Тиберал

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Антибактеріальні препарати, Протозойні інфекції

Класифікація: G01AF06

Міжнародна назва: Tiberal

Діюча речовина: Орнідазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Кишкові інфекції – це такі явища, які завжди застають пацієнта зненацька. Вони мають характерні ознаки та вимагають негайного адекватно підібраного лікування. З цією метою застосовуються похідні нітроімідазолу, одним з яких є Орнідазол. Тиберал – це один з відомих засобів на основі орнідазолу, який, крім кишкових інфекцій, застосовується й в лікуванні деяких сечостатевих інфекцій у чоловіків та жінок. Засіб випускається у формі таблеток, які покриті оболонкою. Їх слід пити по чіткій інструкції від лікаря – тільки так можна домогтися позитивного та швидкого результату лікування.

Інструкція по застосуванню Тибералу

Опис та склад. Тиберал (Tiberal) – це антибіотик, який входить до групи нітроімідазолу (5-НІМЗ). Його активним компонентом, який присутній в таблетках у кількості 500 мг, є Орнідазол. Крім орнідазолу, у складі засобу є крохмаль кукурудзяний, гіпромелоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, тальк, титану діоксид.

Орнідазол є не тільки антибактеріальним, але й протипротозойним засобом, який входить в групу похідних 5-нітроімідазолу (De V-coetus nitroimidazole). Знищує безліч бактерій, які є збудником того чи іншого захворювання. Будучи ДНК-тропним препаратом, Тиберал діє на шкідливі мікроорганізми, які мають ферментні системи, вибірково.

Коли орнідазол в результаті прийому всередину потрапляє в шлунок пацієнта, він починає там дуже швидко всмоктуватися. Якщо вірити багатьом лабораторним дослідженням препарату, він всмоктується в шлунково-кишковому тракті на 90%, що само по собі є відмінним результатом та прогнозує відносно швидке одужання від хвороби. Через три години в плазмі крові хворого спостерігається максимальна концентрація орнідазолу, який також зв’язується з білками плазми крові та проникає у всі рідини, які тільки присутні в організмі, включаючи спинномозкову.

Метаболізм препарату відбувається в печінкових тканинах, а його напіввиведення з організму відбувається через 13 годин після прийому. Особливість даного орнідазоло-місткого засобу полягає в тому, що практично 85% прийнятої одноразово дози продовжує виводитися з організму протягом 5 наступних днів. Орнідазол виводиться метаболістично, а тільки 4% від прийнятої одноразово дози виводиться в незмінному вигляді через нирки пацієнта.

Якщо у пацієнта спостерігаються проблеми та порушення в роботі інших органів, то тут може знадобитися зміна дози препарату. Наприклад, у пацієнта, який страждає від цирозу печінки, буде спостерігатися майже в два рази збільшений період напіввиведення препарату та складе близько 22 годин.

Показання до застосування. Tiberal призначається дорослим, а також дітям, які постраждали від чутливих до орнідазолу бактерій. Загалом, орнідазол-місткий засіб призначається при таких хворобах:

 • Трихомоніаз. Мова йде про сечостатеві інфекційні ураження, які зустрічаються у жінок та у чоловіків (trichomoniasis foeminaruim-virorumquie).
 • Амебіаз (amoebiasis). Це стосується кишково-вражаючих інфекцій, головним збудником яких є Entamoeba histolytica. Найбільш часто у пацієнтів різного віку зустрічаються такі хвороби, як амебна дизентерія, амебіаз, які мають позакишкову форму, а також абсцеси печінки амебного ураження.
 • Лямбліоз (giardiasis).

Подібні діагнози можуть ставити тільки досвідчені лікарі, спираючись на результати аналізів. Самостійно не можна вирішити, яке саме захворювання з’явилося у хворого. Не можна тягнути зі зверненням до лікаря, якщо вас переслідують явні ознаки інфекції, оскільки далі може бути тільки гірше.

Інструкція по застосуванню. Препарат Tiberal за рахунок таблетованої форми призначений для внутрішнього прийому після прийому їжі. Якщо хворому, якому належить застосування Тибералу, поставлений діагноз «Печінкова недостатність», то під час лікування йому варто збільшувати інтервал під час прийомів таблеток у два рази.

Пацієнти, що знаходяться у віковій категорії «після 60-ти років», повинні приймати орнідазол-місткий засіб з обережністтю. Справа в тому, що в медицині немає достатньої кількості даних, які б підтверджували успішність та безпеку лікування людей похилого віку.

Лікування трихомоніазу передбачає або одноденне, або п’ятиденне використання Тибералу. У першому випадку хворому призначають відразу три таблетки по 500 мг, які він повинен прийняти відразу з вечора. Якщо мова йде про п’ятиденний курс лікування, то тут кожен день потрібно приймати 2 таблетки – 1 вранці та 1 ввечері.

Якщо у пацієнта є постійний статевий партнер, то йому варто пройти аналогічний курс лікування. Ця маніпуляція допоможе уникнути повторного зараження трихомоніазом.

Якщо дані ліки будуть призначатися дітям, лікарі підбирають дозу, виходячи з розрахунку – 25 мг на 1 кг маси тіла пацієнта при лікуванні хвороби.

