Сульфацил Натрію

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01AB04

Міжнародна назва: Sulfacyl-sodium

Діюча речовина: Сульфацетамид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Захворювання очей – це часте явище на сьогоднішній день, з яким стикається все більша кількість людей. Хворого переслідує сильний дискомфорт під час розвитку тієї чи іншої хвороби, в результаті чого він не може жити звичним життям, оскільки її якість помітно погіршується. При багатьох проблемах з очима лікарі призначають такий препарат, як Сульфацил Натрію. Це ефективні краплі, які позбавляють пацієнта від хвороби за порівняно короткий проміжок часу. Крім офтальмології, зазначені краплі дуже часто застосовують безпосередньо в ЛОР-практиці.

Інструкція по застосуванню Сульфацил Натрію

Препарат призначають при різного роду інфекційно-запальних хворобах очей. Це стосується таких захворювань, як всякого роду кон’юнктивіти, блефарити, а також обов’язково такої хвороби, в процесі якої на рогівці виникають множинні гнійні виразки. Лікування повинен призначати лікар, оскільки при перевищенні дозування та безконтрольному застосуванні ліків у хворого може проявитися передозування лікарським засобом. Хворий в результаті може відчути хворобливе почервоніння, сильний набряк та свербіж повік. Крім того, у нього може сильно роздратуватися та почервоніти слизова оболонка ока. При появі подібних симптомів дозу та частоту застосування ліків зменшують. Якщо навіть при зменшенні дози ліків пацієнт не починає відчувати себе краще, то Сульфацил Натрію слід повністю скасувати та викликати лікаря для проведення симптоматичної терапії, а також призначити інше лікування.

Сульфацил Натрію солофарм призначений виключно для місцевого застосування – потрапляння ліків всередину строго неприпустимо. Під час застосування слід дотримуватися прописаних лікарем або рекомендованих в інструкції доз ліків.

Для дорослих слід застосовувати розчин Сульфацилу 300 мг / мл. При цьому разова доза повинна становити не більше 2-3 крапель в уражене око. Процедуру слід повторювати 5-6 разів на день. Отже, інтервал між застосуваннями препарату становитиме від 4 до 5 годин.

Сульфацил також нерідко застосовують і дітям при вищеописаних захворюваннях очей. Мінімальний дитячий вік, з якого дозволяється застосовувати ліки – 2 місяці. У лікуванні слід використовувати розчин Сульфацилу 200 мг / мл. У кожне хворе око слід робити 1-2 краплі препарату не частіше 4-5 разів на добу.

Терапевтичний курс може бути різним, що в обов’язковому порядку залежить від стану здоров’я хворого та його віку. Середня тривалість курсу лікування із застосуванням Сульфацилу Натрію становить, як правило, від 7 до 10 днів.

Слід зазначити, що до тих пір, поки дитині не виповнилося 2 місяці, йому ні в якому разі не можна застосовувати зазначені очні краплі. Крім того, в педіатричній практиці не застосовують розчин Сульфацилу 300 мг / мл – лікування дітей слід проводити виключно розчином 200 мг / мл.
лікування нежиті

Незважаючи на те, що Сульфацил Натрію є очними краплями, нерідко лікарі призначають цей препарат і при нежиті. Краплі відрізняються неймовірною антибактеріальну дію. Однак, крім знищення шкідливих бактерій, краплі швидко та ефективно знімають запалення.

Для того щоб лікування нежиті очними краплями було коректним, воно повинно обов’язково підтвердитися лікуючим лікарем. Таким способом можна уникнути ускладнень та несприятливих явищ.

Основне показання, при якому Сульфацил можна капати в ніс – це виникнення бактеріальної інфекції у пацієнта. Іноді бактеріальний нежить плутають з вірусним, однак, у пацієнтів часто один вид нежиті змінюється іншим. Якщо причиною нежиті стала бактеріальна інфекція, то у хворого завжди буде закладений ніс, оскільки цей показник є одним з найбільш явних. При цьому, як правило, спостерігається нежить та набряк слизової оболонки носа. Слід зазначити, що якщо виділення з носа мають прозорий колір, то це вірус, однак, при появі жовтуватого або зеленуватого слизу можна з упевненістю визначити бактеріальну інфекцію.

З тієї причини, що Сульфацил Натрію не володіє судинозвужувальним ефектом, на відміну від основного числа сучасних спреїв для носа, його дуже часто застосовують і для лікування дитячого нежитю. Застосування судинозвужувальних препаратів від нежитю вкрай небажано в дитячому віці, оскільки такого роду засоби викликають звикання організму та шкодять здоров’ю.

Призначення Сульфацилу замість інших препаратів від нежитю відбувається ще й з тієї причини, що цей препарат є дивно дешевим, особливо якщо порівнювати з сучасними дорогими спреями. Люди, яким часто доводиться стикатися з лікуванням нежиті, не з чуток знають, які завищені ціни мають багато препаратів.

Для нежиті використовують 20% Сульфацилу Натрію. Дана концентрація не здатна принести організму будь-якої шкоди, знищуючи при цьому безліч бактерій.

Тривалість лікування нежиті із застосуванням Сульфацилу становить не більше 7 днів. При цьому варто капати в кожну ніздрю по 2 краплі препарату не частіше 3 разів на добу. Для того щоб краплі надавали необхідний клінічний ефект, перед їх застосуванням рекомендується прочистити ніс за допомогою підігрітої води.

