Тержинан

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія

Класифікація: G01B F


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Деяка частина жінок час від часу стикається з таким неприємним явищем, як інфекції статевих органів. Вони шкодять загальному здоров’ю жінки, а також порушують ритм їх звичайного і повноцінного життя. У переважних випадках такого роду інфекційні захворювання вимагають комплексного підходу, для чого сьогодні досить активно застосовується такий лікарський препарат, як Тержинан. Цей засіб випускається безпосередньо в формі свічок, а також таблеток для вагінального застосування.

Інструкція по застосуванню Тержинана

Препарат, що випускається у формі таблеток і свічок, призначений для лікування багатьох хвороб у жінок. В добу призначають, як правило, одну свічку, яку перед застосуванням рекомендується потримати у воді близько 30 секунд.

Ліки, незалежно від форми випуску, рекомендується вводити перед засинанням, щоб під час тривалого сну вони надавали більш тривалий вплив. Якщо ж супозиторій необхідно застосувати в денний час доби, то після проведення процедури рекомендується полежати не менше 15 хвилин. Іноді лікування може передбачати одночасне використання і таблеток, і супозиторіїв.

Курс лікування препаратом, як правило, становить 10 днів. При складних мікозах терапію слід продовжити до 20 днів. Препарат можна застосовувати навіть під час менструації.

Таблетки, як і свічки, вводять в піхву. У добу можна застосовувати не більше 1 таблетки, яку вводять безпосередньо перед нічним сном. Ця форма випуску ліків також підходить для санації піхви перед пологами, абортом і перед проведенням хірургічних операцій в області піхви. Для цього 1 таблетку ліків необхідно ввести за 2 години до процедури.

Крім усього іншого, таблетки зазначеного препарату добре підходять і для чоловіків, у яких також виникає молочниця. Однак деяким ця форма ліків виявляється зовсім незручною в застосуванні – в подібних випадках слід звернути увагу на аналоги, що випускаються у формі мазі або крему.

Тержинан у формі свічок

Супозиторії – це більш поширена лікарська форма препарату, якщо порівнювати безпосередньо з таблетками. Вони призначені для місцевого вагінального застосування. За допомогою описуваного засобу можна позбутися не тільки від кандидозу, а й від багатьох інших проблем – від трихомонад, бактеріальних інфекцій і процесів запалення. Завдяки цьому свічки застосовують при багатьох хворобах жіночої статевої системи. Крім того, Тержинан у формі супозиторіїв діє досить м’яко, за рахунок чого мікрофлора піхви залишається незмінною. Слід зазначити, що деякі препарати схожої дії не відрізняються цією особливістю і після їх застосування мікрофлора в піхві значно порушується.

Коли жінка виношує дитину, вона дуже схильна до появи будь-якого роду хвороб, в тому числі і в статевих органах. Застосування препарату під час вагітності не забороняється, однак, лікування повинно відбуватися під чітким контролем гінеколога.

Найбільш небезпечним вважається застосування свічок безпосередньо в першому триместрі, але під час другого і третього такого обмеження немає. Найбільш часто Тержинан застосовують під час вагітності для лікування вагінітів, які характеризуються паралельною появою запальних процесів на м’яких тканинах, а також бактерій і грибків. Препарат таким чином виступає відмінною заміною комплексної терапії хвороб статевих органів, яка здатна принести шкоду плоду.

Слід зазначити, що, застосовуючи препарат під час вагітності, можна не боятися, що він зашкодить майбутній дитині. Адже він зовсім ніяким чином не впливає безпосередньо на плід, а також не може викликати передозування. Тержинан у формі свічок є дуже швидкодіючим і ефективним препаратом – він не тільки протягом короткого часу усуває симптоми того чи іншого захворювання, але і перешкоджає його подальшому поширенню.

Тержинан у формі таблеток

Крім свічок, представлений протигрибковий засіб випускається і в таблетованій формі. Таблетки для зручності застосування мають довгасту форму, їх важко переплутати з іншими ліками, так як з обох сторін є буква «Т».

