Тридерм

Фармакологічна група: Дерматологія та регенерація

Класифікація: D07XC01

Міжнародна назва: Triderm

Діюча речовина: Бетаметазон, Клотримазол, Гентаміцину

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

У складі лініменту тридерму асоційовано відразу три біохімічно активних субстанції, в корені відрізняються за своїм механізмом (наводиться короткий опис):

  1. Бетаметазону дипропіонат – субстанція гормональної природи, кортікостроїд, який активно гнітить запальну реакцію, генеровану імунною системою.
  2. Клотримазол – антигрибковий засіб, ефективно знищує патогенні мікроскопічні актиноміцети та базидиоміцети. Інакше це ЛЗ (лікарський засіб) іменується ще антимикотиком.
  3. Гентаміцину сульфат – антибіотик, який призводить до лізису клітин патогенних мікроорганізмів, що провокують септичну запальну реакцію, що призводить до загноєння ран.

Тобто, стає зрозуміло, що цей фармпрепарат можна вважати практично універсальним, тому як завдяки багато-компонентному складу він допомагає купірувати маніфестацію патології запального характеру, а також бактеріальне запалення, яке дуже часто можна відзначити на шкірних покривах. Зверніть увагу на те, що призначення цього фармпрепарату практично зводить нанівець ймовірність помилки, при цьому не додаючи ймовірності виникнення небажаних побічних ефектів. І якщо у випадку з використанням будь-якого іншого фармпрепарата висока ймовірність «промахнутися», що не вгадавши з етіологією (походженням) екзантем, то застосувавши Трідерма виключається. Наприклад, призначили мазь гідрокортизону, має гормонально-стероїдне походження, а висипання спровоковані золотистим стафілококом або ж якимось іншим мікроорганізмом – ефект лікування буде нульовим. Та ж сама ситуація при використанні моно-препарату клотримазолу – бактерії резистентні до антимікотиків. Або якщо призначити на мікроспорії тетрациклінової мазі – ефект, звичайно ж буде, але незначний, і повністю позбутися від проблеми не буде можливості.

Застосувавши в будь-якому з розглянутих вище випадків Тридерму – зцілення гарантовано. Причому біохімічно активні субстанції належать до фармпрепаратів широкого спектру дії. Відповідно, не буде ніякої різниці, золотистий стафілокок є етиопатогенетичним фактором маніфесту висипання, стрептокок або кандида – лізируются під дією цього лініменту всі патогенні мікроорганізми, які тільки можуть стати причиною патологічних висипань.

Трідерм – інструкція із застосування крему і мазі

Препарат використовується виключно для зовнішнього застосування – на сьогодні не існує жодної іншої фармакологічної форми. Завдяки тому, що в його склад включені три біохімічно активні субстанції, що діють абсолютно по різному, лінімент використовується у всіх випадках, коли треба надати протизапальну, судинозвужувальну, протисвербіжну, антибактеріальну, протигрибкову дію. Інакше кажучи, ефект Тридерма можна характеризувати як:

  • протизапальний;
  • протисвербіжний;
  • протиалергічний;
  • антиексудативний ефект.

Саме виходячи з перерахованих вище властивостей визначаються клінічні ситуації, коли цілком і повністю виправдане застосування цього лікарського засобу:

  • Зниження інтенсивності симптоматики запальних дерматозів, ускладнених первинної й вторинної бактеріальною інфекцією.
  • При зціленні епідермофітії стоп.
  • При позбавленні від висівкоподібного лишаю.
  • При виліковуванні дерматомікозу (в т.ч. пахового), маніфест якого пов’язаний з чутливими до фарм-препарату збудниками.

Якщо узагальнити всі випадки, коли стає актуально використання цього засобу, можна сказати, що тридерм призначається при позбавленні від гострих мокрих поразок шкіри. Тобто, при маніфесті процесів з мокнучим і яскраво вираженим запальним ефектом.

Наноситься крем тридерм тонким шаром на всю уражену поверхню шкіри, а також на навколишню тканину 2 рази в день – вранці та на ніч. Для гарантії ефективності лікування крем тридерм показано використовувати неодноразово, а систематично. Тривалість терапії визначається розміром і локалізацією ураження, а також особливостями відповіді пацієнта. Якщо оптимізація клінічного стану (загоєння) не настає після 3-4 тижнів, то це вже «залізобетонний» аргумент на користь того, що необхідне коригування діагнозу. Зрозумійте правильно, тридерм – засіб дуже ефективний, допомагає при численних патологічних процесах незалежно від їх походження, однак немає жодного зілля, яке б зціляло будь-яку недугу. Наприклад, якщо висипання на шкірі має характер новоутворення – тридерм не буде ефективний (власне, як і будь-який інший елемент). Або ж при висипаннях аутоімунною природи – аналогічна ситуація.

Так, деякі фармакологи на питання щодо того, що це за така мазь тридерм, і від чого вона допомагає, кажуть, що абсолютно від усього, але насправді це дещо не так. Все ж є винятки з правил, і перш ніж дізнатися, для чого можна використовувати цей фармпрепарат в монотерапії, а для чого – в комплексній, варто порадитися з лікарем, йому видніше.

