Тіогама

Фармакологічна група: Цукровий діабет (лікування)

Класифікація: A16AX01

Міжнародна назва: Thiogamma

Діюча речовина: α-ліпоєва кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Пацієнти, які страждають від цукрового діабету, часто стикаються з таким ускладненням хвороби, як діабетична полінейропатія. Якщо довіряти спеціальним дослідницьким результатами, то практично чверть хворих на цукровий діабет страждає полінейропатією, яка має явні візуально-клінічні ознаки. Однак є також безсимптомна діабетична полінейропатія, яку можна виявити тільки шляхом електронейроміографії, але вважається, що така форма даного ускладнення присутня у всіх діабетиків загально. Таке ускладнення діабету, як полінейропатія, має в обов’язковому порядку лікуватися відповідними препаратами. Тіогама – це давно відомий засіб, який застосовується для лікування даного ускладнення цукрового діабету, але може використовуватися й в інших цілях.

Інструкція по застосуванню Тіогами та склад

Опис препарату та склад. Tiogamma виробляється на основі α-ліпоєвої (альфа-ліпоєвої – alphalipoic) кислоти – природно синтезується в організмі кожної людини. Крім інших функцій, ліпоєва кислота бере активну участь в процесі утворення клітинної енергії. Ще дана речовина, яка міститься в складі Тіогами в ролі основної, добре знижує рівень глюкози в крові та підвищує кількість печінкового глікогену в даному органі.

Після потрапляння в організм а-ліпоєва кислота практично повністю всмоктується в кров. Перетворення речовини, причому, значне, відбувається під час першого проходження через міцні клітини печінки. Якщо говорити про виведення альфа-ліпоєвої кислоти з організму, то, незалежно від шляху потрапляння в організм, це відбувається за допомогою нирок. Речовина залишає організм за допомогою метаболітів.

α–ліпоєва Tiogamma випускається у вигляді таблеток для внутрішнього застосування, а також у вигляді розчину для інфузій. Та чи інша форма випуску ліків призначається пацієнту, в залежності від ступеня тяжкості та перебігу діабетичної полінейропатії. При гострих станах, які бувають не так часто, призначають розчин для інфузій.

Для чого призначають? Tiogamma призначається для:

 • Лікування та профілактики діабетичної полінейропатії (diabetyc polyneuropati);
 • Порушення чутливості тканин (contira sensuim), яка може супроводжувати діабетичну полінейропатію;
 • Порушення тканинної чутливості при алкогольній полінейропатії (bibutor polyneuropati).

У другому та третьому випадку використовується виключно Тіогама Турбо, яка представляє собою розчин для крапельниць.

Ще засіб призначають від куперозу (rosaceya), але тільки за призначенням лікаря. Це ж стосується й випадків, коли Тіогама використовується для судин.

Косметологія. З віком альфа-ліпоєва кислота виробляється в організмі людини все менш інтенсивно, що також впливає на стан шкіри – з’являються вікові зморшки. І для того, щоб уповільнити старіння та розгладити вже наявні зморшки люди вдаються до ліпоєвої Тіогами. Не дарма за останні роки блогери в інтернеті активно обговорюють Тіогаму як антивіковий засіб, викликаючи непідробний ажіотаж навколо.

Тіогама для обличчя здатна показати досить непогані результати, оскільки активні молекули, присутні в головній речовині тіоктового препарату, виконують роль дивовижного антиоксиданту. Отже, обмінні процеси в тканинах відбувається по-іншому.

Перед застосуванням даного ліпоєвого засобу від зморшок слід в обов’язковому порядку порадитися з фахівцем в косметології. Також у косметолога-хіміка слід дізнатися, що краще використовувати – Тіогаму або спеціальні косметичні засоби з альфа-ліпоєвої кислоти.

Якщо ви вирішили використовувати ліпоєву Тіогаму для омолодження, то краще віддати перевагу 1% розчину.

Ліпоєва Тіогамма також іноді застосовується для росту волосся. Справа в тому, що вона «розганяє» кровотік при місцевому нанесенні. Кровообіг на голові після нанесення розчину посилюється, до цибулин волосся прибуває більше корисних речовин разом з кров’ю, що й провокують більш швидкий ріст волосся.

