Стрезам

Фармакологічна група: Ліки для нервової системи, Невралгія

Класифікація: N05BX

Міжнародна назва: Strеsam

Діюча речовина: Етифоксин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Стрезам (Stresam) – це капсульований рецептурний препарат для лікування тривожних станів. Його діючою речовиною є етифоксин (АТС N05BX), який похідний від бензоксазину. Стрезам призначається при психосоматичних проявах тривожності. Медикамент виробляється французькою компанією «Біокодекс» (Biocodex, місто Бове, регіон О-де-Франс).

Інструкція по застосуванню Стрезаму: на що потрібно звернути увагу

Як застосовувати. Який термін пити препарат та в якому дозуванні визначається лікуючим лікарем в індивідуальному порядку. Зазвичай призначають по 3-4 капсули за 2-3 прийоми. П’ють Стрезам до прийому їжі, запиваючи водою. Курс терапії може варіюватися в межах від місяця до трьох. Засіб не можна давати дітям через відсутність достатньої кількості клінічних досліджень з цього приводу.

Побічні ефекти препарату. Як і будь-який інший засіб, який впливає на психічний стан людини, Стрезам може заподіяти ряд побічних ефектів:

  • запаморочення – іноді ця побічна дія виникає на старті лікування та поступово зникає самостійно;
  • аналогічним чином може виникнути й сонливість;
  • небажані явища з боку шкіри та підшкірних тканин – макулопапульозний висип (плоскуваті та горбисті ураження шкіри);
  • алергічні реакції, набряк Квінке (дуже рідко), синдром Стівенса-Джонсона, симптоматика ураження різних систем та органів (синдром МРЕССО);
  • порушення роботи печінки, лейкоцитокластичний васкуліт;
  • кровотечі в міжменструальний період у представниць прекрасної статі, які використовують пероральні контрацептиви;
  • лімфоцитарний коліт.

Як можна припустити виходячи з офіційної інструкції до Стрезаму, ще, можливо, виявлені не всі побічні дії медикаменту. Тому в ній викладене прохання до всіх пацієнтів повідомляти медпрацівників про несприятливі явища на тлі його прийому. У свою чергу, медпрацівників просять повідомляти про дані явища, використовуючи національну систему звітності.

Протипоказання. Згідно з інструкцією по застосуванню, етифоксиновий препарат не можна пити при:

  • наявності підвищеної чутливості до будь-якого зі складових медикаментозного засобу;
  • шокових станах;
  • міастенії (патологічно швидкої стомлюваності поперечно-смугастих м’язів);
  • важких відхиленнях у функціонуванні нирок та / або печінки.

Передозування. При прийомі ультрависокого дозування засобу у пацієнта стійко підвищується артеріальний тиск. Показано промивання шлунка, якщо потрібно – використовується симптоматична терапія. Для цього препарату не існує специфічного антидоту – протиотрути, яка б припинила або послабила дію перевищеного дозування на організм.

Взаємодії. Якщо ви вирішили випити чарку рому або келишок вина під час лікування препаратом, майте на увазі, що алкоголь посилює седативний ефект Стрезаму. Тому вживати спиртні напої не рекомендовано.

Якщо засіб застосовується спільно з препаратами, які мають пригнічуючий вплив на центральну нервову систему, ефекти препаратів можуть взаємно потенціюватись – тобто, посилюватися. Це стосується, зокрема, похідних морфіну, бензодіазепінів, снодійних, аналгезуючих засобів, антидепресантів та інших.

Інші вказівки та застереження. Оскільки прийом препарату пов’язаний з виникненням сонливості та запаморочення, він може вплинути на здатність пацієнта / пацієнтки управляти складними механізмами або транспортними засобами, майте це на увазі.

Якщо на тлі лікування Стрезамом виникли серйозні реакції з боку шкірного покриву, виражена алергія, порушення роботи печінки, лікування слід зупинити.

В препараті є лактоза, тому його не можна приймати пацієнтам із природженою галактоземією (порушенням метаболізму на шляху перетворення галактози в глюкозу), первинною лактазною недостатністю (порушенням розщеплення лактози в організмі) та глюкозо-галактозною мальабсорбцією (аутосомно-рецесивними хворобами пов’язаних з патологією білка-переносника глюкози та галактози).