Терапія амебіазу може мати різну тривалість, що залежить від виду та форми хвороби. При амебній дизентерії курс лікування пацієнтів від 35 кг зазвичай становить 3 дні, протягом яких хворий повинен буде випивати по три таблетки за раз ввечері. Якщо маса тіла пацієнта становить більше 60 кг, то в добу йому призначають 4 таблетки – 2 з яких потрібно випивати вранці, і стільки ж увечері. Дітям, маса тіла яких становить до 35 кг, призначають препарат, виходячи з розрахунку 40 мг на 1 кг маси тіла за один прийом. Якщо ж мова йде про інші форми амебіазу, то в цьому випадку прийнятний 5-денний курс лікування. Пацієнтам більше 35 кг призначають по 2 таблетки на добу – одну приймають вранці та одну ввечері. Дітям, маса яких становить менше 35 кг, призначають препарат, виходячи з розрахунку 25 мг на 1 кг маси тіла (разовий прийом).

Якщо препарат був призначений від лямблій, то тут схема та тривалість лікування дещо інша. Курс терапії може становити один або два дні, протягом яких пацієнти з масою тіла понад 35 кг приймають 3 таблетки відразу з вечора. Пацієнт з масою тіла до 35 кг приймає препарат разовою дозою ввечері в дозі 40 мг на 1 кг маси тіла.

В процесі лікування Тибералом ні в якому разі не можна застосовувати алкоголь, оскільки в результаті можна постраждати від негативних реакцій препарату. Хворий може в результаті скаржитися на шумові ознаки в вухах (sonitus), оніміння (torpor), зниження тиску (decompression), жар (calor), ознаки нудоти та блювотні позиви (nauseaym evomitum). Крім того, для уникнення цих та інших негативних реакцій препарату варто відмовитися від прийому алкогольних напоїв не менше, ніж протягом трьох днів після закінчення лікування та прийому останньої дози орнідазол-місткого засобу.

Яка ціна Тибералу сьогодні?

Усіх без винятку пацієнтів цікавить, яка вартість Тибералу в аптечних пунктах на сьогоднішній день. Насправді Tiberal – це не такий вже й дешевий протипротозойний орнідазол-місткий засіб, як хотілося б. Хоча деяка частина пацієнтів скаже, що його ціна прийнятна і не може викликати ніякого невдоволення.

Купити цей засіб можна без рецепта від лікаря, проте, застосовувати його без відома фахівця не варто, оскільки пацієнт не може знати свого точного діагнозу без здачі необхідних аналізів для виявлення хвороби. З метою економії можна спробувати придбати даний засіб через інтернет, або переглянути список аналогів з максимально-схожим механізмом дії.

Вибір дієвого аналога Тибералу

Якщо раптом Тиберал здався вам занадто дорогим ви можете підібрати його замінник, який має нижчу вартість. Але цього не можна робити самостійно, оскільки вибраний вами засіб може мати непередбачені побічні ефекти або протипоказання. В цілому, Tiberal можна замінити на:

 • Meradazol (Мерадазол);
 • Meratine (Мератин);
 • Orgil (Оргіл);
 • Orzol (Орзол);
 • Ornivag (Орніваг);
 • Ornidazol (Орнідазoл);
 • Ornigile (Орнігіл);
 • Orniside (Орнісід);
 • Protozal (Протозал);
 • Naxojine (Наксoджін);
 • Samitole (Самітoл);
 • Seknidox (Сeкнідокс);
 • Taniba (Таніба);
 • Phlagil (Флaгіл).

Препарати, які вказані вище, зроблені не тільки на основі орнідазолу в якості діючої речовини, але і на основі інших речовин. Це обов’язково потрібно враховувати при виборі аналога. Часом деякі орнідазольні протипротозойні засоби зникають з ринку, як, наприклад, Мератин (Meratine).

Трохи історії

Вперше нітроімідазол показали свою антипротозойну активність в 1956 р – вже тоді потенціал орнідазолу серйозно оцінювався вченими-біохіміками. З того часу, власне, антипротозойній активності цій групі речовин стали приділяти все більше уваги.

Протягом більш, ніж чотири десятки наступних років група 5-НІМЗ збагатилася безліччю нових препаратів Kembaum S. (Кембаум С.), Freeman C.D. (Фрііман С. Д.), Klutman N.E. (Клютман Н. Е.), Lamp K.C. (Ламп К. Ц), Падейская Е.Н. Не останню роль в їх грандіозному відкриттю зіграли De Carneri I. (Де-Карнер), Cantone A. (Кантон А.), Emanueli A. (Емануель А.).

Група 5-НІМЗ поганорозчинні з’єднання та характеризуються безліччю препаратів нового покоління. Вони мають відмінну від усіх протипротозойних антибіотиків рису – активно-впливаючий радикал. Саме активний радикал після потрапляння в організм хворого проникає в мікробні клітини, вдаючись до способу активного та пасивного транспортування до них. Слідом за таким проникненням в мікробну клітину відбувається її загибель. Атом хлору, який присутній в речовині орнідазолу, ще в більшій мірі сприяє цьому.


Увага!

Використання Тиберал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.