Тантум Верде

Фармакологічна група: Від болю в горлі, ГРВІ, застуда і грип

Класифікація: А01А D02

Міжнародна назва: Tantum Verde

Діюча речовина: Бензидамін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Безліч захворювань вірусного і бактеріального характеру супроводжується таким неприємним симптомом, як болі в горлі, а також набряк гортані і першіння. У деяких випадках всі вищевказані симптоми можуть говорити і про те, що у людини виникло грибкове ураження безпосередньо в ротовій порожнині. Для усунення болю в горлі дуже часто призначають Тантум Верде – антисептичний та протизапальний препарат, який призначається і при багатьох інших хворобах. Як правило, Тантум Верде використовується в комплексі з іншими препаратами для лікування горла.

Інструкція по застосуванню Тантум Верде

Спосіб застосування препарату залежить, в першу чергу, від форми його випуску.

Льодяники

Льодяники слід ретельно розсмоктувати безпосередньо в ротовій порожнині. Їх украй небажано розжовувати і ковтати цілими, так як в таких випадках неможливо домогтися потрібного терапевтичного ефекту. Як правило, дорослим, а також дітям, призначають по 1 льодянику не частіше 3 разів на день. Таке дозування препарату призначається при будь-яких захворюваннях в ротовій порожнині, а також порожнини горла. Тривалість лікування льодяниками не повинна перевищувати один тиждень.

Слід зазначити, що препарат у вигляді льодяників можна застосовувати виключно з 6-річного віку, щоб дитина могла їх повноцінно розсмоктати. У дитячому віці від 6 до 11 років застосування льодяників має відбуватися під суворим і ретельним контролем дорослого, щоб уникнути випадкового удушення.

Спрей

Спрей – це один з існуючих лікарських форм представленого препарату. У його складі немає жодного антибіотика, а також речовини, що є забороненою, тому ліки дозволено застосовувати не тільки дорослим, але й пацієнтам дитячого віку. В інструкції із застосування препарату вказано, що спрей можна застосовувати, починаючи з 3-х років.

Для рівномірного розпилення спрею по порожнині горла разом з препаратом є спеціальна насадка з носиком. Вона підходить однаково і дорослим, і дітям. Препарат має такі рекомендації з дозування:

  • Діти, чий вік сягнув 3-6 років зазвичай здійснюють 1 впорскування на 1 кг тіла. При цьому кількість упорскувань препарату в горло не повинно перевищувати 4 (за один раз). Залежно від віку пацієнта, ліки застосовують не частіше 2-6 разів на добу.
  • Якщо дитині виповнилося 6-12 років, то одноразова доза препарату в цьому випадку повинна складати 4 уприскування. Процедуру слід повторювати 2-6 разів протягом доби.
  • Діти від 12 років, дорослі і люди похилого віку застосовують від 4 до 8 впорскувань спрею за раз 2-6 раз на добу.

Розчин

Як було сказано раніше, ліки випускається і в формі корисного розчину, за допомогою якого здійснюють полоскання ротової і горлової порожнини при багатьох захворюваннях. Для одного полоскання слід використовувати 15 мл розчину, який необхідно дозувати за допомогою доданого мірного стаканчика. Розчин застосовують, звичайно ж, місцево, після прийому їжі. Прополоскати рот або порожнину горла за допомогою розчину, його слід виплюнути – проковтування ліків неприпустимо. Після полоскання не рекомендується приймати їжу і пити протягом 1-2 годин для кращого терапевтичного ефекту.

Ліки можна застосовувати виключно з 12-річного віку. Слід зазначити, що застосування розчину дозволено і в літньому віці.

Іноді використання розчину в чистому вигляді викликає деяке печіння і поколювання в роті або в горлі. В такому випадку слід вдатися до розведення ліків – в мірний стаканчик з розчином слід додати 15 мл води.

Максимальний курс лікування препаратом в даній формі становить 7 днів. Якщо протягом тижня лікування стан пацієнта не покращився, то йому слід звернутися до лікаря, який перегляне призначену раніше терапію.

