Троксерутин

Фармакологічна група: Ангіопротектори і мікроциркуляція, Серцево-судинна система

Класифікація: С05С А04

Міжнародна назва: Troxerutin

Діюча речовина: Троксерутин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

При виявленні будь-яких проблем, що стосуються здоров’я і стану вен, слід негайно відвідати лікаря-фахівця. Це допоможе почати швидке і результативне лікування, яке також буде перешкоджати подальшому розвитку хвороби та її ускладнень. При варикозному розширенні вен, венозної недостатності хронічного типу і при багатьох інших хворобах лікарі часто призначають своїм пацієнтам Троксерутин (флавонол C₃₃H₄₂O₁₉, що належить до групи флавоноїдів, рослинних поліфенолів – пігментів). Згаданий медикаментозний засіб випускається у формі гелю і таблеток Дарницьким заводом, ХФЗ “Червона зірка”, ПП “Європлюс”, ЕАТ Адіфарм тощо. В іноземних країнах продається як: Gai Qu (Beida Gaoke Huatai), T-міцин (Aristopharma), Тобі (Asiatic Lab), троксерутин Рамос (Ramos), Венол (Pharma Line-MN), Токсівенол (Kleva), Тебова (Farmasa Schwabe), рутових (Herbapol Poznan), Ріманал (Materfarma), Реофлюкс (Negma), комбопрепарат Troxescorbin (Synteza ).

Інструкція по застосуванню Троксерутину

Гель
Гель слід наносити місцево, застосовуючи невелику кількість препарату для створення тонкого його шару на ураженій поверхні шкіри у хворого. Як правило, лікарська форма цього препарату застосовується два рази на день – з ранку і ввечері. Візьміть трохи мазі і втріть її в необхідну ділянку шкіри максимально акуратними рухами, поки вазопротектор повністю не вбереться в неї.

Якщо у пацієнта спостерігається хронічна венозна недостатність, йому, як правило, призначають Троксерутин в складі комплекс-терапії. Частенько гель застосовують по черзі з капсулами, не забуваючи про правильне дозування медпрепарату. Курс лікування стандартно триває до стовідсоткового зникнення всіх симптомів хвороби.

Дозу флавонола повинен призначати виключно служитель Гіппократа, оскільки тільки він зможе визначити оптимальну схему дозування цього лікарського препарату у формі мазі. Тривале застосування вкрай не рекомендовано, тому що воно здатне стати причиною гіперчутливості у пацієнта стосовно ліків. Пацієнти, які страждають від серйозних порушень в роботі нирок, повинні застосовувати Troxerutine максимально короткий час, тому що їх стан може погіршитися. Контроль за показниками роботи нирок повинен бути встановлений цілодобово разом з наглядом лікаря.

З тієї причини, що в складі присутня речовина Е218, у хворого можуть виникати різні алергічні реакції в процесі лікування. Часом вони характеризуються уповільненою дією.

Слід зазначити, що гель використовується не тільки шляхом нанесення на хворі ділянки – його часто накладають під пов’язку. Спостерігається більш швидке і результативне лікування хвороби, адже час впливу препарату з вогнищем запалення значно збільшується.

Капсули
Капсули призначені для внутрішнього прийому. Лікування слід здійснювати за стандартною схемою із застосуванням великої кількості питної води. У переважних випадках для лікування венозних захворювань пацієнтові призначають застосування 1 капсули ліків 3 рази на добу, тобто макс. доза = 3 капсул. Якщо ж мова йде про підтримуючу терапію, то хворому призначають 2 капсули на добу, які необхідно прийняти за два прийоми. Для кращого терапевтичного ефекту слід приймати Troxerutin вранці та ввечері приблизно через однаковий часовий проміжок.

Терапевтичний курс лікування із застосуванням капсул зазвичай триває близько 3-4 тижнів. Якщо дуже треба, лікування продовжують.

Троксерутин у формі гелю

Дуже зручним у застосуванні є гель, у формі якого випускається засіб. У його складі міститься ідентична назві діюча речовина, допоміжні компоненти. До них слід віднести Е218, 15% розчину аміаку, спеціально підготовлена вода, карбопол і натрію едетат (C10H16N2O8).

Troxerutin призначений виключно для зовнішнього застосування при таких захворюваннях:

  • Венозна недостатність, в переважних випадках має хронічну форму;
  • Синдром, характеризується як предварікозний або варикозний;
  • Тромбофлебіт, що виник на поверхневих шарах тканин;
  • Флебіт, стану після перенесення цієї хвороби;
  • Геморой, де троксерутиновий засіб виконує функцію додаткової терапії;
  • Больові відчуття і набряки, відчуваємі хворим при варикозі вен;
  • Виникнення судом литкових м’язів.

Флавонол часто застосовують від синців – за рахунок блискучої протизапальної дії й підвищенням еластичності кровоносних судин Троксерутин сприяє оперативному їх загоєнню. Прибираючи синці за допомогою флавоноїду, наносьте його виключно на неушкоджену шкіру. Тобто, на мокнучі рани та слизові оболонки в організмі флавонол наносити заборонено. Швидкість загоєння синяка в результаті застосування цього препарату підвищиться, однак вона залежить і від його глибини.

