Уролесан

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: G04BX

Міжнародна назва: Urolesan

Діюча речовина: Ялиці олії, Олії м’яти перцевої, Моркви дикої плодів екстракту рідкого, Хмелю шишок екстракту рідкого, Материнки трави екстракту рідкого

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 4.00 из 5)
Loading...

Уролесан – препарат переважно рослинного походження. Володіє спазмолітичними, вираженими діуретичними та жовчогінними властивостями. Дія спрямована на зміну рівня рН в кислу сторону, виведення надлишку сечовини з організму, нормалізації сечостатевої системи в цілому.

Завдяки рослинному походженню Уролесану, його застосування можливе як дітям, так й дорослим; літнім людям, вагітним, жінкам, що годують. Ефект досягається шляхом сковування інфекційних процесів. Фітозасіб призводить до розчинення конкрементів в нирках та жовчному міхурі, помітно зменшує больові синдроми при міграції утворень сечостатевими шляхами, сприяє усуненню спазмів та нормалізації мускульного тонусу. При пероральному прийомі Уролесану відбувається його швидке всмоктування та через 20 хвилин можна спостерігати лікувальну дію – солідно зменшуються печінкові та ниркові кольки; септичні діє на сечовивідні шляхи. Urolesan покращує кровопостачання печінки, тим самим помітно покращуючи її роботу: стимулює продукування жовчі та подальше її просування протоками.

При комплексному лікуванні під час прийому препарату спостерігається позитивна динаміка загального стану. Максимум дія Уролесану настає через годину після прийому та стабілізується протягом шестигодинного періоду. Виділення залишкових компонентів фітозасобу відбувається через нирки, невелика частина виводиться через шлунково-кишковий тракт.

Інструкція по застосуванню препарату

Urolesan має потужну антиоксидантну, діуретичну, стійку антибактеріальну та продовжену жовчогінну дію. Фармакологічна дія індукована безпосередньо на те, щоб печінкові та ниркові кольки швидко пішли. Завдяки м’якому заспокійливому ефекту фітопрепарату, жовчовивідні та сечовивідні шляхи легко звільняються від піску та каміння, зникає підвищений м’язовий судинний тонус.

Форма випуску

Фітозасіб випускається виключно для внутрішнього прийому на спиртовій основі (краплі), у формі сиропу, а також у вигляді капсул. Вміст капсули покрито желатиновою оболонкою яскраво зеленого кольору, багатьом відомі як Уролесан таблетки. Вміст має специфічний запах ялини, на вигляд – жовтий порошок.

Склад:

 • Олія рицинова;
 • Масло ялицеве;
 • Масло м’яти перцевої;
 • Витяжка хмелю;
 • Екстракт материнки;
 • Витяжка з дикої моркви (плодів);
 • Додаткові компоненти.

Краплі та капсули Уролесан

Для дорослих 1-разова доза прийому становить 10 крапель всередину за 30 хвилин до прийому їжі. Уролесан краплі не слід розчиняти у воді, краще буде накапати їх на шматок цукру. При більш гострому стані (печінкові, ниркові кольки) дозу слід збільшити у 2 рази. Приймати по 3 рази на добу. Курс лікування індивідуальний, але не повинен перевищувати 30 днів.

Уролесан капсули необхідно приймати 3 рази на добу. Під час коліків та загострення стану також можливе одноразове збільшення дози до 2 капсул. Тривалість лікування від 7 до 30 днів.

Разова доза Urolesan в емульсійній формі для дорослої людини становить 5 мл. Приймати тричі на день перед їжею. Для купірування гострого болю, одноразову дозу Уролесан можна збільшити у 2 рази.

При дотриманні умов прийому та правильного дозування фітоліки не здійснюють поганий вплив на швидкість реакцій та когнітивні функції.

Показання до застосування

Застосування Уролесану у нижченаведених випадках:

 • Епіцентр інфекції сечових шляхів (гострий, підгострий, хронічний стан) – цистит, пієлонефрит;
 • Стадії загострення (декомпенсація) при холециститі;
 • Уролітіаз;
 • Гепатит (стеатоз, цироз).

