Тауфон

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01X

Міжнародна назва: Taufon

Діюча речовина: Таурін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Інструкція по застосуванню тауфона

Препарат позиціонується як метаболічна речовина, будучи ідентичним біогенного з’єднання – таурину. Формою випуску тауфон є розчин очних крапель з вмістом в 1 мл 0,04 г таурину. Допоміжними речовинами є метилпарабен і вода для ін’єкцій. Поміщається в крапельниці (тюбики і флакони) обсягом 1,5, 2, 5 і 10 мл. Призначені краплі для місцевого застосування способом інстілляціонного введення в область ока субкон’юнктівально. Системним впливом медикамент не володіє, так як практично не всмоктується в загальний кровотік.

За 2-3 краплі кошти вводять під кон’юнктиву 2-4 рази на добу. При катарактах курси складають по 3 місяці безперервного введення з інтервалами між черговими курсами в 1 місяць. При травматичних і дистрофічних ураженнях курс становить 1 місяць. При синдромі сухого ока тривалість курсу визначається індивідуально офтальмологом. У комплексній терапії глаукоми інстиляції проводять двічі на добу – за 15-20 хвилин до застосування гіпотензивний засіб по 1-2 краплі в кожне око протягом 6 тижнів. Проміжок між повторними курсами дорівнює 2 тижнях.

Склад і фармакологічна дія тауфон

Фармакологічна субстанція очних крапель Тауфон представлена ​​чистим таурином (сульфоксігліцин) – амінокислотою. Кислота потрапляє ззовні з продуктами харчування переважного морського походження і синтезується в організмі з сірковмісних амінокислот – цистину, цистеїну, глутатіону і метіоніну. У фізіологічних умовах речовина міститься в багатьох тканинах людського організму – міокард, корковий шар головного мозку, сироватка крові, спинномозкова рідина, тканини ока (сітківка, рогівка, склоподібне тіло, кришталик) і ін. Дефіцит амінокислоти призводить до виражених функціональних розладів – затримки росту, розвитку епілепсії, кардіоміопатії, порушення синтезу жовчних кислот (утворення каменів), формування очних патологій і т.д.

Таурин розчиняється добре у водному середовищі, погано – в етиловому спирті. Під час метаболічних перетворень в організмі набуває дві форми, одна з яких має дуже короткий період напів-існування – близько 8 хвилин, інша, навпаки, дуже довгий – близько 70 годин. Повільний оборот відрізняє таурин від багатьох інших амінокислот. Піддається речовина екскреції з сечею в чистому вигляді або у формі сульфату. Надлишки виводяться із сечею, не вступаючи в обіг повільної фракції.

Таурин, який міститься в структурах органу зору, виконує нейромедіаторну і регенеративну функцію в сітківці. Він бере участь в процесі перетворення імпульсу світла в нервовий сигнал, підвищуючи тим самим світлочутливість фоторецепторів клітин, як наслідок гостроти зору. Покращуючи енергетику клітин і відновлюючи порушений метаболізм в тканинах ока, стимулює процеси репарації та регенерації при різних офтальмологічних патологіях (травми, захворювання). Виконує функцію осморегулятора і стабілізатора клітинних мембран, запобігаючи розбухання і загибель клітин. Стимулює вироблення муцинов келихоподібних клітин Бехера кон’юнктиви, ніж стабілізує слізну плівку.

Перешкодою до розвитку катаракти є присутність достатньої кількість таурину в рогівці і кришталику, для чого його дефіцит коректують місцевим введенням. З огляду на значні впливу амінокислоти на орган зору, очні краплі Тауфон, що містять її в якості активної субстанції, можна охарактеризувати, як потужне профілактичний і терапевтичний метаболічну лікарський засіб.