Препарат випускається в картонній упаковці, а самі таблетки містяться в алюмінієвому блістері (6 штук).

Так само, як і супозиторій, таблетку перед введенням слід потримати в склянці з водою протягом 30 секунд – так її дія почнеться значно швидше. Засіб в представленій лікарській формі слід використовувати перед сном.

Описувані таблетки дозволені до застосування навіть в період вагітності і лактації.

Показання до застосування Тержинан

Вагініти – це та проблема, яка може наздогнати жінку абсолютно будь-якого віку. Для успішного лікування вкрай важливо підібрати ефективний і безпечний препарат, яким і є Тержинан. Це той лікарський засіб, який має досить широкий спектр дії, завдяки якому його дуже часто призначають при таких хворобах:

 • Запальні процеси в піхві, головна причина яких – трихомонади;
 • Молочниця, що має абсолютно будь-яку стадію;
 • Вагініти бактеріального походження;
 • Вагініти змішаного типу;
 • Мікози;
 • Кольпіти;
 • Проведення санації піхви;
 • Профілактика запальних захворювань після пологів, аборту і маніпуляцій діагностичного характеру.

Багато жінок помилково вважають, що Тержинан можна використовувати і при такому інфекційному захворюванні сечовивідних шляхів, як поширений цистит. Справа в тому, що ця недуга вимагає виключно системного лікування, а Тержинан, який призначений для місцевого застосування, в цьому випадку не підходить.

Склад Тержинан

Ефективність препарату досягається завдяки його особливому складу, який включає в себе відразу три антибіотика. Це стосується будь-якої форми випуску. Якщо говорити більш конкретно, то в складі препарату є такі активні компоненти:

 • Тернідазол. Це антибіотик синтетичного походження, який є представником групи нітроімідазолів. Ефективний виключно при місцевому застосуванні. Зазначений компонент успішно бореться з різними представниками бактерій, а також найпростіших.
 • Неоміцин. Є комплексною антибактеріальною речовиною і аміноглікозидом, який відрізняється бактерицидною дією. Цей антибіотик за короткий час бореться з стафілококами, стрептококами та іншими інфекціями, в той час, як в боротьбі з грибками він безсилий.
 • Ністатин. Це також антибіотик, який бореться з грибками. Саме цей засіб відповідає за лікування кандидозу статевих органів. Він відноситься безпосередньо до антибіотиків-Полієн, а це значить, що ністатин здатний трохи підвищити загальну проникність тих клітин, які є шкідливими.
 • Преднізолон. Дана речовина є аналогом гідрокортизону. Це ефективний гормон, який відповідає безпосередньо за зниження запалення під час місцевого застосування. Крім того, преднізолон виконує і протиалергічну функцію.

Залежно від форми випуску ліків, він має і допоміжні компоненти, які надають засобу форму таблетки або супозиторії.

Завдяки такому складу лікування того чи іншого захворювання відбувається досить швидко. При цьому цілісність слизової оболонки піхви не стає порушеною, так само, як і рН.

Особливості застосування

Тержинан протипоказаний в перший триместр вагітності, а також заборонено його застосування у віці менше 16 років. Під час використання цього препарату слід повністю припинити статеве життя. Головна причина такої необхідності – це ймовірність руйнування презерватива під дією одного з компонентів препарату (ністатину).

Такі захворювання, як вагініти і трихомоніаз вимагають одночасного лікування не тільки жінки, а й чоловіки. Справа в тому, що якщо один з партнерів не буде проходити необхідний курс лікування, то інший обов’язково заразиться повторно.

Одним з можливих побічних дій препарату є запаморочення. Саме з цієї причини його не слід застосовувати тим особам, робота яких пов’язана безпосередньо з управлінням автомобільного транспорту або іншого механізму.

