Таурин

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі, Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: S01XA

Міжнародна назва: Taurine

Діюча речовина: Таурин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зіткнувшись із серйозним захворюванням очей, багато пацієнтів шукають по-справжньому ефективний засіб, який відрізняється невисокою вартістю. До таких медикаментів належить Таурин (Taurine) – він випускається в таблетованій формі та у вигляді крапель очних. Його виписуванням повинен займатися тільки лікар – як-не-як, самолікування може принести чимало проблем.

Інструкція по застосуванню Таурина

Спосіб застосування тауринового засобу прямолінійно залежить від конкретної форми випуску. І краплі, і таблетки слід застосовувати тільки після здачі аналізів, які здатні показати детальну картину стану здоров’я.

краплі
Ця форма призначена для локального нанесення. З їх допомогою усувається не тільки катаракта різного генезису, а й інші патології очних структур – виразкові та дистрофічні.

Під час використання крапель в процесі лікування очних патологій слід дотримуватися рекомендацій:

 • Перед використанням Taurine слід максимально добре і ретельно вимити руки з милом – це допоможе не занести в очі будь-яку інфекцію;
 • Далі потрібно взяти флакон з розчином і нагріти його в долонях приблизно до стандартної температури тіла;
 • Потім слід відтягнути нижню повіку трохи вниз і закапати в око необхідну кількість крапель;
 • Закапуючи очі, слід дотримуватися виняткової скрупульозності і не торкатися до піпетки ні пальцями, ні повіками, що допоможе зберегти препарат в стерильності.

В ході застосування тауриновмісткими ліками рекомендується використовувати одноразові стерильні піпетки для збереження стерильності та безпеки препарату.

В середньому, в залежності від захворювання, лікарі призначають своїм пацієнтам по 1-2 краплі тауриновмісткого засобу в уражене око не частіше 2-4 разів на добу. Іноді може знадобитися повторення курсу, що можна здійснювати тільки після одномісячної перерви.

Краплі не слід застосовувати дітям до 18 років, вагітним та годуючим жінкам. Taurine не варто застосовувати і в разі індивідуальної непереносимості до складових засобу.

таблетки
Таблетована форма Taurine призначена для внутрішнього прийому з використанням великої кількості рідини. Не забувайте про правильне дозування – нехтування правилами здатне породити вкрай негативні побічні реакції. Це стосується перевищення дозування тауринового засобу, тому що прийом нікчемної дози зазвичай виявляється непродуктивним.

Від серцевої недостатності призначають 250-500 мг 2 рази подобово.

2-аміноетансульфокіслоту слід приймати за 20 хвилин до прийому їжі. Якщо вимагає стан здоров’я, то доза збільшується до 4-6 таблеток Taurine на добу. Курс терапії, як правило, становить 1 місяць.

Для усунення отруєння кардіоглікозидами призначають, як правило, не більше 1,5 таблетки на добу. Перевищення дози 2-аміноетансульфокислоти строго неприпустимо, особливо без відома лікаря.

У терапії цукрового діабету 1 типу приймають півграграмма тауринового препарату дворазово на добу. Повинна бути присутнім і інсулінотерапія. Курс лікування відповідає 3-6 місяців.

Лікування діабету 2 типу передбачає прийом 1 таблетки 2 рази на добу протягом 3-6 місяців. При цьому лікування повинно обов’язково включати дієтотерапію або гіпоглікемічний засіб.

Іноді застосування Taurine може супроводжуватися негативними реакціями (зазвичай алергічними). При появі перших побоювань про наявність непереносимості слід без зволікань припинити його прийом.

Таурин – це ефективний засіб від катаракти

Тауфон (Taufonum) або Таурин (Taurine) є найціннішим засобом, який поліпшує обмінні процеси в тканинах очей. Препарат у вигляді крапель насправді має множинні показання до застосування, однак, найбільш часто його призначають для швидкого лікування катаракти та її профілактики.

Таурин (2-аміноетансульфокіслота = 2-aminoethanesulfonic acid = C2H7NO3S) – природна речовина для організму людини, тому що він починає свою освіту під час перетворення цистеїну. Крім гарантування регенерації тканин очей, 2-аміноетансульфокислота непогано захищає слизову оболонку зорового органу від різних несприятливих факторів у зовнішньому середовищі.

Катаракта – це захворювання очей, з яким в панівних випадках стикаються люди похилого віку. У більш рідкісних випадках цієї болячки піддаються пацієнти від 45 років, а також молоді люди. При мізерних проблемах з очима слід відразу ж звертатися до офтальмолога – вчасно виявлене зниження гостроти зору і призначене лікування здатне запобігти серйозній катаракті. Якщо катаракта буде діагностована на більш пізній стадії розвитку, то в такому випадку лікування буде вже низько ефективним і, швидше за все, буде призначено хірургічне втручання. Після курсу лікування із застосуванням Таурина / тауфон пацієнти відзначають, що їх зір став більш гострим, а також зменшилася втома очей, що супроводжує працівників різних професій. Самостійно терапію починати не варто, оскільки схему лікування може призначити тільки лікар-офтальмолог після  огляду пацієнта і визначення ступеня ураження зору.

Таурин у формі крапель

Краплі очні з 2-аміноетансульфокислотой призначені для місцевого застосування. Випускаються в двох варіантах упаковки – 5 і 10 мл. На кожному флаконі є спеціальна кришка-крапельниця, яка зручна в застосуванні внаслідок правильного і чіткого дозування таурину.

