Супрастин

Фармакологічна група: Засоби від алергії

Класифікація: R06AC03

Міжнародна назва: Suprastin

Діюча речовина: Хлоропірамін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Класичний протиалергенний препарат Супрастин є одним з найстаріших засобів, а тому в нашій країні важко знайти сім’ю, в чиїй домашній аптечці не виявилося б заповітної коробочки. Активне застосування його на території країн радянського союзу почалося понад півстоліття тому, але через десятиліття фахівці сперечаються про ефективність діючої речовини, його переваги та недоліки. Нині важливість ліків визнають Росія, Боснія та Герцеговина, Угорщина, Грузія, Латвія, Литва, Сербія та Хорватія. Водночас ВООЗ та американське агентство FDA сумніваються у високих якостях Супрастину.

Інструкція по застосуванню Супрастину — від чого використовують препарат

Інструкція по застосуванню засобу містить в собі вичерпні відомості про його призначення та протипоказання. В основі ліків міститься речовина хлоропірамін. Дана хімічна сполука чинить активну антигістамінну та М-холінолітичну дію. Це означає, що фармакологічний ефект гістаміну після прийому ліків істотно знижується, він не здатний проникати в клітинні рецептори, що відповідають за імунологічну реакцію організму та викликати запалення. Порушення М-холінореактивних структур серйозно знижується, викликаючи підвищення внутрішньоочного тиску, ослаблення секреції деяких залоз, параліч акомодації та її десяток побічних ефектів.

Відомі десятки симптомів, з якими здатний боротися Супрастин, для чого його й приймають. Серед них всі алергічні прояви: кропив’янка, набряк Квінке, риніти, кон’юнктивіти, сироваткова хвороба, екземи, дерматити та інші. Багато лікарів призначають препарат в комплексному лікуванні ГРВІ. Оскільки приблизно з другого дня хвороби рівень гістаміну в крові істотно зростає. Доведено також ефективність ліків в боротьбі з кашлем, закладеністю носа, чханням.

Додатковим ефектом в лікуванні алергічних дерматозів є його снодійний вплив на організм. Відомо, що сильне свербіння знижує якість сну, що призводить до порушень роботи організму. Прийом Супрастину дозволяє поліпшити сон та психо-невротичний стан в цілому. Але й ця ж дія засобу є значним побічним ефектом, через яку його не рекомендується застосовувати водіям та особам, чия робота пов’язана з необхідністю підвищеної уваги та швидких психомоторних реакцій.

Препарат заборонений до прийому новонародженим дітям, а також вагітним та годуючим жінкам. З обережністю його призначають особам із захворюваннями печінки, нирок, серцево-судинної системи.

Призначення Супрастину дітям

Препарат можна призначати від алергії маленьким дітям, починаючи з другого місяця життя. При цьому використовується доросла таблетована форма, яка розтирається в порошок та додається в молоко або воду.

Серед найбільш часто зустрічаючихся показань до прийому засобу у немовлят відзначається атопічний дерматит, кропив’янка, нейродерміт та екзема. Суворо забороняється починати використання ліків без консультації з дитячим педіатром, оскільки він з легкістю проникає в незміцнілу нервову систему дитини. Вживання ліків без рекомендації лікаря допускається тільки в екстреному випадку одноразово.

Багато дитячих лікарів призначають препарат з профілактичною метою в період вакцинації та ревакцинації дітей. Це дозволяє повністю уникнути гострої імунної реакції організму на живі або анатотомічні вакцини проти дифтерії, поліомієліту, кору, краснухи, коклюшу, правця, туберкульозу. Думки про необхідність такої профілактики між фахівцями розходяться, але негативних наслідків при прийомі Супрастину в період вакцинації не виявлено. Більш того, засіб здатний надати деяку знеболюючу дію та заспокоїти дитину.

Препарат можна давати дитині не довше тижня. В іншому випадку високий ризик звикання до нього організму та розвитку побічних ефектів. Особливо небезпечними з них вважаються порушення в роботі центральної нервової системи, запаморочення, нервове збудження або навпаки, гальмування. Недосконала шлункова система дитини іноді реагує на застосування ліків нудотою, проносом, болем у животі. Слід пам’ятати, що чим молодша дитина, тим менше повинен тривати прийом Супрастину.

Якщо виникла негативна реакція на Супрастин, а можливості замінити препарат на інші ліки немає, знизити виражені побічні ефекти допоможе перенесення часу прийому або скорочення дозування.

Ціна на препарат Супрастин

На сьогодні Супрастин під цією назвою виробляється тільки однією фармацевтичною компанією з Угорщини «Егіс». Препарат випускається у двох формах: у вигляді упаковки таблеток по 20 штук та в ампулах для внутрішньовенних та внутрішньом’язових уколів по 5 штук. Він відноситься до середньої цінової категорії товарів й на перший погляд доступний кожному. Для порівняння, антигістамінні ліки другого покоління перевищують вартість класичного супрастину не менше, ніж у 2 рази. Але для об’єктивності слід розуміти, що безперервна дія речовини становить всього кілька годин, тому приймати його дорослій людині доводиться 3-4 рази на добу, в той час як нові засоби дозволяють обійтися однією пігулкою в день.

