Тенотен

Фармакологічна група: Заспокійливі засоби, Невралгія

Класифікація: N05BX

Міжнародна назва: Tenoten

Діюча речовина: Антитіла до мозгоспецифіческого білка S-100

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

У сучасному світі гомеопатичні засоби займають особливе місце в медицині. З кожним роком такого роду препарати застосовують все частіше, оскільки вони мають ряд відмінностей від інших ліків. Тенотен – це дієвий лікарський препарат, який застосовується при проблемах нервової системи у дітей та дорослих. Перед початком лікування за допомогою Тенотена необхідно детально вивчити інструкцію з його застосування.

Інструкція по застосуванню Тенотена

Таблетки призначені безпосередньо для внутрішнього прийому, однак, їх не потрібно ковтати, запиваючи водою. Лікування передбачає розсмоктування препарату даної форми в роті до тих пір, поки вони повністю розчиниться. Не рекомендується приймати ці ліки разом з їжею, оскільки в такому випадку вкрай важко отримати потрібний терапевтичний ефект.

Конкретне дозування медикаменту, як і тривалість лікування, завжди визначається лікуючим лікарем. Все залежить від виду захворювання, його ступеня тяжкості, а також обов’язково від загального стану пацієнта. Однак існують і загальні рекомендації з приводу прийому ліків.

Діти, починаючи від 3 років, а також дорослі пацієнти за раз беруть 1-2 таблетки у відповідному дозуванні. Препарат слід приймати 1-3 рази на день. Якщо виникла така необхідність, то таблетку дозволяється розчинити в дуже малій кількості води (наприклад, в ложці). При цьому вода повинна бути попередньо прокип’яченою та охолодженою безпосередньо до кімнатної температури.

Пацієнтам, які страждають на невротичні та неврозоподібні стани, як правило, призначають по 1 таблетці препарату від 1 до 3 разів на добу. Це стосується хворих різного віку. Курс лікування при цьому становить не менше 1-3 місяців. Якщо трапилося так, що тримісячного курсу лікування виявилося недостатньо для позбавлення від недуги, то в цьому випадку він збільшується до 6 місяців. Крім того, замість продовження курсу лікування його можна також повторити по закінченню 1-2 місяців.

Якщо протягом 3-4 тижнів після початку терапії пацієнту не стає краще, то в такому випадку слід терміново звернутися до фахівця з метою зміни терапії. Крім того, пацієнт повинен ретельно стежити за своїм здоров’ям в перший тиждень лікування.

Тенотен Дитячий

Тенотен дитячий – це гомеопатія, яка дуже активно застосовується для лікування невротичних розладів, що виникають у дітей. Представлений препарат можна застосовувати під час лікування тільки у тих дітей, яким вже виповнилося 3 роки.

Застосовуючи препарат у віці від 3 до 18 років, важливо пам’ятати, що в його складі є лактоза. Тобто, його не рекомендується приймати тим особам, які страждають від вродженої галактоземии. Крім того, не меншу небезпеку препарат представляє і тим дітям, які хворіють на синдром мальабсорбції глюкози та галактози, а також страждають від лактазної недостатності спадкового характеру.
Тенотен для дорослих

Тенотен – це дуже ефективне гомеопатичне заспокійливе, яке також призначене і для дорослих. Для цього препарат випускається у відповідному дозуванні активної речовини.

В інструкції із застосування препарату вказано, що дозування активного компонента в таблетках відповідає 3 мг і в дитячому, й в дорослому препараті. Однак, якщо звернути увагу безпосередньо на виноски, які присутні у зазначеній інструкції, то можна зрозуміти, що у дорослих таблетках концентрація активної речовини в 10 разів більше, якщо порівнювати безпосередньо з дитячими ліками.

Представлений гомеопатичний засіб надає на організм людини відразу кілька терапевтичних ефектів:

Препарат для дорослих має наступні показання до застосування:

 • Періодичні або постійні неврозні стани.
 • Захворювання психосоматичного характеру. Мова йде про такі серйозні порушення, як кровотечі в результаті негативного впливу стресу, болю в шлунку та животі, а також безліч інших неіснуючих хвороб.
 • Часта напруга нервової системи.
 • Періодично або часто виникає стрес, в результаті якого людина відчуває дратівливість та тривожність. Дуже частими симптомами таких станів є й виникнення різних вегетативних реакцій – головних болів, надмірної пітливості та ін.
 • Ураження ЦНС легкого та середнього ступеня тяжкості. Вони можуть виникати, наприклад, в результаті травм або порушеного мозкового кровообігу. Застосування зазначеного гомеопатичного засобу доцільно і для лікування нестійкості емоцій, які також нерідко супроводжуються ураженням нервової системи.

Склад таблеток Тенотен

Ліки випускається виключно в таблетованій формі. Однак таблетки не потрібно приймати всередину – їх слід повільно та ретельно розсмоктувати в ротовій порожнині. В одній таблетці є 3 мг активної речовини, а саме – суміші гомеопатичних розведень С12, С30 та С50.

Крім того, в складі представлених таблеток є і інші компоненти, які надають їм характерну форму та смак. Йдеться про такі обов’язкові речовинах, як лактоза, магнію стеарат та целюлоза, яка характеризується, як мікрокристалічна.

