Тетурам

Фармакологічна група: Лікування алкоголізму, Шкідливі звички (лікування)

Класифікація: N07BB01

Міжнародна назва: Teturam

Діюча речовина: Дисульфірам

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Алкоголізм, незважаючи на конкретну причину виникнення у окремих людей, в наші дні вважається серйозною хворобою, яку потрібно лікувати. Чи знаєте ви, що алкоголізм часто виникає через таку фізіологічну причину, як спадкова схильність до нього? Як би там не було, чим раніше пацієнт усвідомлює, що пияцтво – це дуже погано та від нього потрібно якомога швидше позбутися, тим краще для його рідних та близьких, а також для нього самого. Сьогодні алкоголізм можуть лікувати гіпнозом, заговорами, травами та медикаментозними препаратами. Від проблеми можна позбутися будь-яким з цих способів, головне – це віра пацієнта в свої сили і в те, що він зможе позбутися від цієї напасті. Тетурам – це таблетований препарат, який спрямований саме на лікування алкогольно-залежних. Має деякі протипоказання, так що перед застосуванням варто уважно прочитати інструкцію.

Інструкція по застосуванню Тетураму

Опис та склад препарату. Teturam – це засіб, який в дуже частих випадках призначається при алкогольній залежності (indicavit PROCLIVITAS crebris). Активною речовиною в його складі є дисульфірам в кількості 150 мг на таблетку (disulfiram). Допоміжні компоненти в Тетурамі – ЦМК, гіпромелоза, натрію кроскармелоза, МС.

Показання. Як було сказано раніше, Тетурам призначається від пияцтва тим пацієнтам, які залежні від алкогольних напоїв різної міцності.

Що за таблетки – Тетурам? Це дуже специфічний засіб, який відмінно бореться з алкоголем. Дисульфірам, виконує роль головної речовини в складі препарату, активно бореться з метаболізмом алкоголю, успішно порушуючи його. В результаті попадання в організм дисульфірам блокує ферментну біотрансформацію алкоголю за допомогою такої речовини, як алкогольдегідрогеназа, а потім за допомогою активної речовини таблеток в крові пацієнта накопичується ацетальдегід. Якщо з присутністю ацетальдегіду в крові пацієнт вип’є горілки або навіть будь-якого слабкого алкогольного напою, то в результаті такої зневаги у хворого розвиваються токсичні ефекти. Йдеться про сильну нудоту з неодноразовою блювотою, напухання шкірних покривів, покрасніння на обличчі, біль в грудній клітці, труднощі під час вдиху та видиху, шум та слабкість в голові, прискорене серцебиття, озноб, зниження тиску (crebris napuhanii pelle micant pectore, inspiratione ). Тобто, якщо хворий таким чином буде пити алкоголь на тлі прийому таблеток та буде відчувати всі вищевказані негативні ефекти цієї взаємодії, то у нього здатний виробитися умовний рефлекс. У майбутньому він поступово може стати причиною повної відмови людини від алкогольних напоїв.

Дізнавшись, від чого прописують Тетурам і як він себе проявляє при взаємодії з алкоголем, велика частина хронічних п’яниць боїться його приймати і навіть відмовляється від цієї затії. Тому близькі таких пропащих людей після отримання повної інформації про препарат цікавляться у лікаря – як давати без відома хворого Тетурам? В даному випадку краще відмовитися від таємного підсипання таблеток хворому алкоголізмом, оскільки препарат має протипоказання.

Протипоказання Тетураму? Даний антиалкогольний засіб не можна застосовувати деяким групам пацієнтів, інакше можуть виникнути серйозні наслідки та проблеми зі здоров’ям.

Тетурам протипоказаний в наступних випадках:

 • Підвищена чутливість, яка виникає до дисульфіраму (secundum disulfiram);
 • Проблеми з серцево-судинною системою та її серйозні захворювання (cardiovashcular syste);
 • Цукровий діабет (cursums placerat aliam formamde);
 • Психічні розлади, що проявляються у вигляді суїцидальних нахилів, розладів особистості важкого перебігу, психозної поведінки (perturbati sunert, tendentias, perturbati personality, psychotici);
 • Різні види та форми епілепсії, крім алкогольної епілепсії (Variae formae comitiali);
 • Недостатність дихальної функції тяжкого перебігу (Nullamre munubs gravibuns respiratorioryim);
 • Захворювання нирок або печінки, їх недостатність (iecloris renibusare moro, etorum defectrium);
 • Алкогольне сп’яніння – перед початком лікування Тетурамом необхідно утриматися від алкоголю хоча б протягом останньої доби (prius necesseb curateno teturama certere praeteritis).