Показання до застосування Тантум Верде форте

Тантум Верде – це досить популярний препарат від болю в горлі на сьогоднішній день. При цьому його популярність обумовлена ​​не тільки хорошими результатами лікування – мабуть, кожному знайома реклама ліків, в якій присутній Тіматі. Тантум Верде має наступні показання до застосування:

  • Глосит, різні форми гінгівіту і стоматиту. Це стосується навіть тих випадків, коли стоматит виник в результаті хіміч- і променевої терапії.
  • Захворювання, які виникають в носоглотці. Йдеться про ангіну, гострий фарингіт, ларингіт і тонзиліт.
  • Молочниця, що виникла безпосередньо на слизовій оболонці ротової порожнини. Тут засіб застосовують завжди в комплексі з іншими препаратами.
  • Запалення слинних залоз, що характеризується, як калькульозно. Крім того, препарат ефективний і для лікування інших видів запалень слинних залоз.
  • Післяопераційний період. Йдеться про оперативні втручання безпосередньо при переломах щелепи, а також про тонзилектомії.
  • Лікування або видалення зубів, де препарат виконує функції антисептика.
  • Пародонтоз будь-якій стадії.

Слід зазначити, що якщо у пацієнта спостерігається будь-яке інфекційне або запальне захворювання, то представлений препарат в такому випадку необхідно застосовувати виключно в складі комплексної терапії. Особливо це стосується тих випадків, які вимагають системної терапії.

Тантум Верде у формі спрею

Спрей є дуже зручною формою випуску цих ліків, так як він не передбачає ніяких складнощів під час застосування. У складі препарату є така активна речовина, як бензидаміну гідрохлорид, який і здійснює протизапальний, знеболюючий і антисептичний ефект. До неактивних (допоміжних) компонентів виступає вода очищена, сахарин, ароматизатор м’яти, гліцерин, етанол і т. д.

Після місцевого застосування спрею бензидамін, наявний в його складі, неймовірно швидко всмоктується через слизові оболонки. При цьому речовина інтенсивно накопичується в запалених тканинах, за рахунок чого знімається їх набряк. Виведення бензидаміну здійснюється через систему травлення та обов’язково нирки.

У вкрай рідкісних випадках в результаті місцевого застосування спрею Тантум Верде хворі скаржаться на виникнення в ротовій порожнині таких почуттів, як оніміння, сухість і печіння. Крім того, іноді прийом ліків супроводжується алергічними реакціями у вигляді висипки на всіх шкірних покривах, а також безсонням. У подібних випадках рекомендується звертатися до лікаря за консультацією.

Склад таблеток Тантум Верде

Таблетки – це льодяники Тантум Верде, призначені безпосередньо для розсмоктування в ротовій порожнині. Як і у випадку з іншими формами випуску препарату, тут діючою речовиною є бензидаміну гідрохлорид. В одному льодяники є 3 мг активного компонента. Неактивними, однак, не менш важливими компонентами в складі препарату є:

  • ізомальтоза;
  • аспартам;
  • ароматизатор м’яти;
  • ароматизатор лимона;
  • рацементол;
  • Е 104;
  • Е 132;
  • кислота лимонна моногідрат.

Таблетки пофарбовані в зелений колір, мають цікаву квадратну форму і запах лимона з м’ятою. В одній упаковці міститься 10 таблеток, кожна з них загортається для кращого зберігання в парафіновий папір.

Незважаючи на те, що бензіамін не всмоктується в кров при місцевому впливі, відповідно, не проникає в грудне молоко, його не варто застосовувати безпосередньо під час грудного вигодовування, а також періоду вагітності. Кращим рішенням буде бесіда з лікарем, який порадить інші ліки від захворювань ротоглотки.

Особливості застосування препарату

Перед тим як почати лікування за допомогою Тантум Верде слід вивчити, які особливості застосування він має. Це допоможе уникнути багатьох негативних наслідків.

Пацієнти, які страждають безпосередньо на бронхіальну астму, повинні застосовувати цей препарат з великою обережністю, так як він може викликати небезпечний для людини бронхоспазм.

З тієї причини, що в складі препарату є ізомальт, пацієнтам, що страждають деякими спадковими хворобами, його застосовувати не варто. Зокрема, це стосується хвороб, які пов’язані безпосередньо з непереносимістю фруктози.

