Стоматофіт та Стоматофіт А

Фармакологічна група: Гігієна, Догляд за зубами і порожниною рота, Стоматологічні

Класифікація: A01AD11

Міжнародна назва: Stomatophyt

Діюча речовина: Рослинні екстракти

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Слизистий епітелій, що вистилає порожнину рота, а також ясен тканин може запалюватися по безлічі причин. Випадкове прикусування щоки, похапцем з’їдене непомите яблучко та інші фактори призводять до утворення хворобливих виразок та кровоточивості. З такими проблемами потрібно йти в стоматологічну клініку, де після огляду та точної постановки діагнозу лікар зможе призначити доцільне лікування. Серед препаратів, що користуються споживчим попитом, виділяється лінійка польських фітозасобів «Стоматофіт». Призначена для користувача інструкція, яка буде надана нижче, познайомить вас з різновидами медикаменту.

Стоматофіт та Стоматофіт «А»: загальні відомості та відмінність

Стоматофіт – це розчин на трав’яній основі. АТС-кодування – A01AD11.

Згідно з клініко-фармакологічною класифікацією, він відноситься до групи місцевих протизапальних фітопрепаратів для стоматологічного застосування.

Повна лінійка включає в себе:

  • Стоматофіт;
  • Стоматофіт «А»;
  • Стоматофіт «Експерт»;
  • Стоматофіт «Фреш» дорослий та дитячий.

Засіб з позначкою «Фреш» для дорослих, і для дітей не допомагає при запаленнях. Він використовується тільки для щоденної гігієни та профілактики каріозних утворень.

Медикамент з приставкою «Експерт» – це той же Стоматофіт, тільки в ергономічній упаковці. Він продається у вигляді спрея, його зручно брати з собою у відрядження та на відпочинок, та й взагалі в будь-які поїздки. В іншому відмінностей ніяких немає.

До складу Стоматофіту входять рідкі екстракти лікарських рослин:

  • Дубова кора.
  • Трава арніки.
  • Суцвіття аптечної ромашки.
  • Звичайний чебрець.
  • Шавлія листя.
  • Аірові коріння.
  • Листочки перцевої м’яти.
  • Етиловий спирт 70%.

Ліки представлено у вигляді коричневого розчину з гостро-трав’янистим запахом, розлитого по затемненим скляним флаконам різних ємностей (45/50/100/120 мл). Додається мірний стаканчик. В процесі зберігання субстанція може мутнути та утворювати осад.

Другий різновид містить у назві літеру «А», що позначає зміст знеболюючої речовини – анестезину (він же бензокаїн) серед основних інгредієнтів.

Завдяки йому відбувається заморозка болю  та пацієнт відчуває практично миттєве полегшення. Інші активні компоненти залишаються незмінними.

Пляшечка оранжевого кольору містить густувату темну коричневу рідину. Випускають його в одному обсязі – 25 мл.

Фармакологічна дія

В обох видах препарату рослинна сировина діє проти запального процесу, забезпечуючи відчутний терпкий та виражений антисептичний ефект. Ромашкові квіти та кора дуба пом’якшувально впливають на слизовий покрив, сприяючи регенерації тканини.

Матеріали дубильні речовини відповідають за в’язкість та при цьому активні у “війні” з грибками «Кандида» та бактеріями, які облягають порожнину рота.

Анастезин, який міститься в Стоматофіт-А припиняє біль.

Серед допоміжних компонентів важливу роль відіграє елемент-загущувач. Саме він затримує засіб на хворому місці, продовжуючи дію трав.

Стоматофіт: інструкція та протипоказання

Методи фітотерапії Стоматофітом дієві:

  • З появою афт на тлі поганої ротової гігієни або травмування внутрішньої поверхні губ та щік, прорізування зубів та пошкоджень піднебіння.
  • Якщо йде запальний процес у ротовій порожнині, в тому числі серозний гнійний (при гінгівітах / пародонтиту / стоматитах).
  • Запалені язику внаслідок укусу або впливу патогенних мікроорганізмів.
  • У взаємодії з іншими препаратами при пародонтозі.
  • Якщо зубні протези стали причиною виразки ясен та слизової рота.
  • Зоонозні запалення в роті.

Грибкова атака також може стати приводом для призначення фіторозчину.

Особливі вказівки

Оскільки склад структури Стоматофіта складається з натуральних трав та суцвіть, побічні його дії знижуються до нуля. З усіх можливих реакцій препарат здатний викликати лише короткочасне легке печіння та алергію. Саме тому при схильності до такої, або ж особливої ​​чутливості до складових компонентів, від застосування краще ухилитися та замінити чимось більш безпечним, виходячи з індивідуальних особливостей.

