Стопдіар

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту, Протимікробні препарати

Класифікація: A07AX03

Міжнародна назва: Nifuroxazide

Діюча речовина: Ніфуроксазид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Дисфункціональні розлади кишкового тракту, пов’язані з проникненням бактерій, доставляють масу неприємностей та позбавляють повноцінного життєвого комфорту. Озноб та температура, болі в животі, нескінченні «походи» до унітазу, блювання та ін. Неприємні симптоми – хто не стикався з подібними станами? Добре, якщо в сховищах домашньої аптечки знаходяться ліки, здатні впоратися з хворобою. В цьому випадку – Stopdiar, це як раз той засіб, який «уб’є» бактеріальну діарею та врятує всю сім’ю від недуги.

Стопдіар: інструкція по правильному застосуванню

Nifuroxazide – що становить ядро ​​препарату, має протимікробні властивості. У хімічному відношенні – це нітрофуранове гідрофобне з’єднання жовтого кольору, розчиняється в спирті. Діюча речовина пригнічує й зводить нанівець багато життєвих процесів мікробних клітин, згубно впливає на грампозитивну (стафілококи, стрептококи та ін.) й грамнегативну флору (сальмонели, кишкова паличка, шигели, протеус, ентеробактерій та ін.)

До впливу препарату не уразливі мікроорганізми: Pseudomonas aeruginoza та Burkholderia cenocepacia. Разом з тим, антимікробні властивості субстанції не впливають на баланс мікрофлори кишечника, тому дані ліки можна назвати виборчим «вбивцею» кишкових патогенних мікробів, що не зачіпає корисні мікроорганізми.

Stopdiar використовується при гострій діареї, має бактеріальну природу, у дорослих пацієнтів та дітей. Найчастіше застосовується при неускладнених токсикоінфекціях в комплексному лікуванні з регідраціонними заходами. Активна субстанція «працює» відразу після вживання в просвіті кишечника, що не всмоктується з шлунково-кишкового тракту та активно пригнічує життєдіяльність патогенів.

Поліпшення стану хворого спостерігається відразу: припиняється виснажливий пронос, нудота й епігастральний біль. В аптечних закладах препарат можна придбати у вигляді таблеток, вкритих оболонкою, капсул по 100 та 200 мг й рідкої суспензії 200 мг / 5 мл.

Інструкція щодо застосування обумовлює дозування відповідно до віку пацієнтів:

  • дорослі та діти від 6 років – 200 мг чотири рази на день, обмеження – не більше 800 мг за добу;
  • дітям від 3 до 6 років – 200 мг три рази на день, добовий ліміт не більше 600 мг.

Слід витримувати 6-годинний інтервал між прийомом таблеток, запивати водою, не дотримуючись режиму харчування. Після трьох днів лікування без дієвого ефекту слід звернутися до лікарні. Рекомендований терапевтичний курс становить не більше 7 днів.

Stopdiar може викликати алергічні стани: гіперемію, сверблячі плями, кропив’янку. Алкоголь не сумісний при одночасному вживанні через можливість розвитку специфічних негативів у вигляді сильних болів у животі, галюцинацій, страху, відчуттів сильної спеки та ін.

Стопдіар – суспензія для дітей

За дослідженнями ВООЗ – щорічно понад 1 млрд. випадків всіх інфекцій припадає на зараження ентеротоксинами. Кишкові інфікування посідають друге місце серед усіх дитячих інфекцій та проходять важко, доставляючи багато страждань малюкам. Водно-сольова корекція, дієта та усунення бактерій й вірусів, які вразили кишечник – основна тактика лікування.

Маленькі пацієнти примхливі щодо прийому медикаментів. Скільки праці варто зробити батькам, бабусям, дідусям, щоб чудодійна пігулка потрапила в організм улюбленого чада. Тому фармацевтичні розробники лікарських форм створили зручну форму прийому Nifuroxazide для діточок у вигляді солодкого сиропу.

У флаконі темного скла міститься суспензія об’ємом 90 мл, що містить в 5 мл – 220 мг діючої речовини. До ліків додається зручна двомірна ложечка в 2,5 та 5 мл. Коригувальний смак сахарози та банановий ароматизатор роблять лікарський препарат приємним на смак, запах й подобається малюкам.