Пацієнтам, які мають інші хронічні хвороби, під час лікування Тержинаном слід ретельно стежити з своїм здоров’ям. Наявність такого роду хвороб передбачає досить часту здачу необхідних аналізів і спеціальних досліджень. Це стосується таких захворювань:

 • Підвищений артеріальний тиск;
 • Туберкульоз;
 • Остеопорозу;
 • Цукровий діабет будь-якого типу;
 • Серцева або печінкова недостатність;
 • Епілепсія;
 • Міопатія;
 • Глаукома.

Ціна Тержинану

Тержинан є досить дорогим лікарським препаратом, який можна купити в будь-якій аптеці. Потрібно сказати, що різні форми випуску препарату мають різну вартість, що обов’язково потрібно враховувати безпосередньо під час вибору і покупки препарату.

Покупку тержинан слід здійснювати тільки після того, як цей препарат буде призначений лікарем на основі поставленого діагнозу. В іншому випадку можна зробити марну трату, якщо, наприклад, пацієнт поставить неправильний діагноз самостійно (деякі люди через відсутність можливості відвідати лікаря вдаються до самолікування).

Аналоги Тержинану

Як було згадано раніше, Тержинан є не дешевим лікарським засобом. Саме тому багато пацієнтів вважають за краще вибрати його аналог – більш доступний з фінансової точки зору, проте, не менш ефективний. Тержинан можна назвати унікальним препаратом, якому сприяють всі його складові. Отже, цей засіб не має прямих аналогів, проте, можна підібрати близькі за дією ліки, в складі якого є ідентичні оригіналу компоненти.

Найбільш часто замість тержинану вибирають такі засоби:

 • Поліжинакс. Це дуже ефективний лікарський препарат, який є найближчим замінником тержинану. Поліжинакс практично не має побічних ефектів, а його склад відрізняється декількома речовинами, які також є в оригінальному засобі. Головною відмінністю цього препарату є те, що в його складі немає такої речовини, як тернідазол. Отже, Поліжинакс не підходить для лікування таких хвороб жіночих статевих органів, як трихомонадний кольпіт.
 • Пімафуцин. Він відноситься безпосередньо до протигрибкових засобів, які використовуються для лікування багатьох хвороб. Пімафуцин зручний тим, що випускається відразу в декількох лікарських формах – супозиторії, мазь і таблетки. Перевага цього протигрибкового препарату полягає в тому, що під час терапії з його застосуванням можна не відмовлятися від статевого життя. Іноді пацієнтки скаржаться на виникнення таких побічних дій Пімафуціна, як печіння, нудота і блювота (зазвичай вони виявляються в перші дні лікування).
 • Мератин Комбі. Має виражений терапевтичний ефект, який препарат має протягом короткого часу. Крім антимікробної, Мератин Комбі надає кортикостероїдну і антисептичну дію. Представлений засіб випускається безпосередньо в формі вагінальних таблеток, які ефективні в лікуванні переважаючого відсотка вагінітів. Завдяки особливому складу цей засіб часто використовують безпосередньо для санації піхви, яка проводиться перед проведенням аборту або пологів. Якщо говорити про таку деталь, як вартість мератин Комбі, то вона практично не відрізняється від тержинану. Крім того, цей замінник вкрай не рекомендується застосовувати в комплексі з іншими препаратами, а особливо – з гормональними засобами.
 • Клотримазол. Засіб має синтетичне походження і успішно бореться з грибковими хворобами піхви. Клотримазол практично не має побічних ефектів, за винятком несерйозних алергічних проявів. Препарат має деякі протипоказання, одне з яких – ранній термін вагітності.

Слід зазначити, що деякі замінники тержинану є більш ефективними. Це можна пояснити тим, що вони мають значно більшу агресивність, а, відповідно, і ймовірність виникнення побічних реакцій. Саме з цієї причини заміну препарату не рекомендується проводити без відома свого гінеколога.


Увага!

Використання Тержинан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.