Використання Стодаль без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.