Особливості застосування та побічні ефекти

Тенотен впливає на організм людини таким чином, що починає активізуватися його нервова система. Отже, препарат рекомендується приймати не пізніше, ніж за 2 години до сну. В іншому випадку можна зіткнутися з досить тривалим засипанням.

Вагітним, а також тим жінкам, які годують дитину груддю, не рекомендується приймати це гомеопатичний засіб. Дослідження, які б показали, дію Тенотена на плід або проникнення в грудне молоко, не проводилися.

Що стосується побічних ефектів, то вони хоч і вірогідні, проте, практично не зустрічаються як у дорослих, так і пацієнтів дитячого віку. Йдеться про різного роду алергічні реакції, які можуть виникнути в результаті прийому препарату. Передозування Тенотеном неможливе, але після прийому підвищених доз цього препарату можливе посилення побічних дій.

Ціна Тенотена

Для того щоб дізнатися, скільки коштує препарат слід звернутися в найближчу аптеку. Потрібно відзначити, що всі лікарські препарати мають більш високу вартість у тих аптечних пунктах, які розташовані поблизу поліклінік та лікарень. Про це слід завжди пам’ятати під час пошуку потрібних ліків.

Тенотен – це недорогий препарат, проте, і дешевим його назвати не можна. Тобто, він представляє середню цінову категорію. Деяким пацієнтам вказані ліки можуть здатися занадто дорогими, як для гомеопатії, тому вони намагаються підібрати його дієвий та більш доступний аналог.

Препарат випускається в двох дозуваннях активної речовини – в дитячій та дорослій, отже, ціни на нього також різняться. Дізнатися точну вартість Тенотена можна не тільки в стандартному аптечному пункті, а й в онлайн-аптеці, що є дуже зручним та популярним явищем сьогодні.

Аналоги Тенотена

Іноді бувають випадки, коли виникає необхідність заміни Тенотена на інший лікарський препарат. Причин такого явища може бути багато, але найпоширеніші з них – це відсутність засобу на прилавках аптеки та економічна вигода (пошук більш дешевих ліків). Вибрати такий препарат можна й самостійно, проте, без рішення лікаря його застосовувати не варто.

Тенотен має такі аналоги:

 • Антифронт. Зазначений лікарський засіб використовується для лікування та профілактики тих станів організму людини, які виникають в результаті зміни погодних умов. Крім того, Антифронт нерідко призначають і при хворобі руху, яка приносить чимало незручностей під час поїздок.
 • Армадін. Цей препарат використовується в неврології досить широко. Зокрема, його призначають при порушеннях мозкового кровообігу, що протікають дуже гостро, а також при вегето-судинній дистонії, отруєннях антипсихотичними препаратами та ін. Армадін, крім усього іншого, часто застосовують і в лікуванні кардіологічних хвороб, де його призначають в комплексі з іншими ліками .
 • Болюси Хуато. Засіб показаний при порушеннях в роботі пам’яті, а також при проблемах з концентрацією уваги, координацією рухів. Усуває такі симптоми хронічної ішемії мозку, як часті запаморочення та нав’язливий шум у вухах.
 • Гліцин. Це недорогий препарат, який призначають безпосередньо для поліпшення розумової працездатності. Крім того, він має і безліч інших показань – стресові ситуації, емоційне напруження, підвищена збудливість, проблеми із засинанням. Гліцин нерідко застосовують у складі комплексної терапії під час лікування алкоголізму.
 • Інстенон. Дуже часто призначається для лікування тих захворювань мозку, які пов’язані з роботою судин, а також зі змінами вікового характеру. Інстенон вкрай ефективний і при інших проблемах в роботі мозку (стани після перенесеного інсульту, функціональні розлади мозку з частими запамороченнями).
 • Інтеллан. Показаний безпосередньо при порушеннях мозкового кровообігу, при проблемах з інтелектуальними здібностями, а також під час сильної втоми. Крім того, препарат часто призначають в складі комплексного лікування при депресивних станах, підвищеної тривожності, а також при проблемах психічного та фізичного дитячого розвитку.
 • Афобазол. Цей препарат є одним з кращих замінників Тенотена, оскільки він добре бореться з тривогою та стресовими станами. Крім того, від невротичних станів найчастіше призначають або Тенотен або Афобазол. Однак, на відміну від гомеопатичного Танотена, Афобазол є транквілізатором. Що стосується вартості зазначеного замінника, то вона більш висока, якщо порівнювати безпосередньо з оригіналом.
 • Нотта. Так само, як і оригінал, вона є гомеопатичним препаратом. Серед показань до застосування препарату слід виділити порушення сну та нервові порушення. Нотта випускається в двох лікарських формах – в таблетках та краплях для орального застосування.
 • Фітосед. Перевага цього препарату полягає в тому, що він має рослинне походження. Лікарські рослини, наявні безпосередньо в складі препарату, чинять на організм хворого сильну седативну дію. Крім усунення психічних та неврологічних проблем, Фітосед здатний значно поліпшити фізичну та розумову діяльність людини.

Увага!

Використання Тенотен без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.