Таміфлю

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Противірусні препарати

Класифікація: J05AH02

Міжнародна назва: Tamiflu

Діюча речовина: Озельтамівір

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Швидко усунути небажану грипозну симптоматику, стримати вірусне поширення, а також скоротити загрози появи пост простудних ускладнень зможе допомогти даний високоефективний противірусний засіб. Завдяки відомостям з інструкції по застосуванню медикаменту, допустимо дізнатися важливу фармакологічну специфіку ліків, допустимі побічні дії, ймовірні протипоказання до прийому.

В цілому, Таміфлю – це ліки, які мають високий показник противірусної активності, щодо таких вірусів грипу – А, В, завдяки чому допустимо його застосовують з метою профілактики та терапії грипу як для дорослих пацієнтів, так і діткам, які досягли дванадцятирічного віку та входять в групу підвищеної небезпеки зараженню даної вірусною інфекцією.

До того ж, медикамент допустимо застосовувати як профілактичний засіб, щоб уникнути зараження вірусом грипу малюків старше одного року в періоди розбіжності між тим вірусом, проти якого вдалося провести щеплення, а також циркулює вірусом.

Засіб Таміфлю може призначати лікар виключно в тих ситуаціях, коли достеменно встановлено, що циркулює вірус зараховують до групи А, В, оскільки медикамент показує досить невисоку біологічну активність, щодо інших штамів грипу.

Таміфлю інструкція: коли та як приймати медикамент

Серед основних показань для використання ліків можна виділити такі:

  • для малюків від одного року, для дорослих пацієнтів, що раніше прищеплювалися від грипу, медикамент виписують в ситуації, коли мало бути деяка розбіжність між циркулюючим грипозним вірусом, а також тим вірусом, проти якого безпосередньо реалізовувалася процедура вакцинації;
  • медикамент як профілактичний засіб виписується тим пацієнтам, які контактували з хворими, клінічну грипозну картину яких вдалося підтвердити в процесі циркуляції вірусу;
  • засіб рекомендується приймати з метою терапії малюків, від 6-ти років, якщо відстежується пандемія вірусу грипу;
  • медикамент виписують з метою терапії грипу дітям, від 1-го року, а також дорослим пацієнтам, у яких відстежується перша симптоматика хвороби;
  • медикамент рекомендується приймати під час терапії, а також з метою профілактичного засобу інфекцій, що обумовлені вірусами грипу типів В та А.

До того ж, фахівці рекомендують починати використовувати медикамент виключно у разі наявності інформації про циркулювання вірусів, оскільки активний елемент ліків дієво бореться тільки з вірусами грипу А, В. Вкрай не рекомендується використовувати медикамент у разі спостереження респіраторних інфекціях, що порушені іншими вірусними агентами.

Використовувати медикамент у формі порошку для приготування пероральної суспензії слід таким чином. У готовому вигляді суспензію дозволено приймати виключно всередину. Щоб коректно приготувати суспензію слід пляшечку з медикаментом пару раз струснути як слід, а потім завчасно дозуючи 50 мл питної чистої води, влити її в пляшечку з медикаментом. Далі, коли вода переливається у флакончик з препаратом, слід протягом як мінімум п’ятнадцяти секунд ретельно збовтувати закриту упаковку, щоб медикамент як слід розчинився в доданій рідині.

Після цього суспензія готова до вживання, потім слід відкрити кришечку, в горло пляшечки помістити спеціальний адаптер, потім знову все закрити кришкою, щоб адаптер розмістився на передбаченому місці у флаконі. Прямо на етикетці упаковки слід вказувати дату готування суспензії для використання.

При цьому, кожен раз перш ніж приступати до прийому медикаменту слід ретельно збовтувати пляшечку з суспензією. Крім того, кожна тара обладнана мірним шприцом, він включений в комплект, завдяки даному пристосуванню реалізується дозування медикаменту для використання.

Передбачені такі загальні рекомендації, щодо застосування медикаменту: засіб допустимо приймати у будь-який час, незалежно від прийому їжі. Тільки лікар зможе призначити конкретне дозування медикаменту у персональному порядку для кожного хворого.

