Табекс

Фармакологічна група: Нікотинова залежність і тютюнопаління, Шкідливі звички (лікування)

Класифікація: N07BA

Міжнародна назва: Tabex

Діюча речовина: Цитизин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Відомо, що куріння – це дуже небезпечна для здоров’я і життя людини шкідлива звичка. Саме з цієї причини багато людей починають кидати куріння, використовуючи для цього найрізноманітніші методи. Одним з ефективних способів, який допомагає позбутися від цієї згубної звички, є препарат під відомою назвою Табекс. Це дуже ефективний засіб, який при правильному застосуванні допомагає відносно швидко подолати куріння. Перед його застосуванням слід вивчити інструкцію.

Інструкція по застосуванню табекс

Препарат дозволений до застосування виключно дорослим пацієнтам, які серйозно налаштувалися відмовитися від хронічного нікотинізма. Застосування таблеток паралельно з курінням не дасть ніяких позитивних результатів лікування, в той же час пацієнт може зіткнутися з більш вираженою нікотиновою інтоксикацією.

Перед тим як приймати цей засіб для позбавлення від нікотинової залежності необхідно звернутися до лікаря, який призначить детальну та ефективну схему лікування. Як правило, Табекс приймають за такою чіткою схемою:

 • У перші три дні слід приймати по 1 таблетці з рівним інтервалом в 2 години. Тобто, в добу пацієнт буде приймати 6 таблеток. Разом з цим потрібно поступове зменшення сигарет на добу. Якщо протягом 3 днів пацієнт не може зменшити кількість сигарет та його тяга до них не зменшується, то лікування слід припинити. Відновити такого роду терапію можна не раніше, ніж через 2-3 місяці після останнього застосування ліків. При поступовому зменшенні бажання покурити лікування можна продовжувати.
 • Далі з 4 по 12 день пацієнт приймає по 1 таблетці вже через кілька менший часовий інтервал – 2,5 години.
 • 13-16 день – 1 таблетка кожні 3 години.
 • 17-20 день лікування передбачає прийом 1 таблетки кожні 5 годин, що відповідає 3 таблеткам на добу.
 • 21-25 день – не більше 1-2 таблеток безпосередньо на добу. На 26 день прийом препарату припиняється повністю.

Таблетки під час прийому не варто розкушувати або жувати. Для їх прийому краще використовувати просту воду.

Слід зазначити, що пацієнт повинен повністю кинути палити до 5 дня з тих пір, як він почав курс терапії. Решту часу пацієнту слід утриматися від куріння, тому що в противному випадку зростає ймовірність прояву побічних ефектів.

Якщо пацієнту виповнилося понад 65 років, то йому не варто кидати курити з застосуванням табексу.

Особливості застосування таблеток Табекс

З великою обережністю Табекс повинні приймати ті люди, які страждають від ішемічної хвороби серця, слабо або сильно вираженій серцевій недостатності, від надміру високого артеріального тиску, виразки в шлунку, цукрового діабету будь-якої стадії та інших хронічних хвороб. Призначення препарату при наявності хронічних хвороб має відбуватися після ретельного обстеження пацієнта та здачі необхідних аналізів. Якщо у хворого спостерігаються ті чи інші проблеми з печінкою або нирками, включаючи гостру недостатність, то йому варто відмовитися від прийому ліків.

Табекс, крім усього іншого, не рекомендується приймати тим людям, які страждають від деяких форм шизофренії, оскільки ця область застосування ліків маловивчена сьогодні.

У складі зазначених таблеток проти куріння присутня лактоза. Це означає, що їх не слід приймати тим особам, які страждають від досить рідкісних спадкових хвороб, пов’язаних безпосередньо з непереносимістю галактози, дефіцитом лактази та ін.

Особливо чутливі пацієнти відзначали під час лікування Табексом виникнення таких побічних ефектів, як сонливість та тимчасові запаморочення. Саме з цієї причини пацієнтам краще утриматися від поїздок на автотранспорті за кермом під час лікування.

Табекс не рекомендується приймати одночасно з антигіпертензивними препаратами з тієї причини, що він здатний значно погіршити їх терапевтичний ефект. В результаті у хворого може виникнути небезпечний підйом артеріального тиску. Крім того, зазначений препарат проти куріння не варто приймати паралельно зі статинами, оскільки в результаті у пацієнта може з’явитися біль у м’язах.

Також небажаний Табекс і алкоголь при одночасному прийомі. Про це сказано безпосередньо в офіційній інструкції по застосуванню препарату. Причини, за якими Табекс не можна приймати разом з алкоголем, виглядають наступним чином:

 • Людина, перебуваючи в деякому стані алкогольного сп’яніння, здатна втратити контроль над собою та може закурити.
 • Активний компонент препарату, в ролі якого виступає цитизин, втрачає свою ефективність під час взаємодії з алкоголем.
 • Можливі побічні ефекти. Якщо пацієнт під час лікування Табексом прийняв алкоголь, то у нього може значно прискоритися серцебиття та різко піднятися артеріальний тиск. Крім того, у пацієнта може виникнути й алергія на таку небезпечну взаємодію – вона проявляється, як правило, виникненням плям різного діаметра, які локалізуються переважно в області шиї та обличчя. Також у нетверезого хворого може виникнути нестача кисню в легенях та виражені проблеми з моторикою рук. Всі вищевказані побічні явища можуть проявитися у сильно нетверезої людини та без застосування табексу, однак, при одночасному прийомі їх ймовірність збільшується в десятки разів.