Показання і протипоказання до використання

Застосування тауфон в офтальмологічній практиці показано в складі комбінованої терапії таких станів:

В основі механізму розвитку лежить порушення стану слізної плівки, функцій століття і поверхні ока в результаті порушення їх трофіки, нейрогуморальної регуляції. Внутрішні причини є факторами запального, травматичного, генетичного походження. Зовнішні чинники різноманітніші – контактні лінзи, косметичні засоби, тютюновий дим, сухий клімат, вплив медикаментів, випромінювання моніторів комп’ютерів та ін. Тауфон застосовується як засіб, що поліпшує метаболічні процеси клітин, трофіку тканин, їх відновлення і стимулює вироблення муцинов, складових слізну плівку . Відбувається регрес клінічної картини хворобливого стану.

Коло протипоказань до призначення очних крапель вкрай вузький, включає лише вік пацієнтів до 18 років і індивідуальну непереносимість компонентів лікарського засобу.

Можливі побічні дії лікарського засобу включають місцеві алергічні реакції у вигляді виникнення свербежу, печіння, відчуття піску в оці, почервоніння повік і склери, набряклість вік. Як правило, виникають реакції вказують на гіперчутливість до речовини і вимагають лікарської консультації.

Випадків передозування не з’являлися.

Незважаючи на сприятливий спектр безпеки й природне походження медикаменту, призначення його дітям, вагітним і годуючим жінкам протипоказано внаслідок відсутності достатньої бази досліджень.

Лікарські взаємодії

Показання до застосування Тауфон вказують на його призначення не в якості самостійного засобу монотерапії, а в комбінації з іншими офтальмологічними засобами. Таке комбіноване лікування є цілком виправданим, забезпечуючи синергізм дії медикаментів, підвищуючи та розширюючи терапевтичний ефект їх спільного призначення, знижуючи побічні впливу кожного препарату. Так, при травматичних і опікових ураженнях структур очі доцільно поєднання тауфон з антисептичними засобами, наприклад, краплями мирамистина. У разі нещасного випадку рогової оболонки і старечих катарактах неускладнених обгрунтованих введення препарату спільно з очними краплями, що містять вітаміни групи В, що проявляється посиленням терапевтичного ефекту обох медикаментів. Поєднання тауфон з бета-адреноблокаторами при терапії відкритокутовій глаукоми підсилює гіпотензивний ефект останніх.

Очні краплі Тауфон: аналоги і їх ціна

Тауфон виробляє російське фармацевтичне підприємство «Московський ендокринний завод». Дешевими вітчизняними аналогами препарату з ідентичним складом є очні краплі «Таурин» від фірми «Оновлення ФП», «Таурин буфус» від компанії Renewal ( «Оновлення ПФК»), «Таурин-ДІА» від «Діафарм», «Таурин-АКОС» від «Синтезу» та ін. Ціна на перераховані офтальмологічні монопрепарати таурину досить низька. Тауфон є найдорожчим представником даного ряду медикаментів, перевищуючи вартість окремих російських аналогів в кілька разів.

Імпортної копії лікарського засобу повністю ідентичного складу на фармацевтичному ринку РФ не зареєстровано в даний час. Як аналогів тауфон зарубіжного виробництва слід розглядати очні краплі з антикатарактальним і репаративними діями. До таких медикаментів відносяться, наприклад, офтальмологічні краплі з Франції «Вітафакол». Вони є полікомпонентні, показані до застосування при катаракті й захворюваннях склоподібного тіла, очного яблука. Також багатокомпонентним аналогом є фінський розчин з кератопротективною дією «Офтан-катахром». Активно використовується для профілактики і терапії катаракти. Розчин очних крапель «Віта Іодурол» від французької фармацевтичної компанії має полікомпонентні склад, який надає антикатарактний вплив і застосовується для її лікування. Зазначені зарубіжні лікарські засоби також мають мізерний перелік протипоказань і сприятливий фон безпеки навіть при тривалому застосуванні. Ціна ж на імпортні препарати в рази перевищує вартість тауфон і інших дешевих його аналогів.
Купити очні краплі Тауфон можна без рецепта.


Увага!

Використання Тауфон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.