Стоптусин

Фармакологічна група: Відхаркувальний засоби (препарати), ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05CA10

Міжнародна назва: Stoptussin

Діюча речовина: Бутамірату цитрат, гвайфенезин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Кашель може супроводжувати безліч різних хвороб. Його необхідно лікувати максимально швидко та ефективно. Для цього існує велика кількість медпрепаратів, які випускаються в різних лікарських формах. Одним з популярних засобів, які добре справляються з кашлем, є Стоптусин. Причому, він підходить для усунення як вологого, так і сухого кашлю у пацієнтів.

Інструкція по застосуванню Стоптусину

Таблетки, у формі яких також випускається описуваний препарат, призначені безпосередньо для внутрішнього прийому. Їх дозволено приймати тільки після 12-річного віку. Для дітей більш молодшого віку призначені інші форми випуску.

Як і у випадку з оральним розчином Стоптусин, таблетки слід приймати, виходячи з ваги пацієнта. Якщо вага хворого становить менше 50 кг або більше 90 кг, то йому варто приймати по половині таблетки 4 рази на день. Пацієнтам, вага яких варіюється від 50 до 70 кг, слід приймати 3 таблетки в день, при цьому на один прийом повинна припадати одна таблетка. Якщо ж хворий важить близько 70-90 кг, то йому призначають половину таблетки 3 рази на добу.

Починаючи лікування із застосуванням описуваних таблеток, слід пам’ятати, що інтервал безпосередньо між їх прийомами повинен становити не менше 4-6 годин. Також вкрай важливо не перевищувати призначене лікарем дозування препарату, оскільки в такому випадку ймовірність виникнення побічних ефектів значно зростає. Однак якщо цей режим дозування дотримуватися без будь-яких помилок, то препарат буде перенесений організмом добре.

Таблетки під час прийому не варто розкушувати або жувати – вони повинні потрапляти в стравохід в цілому вигляді. Для цього препарат запивають чималою кількістю рідини. Причому, це може бути не тільки вода, але й інші напої (сік, чай, трав’яний відвар).

Стоптусин в формі крапель

Одна з форм випуску препарату – це краплі оральні, які продаються у флаконах по 10 мл. Їх застосування має бути дуже обережним в дитячому віці, оскільки в складі цього засобу присутній етанол 96%. Крім спирту, в якості допоміжних компонентів в розчині виступає пропіленгліколь, рідкий екстракт лакриці, вода, спеціально підготовлена ​​для розчину та обов’язково ароматизатор, що надає препарату запах альпійських квітів. Активною речовиною в складі Стоптусину виступає бутамірату цитрат та гвайфенезин – ці компоненти відповідають за ту високу ефективність лікування, яку забезпечують дані ліки.

Краплі рекомендується приймати безпосередньо після прийому їжі. Краще, якщо пацієнт перед застосуванням препарату розведе його в невеликій кількості води (приблизно 100 мл). Також в цих цілях можна використовувати чаї, соки та інші напої. Дітям, яким найчастіше дуже важко відразу випити 100 мл води за раз, засіб можна розмішувати в меншому об’ємі рідини – наприклад, в столовій ложці.

Доза препарату безпосередньо залежить від ваги пацієнта та обов’язково його віку. Як правило, лікування встановлює лікар, так само, як і його тривалість. Іноді Стоптусин купують самостійно, без попереднього звернення до фахівця. У такому випадку його можна застосовувати не більше 1 тижня.

Стоптусин в формі таблеток

У складі цих таблеток присутні такі активні компоненти, як бутамірат цитрат та гвайфенезин. Крім того, ліки також мають й інші речовини в своєму складі – магнію стеарат, МКЦ, кремнію діоксид колоїдний та ін. Таблетки мають роздільну лінію з одного боку, завдяки чому препарат можна відмінно та точно дозувати.

Пацієнти все частіше стали цікавитися – від чого, крім простудного кашлю, застосовують відомий та недорогий Стоптусин? Незалежно від конкретної форми випуску препарату, він надає на організм пацієнта не тільки протикашлеву, але й обов’язково муколітичну та відхаркувальну дію. Завдяки цьому Стоптусин має наступні показання безпосередньо до застосування:

  • Бронхіт;
  • Бронхіальна астма;
  • Трахеїт;
  • Інфекційно-запальні хвороби, які вразили дихальні шляхи хворого;
  • Трахеобронхіт;
  • Пневмоконіоз;
  • Симптоматичний кашель, що виникає при оперативних втручаннях.

У переважних випадках Стоптусин призначають для усунення досить важкого кашлю, в процесі якого погано відходить мокротиння. Перед застосуванням ліків слід обов’язково та максимально детально познайомитися з інструкцією по його застосуванню.

Стоптусин в формі сиропу

Фіто сироп Стоптусин – це ефективний засіб проти кашлю, який виникає у дітей. Медикамент у зазначеній формі випуску призначений для пацієнтів дитячого віку, яким вже виповнився 1 рік. Найчастіше Стоптусин призначають дітям при таких хворобах:

  • Бронхопневмонія, що має гострий перебіг;
  • Трахеїт та бронхіт (хвороби можуть протікати як гостро, так і хронічно);
  • Коклюш, а саме – симптоматичний кашель, який проявляється нападами;
  • Бронхіальна астма.

Сироп слід приймати після їди. Справа в тому, що солодкуватий смак препарату в цій формі може знизити апетит та дитину буде складно нагодувати, якщо дати йому Стоптусин раніше.