Схема дозування мікстури в залежності від вікової категорії:

  • малюки від одного до шести місяців – 2,5 мл (110 мг) 2-3 рази на добу через 8-12 годин;
  • шість місяців-три рочки – 2,5 мл (110 мг) три рази;
  • три-шість років – 5 мл (220 мг) три рази;
  • шість-вісімнадцять років – 5 мл (220 мг) тричі-чотири рази в день;
  • для дорослих – 5 мл (220 мг) чотири рази в день.

Мікстура Stopdiar призначається і для дорослих хворих, які не в силах проковтнути таблетки та капсули в силу будь-яких причин.

З 2000 року деякі європейські країни (зокрема, Франція), внесли зміни в лікуванні токсикоінфекцій кишкового тракту у дітей через істотно небажаних ефектів при лікуванні даними ліками. Тривалий час велися спостереження за маленькими пацієнтами під час терапії Ercefuryl з активним компонентом ніфуроксазид.

Після дискусій з виробником та медичним агентством Франції сторони прийшли до єдиного вердикту: заборона даного медпрепарату малюкам молодше двох років. Нітрофурани особливо небезпечні для новонароджених крихіток у зв’язку з незрілим станом систем ферментів й можливістю розвитку гемолітичної анемії новонароджених. Серед медиків до цих пір ведуться дебати про перегляд положення  щодо лікування дитячих інфекцій мікробного генезу Ерцефурілом.

Таблетки Стопдіар при вагітності та годуванні грудьми

Нітрофурани з діючою субстанцією Nifuroxazid, незважаючи на тривалу клінічну практику мають невелику кількість бібліографічних медичних досліджень й вважаються недостатньо вивченими засобами, що вимагає докази їх ефективної «роботи» та впливу на зароджуваність плоду. Тому, жінкам, які готуються до материнства, рекомендується отримати лікарську консультацію, перш, ніж зважитися на прийом будь-яких антибактеріальних засобів.

Застосовувати даний медпрепарат під час вагітності протипоказано, хоча й існують дані про безпечний вплив медикаменту в дослідженнях на тваринах. Краще убезпечити майбутню дитину від можливого негативного впливу нітрофуранового з’єднання. Що ж стосується жінок, що годують, анотація передбачає антибактеріальне лікування Stopdiar в крайніх випадках короткочасним курсом. Мала біодоступність робить малоймовірним перехід чинного компонента в грудне молоко матері, що безпечно для дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні. (За дослідженнями Armstrong 2015 г.)

Скільки коштує Стопдіар, ціна в аптеці

Stopdiar рекомендується купувати тільки в аптечних установах. Тут можна отримати безкоштовні поради від чого ліки, вартість, як приймати таблетки або вибрати подібний медикамент з таким же активним інгредієнтом в разі відсутності прописаного препарату лікарем. Stopdiar виробляється компанією Gedeon Richter Poland, прийнятний за ціною та знаходиться в лінійці середньої вартості ліків.

Часто ціна залежить від самої торгової точки, приналежності її до тієї чи іншої аптечної мережі та місця її розташування. Як правило, в центральних міських районах, ціни на медикаменти вищі, ніж в спальних та аптеках при лікарнях. Слід знати, що в Росії Stopdiar є безрецептурними ліками, в Україні ж відпускається за рецептом лікаря.

Існують аналогічні вітчизняні препарати з діючою речовиною Ніфуроксазид, які набагато дешевші свого імпортного конкурента і є доступними та бюджетними медикаментами. Вибрати ліки за прийнятною ціною з тим же активним компонентом допоможе провізор аптеки.

Ліки-аналоги Стопдіара

Вперше 5-нітрофуранове похідне було запатентовано в 60-х роках минулого століття та під торговим брендом Ерцефуріл активно просувався у Франції, як потужна «зброя» проти кишкової патогенної флори. Потім після закінчення дії патенту почалася ера дженериків під різними торговими марками:

  • Ентерофурил Босналек
  • Ерсефуріл Санофі-Авентіс
  • Ніфуроксазид Алкалоїд АД Скоп’є Македонія
  • Ніфуроксазид Ріхтер Гедеон Ріхтер
  • Ніфуроксазид Артеріум
  • Лекор Сперко Україна
  • Ніфурозид-Здоров’я Україна
  • Ніфуроксазид Тернофарм
  • Ніфуроксазид-Вишфа Україна
  • Елюфор ОЗОН
  • Ніфурал ФП Оболонський
  • Екофуріл АВВА РУС

Перераховані препарати різних фірм-виробників мають в складі однакову домінуючу діючу речовину та призначені дітям й дорослим.


Увага!

Використання Стопдіар без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.