Інструкція по застосуванню

Таблетки. Їх призначають дорослим пацієнтам для внутрішнього прийому. В добу зазвичай призначається 600 мг ліпоєвої кислоти, що дорівнює одній таблетці препарату. Тіоктові таблетка застосовується у вигляді разової добової дози. Отож її приймають за півгодини до їжі. Лікування препаратом здійснюється протягом 1-4 місяців.

Не варто їсти перед самим застосуванням тіоктових ліків або ж заїдати їх – це може значно перешкоджати їх всмоктуванню. При тяжкому перебігу захворювання лікування починають інфузійним розчином, а продовжують таблетками.

Розчин Турбо (ампули). В тіоктовому флаконі міститься готовий до повноцінного застосування розчин та його не потрібно розводити фізрозчином або розчином глюкози. Турбо вводять за допомогою крапельниці в дозі 600 мг на добу, що відповідає одному флакону. Причому, ця доза повинна потрапити в організм не менш, ніж протягом півгодини.

Альфа-ліпоєва кислота дуже чутлива до світла, тому до того моменту, як вона буде застосовуватися за призначенням, її необхідно зберігати в картонній коробці.

Нерідко лікування Тіогамою Турбо починається з внутрішньовенних уколів. Терапевтичний курс у випадку з розчином триває не менше 2-4 тижнів.

Опис Тіогами у вигляді таблеток та розчину

Таблетки. Tiogamma таблетована виробляється на основі тіоктoвой кислоти, яку ще називають альфа-ліпоєвою. У складі таблеток, які покриті оболонкою, також присутні додаткові компоненти – метилгідроксипропілцелюлоза, діоксид кремнію, ЦМК, моногідрат лактози, натрію карбоксиметилцелюлоза, тальк, диметикон (dimethicone), МС.

В одній таблетці міститься 600 мг активної речовини. Це потрібно враховувати при дозуванні препарату.

Розчин Турбо. Складається з тієї ж тіоктової кислоти, що й таблетки та в ідентичній кількості – 600 мг на дозу (в цьому випадку це один флакон). Допоміжні компоненти:

 • Макрогол 300;
 • Вода для ін’єкцій;
 • Мeглюмін (megluminia).

На відміну від таблеток, застосування тіоктового розчину Турбо має відбуватися тільки в лікарняних умовах. Адже людина без спеціальної освіти не може поставити сама собі тіоктову крапельницю з розчином.

Яка ціна Тіогами?

Мабуть, немає такого пацієнта з діагнозом діабетична полінейропатія, якого б не хвилювала вартість даного тіоктового препарату (Україна). Так, вона дуже висока, якщо брати до уваги середній достаток сучасної людини сьогодні. Для меншої частини хворих це питання другорядне.

Купити тіоктовий препарат можна в будь-якому аптечному пункті, однак, бувають й випадки, коли він недоступний. Погодьтесь, це не аспірин, який купують у десятки разів частіше. Для придбання Тіогами, для якої не потрібний рецепт, можна скористатися інтернет-аптекою та препарат без проблем доставлять в місто Київ, Одеса, Дніпро, Харків та ін.

Підбір аналога препарату Тіогама

Через високу ціну тіоктової Тіогами пацієнти часто звертаються до своїх лікарів для підбору більш дешевого аналога даного препарату. І це можливо – вибирати варто з наступних варіантів:

 • Alpha-Lipon (Альфa-Ліпон);
 • Berlitione (Берлітіон);
 • Dialipone (Діаліпон);
 • Lipoika (Ліпоїка);
 • Tioktacide (Тіоктацид);
 • Tioktodar (Тіоктодар);
 • Tio-Lipon (Тіо-Ліпон);
 • Pharmalipon (Фармаліпон);
 • Espa-Lipon (Еспа-Ліпон);
 • Actovegin (Актoвегін);
 • Beroz (Бероз);
 • Apilac (Апілaк);
 • Bioglobin (Біоглобін);
 • Bodimarin (Бодимарин);
 • Vitagren (Вітаген).

Увага!

Використання Тіогама без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.