Медикамент у формі суспензій дорослі пацієнти можуть приймати в наступних дозах:

  • Для дітей та дорослих, чия маса тіла перевищує 40 кілограмів у періоди сезонної грипозної профілактики, рекомендується виписувати в такому дозуванні – на день до 75-ти міліграмів на протязі всього часу епідемії. Засобом допустимо використовувати протягом 6-ти тижнів. Така доза вважається цілком безпечною, не завдасть шкоди здоров’ю.
  • Для дорослих та дітей, чия маса тіла перевищує 40 кілограмів, які контактували з хворими з метою профілактичного заходу грипозної інфекції, медикамент можуть призначати в такому дозуванні – до 75-ти кілограмів, терапія становить – десять діб.
  • Максимально допустима денна доза озельтамівіру, що рекомендується лікарями до застосування – до 150-ти мг (в тому випадку, якщо денна доза перевищена, підвищення ефективності медикаменту неможливо домогтися).
  • Медикамент під час терапії грипу підліткам, дорослим слід призначати в такому дозуванні – 75 міліграмів озельтамівіру, прийом по два рази в день.

Для малюків, медикамент у формі суспензії слід приймати в наступних прийнятних дозах:

Таміфлю ціна

Вартість однієї упаковки препарат Таміфлю безпосередньо залежна від конкретної форми випуску. Так, в середньому, цей медикамент має досить високу вартість. Наприклад, за засобом у формі капсул доведеться заплатити у два рази вищу ціну, ніж за порошок Таміфлю. Це пояснюється більш високою концентрацією активного компонента в капсулах лікарського засобу. Купити медикамент можна в будь-якій аптеці, для покупки рецепт лікаря потрібно.

Таміфлю: доступні аналоги

Таміфлю не має структурних аналогів. При цьому, займатися підбором дженерика, калькуляцією прийнятного дозування зобов’язаний лікар. Лікарські препарати мають у своєму складі різні елементи, якщо здійснювати неправильний прийом препарату, загальний стан хворого може значно погіршиться.

Припустимо виділяти перелік найдієвіших аналогів медикаменту Таміфлю, що можна без зусиль придбати в будь-якій аптеці за нижчими цінами.

Серед них можна виділити: Аміксин, Циклоферон, Арбідол, Інгавірин та інші.

У порівнянні з таміфлю препарат Інгавірін здатний долати віруси, а також усувати запальні процеси, прибирати з організму токсичні речовини, запускати роботу з вироблення інтерферону в організмі, припиняти катаральні процеси. Досліджувані медикаменти мають абсолютно різні склади, тож їх не можна назвати структурними аналогами.

Головний недолік Інгавірину – медикамент можна використовувати виключно тим, хто досяг вісімнадцятирічного віку (доза – 90 мг), а також з семи років по 60 мг препарату. При цьому, для порівняння, Таміфлю рекомендовано застосовувати дітям з 12-ти річного віку. Головне недолік Інгавірину – медикамент не має токсичного впливу, за аналогією з Таміфлю. Крім того, Інгавірин майже в 3,5 дешевший.

Що стосується такого аналога, як арбідол, його спектр використання значно ширше, ніж у таміфлю, оскільки його застосовують і в разі прояву інших інфекцій вірусного походження. До того ж, ліки дозволяють педіатри починаючи з трьох років. Негативні побічні ефекти спостерігаються вкрай рідко, медикамент не викликає токсикозу. Негативні реакції можуть бути пов’язані виключно з персональною непереносимістю компонентів ліків.

Арбідол здатний долати віруси, медикамент стимулює процес вироблення інтерферону, іншими словами здатний демонструвати імуностимулюючий ефект. Що стосується форми випуску досліджуваних медикаментів, їх складу – вони істотно відрізняються. Застосування капсульованої вважається значно зручніше, оскільки препарат необхідно пити тільки двічі в день. У арбідолу кратність прийому частіша.

Арбідол або Таміфлю, що вибрати для лікування? Остаточне рішення приймає лікар, а також хворий, спираючись на вартість препаратів.

Найголовніше, що повинен розуміти кожен пацієнт, – медикамент Таміфлю служить виключно для лікування вірусу грипу. Тоді як діагностувати хворий та чи інша людина на грип, здатний тільки лікар.

Таміфлю складу медикаменту

Одна капсула препарату Таміфлю 30 містить наступні компоненти:

30 мг – активного елементу Осельтамівір, а також такі додаткові компоненти: Е 420 – сорбіт, Е 171 – титану діоксид, Е 211 – натрію бензоат, камедь ксантанова, цитрат мононатрію, натрію сахарин, смакові добавки – Тутті Фрутті PERMASEAL PHS-142000.

Одна капсула медикаменту Таміфлю 45 містить: по 45 міліграмів активного компонента Озельтамівіру, а також описані вище додаткові складові.

Одна капсула лікарського засобу Таміфлю 75 має у своєму складі: по 75 міліграм активного елементу Озельтамівіру, а також описані вище допоміжні компоненти.

Один мілілітр готової суспензії медикаменту Таміфлю містить: до 12 міліграмів активного компонента Озельтамівіру, а також описані раніше допоміжні елементи.


Увага!

Використання Таміфлю без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.