Трихопол

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Протозойні інфекції

Класифікація: P01AB01

Міжнародна назва: Trichopol

Діюча речовина: Метронідазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Трихопол прийнято вважати медикаментом, що часто використовується при терапії різних венеричних хвороб, та все ж засіб має набагато ширший діапазон впливу. Медикамент застосовують при терапії жіночих захворювань, стоматологічних дефектів, він досить ефективно допомагає під час проявів панкреатиту, при діареї, запаленнях сечовивідної системи, у разі гельмінтозів. Головний недолік медикаменту — величезна кількість негативних дій, протипоказань.

Головний активний компонент Трихопол — це метронідазол, що вельми дієво усуває найпростіші бактерії, які є причиною різних хвороб, запалень в людському організмі.

Крім базового активного компонента, у складі є й додаткові складові, що не здатні впливати на оздоровчу дію медикаменту.

Трихопол інструкція: показання та протипоказання

Медикамент часто входить в загальний курс лікування в разі терапії гастриту, хелікобактерної виразки. Препарат досить дієвий у разі прояву протозойних інвазій, під час венеричних хвороб, суглобових дисфункціях.

Головні терапевтичні якості — знезаражувальна дія, медикамент підсушує шкіру, знищує всі патогенні мікроорганізми, має протизапальний ефект.

Ліки виписують при діагностуванні наступних проблем:

  • при появі запальних процесів у фаллопієвих трубах, ендометрії, яєчках;
  • у разі алкогольної залежності;
  • у разі дерматологічних порушень — під час терапії від демодекозу, вугрів;
  • у разі запальних процесів уретри, при уреаплазмозі, гонореї, трихомоніазі, при чоловічому трихомонадному уретриті, при жіночому трихомонадному вагініті;
  • у разі інфекційного ураження дихальних систем, органів, міокарда, тканин головного мозку — при бактеріальному ендокардиті, менінгіті, бронхіті, ангіні;
  • при проявах гарднерельозу;
  • у разі інфекційного ураження періодонту — появі пародонтозу, а також виразкового гінгівіту;
  • у разі прояву позакишкових, кишкових форм гнійної інвазії, лямбліозу, амебіазу;
  • при вагінозі, що має бактеріальну природу, при гінекологічних захворюваннях, циститі.

Медикамент використовують після операцій, як профілактичний засіб, щоб уникнути розвитку ускладнень, пов’язаних з дією анаеробних бактерій.

Чи є Трихопол антибіотиком? Медикамент успішно усуває різні типи бактерій, не включений в категорію антибактеріальних засобів, препарат зараховують до п’яти-нітроімідазолу. Відразу ж після застосування медикаменту активний компонент починає впливати прямо на ДНК патогенних мікроорганізмів, знищує їх оболонку, саме це стає причиною їх подальшої загибелі. Медикамент, в цілому, виписують в терапевтичних цілях для припинення тих захворювань, що викликані анаеробними, найпростішими, грампозитивними, грамнегативними бактеріями.

Завдяки метронідазолу речовина може проходити в будь-які рідини, в найглибші кулі шкірного покриву. Медикамент може розпадатися в печінці, при дефектах органу процедура метаболізму має менші темпи. Виводиться Трихопол за допомогою нирок, ось чому в процесі лікування дуже часто можна спостерігати значне затемнення сечі.

У разі певних хвороб прийом медикаменту забороняється, перелік обмежень відзначається в подібній інструкції до ліків. Засіб заборонено застосовувати в разі індивідуальної непереносимості деяких компонентів медикаменту, в процесі терапевтичного оздоровлення діток, до 6-ти років, в процесі грудного годування, а також на перших строках вагітності, тоді як у 2-му, 3-му триместрі його можуть виписувати в крайніх ситуаціях.

Серед базових протипоказань для прийому медикаменту можна виділити:

  • вкрай обережно необхідно здійснювати прийом метронідазолу людям старшої вікової категорії;
  • при епілепсії та інших серйозних ураженнях ЦНС;
  • при лейкопенії;
  • при складних дисфункциях печінки та нирок.

В цілому, медикамент вважається сильним синтетичним лікарським засобом, ось чому в процесі лікування дуже часто з’являються різноманітні негативні ефекти, що здатні порушувати функціонування нервової, кровотворної, травної та багатьох інших систем людини. При цьому в аналізі крові допустимо відстежувати зниження рівня тромбоцитів, лейкоцитів та гемоглобіну.

Серед негативних дій медикаменту можна виділити:

  • алергічні прояви, що виражаються у формі лихоманки, шкірного почервоніння, чутливості епідермісу, висипань, риніту, вкрай рідко — у формі анафілактичного шоку;
  • висока температура, почуття болю в суглобах, м’язах;
  • часті позиви до сечовипускання;
  • періодичне зниження гостроти слуху, зору, депресія, безсоння, порушена координація, відчуття запаморочення, цефалгія;
  • стоматит, відчуття смаку металу у роті, позиви блювоти, сильна нудота, діарея що змінюється закрепом та навпаки, розлади диспепсического характеру, вкрай рідко виявляється гепатит в токсичній формі, панкреатит.