Сульфацил Натрію для лікування отиту

Захворювання вух є великою небезпекою, ніж може здатися на перший погляд. Справа в тому, що їх початкові симптоми, як правило, виражені слабо та багато пацієнтів просто не помічають появи хвороби. При появі болю або сильного дискомфорту у вухах потрібно враховувати, що це – далеко не перші симптоми хвороби та вона вже добре прогресує. Лікування вушних захворювань повинно бути негайним та ефективним за рахунок сильних засобів. Сульфацил Натрію – це той лікарський препарат, який нерідко використовується і в отоларингології.

Застосовуючи Сульфацил Натрію, вкрай важливо робити це правильно та дотримуватися таких правил:

  • Для терапії необхідно використовувати 5% або 10% розчину препарату. Перед застосуванням його необхідно трохи підігріти, затиснувши флакон в руці на кілька хвилин. Краплі в холодному вигляді використовувати не варто – це може не тільки завдати дискомфорт, але й спровокувати судоми.
  • Під час процедури закапування ліків краще використовувати чисту піпетку – так ліки краще проникнуть в слуховий канал.
  • Після закапування ліків у вухо слуховий прохід слід добре помасажувати протягом 5 хвилин. Для цього рекомендується використовувати чистий ватний тампон.
  • Далі необхідно повернути голову в протилежний бік, щоб залишки препарату вивільнили вухо.
  • Після проведення всіх процедур слід протерти зовнішнє вухо ватою.

Сульфацил можна використовувати не тільки для закапування вух, а й обробляти вушні порожнини дещо іншим способом. Для цього потрібно взяти стерильну ватяну паличку, вмочити її в розчин та обробити з її допомогою вушний прохід. Це потрібно робити гранично акуратно, щоб не травмувати барабанну перетинку.

Форма випуску Сульфацил Натрію – краплі

У складі препарату міститься така активна речовина, як сульфацил натрію. Крім того, краплі складаються і з допоміжних компонентів, таких, як натрію тіосульфат, спеціальна ін’єкційна вода, розчин соляної кислоти. Розчин виглядає як безбарвна рідина, але в рідкісних випадках може мати ледь помітний жовтий відтінок.

Після того, як краплі потрапляють безпосередньо на кон’юнктиву, вони проникають в тканини ока. Переважна частина ліки діє місцево, однак, малий його відсоток все ж потрапляє в кров, всмоктуючись через слизову оболонку ока.

Препарат випускається в невеликих пластмасових флаконах, ємність яких складає 10 мл. Краплі відрізняються простотою та зручністю під час використання, оскільки на флаконі є спеціальна кришечка для дозування засобу. Слід зазначити, що розкритий флакон не варто зберігати більше 7 днів – по їх закінченню розчин стає повністю непридатним до використання та його краще викинути.

Особливості застосування

Перед початком лікування хворий повинен упевнитися, що у нього не виникне жодної негативної реакції на препарат. Справа в тому, що при алергії на сульфаніламіди реакція може бути дуже серйозною та важкою – зафіксовані поодинокі випадки, коли такого роду лікування Сульфацилом закінчувалося смертю. Крім цього, негативна реакція на препарат може проявитися у вигляді синдрому Стівенса-Джонсона, блискавичного некрозу печінки, токсичнго епідермального некролізу та інших небезпечних патологій.

Негативні реакції на препарат дуже часто виникають у тих пацієнтів, які раніше не мали індивідуальної непереносимості або гіперчутливості по відношенню до сульфаніламідів. Якщо пацієнт помітив, що у нього розвиваються будь-які реакції гіперчутливості, включаючи простий висип, він повинен відразу ж припинити використання крапель.

Так як Сульфацил відноситься безпосередньо до антибактеріальних препаратів, його не варто застосовувати довше рекомендованого терміну. Тривале лікування Сульфацилом Натрієм може стати причиною швидкого та інтенсивного зростання патогенних організмів, включаючи грибів. Крім того, бактерії можуть стати нечутливими до сульфаніламідів, що вкрай небажано.

Застосування Сульфацилу Натрію під час вагітності заборонено, оскільки немає достатніх даних, які б говорили про безпеку препарату. Оральний сульфаніламід може посприяти виникненню у дитини ядерної жовтяниці в тому випадку, якщо вагітна жінка буде його приймати. У цей період краще знайти більш безпечний препарат. Якщо ж застосування Сульфацилу не можна скасувати через стан здоров’я вагітної, то лікування в такому випадку має бути під ретельним та строгим наглядом лікаря.

Жінки, які годують груддю новонародженого, не повинні застосовувати Сульфацил під час лікування – це може викликати ядерну жовтяницю у дитини, оскільки саме цю реакцію викликає системне застосування препарату. Тим не менш, багато лікарів призначають своїм пацієнтам Сульфацил Натрію під час лактації для лікування різних захворювань очей, а також нежиті.

Ціна Сульфацил Натрію

Перевага препарату полягає в тому, що ці очні краплі мають дуже низьку вартість, за рахунок чого їх відносять безпосередньо до бюджетних засобів. При цьому купити Сульфацил Натрію можна абсолютно в будь-якій аптеці на сьогоднішній день, не надаючи рецепта від лікаря.

Сульфацил Натрію не має дешевих аналогів. Однак цим препаратом дуже часто замінюють інші засоби такої ж дії, які мають більш високу вартість. При цьому якість та результат лікування Сульфацил Натрієм не поступається дорогим препаратам. Іноді лікарі рекомендують замість Сульфацилу Натрію купити Альбуцид.


Увага!

Використання Сульфацил Натрію без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.