Urolesan при циститі призначається з метою купірування та профілактики різних загострень. Препарат досить добре справляється із запаленням, має антимікробну дію в сечовивідних шляхах, запобігає спазмуванню.

Urolesan при вагітності, а також в період грудного вигодовування все ж застосовується. В такому випадку фітопрепарат призначається лише лікарем, та пацієнтка здійснює прийом виключно під медичним контролем. Дослідження з використанням Уролесану під час вагітності та при грудному вигодовуванні не проводилися. Але на практиці поганого впливу на організм мами не фіксувалося. Тому, фітозасіб цілком можна вважати безпечним. Urolesan призначається вагітним для профілактики інфікування сечових шляхів з метою виключення ризику післяпологових ускладнень.

Існує практика прийому фітопрепарату після операцій з метою попередження в майбутньому формування конкрементів. Також фітозасіб може призначатися для профілактики та лікування сечокислого діатезу.

Протипоказання

Уролесан на гербальній основі досить добре переноситься пацієнтами різновікових категорій.

Фактори ризику, які виключають прийом:

 • Диспептичні прояви;
 • Хрон. гастрит;
 • Алергія на окремі компоненти фітозасобу;
 • Виразкова хвороба;
 • Конкременти в діаметрі понад 3 мм.

Оскільки в сиропі присутній цукор, це необхідно враховувати в разі призначення пацієнтам, що страждають на цукровий діабет. Дітям віком до 7 років застосування препарату можливе виключно у формі сиропу (дивіться інструкцію).

Побічні дії

При прийомі Уролесану побічні реакції спостерігаються вкрай рідко, переважно в осіб, які страждають на алергію. У вигляді побічних дій може бути поява гіперемії, висипів та свербежу шкіри. Рідко – розлади травлення у вигляді печії, нудоти, зміна частоти стільця. Поодинокі випадки зафіксували слабо виражену гіпотонію, астенію та запаморочення. У разі перевищення дози рекомендовано багато пити. При вживанні абсорбуючих речовин (активованого вугілля, карболонгу, сорбексу, наприклад) прийом Уролесану необхідно припинити.

Ціна Уролесану в аптеках

Відпустка фітопрепарату в аптеках вільна. Залежно від виробника та форми випуску, відбувається ціноутворення. На Уролесан ціна в аптеках в середньому становить понад 100 гривень (близько 300 рублів) без урахування вартості доставки.

Уролесан капсули (№40). Пластинка складається з 10 капсул. В упаковці 4 пластинок, всього – 40 капсул.

Уролесан краплі (25 мл). Краплі знаходяться у флаконі з крапельницею для зручності у використанні. Це світло-зелененька рідина зі специфічним смаком та ароматом. Активні компоненти розчинені в 60% етиловому спирті. За своїм складом схожі змістом на капсули, тільки мають спиртову основу.

Уролесан сироп (90 мл). Препарат у формі сиропу є найменш поширеним. Це густа емульсія жовтого кольору, має характерний смак та запах. До допоміжних компонентів належить сорбінова та лимонна кислота, цукровий сироп. Фармпрепарат можна вживати дітям від двох років.

Слід пам’ятати, що фактична ціна на препарат може дещо змінюватись і відрізнятися від середньої. Також можна купити Уролесан зі швидкою або 24/7 доставкою. Відзначимо, що можна замовити й міжнародну доставку Уролесан з Amazon та інших вебсайтів.

Схожі аналоги ліків Уролесан

Щоб уникнути ускладнень, при виборі фітопрепарата слід враховувати індивідуальні особливості організму. Уролесан аналоги – це препарати, схожі за складом і вектору дії: Урохолум, Фітолізин, Уронефрон, ПростаНорм, Канефрон, Трінефрон, Леспефріл, Блемарен, Урохол, Енуран, Нефрофіт, Іов-Нефро, Байтач, Біопрост, Афлазин, Апіпрост, Аденопросин та багато ін.


Увага!

Використання Уролесан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.