Ціна Трихополу

Серед недоліків медикаменту можна виділити високу ціну, в порівнянні з аналогічними засобами. Скільки коштує Трихопол? Медикамент у формі свічок може обійтися як мінімум в пару разів дорожче таблетованої форми. Трихопол зараховують до рецептурних медикаментів, здійснювати прийом необхідно тільки за призначенням лікаря, та все ж останнім часом ліки можна вільно купити в будь-якому аптечному пункті.

Вартість Трихополу може залежить від різноманітних факторів. Кожна вітчизняна аптека дещо відрізняється ціною ліків та препаратів. Ось чому діапазон розцінок на Трихопол у вітчизняних аптеках істотно варіюється.

Трихопол таблетки: специфіка прийому

З метою терапії інфекцій трихомонадною природи (слід звертати свою увагу на наступний момент — у разі дисфункції статевої сфери терапію повинні проходити паралельно два партнера) виписується перорально, доза налічує 250 г, по два рази після прийому їжі. До того ж, одноразово в піхву слід вводити медикамент у вагінальній формі. Загальна тривалість терапевтичного курсу – до десяти діб.

Терапія для чоловіків не має принципових відмінностей, хоч би що там було дозування, кратність прийомів може відрегулювати лікар.

Необхідно розібратися як приймати медикамент під час виразкової недуги — в наступній ситуації Трихопол призначають по пів грама в обсязі денної дози (двічі після їжі).

У разі терапії бактеріального вагініту дозування медикаменту можна підвищувати до 1 г, тоді як в процесі лікування інфекцій анаеробної природи дози здатні доходити до 1,5 г.

Специфічну увагу слід звертати на процес терапії пацієнтів з розладами ниркової паренхіми — в такій ситуації дозу варто знизити майже втричі.

Трихопол свічки: специфіка прийому

Що стосується використання вагінальних таблеток, засіб слід завчасно замочити в окропі до використання.

Опис використання ліки в період трихомонадного вагініту, неспецифічного вагініту, бактеріальних вагінозів: рекомендується застосовувати по одній таблетці вагінальної, разово на добу протягом курсу з десяти днів. Паралельно з цим реалізується прийом стандартних таблеток.

Заборонено застосування медикаменту понад десяти днів поспіль, а також періодичністю більш ніж двічі – тричі за рік.

Трихопол аналоги, схожі препарати

Цей протимікробний медичний препарат – похідна речовина нітроімідазолу. Також, як й багато медикаментів, у Трихополу є багато аналогів, дуже наближені за складом, але мають різну ціну, однакові по мірі впливу на патогенні мікроорганізми.

Найпопулярнішим аналогом Трихополу прийнято вважати метронідазол. Його випускають на різноманітних фармацевтичних виробничих потужностях країни. Серед базових форм випуску можна виділити розчин для проведення ін’єкцій, таблетки. В одній таблетці метронідазолу міститься від 250-ти до 500 міліграмів активного компонента. Одна доза медикаменту має в складі до 100 мл 0,5% розчину для проведення ін’єкцій.

Іншими словами, кожен мілілітр рідини включає по п’ять міліграмів метронідазолу.

Також, як Трихопол, Метронідазол відмінно проходить в тканини, рідини організму, вже через пару годин після їжі досягаючи своєї найвищої концентрації. Час напіввиведення варіюється в межах 6-10 годин. Хворі, які мають печінкову недостатність період напіввиведення здатний зростати. Медикамент без труднощів проходить крізь гематоенцефалічний, гематоплацентарний бар’єри.

Серед найбільш популярних закордонних аналогів Трихополу можна виділити:

  • Дефламон.
  • Метроксан.
  • Кліон.
  • Метрогіл.
  • Флагіл.

Так, препарат вважається оригінальним медикаментом, що випускається у Франції. І це найбільш дорогі ліки серед усіх доступних аналогів, що включає до складу метронідазол. Препарат метрогіл виробляють на індійських виробничих потужностях.

Медикамент має відносно невисоку ціну, спільно з відмінною переносимістю, значною дієвістю даний препарат зміг стати одним з найбільш затребуваних аналогів оригінальних ліків. Кліон — теж досить ефективний медикамент, що випускають в Угорщині. Засіб Метроксан — черговий французький медикамент. Препарат Дефламон виробляють в Італії.

Також, як й Трихопол, дані медикаменти відмінно проходять в будь-які тканини, системи, органи організму, домагаючись бактерицидних скупчень там, де це необхідно в першу чергу.

Медикаменти вітчизняного виробництва відрізняються досить невисокою ціною. У певних ситуаціях вона здатна бути нижче майже в десять разів. І все ж це ще не означає, що стандартний метронідазол буде не такий дієвий, ніж імпортний. Серед недоліків вітчизняних медикаментів допустимо назвати надмірно гіркий присмак таблеток, а також недостатньо естетичну тару.

Останній нюанс — одним з тих, що пояснюють низьку ціну вітчизняних медикаментів. Будь-які аналоги закордонного випуску мають, в першу чергу, дуже високу вартість. І це їх головний недолік. Саме з такої причини їх відносно не часто виписують вітчизняні лікарі, що крім усього іншого, беруть до уваги фінансові можливості хворих.

Завершальне рішення про призначення медикаменту може приймати тільки лікар. Виключно лікар здатний брати до уваги всі нюанси, зробити коректний остаточний вибір. Особиста заміна ліків здатна потягнути за собою величезну кількість негативних проявів.


Увага!

Використання Трихопол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.