Діти, вік яких становить 1-5 років, зазвичай приймають ½ -1 чайної ложки сиропу 2-3 рази на день, що залежить від більш конкретного віку. Якщо дитина, якій призначили Стоптусин, знаходиться у віковій категорії від 5 до 10 років, то йому можна застосовувати 1-2 чайні ложки медикаменту 3 рази в день. Пацієнтам 10-15 років призначають по 2-3 ч.л. сиропу 3 рази на день. Також препарат в цій формі при необхідності можна застосовувати й дорослим – починаючи від 15 років, в добу можна приймати 1 столову ложку препарату 3-5 разів на добу.

Як правило, лікування із застосуванням сиропу триває не більше 7 днів. Однак якщо симптоми кашлю усунулися в повному обсязі, то терапевтичний курс можна повторити після попередньої розмови з лікарем. Самостійне продовження курсу лікування препаратом заборонено, оскільки пацієнту можна серйозно нашкодити.

Сироп не застосовують у тих випадках, якщо дитині ще не виповнився 1 рік. Це може відбуватися тільки вкрай рідко та під строгим контролем педіатра, якщо у дитини спостерігається важкий кашель, що не піддається лікуванню іншими препаратами.

Ціна Стоптусина

Стоптусин – це той медикаментозний препарат, який відноситься безпосередньо до недорогих засобів на сьогоднішній день. Його вартість є радше середньою, ніж високою або занадто низькою.

Конкретну ціну препарату можна дізнатися прямо в аптечному пункті або на спеціальному сайті в інтернеті. При цьому не варто забувати, що Стоптусин випускається відразу в декількох лікарських формах з різним дозуванням активної речовини, що обов’язково впливає безпосередньо на формування вартості препарату.

Аналоги Стоптусина

Іноді людям доводиться шукати дієві замінники Стоптусином, які б давали собі раду з лікуванням важкого кашлю не гірше оригіналу. При цьому одні прагнуть заощадити, а інші – знайти препарат з меншою кількістю протипоказань. Порадившись зі своїм лікарем, можна взяти до уваги такі препарати для заміни Стоптусином:

  • Мукалтин. Це досить відомий лікарський засіб на сьогоднішній день, який має відмінний терапевтичний ефект та низьку вартість. Його ціна є нижчою, якщо порівнювати безпосередньо з оригіналом. Мукалтин випускається у формі таблеток – кожна має в складі 0,5 г алтеї лікарської (як висушеного екстракту). Саме цей природний компонент забезпечує досить швидке виведення мокротиння з бронхів, полегшуючи при цьому стан хворого. Цей аналог можна застосовувати при серйозних проблемах з шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба), а також при індивідуальній непереносимості рослини. Особливість таблеток Мукалтин полягає в тому, що їх приймають не тільки в цілому вигляді – у разі виникнення необхідності їх можна розчиняти в невеликій кількості рідини.
  • Пертусин. Як і попередній препарат, Пертусин виробляється на основі природного компонента. Ним є лікарська трава під назвою чебрець. Зазначений замінник Стоптусину відноситься до бюджетних лікарських препаратів, які активно борються з кашлем при таких хворобах, як бронхіт, запалення легенів та ін. Форма випуску пертусин – розчин та сироп для орального застосування, які поміщаються в скляні флакони по 100 мл. Перед застосуванням цього аналога слід максимально добре вивчити протипоказання до його застосування – Пертусин ні в якому разі не можна приймати при серцевій недостатності, під час вагітності та лактації, а також при наявності деяких патологій печінки та нирок.
  • Амтерсол. Це дуже відомий сьогодні бронхолітичний та муколітичний лікарський засіб. Його форма випуску – сироп, який приймають всередину. Основними компонентами в складі цього засобу є такі речовини, як хлорид амонію, бензоат натрію та бромід калію. Крім того, Амтерсол містить й природні компоненти – корінь солодкий, а також обов’язково траву термопсису. В якості допоміжних компонентів в описуваному сиропі присутня досить чимала кількість цукру для поліпшення його смаку та спирт. Отже, Амтерсол не можна приймати для лікування кашлю хворим на цукровий діабет, епілепсію та інші хвороби.
  • Лінкас. Проти кашлю, який виробляється однією фармацевтичною компанією в Пакистані. Відноситься до препаратів середньої цінової категорії. Лінкас є фітосироп, який випускається у флаконах. У складі препарату присутні 10 екстрактів лікарських рослин, які володіють не тільки протикашльовою, але і антибактеріальною, болезаспокійливою, відхаркувальною та протизапальною дією. Дані ліки дозволені до застосування, починаючи з дитячого віку 6 місяців. Вони мають лише два протипоказання: вік до півроку та індивідуальна непереносимість компонентів (одного або відразу декількох).
  • Бронхіпрет. Має відмінну відхаркувальну дію, яка забезпечується завдяки присутності в складі препарату екстракту чебрецю та листя плюща. Зазначені активні компоненти мають практично стовідсоткову безпеку під час застосування, за рахунок чого засіб дозволено застосовувати, починаючи з 3 місяців. Бронхіпрет застосовують в тому дозуванні, яке відповідає віку хворого, про що зазначено безпосередньо в інструкції із застосування ліків. Під час лікування Бронхіпретом потрібно обов’язково мати на увазі, що в його складі є приблизно 7% спирту.
  • Коделак бронхо. Недорогий лікарський препарат для лікування кашлю, який випускається в таблетованій формі. В якості активного компонента, який має необхідну лікувальну дію, виступає амброксол.

Увага!

Використання Стоптусин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.