Активна речовина препарату: цікаві факти та властивості

Діюча речовина препарату – етифоксин – була вперше синтезовано в 1960-х німецькою компанією «Hoechst AG», яка пізніше стала «Aventis Deutschland» після злиття з французьким виробником «Rhône-Poulenc SA», а зараз є дочірньою компанією фармацевтичної групи Sanofi -Aventis, вийшла після угоди 2004 року. У той період на ринку домінували бензодіазепіни – різновиди снодійних речовин, що мають седативну, анксіолітичну (протитривожну), міорелаксичну та протисудомну дію.

Тому, як повідомляє вебпортал Indicator, фармакологи вирішили, що вони отримали якийсь «недобензодіазепін», який не дотягує до дієвості своїх високоефективних побратимів. В результаті цього непорозуміння, препарат залишався марно забутим близько 40 років. Однак з плином часу вчені з’ясували що бензодіазепіни не є такими вже нешкідливими. В кінці минулого – початку нинішнього тисячоліття з’явилися перші дослідження вчених, присвячені етифоксину, зокрема, його вивчали французи Ален Хамон, Ален Морель та Бернард Хьюе. Дослідницька робота активізувалася, було проведено кілька великих випробувань. Так, Домінік Сервант, Пол Гразіані та ін. з клініки Clinique de l’Anxiété порівняли етифоксин з буспіроном, добре вивченим препаратом для лікування тривожних станів. З’ясувалося, що обидва засоби дієві та безпечні у пацієнтів, що страждають порушеннями адаптації з надмірною тривожністю.

Також вчені Р. Шліхтер та В. Рибальченко разом з однією зі страсбурзьких лабораторій відзначають, що препарат відрізняється максимальною вибірковістю та фізіологічністю впливу на симптомокомплекс тривоги.

Вважається, що Стрезам в загальному відповідає критеріям та вимогам, що висуваються до анксіолітиків небензодіазепінової природи:

  • ліквідація комплексу невротично-тривожних симптомів (страху, напруги, тривоги та ін.);
  • підтримку стандартного ритму життя (ходіння на роботу, навчання та ін.);
  • безпеку (незначна кількість серйозних побічних ефектів);
  • можливість комбінації з іншими сомато-та психотропними препаратами;
  • зручність терапії;
  • економічна доступність (адекватна ціна) та відсутність серйозних перешкод при виписуванні засобу лікарем.

Механізм дії етифоксину не схожий на дію бензодіазепінів (хоча вони теж впливають на той же рецептор) та є наступним. Він активує канали, що містять субодиницю β2 та β3 рецепторного комплексу ГАМК та  вироблення активних нейроактивних стероїдів (нейростероідов). ГАМКА-рецептор відповідає за гальмування нервового збудження, відповідно, після стимулюючого впливу на нього досягається протитривожний ефект. Різниця в принципі впливу означає те що етифоксин може використовуватися разом з препаратами бензодіазепінової групи (проте тільки за вказівкою лікаря).

Ціна Стрезаму в аптечних пунктах та в інтернеті

Ціна на медикамент Стрезам трохи вище середньої. Причому ціновий проміжок в різних аптеках може бути значним, тому не полінуйтеся і приділіть кілька хвилинок вашого дорогоцінного часу на порівняння вартостей в різних аптеках – благо це можна з легкістю зробити онлайн. Ціни відображаються і для звичайних аптечних точок і для інтернет-сайтів, що пропонують фармацевтичну продукцію.

Чи можливо підібрати аналоги препарату Стрезам?

Якщо вам потрібно підібрати заміну Стрезаму, зверніть увагу на такі препарати:

  • Адаптол від «Олайнфарм», Мебікар-Татхімфарм від АТ «Татхимфармпрепарати» на основі мебікару;
  • Афобазол від «Фармстандарт-Лексредства»;
  • ЛАЗі від «Др. Вільмар Швабе »на основі масла лаванди вузьколистої (Lavandula Angustіfolіa);
  • Селанк краплі від російського ІНПЦ (Інноваційно Науково-Виробничого Центру) «Пептоген».

Порадьтеся з вашим лікарем, можливо він підкаже вам ще й інші аналоги Стрезаму.


Увага!

Використання Стрезам без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.