Стопангін

Фармакологічна група: Від болю в горлі, ГРВІ, застуда і грип

Класифікація: R02AA20

Міжнародна назва: Stopangin

Діюча речовина: Гексетидин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Запальні процеси, що виникають у ротовій порожнині та горлі людини, призводять до незручностей: їй важко жувати та ковтати їжу. Про яке повноцінне життя може йтись, коли людина не може поїсти без болю та страждань? При найперших підозрах на початок запального процесу в горлі або роті слід якомога швидше звертатися до лікаря-стоматолога або іншого фахівця. Відкладання такого візиту здатне лише посилити проблему, але ніяк не вирішити її. Для терапії великої кількості запальних процесів у роті та горлі застосовується Стопангін. Назва препарату говорить сама за себе та здатна добре усунути хворобу горла. Перед застосуванням прочитайте спочатку інструкцію із застосування препарату.

Інструкція щодо застосування спрею Стопангін

Опис та склад препарату. Stopangin випускається у вигляді спрею, що застосовується місцево. Цей розчин містить у своєму складі таку діючу речовину, як гексетидин, а також метилсаліцилат та ефірні масла. Ця речовина володіє вираженим антимікробним ефектом, унаслідок чого й використовується для лікування патологій, які будуть вказані нижче.

Крім антибактеріальних властивостей, гексетиновий спрей також здатний на знеболювання, діючи як місцево-всмоктувальний анальгетик. Stopangin здатний на якісне обволікування стінок рота та горла, а це допомагає всім корисним компонентам у складі спрею всмоктатися швидше та краще.

Гексетидин є прекрасною речовиною, яка здатна ефективно знищувати безліч бактерій, вірусів та грибків (virius, bacterua, fungols). При цьому згадані збудники можуть мати різне походження. Якщо трохи заглибитися в цю тему, то можна зрозуміти – гексетидин заміщає тіамін природним шляхом. Тіаміном називається з’єднання, яке допомагає бактеріям та загальній патогенній флорі швидко розвиватися. Гексетидин має мінімальну токсичність, тому його дозволено використовувати й дітям. Тривале застосування ліків, що містять в собі гексетидин, здатне викликати швидке згортання крові.

Метилсаліцилат знаходиться на другому місці в списку головних компонентів, а це означає, що його значимість також знаходиться на другій сходинці. Виконує роль якісного протизапального компоненту за рахунок пригнічення циклоoксигенази. Це сильно впливаючий фермент, який відповідає за посилення шкідливого впливу мікроорганізмів місцево. Метилсаліцилат здатний на деякі подразнення слизової оболонки рота та горла шляхом додаткового печіння – це необхідно для того, щоб до вогнища запалення забезпечувався приплив крові. Це допомагає більш швидкому відновленню та лікуванню хвороби.

Ефірні масла евкаліпту (eucalyptius), ментолу (Menthol), перцю (piperis) та гвоздики (carnation) в складі спрею необхідні для того, щоб пом’якшувати дію двох перших компонентів, а також шкідливих бактерій, та обволікати слизову оболонку рота або горла. За допомогою ефірних масел, які є у складі Stopangin, усувається місцевий дискомфорт, який може давати набряклість, а також поступово знімається неприємне першіння в області горла та полегшується кашель шляхом його пом’якшення. З тієї причини, що в складі Stopangin є ефірні масла, цей препарат й має пролонговану дію.

Активні речовини, присутні в складі гексетидинового евкаліптового препарату, практично не всмоктуються в кров. Їх виведення, головним чином, відбувається разом зі слиною.

Від чого призначають? Гексетидиновий Stopangin часто призначається:

  • При фарингіті (PHARYNGITYS);
  • Під час терапії ангіни, включаючи присутні гнійні ускладнення (tonsillitiys purulentes adccomodatia);
  • При різних формах стоматитів (stomatityes dispensatore) та запальних процесах на яснах (peripleumonicys);
  • У ході лікування гінгівітів (GINGIVITIES) різного ступеня тяжкості;
  • При важких формах таких не розповсюджених запальних захворювань ротової порожнини, як пародонтоз та парондопатія (periodontall, parodontopati);
  • Для якнайшвидшого загоєння ранок та виразок у роті (vulnirua, ulcerla), які виникли в результаті місцевого хірургічного втручання;
  • При грибкових ураженнях (fungail infectionyes) слизової рота та горла – при кандидозі;
  • Для усунення альвеол (teethridge), а також запальних процесів на судинах, що може виникнути після видалення зуба;
  • При парадонтиті (periodontitius), який викликає неприємний запах з рота та запах гниття зуба;
  • Для усунення неприємного запаху з рота (malus).