Троксерутин мазь

Маззю в цьому випадку називають гель Троксерутин Ветпром, що застосовується зовнішньо. У формі мазі цей венотонізуючий препарат не випускається на сьогоднішній день.

Часом лікарі призначають своїм пацієнтам саме мазь, яку неможливо знайти в аптеках через відсутність даної форми випуску вазопротектора. Перед покупкою вазопротектора враховуйте це.

Троксерутин у формі капсул

Цю лікарську форму часом називають таблетками, що є некоректним. У капсулі міститься 300 мг активного компонента. Йдеться про троксерутин. Список допоміжних речовин: лактоза, желатин (для оболонки), Е171, макрогол 6000 і ін.

З тієї причини, що Troxerutin здатний до сильного подразнення слизової оболонки шлунка, його не варто приймати на голодний шлунок. Отже, капсули рекомендується приймати в процесі їжі.

У складі капсул є така речовина, як лактоза, яка також називається молочним цукром. Якщо у пацієнта є якесь рідкісне спадкове захворювання, пов’язане з лактозою, йому варто відмовитися від такого лікування і звернути увагу на місцеву форму випуску.

Протипоказання

Перед застосуванням флавонола наполегливо рекомендується ознайомитися з його протипоказаннями. Засіб не варто застосовувати тим особам, які мають індивідуальну непереносимість, що виникає стосовно будь-якої речовини в складі вазопротектора.

З тієї причини, що спеціальні дослідження не проводилися, Troxerutin не застосовують у дитячому віці менш як 15 років, при виношуванні дитини (особливо в першому триместрі) та годування груддю.

Ціна Троксерутину

Troxerutin – флавоноловий препарат, що відноситься до середньої цінової категорії. Придбати вказаний засіб в аптеці не складає особливих труднощів (він безрецептурний або ОТС).

Кожна форма випуску препарату має свою вартість. Придбати цей флавонол можна і в онлайн-аптеці, до вибору якої слід ставитися з великою відповідальністю. Часом шарлатанські інтернет-сервіси пропонують своїм пацієнтам підробку замість справжніх медпрепаратів.

Аналоги Троксерутину

Різними компаніями випускається чимало вено- і капіляротонізуюючих засобів, дещо відрізняються показаннями, протипоказаннями, складом і вартістю. Отже, при необхідності Троксерутин можна замінити іншим засобом, який призначається при таких же захворюваннях. При безлічі венозних захворювань пацієнтам призначають або Троксерутин або Троксевазин – це засоби, які були зроблені на основі тотожної активної речовини. Отже, вони мають практично ідентичні показання до застосування та особливості лікування. Однак, крім троксевазину, Троксерутин має й інші аналоги:

  • Венолан (Venolan) від Гедеон Ріхтер. Має в своєму складі точнісінько таку ж речовину. В якості додаткового компонента виступає полівінілпіролідон. Аналог здатний добре захистити стінки вен і капілярів від руйнування та пошкодження. В результаті застосування Венолана, який випускається у вигляді твердих желатинових капсул, судини стають більш еластичні. На відміну від троксерутину, Венолан має нижчу вартість.
  • Троксегель (Troxegel) від Артеріуму. Випускається у формі прозорого гелю зі світло-жовтим відтінком, що має ледь вловимий лікарський запах. Потужний ангіопротектор, який призначається при безлічі венеричних захворювань. Подібно оригіналу, цей медпрепарат можна застосовувати тривало, оскільки в результаті можна зіткнутися з екстрачутливими реакціями.
  • Троксевенол (Troxevenol) від ФФ Віола. Доброякісний аналог у формі мазі. В результаті застосування Троксевенола слабкі капіляри зміцнюються, а рівень «гіалурону» в клітинах приходить в норму. Пацієнти, які страждають від венозної недостатності, можуть застосовувати Троксевенол абсолютно на всіх стадіях цього захворювання. Відчутна перевага Троксевенола є те, що він, в порівнянні з оригіналом, має дуже низьку вартість.
  • Венорутинол (Venorutinol) від Борщагівського фармзаводу. Відноситься до серцево-судинних засобів, спрямованих на нормалізацію стінок вен і капілярів. Часом Venorutinol застосовується у випадках, коли необхідно усунути або ж запобігти застою крові в венах. Як і оригінал, випускається у формі капсул і гелю. Застосування Венорутинолу в педіатрії неприпустимо, тому що інформації про його безпеку в цьому випадку замало.
  • Флеботон (Fleboton) від Софарма. Має відмінний антиоксидантний ефект, здатний потужно зміцнити стінки судин. Лікуючись Флеботоном необхідно чітко дотримуватися запропонованого дозування. В іншому випадку можуть виникнути серйозні побічні реакції у вигляді великих синців по всьому тілу (особливо на м’яких тканинах), блювоти, висипу, диспепсії та інсомнії. Пацієнти, які схильні до алергічних реакцій, повинні враховувати, що в складі Флеботона є сильний алерген у вигляді барвника E110.

Увага!

Використання Троксерутин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.