Тридерм крем в складі комплексної терапії. За – та проти.

Найчастіше буває так, що висипання пов’язані з якоюсь внутрішньою патологією, що призводить до аутоімунної реакції, порушень з боку гематомікроциркуляторного русла, а також до інших реакцій абсолютно різної етіології. Відповідно, виходячи з тих міркувань, що лінімент тридерм може бути використаний тільки як засіб для зовнішнього застосування, нераціонально його в розглянутій ситуації буде використовувати для проведення етіотропної терапії. Необхідно призначати фармпрепарат не місцево, а системної дії, який впливав би на першопричину маніфесту нозології.

В цьому випадку тридерм також виграє, причому істотно, в порівнянні з усіма монотерапевтичними фармпрепаратами, що містять в своєму складі тільки одну біохімічно активну субстанцію. Тридерм прекрасно поєднується і фармакокінетично, і фармакодинамічно з будь-якими ліками народної медицини, а також синтетичними ЛЗ. Як правило, його комбінують в складних терапевтичних схемах наступним чином:

  • У поєднанні з гормональним і антигістамінним ЛЗ. Наприклад, пацієнтові всередину дають приймати тавегіл, вводять парентерально дексаментазон, а місцево наносять тридерм. Оптимальна схема для лікування важких алергічних захворювань, що ускладнилися інфекційним процесом, що локалізується на шкірі.
  • У поєднанні з антибіотиками системної дії. Це актуально щодо важких інфекційних захворювань, як правило, комбінованої природи. Як варіант – вітряночного висипання, що ускладнилися гнойничковою інфекцією і нозологією, маніфест якої зачіпає респіраторний тракт.
  • Разом з антимикотиками. Протигрибкові препарати в таблетованій формі варто застосувати в тій ситуації, якщо ж не представляється можливим зцілити тільки місцеводіючим ЛЗ. На жаль, зустрічаються такі мікози (як правило, при наявності недостатності імунітету), позбутися від яких можна тільки за допомогою дуже сильних ЛЗ. Показання до застосування підбираються шляхом визначення чутливості.

Але паралельно з цим необхідно визначити перспективи й ряд ситуацій, в яких використання Тридерму категорично протипоказано:

Офтальмологічна практика. Ні в якому разі не застосовується цей фармпрепарат, причому не у дорослих, ні у дітей (деякі пацієнти наносили його на внутрішню поверхню століття, про що потім дуже шкодували, тому як розвивалася реакція відторгнення, що викликала різку хворобливість).

Дітям призначають цей ЛЗ з 2 років, тільки за суворими показаннями, і цілительство проводиться під невпинним наглядом лікаря, тому що імовірний маніфест системних побічних ефектів, асоційованих з бетаметазоном. При використанні тридерму, як і багатьох інших топічних глюкокортикостероїдів на великих поверхнях і / або з оклюзійною пов’язкою не виключена ймовірність придушення природної функції гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи. В результаті цього є ймовірність зниження екскреції соматотропіну, а також підвищення значень ВЧД

Уникайте нанесення Тридерму на відкриті рани або пошкоджену шкіру. Гнійничкові висипання і будь-які екзантеми – будь ласка, а ось на незахищені епідермальним покровом ділянки тіла не варто. І на видимі слизові ЛЗ також не завдається.

Кілька слів щодо застосування. Наноситься тридерм конкретно на місце ураження (локалізацію висипань). Використовувати 3-4 рази в день, але не сильно втирати.

При пролонгованому застосуванні глюкокортикостероїдів у високих дозах є ймовірність маніфесту симптомів гіперкортицизму. Користування Тридермом під оклюзійною пов’язкою за 6 годин не призводило до маніфесту клінічно значущих симптомів передозування.

Скасування цього ЛЗ повинна проводитися тільки поступово – з тих міркувань, що в його склад входить кортикостероїд, різке надходження якого може спричинити за собою маніфестацію синдрому відміни й багато інших небажаних процесів.

Тридерм – ціна якості

Вартість цього препарату на перший погляд здається високою, проте це зовсім не так. Посудіть самі – чи то купувати відразу три медикаменту (клотримазол, гентаміцин і беклометазон), чи один. У першому випадку виходить набагато дорожче, так що вартість Тридерму цілком обгрунтована.

Ще треба звернути увагу на якість самого ЛЗ – випускається німецькою фармкомпанією Байєр Фарма АГ, фармпрепарат просто не може бути поганим і неефективним. Сама назва компанії вже говорить багато про що, тому немає ніяких підстав переживати щодо того, що використання цього ЛЗ може виявитися марним.

Тридерм – аналоги, генерики, схожі засоби

Не існує прямих аналогів у Тридерма (тобто фармпрепаратів, які були б абсолютно тотожні йому за складом). Єдиний варіант підібрати аналог Тридерма від прищів або ж екзантеми неясної етіології – монопрепарати, які входять до складу компонетів даного ЛЗ. Наприклад, взяти клотримазол гель, мазь гідрокортизону і тетрацикліну (гентаміцинова). Але все одно, практикуючі лікарі стверджують, що в цьому випадку ефект буде куди менш вираженим. Так що краще і вигідніше купити тридерм.


Увага!

Використання Тридерм без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.