В якості активного компонента в цьому медикаменті виступає таурин (2-аміноетансульфокислота) – в 1 мл препарату міститься 40 мг цієї речовини. У складі розчину є ще Е218 і спеціальна вода для ін’єкцій.

Taurine необхідно приймати правильно, чітко дотримуючись директив лікаря-офтальмолога. При дотриманні всіх вимог дозування і частоти застосування ліків зазвичай для лікування пошкодженого ока необхідно не більше місяця.

Слід зазначити, що якщо застосування 2-аміноетансульфокислоти відбуватиметься місцево, то компоненти, що входять до його складу, не будуть проникати в системний кровотік.

Таурин у формі таблеток

Крім крапель, тауриновий препарат випускається і в формі таблеток. Вони застосовуються не тільки для підтримки здоров’я очей – головне завдання препарату в таблетованій формі полягає в лікуванні та попередженні податкових серцево-судинних захворювань. Таурин-Кардіоактів застосовується для:

 • Одужання і стабілізування роботи серцевого м’яза;
 • Зниження тиску при гіпертонії;
 • Зниження рівня глюкози в крові;
 • Зменшення в крові рівня холестерину і 3-гліцеридів;
 • Вагомого підвищення працездатності осіб, поденно стикаються з виснажливими фізичними навантаженнями.

Тауриновмісткий препарат користується попитом в планомірному лікуванні таких хвороб, як інтоксикація після лікування серцевими глікозидами, цукрового діабету 1 і 2 типу. 2-аміноетансульфокислота добре допомагає навіть тим пацієнтам, що страждають від цукрового діабету 2 типу з помірною гіперхолестеринемією.

Taurine випускається в двох варіантах дозування – 250 або 500 мг.

Тауриномісткі таблетки мають протипоказання, які слід обов’язково вивчити перед їх покупкою і застосуванням. Вони заборонені до прийому в таких випадках:

 • Важка декомпенсована серцева недостатність;
 • Чутливість індивідуальна, що виникає в результаті впливу будь-якого компонента Таурина-Кардіоактива;
 • Вік пацієнта до 18 років – в даний час немає необхідних даних, які б могли підтвердити або ж спростувати факт безпеки Taurine в дитячому віці;
 • Вагітність, годування дитини грудьми.

Пацієнти, які страждають від важких порушень в роботі нирок, повинні приймати 2-аміноетансульфокислоту з максимальною обережністю. Лікування повинно бути не менше обережним і в випадках, якщо хворий приймає серцеві глікозиди під час терапії або ж БМКК.

Завдяки громадському впливу метаболічні процеси в органах вагомо поліпшуються. Йдеться про процеси в самому серці, печінці та інших системах організму. Якщо у пацієнта спостерігаються серйозні захворювання печінки, що мають хронічне дифузне течіння, то в результаті прийому Taurine кровотік в органі посилюється. Внаслідок цього цитолиз стає набагато менш вираженим.

Застосовуючи Таурин-Кардіоактив для лікування серцево-судинної недостатності, пацієнт уже після нетривалого лікування починає відчувати себе стократ краще. Через кілька тижнів після початку застосування 2-аміноетансульфокислоти в малому і великому колах кровообігу зменшується кількість застоїв, в результаті чого:

 • Відбувається оптимальне зниження сердечного діастоличного тиску;
 • Скорочення міокарда підвищується в рази.

На додачу, Taurine ефективний у зниженні АТ при гіпертонії. Але у пацієнтів зі зниженим тиском ще більше його зниження не відбувається.

Таурин в таблетованій формі здатний ефективно знизити гепатотоксичність, який відрізняються антифунгіцидним засобом. Застосовуючи 2-аміноетансульфокіслоту в комплексному лікуванні цукрового діабету, пацієнти відзначають, що вже через пару тижнів після початку терапії зосередження глюкози в крові значно знижується.

Ціна Таурина

Taurine в формі розчину для місцевого застосування відрізняється від безлічі інших офтальмологічних препаратів тим, що має надзвичайно низьку вартість. Якщо порівнювати його з іншими й більш дорогими ліками для лікування хворих очей, то в деяких випадках він є більш ефективним.

Taurine можливо купити в аптеці переважно тільки після надання рецепта від лікаря. Чому? 2-аміноетансульфокислота може принести пацієнтові шкоду у вигляді виникнення алергічних реакцій.

Якщо говорити про таурин в таблетованій формі, його вартість є вищою.

Taurine в спорті

Відзначимо, що тауринові добавки використовуються в спортивних цілях. Taurine додають в жирознижувальні продукти, предтреники, кофеїнові й креатинові добавки, тестостеронові бустери, амінокислотні комплекси – BioTech Caffeine + Taurine, Cobra Labs Shadow-X, Ostrovit DAA, Twinlab Creatine Fuel Stack, BSN Amino X, Olimp Nutrition Amok, Animal Pump, Weider Speed ​​Booster + та ін. Виробляються добавки лише з 2-аміноетансульфокислоти (Nutrend Taurine, NOW Taurine, AllMax Nutrition Taurine, Gentec L-Taurine, Allnutrition Taurine Body Support, XPN Taurine-X Classic Series), Їх ціль – антистресовий вплив, боротьба з перевтомою. Однак речовина виконує лише допоміжну роль, оскількі його позитивний вплив саме на працездатність при тренувальних заняттях не було доведено.


Увага!

Використання Таурин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.