Гексетидиновий Stopangin дозволений при вагітності, однак, тільки за призначенням лікаря та строго після 14 тижнів від дати зачаття.

Інструкція по застосуванню. Цей спрей для горла використовується місцево. Початкова доза гексетидинового Стопангіну призначається лікарем залежно від того, наскільки виражені симптоми хвороби в пацієнта.

Ефіромісний засіб приймають виключно після повноцінного обіду, сніданку або вечері. Також після обробки рота або горла цим спреєм та наступного прийняття їжі повинно пройти не менше 2,5–3 години. Спрей, який містить гвоздику, пшикають на слизову оболонку рота або в горло в тій дозі, яка була призначена лікарем, двічі на добу – вранці та ввечері. Ефірний розчин ні в якому разі не можна ковтати – він діє виключно шляхом місцевого впливу.

Для профілактики запальних хвороб у роті або горлі за допомогою гексетидинового засобу також здійснюється полоскання рота або горла. Для цього набирають одну столову ложку розчину та полощуть ним рот протягом 30– 40 секунд. Дорослі пацієнти здійснюють полоскання до 5 разів на добу, а для дітей число таких процедур скорочується до 3.

Якщо під час розвитку запального захворювання ротової порожнини на слизовій рота з’являється гній, то його можна витирати просоченим у гексетидиновому розчині ватним диском. Якщо в роті є занадто великі виразки та рани, то їх під час витирання гною варто не зачіпати.

Під час застосування гексетидинового спрею необхідно затримати дихання – якщо випадково вдихнути спрей, то можна викликати бронхоспазм або спазм дихальних шляхів (nervorium distentionye consumitir). Особливо це стосується дітей, тому перед зрошенням гексетидиновим спреєм ротової порожнини або горла необхідно попросити малюка, щоб він затримав дихання й точно простежити за цим. Слід зауважити, що евкаліптовий Stopangin протипоказаний тим пацієнтам, які страждають від хвороб, що викликають рефлекторний спазм.

Максимальний курс лікування евкаліптовим Stopangin – 7– 10 днів. За цей час симптоми хвороби повинні зникнути. Якщо цього не відбулося, то варто звернутися до лікаря. Він перегляне терапію і можливо призначить іншу терапію, наприклад, таблетки, які розсмоктуються в ротовій порожнині.

Яка ціна Стопангіну на сьогодні?

Stopangin у формі спрею продається в аптечних пунктах без вимоги рецепта. Тобто, будь-яка людина може прийти та без зайвих питань придбати ліки. Однак самолікування тут, як і в будь-якому іншому випадку, недоречне. Самостійне лікування Стопангіном, який містить гвоздику, буде доречним лише в разі, якщо пацієнт точно знає, що у складі препарату немає речовин, які йому протипоказані через алергію.

Розповідаючи конкретно про вартість ментолового Stopangin, можна сказати одне – вона не висока, але й не настільки низька, щоб препарат можна було назвати бюджетним.

Вибір аналога Стопангіну

Купівля препарату, максимально наближеного до оригіналу за дією, може знадобитися з різних причин. Але це не суть – головне, щоб аналог добре заміщав Stopangin, виконуючи всі необхідні функції. Список аналогів ментолового Stopangin:

  • Angilеx (Ангілекс);
  • Givalеx (Гівалекс);
  • Lorangine (Лорангін);
  • Loroliq (Лоролік);
  • Sangiva (Сангіва);
  • Tonzilex (Тонзілекс);
  • Agisept (Аджісепт);
  • Vokasept (Вокасепт);
  • Gorpils (Горпілс);
  • Traysils (Трайсілс);
  • Effeсt (Ефект);
  • Anginovag (Анджіноваг);
  • Ansibell (Анзібелл);
  • Yox (Йокс);
  • Betayod (Бетaйод);
  • Ingastreptolipt (Інгастрептоліпт);
  • Ingaflu (Інгафлю).

Увага!

Використання Стопангін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.