При вагітності медикамент також бажано змінити на безспиртові аналоги. Зміст етанолу несе певні ризики для плоду. Матусям, які тільки народили варто зважити всі фактори та вибрати або природне вигодовування, або Стоматофіт, оскільки спирт проникає в молоко та може пошкодити недосформовану нервову систему немовляти. Шавлій в складі негативно впливає на лактаційний процес – кількість виробленого молока зменшується.

Спиртова складова – основна причина, по якій дітям до 12 років не дозволяється користуватися Стоматофітом. А версія препарату з анестетиком передбачає використання тільки з 18 років.

Розчин може залишати на зубах та язиці жовтуватий наліт, однак він просто зчищається щіткою та не в’їдається в емаль.

Маніпуляції з рухомими механізмами, що представляють потенційну небезпеку при уповільнених психомоторних реакціях, проводити під час лікування не можна. Водіння автозасобів краще відкласти до одужання.

Ніяких даних про клінічні взаємодії з різними медикаментозними групами не надано. Однак якщо ви вже приймаєте будь-які ліки, повідомте про це свого стоматолога.

Алкозалежні громадяни та люди, що проходять антиалкогольну реабілітацію, повинні використовувати тільки терапевтичні засоби без етилових добавок.

Факти передозування за багаторічне існування Стоматофіту жодного разу не фіксувалися, але якщо з вами таке сталося, або ви випадково проковтнули розчин, то промийте шлунок та прийміть ентеросорбентний препарат.

Поради щодо застосування

Стоматофіт використовується для полоскання ротової порожнини.

Правила такі:

  • візьміть стаканчик-дозатор та відміряйте 7,5 мл ліків;
  • наповніть стакан попередньо кип’яченою та охолодженою водою в обсязі 50 мл;
  • влийте розчин та розмішайте;
  • сумішшю полощіть рот не менше 30 секунд.

Проводити процедуру належить мінімум 3 рази, але не більше 5 раз на добу.

Тривалість лікування становить від 5 до 14 днів. Якщо продовжити курс, слизову можна висушити.

Стоматофіт-А застосовується інакше:

  • підготуйте ватний диск або паличку та змочіть невеликою кількістю засобу;
  • змащуйте пошкоджені фрагменти тричі на день.

Біль притупиться відразу ж. Курс застосування 3-5 днів. Якщо за цей період не буде полегшення, то знадобиться звернутися в клініку.

Протягом 30-40 хвилин після полоскання та аплікацій не допускати попадання в рот пиття, їжі та інших ліків.

Як відрізняється ціна на Стоматофіт та його різновиди?

Порівнюючи вартість Стоматофіту та його різновидів, варто відзначити деякі відмінності:

  • Стоматофіт-А 25 мл та 50 мл простого засобу коштують приблизно однаково.
  • Ціна на Стоматофіт-Експерт приблизно в півтора рази вища, ніж на простий розчин, за рахунок насадки-розпилювача.
  • Ополіскувач Фреш в 1,5-2 рази дешевший.

Вся лінійка фітозасобів доступна будь-якому гаманцю. Купити ліки можна без рецепта. При виборі засобу керуйтеся лікарськими вказівками.

Що ефективніше – польський Стоматофіт або його аналоги?

Ефективність однотипних медикаментів може залежати не тільки від складу та якості інгредієнтів, а й від індивідуальних імунних особливостей пацієнта. Що кому більше підійде, повинен визначати фахівець.

Кращі замінники:

  • «АБІС». Маслянистий засіб на основі сибірської ялиці. Використовується не тільки в стоматології, а й в отоларингології, дерматології та загальнохірургічній практиці. Наноситься точково.
  • «Денамет». Гель з метронідазолом та глюконатом хлоргексидину. Виліковує безліч хвороб ротової порожнини.
  • «Пропосол». Аерозоль з рідиною на основі прополісу. Добре втамовує біль. Не можна розприскувати при екземі.
  • «Тантум Верде». Таблетки з бензидаміном, добре знеболюють та заспокоюють запалення.
  • «Граммидин-розчин». Впливає на запалене горло та слизову оболонку рота, знімаючи симптоми. Має м’ятний аромат.
  • «Мараславін». Застосовується безпосередньо лікарями-стоматологами при лікуванні пародонтозу, але ніяк не самостійно. Активними речовинами виступають відвари полину, плоди чорного перцю, гвоздикові бутони та імбирні корінця.

Самопризначення замінників неприпустимо.


Увага!

Використання Стоматофіт та Стоматофіт А без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.