При використанні Тетураму не варто приймати алкоголь у будь-якому вигляді та в будь-яких кількостях, оскільки є високий ризик отруєння та навіть летального випадку. Тому під час лікування варто забути про усілякі парфуми, ліки на спирту та першим чином про алкогольні напої.

Разом з цим, дисульфірам-місткий засіб не сумісний з такими лікарськими препаратами:

 • Ізоніазид, паральдегід (Isoniazide, paraldehyde);
 • Нітроімідазол – це такі засоби, як: Омепразол, Секнідазол, Метронідазол, Орнідазол, Тинідазол (Nitroimidazoles – omeprazole, seknidazol, Metronidazole, Ornidazole, Tinidazole);
 • Гідантоїн (hydantoins);
 • Гепатотоксичними ліками (medicinare hepatotoxic).

Дисульфірам вкрай погано впливає на печінку, тому на момент застосування ліків з його вмістом у пацієнта цей орган повинен бути в нормальному стані. Є інформація, що в інших випадках речовина проявляла максимальну гепатотоксичність, ставала причиною подальшої трансплантації печінки та навіть смерті.

Як приймати? Застосування Тетураму має відбуватися в спеціалізованих медзакладах. Перед початком лікування хворий повинен утримуватися від вживання алкоголю протягом 24 годин та більше.

Таблетки приймають внутрішньо бажано під час сніданку 150-450 мг на добу. Про те, як довго необхідно приймати засіб, потрібно дізнатися у лікаря, однак, в середньому курс лікування становить від 7 до 10 днів.

Після закінчення потрібного терміну проводиться перша алкогольно-дисульфірамна проба (Secundurm de-disulfiramo). Для цього пацієнт приймає потрібну дозу ліків в кількості 450-750 мг та випиває після цього 20 мл 40 % алкоголю. Якщо реакція на алкоголь слабка, то його доза при наступних пробах підвищується на 10-20 мл.

Пацієнти цікавляться – чи впливає цей засіб на потенцію при дотриманні всіх норм його застосування? Так, у хворого в результаті такого лікування погіршується потенція, знижується лібідо, а також спостерігається еректильна дисфункція (inclinat potenjtiam redactera libiddo observari Praeserent).

Передозування. Якщо хворий випадково або спеціально прийняв дозу препарату, що набагато перевищує рекомендовану, то він може зіткнутися з симптомами передозування лікарським препаратом. Передозування, перш за все, виявляється у вигляді серйозних ускладнень з неврологічною точки – енцефалопатії, усіляких розладів свідомості, коми, конвульсій та ін. (Egravinius inpedimentua – encephallopathy, variisarte perturbationres conscientia, COMA, convulsis). Щоб дізнатися, як швидко вивести засіб з організму для уникнення цих станів слід дзвонити в швидку. Однак тут антидот відсутній – проводиться симптоматичне лікування з промиванням шлунка.

Яка ціна таблеток Тетураму?

Перевага ліків полягає не тільки в їх ефективності під час лікування, але і в тому, що їх вартість досить невисока для сьогоднішніх цінових умов. Можна навіть сказати, що засіб бюджетний. Однак купити його не завжди просто – в аптеках Тетурам відсутній систематично. Його також не продають без рецепта.

Якщо вам потрібні ліки проти алкоголізму, а рецепта для покупки Тетураму немає, то в цьому випадку можна звернути увагу на замінники ліків, які продаються не тільки в таблетках, але й в краплях.

Як вибрати аналог Тетураму?

Аналог протиалкогольного препарату краще підбирати з лікарем. Якщо ви робите це самостійно, то враховуйте при цьому кожен свій діагноз та стан. Отже, засіб можна замінити на:

 • Esperal (Еспераль);
 • Alcodez (Алкодез);
 • Naltrex (Налтрекс);
 • Colme (Колме);
 • Lidevine (Лідевін).

Увага!

Використання Тетурам без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.