Ще одне становить препарату, аспартам, здатне принести велику шкоду здоров’ю тим пацієнтам, які страждають на фенілкетонурію. Справа в тому, що аспартам – це джерело синтезу такого речовини, як фенілаланін.

Крім усього іншого, Тантум Верде не варто застосовувати тим особам, які мають гіперчутливість до нестероїдних протизапальних препаратів, в тому числі і до ацетилсаліцилової кислоти. У таких випадках підбирається препарат, що належить іншій групі.

Ціна Тантум Верде

Після постановки точного діагнозу у лікаря, а також призначення їм Тантум Верде, пацієнти цікавляться, якою є вартість препарату. Потрібно сказати, що ціна представленого лікарського препарату є скоріше середньою, ніж високою, оскільки існують і більш дорогі схожі препарати. Проте, деяким ціна ліків є занадто високою, і вони намагаються знайти більш дешевий його аналог.

Слід зазначити, що лікарський засіб випускається одночасно в декількох лікарських формах. Саме з цієї причини ціна спрею, розчину для полоскання ротової порожнини і таблеток (льодяників для розсмоктування в роті) відрізняється між собою.

Аналоги Тантум Верде

Тантум Верде є досить ефективним, однак, не всім доступним препаратом безпосередньо з фінансової точки зору. Тому багато хто воліє знайти дієвий аналог зазначеного препарату, вартість якого є нижчою.

Найбільш відомими замінниками засобу є ті препарати, які мають ідентичне оригіналу активної речовина. До таких препаратів обов’язково відноситься Тантум Верде форте – він має більш високу концентрацію бензидаміну безпосередньо в складі. Існує також і абсолютний аналог препарату, що випускається у формі спрею. Йдеться про Тенефлексе. Ціна представлених замінників практично збігається з ціною оригіналу, тому при їх виборі заощадити не вийде.

Більш дешевими замінниками популярного тантум Верде є такі препарати:

  • Орасепт. Це антисептичний препарат, що випускається у вигляді аерозолю. Активною речовиною Орасепт є фенол. Щоб дізнатися, з якого віку можна застосовувати представлений аналог, слід вивчити інструкцію по його застосуванню.
  • Інгаліпт. Відноситься безпосередньо до антибактеріальних препаратів. Його дія обумовлена ​​наявністю в складі таких компонентів, як тимол, ефірна олія, м’ята та евкаліпт, сульфаніламід, а також обов’язково сульфатіазол. Інгаліпт призначають для лікування різного роду захворювань ротоглотки. Його головна відмінність від Тантум Верде полягає в тому, що препарат не застосовують в лікуванні стоматологічних недуг. Що стосується вартості Інгаліпту, то вона є дуже низькою в порівнянні з оригіналом, а також з іншими його замінниками.
  • Себідін. Зазначений засіб є дієвим антисептиком, що випускається безпосередньо в формі таблеток. Його активно застосовують для лікування інфекційних захворювань ротової порожнини, а також стоматологічних хвороб. Це стосується не тільки стоматиту, але і різних захворювань ясен.
  • Граммидин Нео. Антибактеріальний засіб, який випускається безпосередньо в формі таблеток для розсмоктування. У його складі міститься грамідіцин, антисептик, а також анестетик для місцевого впливу. Граммидин Нео застосовується для лікування безлічі захворювань ротоглотки – фарингіту, тонзиліту, пародонтозу, гінгівіту і т. д.
  • Гексорал. Представлений антисептичний, протизапальний, протимікробний і гемостатичний засіб застосовується в комплексі з іншими ліками для лікування безлічі захворювань в ротовій порожнині і порожнині горла. Гексорал можна назвати одним з кращих замінників Тантум Верде з тієї причини, що він досить ефективний. Слід зазначити, що цей засіб є і досить доступним з фінансової точки зору, так як він коштує приблизно в три рази дешевше, ніж оригінал.

Крім перерахованих вище, існують і інші препарати, якими можна замінити Тантум Верде. До них відноситься Мірамістин, Лізобакт, Люголь, Каметон і інші. Перед тим, як замінити один препарат на інший, слід поговорити зі своїм лікуючим лікарем. Особливо це стосується випадків, коли Тантум Верде був призначений пацієнту дитячого віку.


Увага!

Використання Тантум Верде без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.