Протипоказання до застосування табексу

Як і будь-який інший лікарський засіб, Табекс має абсолютні протипоказання. Їх наявність має означати точну відмову від лікування. В першу чергу, варто відзначити індивідуальну непереносимість компонентів препарату. Крім цього, Табекс не можна приймати при наступних станах:

 • Аритмія будь-якої стадії;
 • Стенокардія нестабільного типу;
 • Пацієнт не так давно переніс певні цереброваскулярні захворювання;
 • Виражений атеросклероз;
 • Інфаркт, який протікає у пацієнта гостро;
 • Важка ступінь артеріальної гіпертензії;
 • Дитячий вік;
 • Вагітність;
 • Лактація;
 • Похилий вік (після 65 років);
 • Шизофренія, а саме – її окремі форми;
 • Пухлини, що виникли безпосередньо в області надниркових залоз.

Склад табексу

Як було згадано вище, активним компонентом в складі препарату є цитизин. В одній таблетці є 1,5 мг активного компонента, що потрібно обов’язково враховувати під час лікування. Крім того, в таблетованому препараті є й молочний цукор, опадрай, магнію стеарат, МКЦ та тальк. При наявності алергії на один або кілька компонентів ліків слід відмовитися від його прийому та звернути увагу на більш безпечні аналоги.

Таблетки мають оболонку, яка розчиняється під дією шлункового соку. Для зберігання препарату слід вибрати максимально сухе та темне місце, куди діти не мають абсолютно ніякого доступу.

Ціна табексу

Табекс є відомим медикаментозним препаратом іноземного виробництва, який вельми активно застосовується для позбавлення від куріння. Його можна придбати практично в будь-якій аптеці міста, однак, для цього майже завжди потрібний рецепт від лікаря.

Вартість табексу не можна назвати низькою. Його можна купити лише в тому випадку, якщо для цього є чимала сума грошей. Якщо цей препарат виявився для пацієнта занадто дорогим, то він може звернути увагу на більш доступні замінники табексу.

Аналоги табексу

Деякі пацієнти, дізнавшись, скільки коштує Табекс, намагаються підібрати більш дешевий, але не менш ефективний препарат для його заміни. Такого роду засоби, як правило, мають інший активний компонент в складі, а, відповідно й можуть відрізнятися іншими побічними ефектами та протипоказаннями. Найбільш популярними аналогами табексу є такі лікарські препарати:

 • Брізантін. Це більш дешевий лікарський препарат російського виробництва, який застосовується не тільки при нікотиновій, але й при алкогольній залежності. Однак багато пацієнтів стверджують, що Брізантін – це малоефективний лікарський препарат від куріння.
 • Нікоретте. Представлений аналог виробляється в США та випускається у формі таблеток, які призначені безпосередньо для під’язикового розсмоктування. В упаковці міститься 30 таблеток, в порівнянні з табексом, в одній упаковці якого є всього 20 таблеток. Крім того, вартість Нікоретте істотно нижча вартості оригінального засобу.
 • Ніквітін. Препарат являє собою трансдермальну терапевтичну систему, тобто, пластир, який необхідно клеїти на поверхню шкіри. Ніквітін виробляється на основі нікотину та протипоказаний до застосування в дитячому віці.
 • Чампікс. Американський лікарський засіб, який часто застосовується при нікотиновій залежності. На відміну від інших замінників табексу, Чампікс має більш високу вартість. Випускається у вигляді таблеток для прийому всередину, в яких присутня єдина діюча речовина – варениклин. Дозування активного компонента в таблетці може бути різною – 0,5 або 1 мг. Чампікс має такі ж показання до застосування, що й оригінальний засіб.
 • Никотинелл. Препарат відноситься до тієї ж групи, що й Табекс. Випускається у формі пластиру безпосередньо для зовнішнього застосування. Під час лікування нікотинової залежності вкрай важливо дотримуватися дозування никотинеллу. При перевищенні дозування ліків у хворого можуть виникнути такі побічні реакції, як нудота, блювота, гикавка, стоматит, свербіж та багато іншого. Никотинелл не можна приймати жінкам, які годують дитину або знаходяться в вагітному стані, оскільки нікотин, що міститься в складі пластиру, може принести істотну шкоду немовляті або плоду.
 • Лобесил та Лобелін. Ці препарати виробляються на основі одної речовини, яка виділяє листя індійського тютюну. Побічні явища від прийому даних ліків практично не зустрічаються та проходять досить швидко.
 • Зибан. На відміну від інших препаратів проти куріння, Зибан є антидепресантом. Із застосуванням цього засобу під час кидання куріння пацієнт практично не страждає від синдрому відміни. Особливість лікування Зібаном полягає в тому, що підбір ефективної в конкретному випадку дози може зайняти деякий час.

Вибравши той чи інший препарат для відмови від нікотинової залежності, необхідно ознайомитися з інструкцією по його застосуванню та поговорити зі своїм лікарем. Слід зазначити, що під час відмови від куріння можна приймати більше одного препарату, який призначений для цього. Цим застереженням ні в якому разі не можна нехтувати, оскільки пацієнт в іншому випадку може серйозно нашкодити собі. При підборі замінника табексу слід обов’язково звернути увагу, які протипоказання мають представлені препарати.


Увага!

Використання Табекс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.