Рідка форма випуску є досить дорогою, на тлі таблеток, але уколи здатні швидко зняти серйозні алергічні прояви, коли вживання препарату перорально стає неможливим.

Цінова політика різниться в залежності від частини Росії, України в якій розташована аптека. Найдешевше придбати супрастин можна в Центральному федеральному окрузі Росії, а саме в Білгороді, Володимирі, Калузі, Москві. В Україні це Київ, Харків, Львів, Одеса. Кілька вище встановлені ціни на північному заході Росії (міста Архангельськ, Вологда, Петрозаводськ) та півдні країни (міста Астрахань, Волгоград, Ростов-на-Дону). Найдорожче засіб продається в Приволзькому федеральному окрузі, а саме в Уфі, Саранську, Пензі, Іжевську.

Необхідне дозування Супрастину

Перед початком вживання препарату рекомендується уважно ознайомитися з рекомендаціями про те, як правильно приймати ліки, щоб досягти гарної ефективності, але уникнути небажаних наслідків.

Для досягнення найкращого та швидкого результату супрастин рекомендується випивати під час їжі. У період прояви сильних симптомів алергії доза дорослої людини повинна складати по 3-4 таблетки на добу. Дітям до 6 років призначають не більше четвертинки таблетки, а дітям старшого віку по половині таблетки. Перевищення дозування можливо тільки при повній відсутності побічних ефектів у пацієнта та потроху. При цьому можливий максимум складе 2 мг діючої речовини на 1 кг ваги хворого.

Індивідуально розраховується доза препарату для осіб, які мають хронічні захворювання черевної порожнини та сечостатевої системи. У цьому випадку засіб призначається після дозволу ведучого медичного спеціаліста, який здійснює контроль за перебігом хвороби та з обов’язковим виконанням його рекомендацій.

Симптомами виникнення передозування можуть стати загальне занепокоєння, порушення координації, судоми. У дітей крім цього виділяють збудження та тривожність, тахікардію, лихоманку та інші ознаки. Якщо передозування підтверджене, слід провести промивання шлунка пацієнта та дати йому активоване вугілля. Інші заходи проводяться під контролем медиків в спеціалізованій установі.

Аналоги препарату Супрастин

Аналоги Супрастину поділяються на ті, в основі яких також використовується хлоропірамін та для створення яких використовуються інші речовини, що володіють антигістамінним ефектом.

До першої групи входять російський хлоропірамін компанії «Сотекс» у вигляді розчину для ін’єкцій, українські Хлоропіраміну гідрохлорид, Супрагістім та Супростилін, білоруський Хлоропірамін-ЛФ у вигляді мазі, таблеток, ін’єкцій. Принцип дії, побічні ефекти та протипоказання у перерахованих засобів повністю збігаються зі звичним для нас класичним Супрастином. Деякі відмінності присутні тільки в ціні. Білоруський дженерик коштує значно дешевше.

До другої групи антигістамінних препаратів входить безліч популярних засобів: Діазолін (діюча речовина мебгідролін), Лоратадин, Тавегіл (діюча речовина клемастіну гідрофумарат), Зодак (діюча речовина цетиризин дигидрохлорид), Фенистил (діюча речовина диметинден малеат). Якщо порівнювати Супрастин з Тавегілом, останній явно програє за кількістю можливих побічних ефектів та ціною. Лоратадин має тривалу дію, на відміну від багатьох інших ліків. Діазолін виграє в інших антигістамінних препаратів внаслідок своєї низької ціни, але він не такий ефективний. Перевагою Зодаку є зручна дитяча форма в краплях, яку з легкістю можна дати навіть найменшій дитині. Феністил й зовсім випускається у вигляді гелю, таблеток, крапель, навіть крему для лікування герпесу. При цьому його дозволяється використовувати вагітним жінкам.

Кожен аналог має низку своїх переваг та недоліків. Зупинити свій вибір на тому чи іншому засобі можна тільки знаючи, яка головна мета, вік пацієнта та передбачувана тривалість лікування. Якщо причина алергії криється в сезонному цвітінні, доцільно вибрати препарат, приймати який можна протягом більш тривалого часу, ніж супрастин. Проти укусів комах та інших шкірних проблем зручні мазі та креми.

Супрастин по праву вважається перевіреним часом та найдоступнішими ліками проти алергії, оскільки знайти його можна буквально в будь-якій аптеці. Але можливі побічні ефекти змушують уважно вивчати інструкцію. Для деяких дорослих людей він категорично не підходить в силу особливостей професії.


Увага!

Використання Супрастин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.