Урсофальк

Фармакологічна група: Гепатопротектори, Препарати для печінки

Класифікація: A05AA02

Міжнародна назва: Ursofalk

Діюча речовина: Урсодезоксихолева кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Самою найважливішою складовою для будь-якої людини є, перш за все – здоров’я, особливо коли мова йде про здоров’я печінки. У наші непрості дні, коли прилавки супермаркетів повністю забиті товарами, в більшості своїх випадків, напханими «хімією» не просто подбати про стан печінки, оскільки ми не тільки харчуємося «хімікатами», а й живемо у забрудненому середовищі. Але з цими недугами можна впоратися, купивши лікарський засіб під назвою Урсофальк.

Воно допоможе відновити функціонування печінки (особливо, коли мова йде про довгострокову терапії антибіотиками). Урсофальк є гастропротектором.

Інструкція Урсофальку з усіма деталями використання даного лікарського засобу

В наші дні медикаментозний препарат Урсофальк виготовляють в двох лікувальних видах: капсули (помилково називають таблетками) і суспензія (оплошліво кажуть сироп). Капсули представляють собою тверду структуру з білим гранульованим порошком усередині. Активна складова частина лікарського засобу – кислота урсодезоксихолевая об’ємом 250 мілілітрів. До складу також входять і другорядні інгредієнти, такі як:

 • Стеарат магнію;
 • Кремнію діоксид;
 • Крохмаль.

Урсофальк, як правило, призначають при патологіях міхура жовчного, печінки, а також при перевищенні рівня допустимого обсягу холестерину в крові людини. Крім усього іншого, лікарський засіб використовують в комбінованому лікуванні при подальших патологіях:

 • Жовчовивідних шляхів дискінезія;
 • Первинний цироз печінки;
 • Зараження печінки отруйними речовинами, найчастіше медикаментозними засобами, а також отруєння алкогольними напоями;
 • Різного походження гепатити гострого перебігу, які відбуваються одночасно з холестазом;
 • Виникнення симптоматики муковісцидозу;
 • Рефлюкс гастрит / езофагіт;
 • Виникнення каменів холестерину характеру.

У ряді випадків медикаментозний засіб наказують хворим, у яких було вироблено хірургічне втручання з пересадки печінки, а також для профілактичних заходів з метою запобігання патологій печінки токсичними сполуками. До всього іншого Урсофальк широко застосовується для профілактики онкології прямої кишки.

Для розрідження згустків холестерину походження, які виникають в жовчному міхурі, медикаментозний препарат у вигляді капсул використовують, враховуючи вагу пацієнта. Потрібне дозування конкретизує досвідчений фахівець на рівні 10 мг / кг маси тіла.

Дозування капсулами – один раз в день, краще у вечірні години. Для лікування симптоматики цирозу дозування капсулами йде таким чином:

 • Пацієнти, вагою понад 100 кілограм – 6 капсул щодня;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 86 до 110 кілограм – 5 капсул щодня;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 66 до 85 кілограм – 4 капсули щодня;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 51 до 65 – 3 капсули щодня;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 34 до 50 кілограм – 2 капсули щодня.

Для розрідження згустків холестеринових дозуваннь йде подальшим чином:

 • Пацієнти, вагою понад 100 кілограм – 5 капсул щодня;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 81 до 100 кілограм – 4 капсули щодня;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 61 до 80 кілограм – 3 капсули щодня;
 • Пацієнти, вага яких не більше 60 кілограм – 2 капсул щодня.

Капсулу слід заковтнути повністю, не пошкоджуючи її будь-якими способами і випити достатню кількість води. Довгостроковість терапевтичного лікування для цілковитого розрідження згустків варіюється від шести до дванадцяти місяців. Для запобігання повторного виникнення згустків кваліфікований фахівець після повного одужання призначить вам прийом лікарського засобу протягом пари місяців.

При цирозі печінки лікувальний медикамент допомагає вилікувати симптоматику хвороби. Щоденне дозування визначається з умов вікової категорії і маси тіла пацієнта і варіюється від 10 – 15 мг / кг ваги.

Для лікування рефлюкс-гастриту доктор дозує одну капсулу лікарського засобу в день. Приймати медикамент слід перед сном. Довгостроковість лікування варіюється від двох тижнів до кількох місяців, а також безпосередньо підпорядковується ступеня складності патології і самопочуттю пацієнта.

Після використання лікувального медикаменту у формі капсул або суспензії активна складова частина проникає в кишечник. Обмін речовин запускається в печінці. Період напіввиведення варіюється від трьох до п’яти діб.

Як і будь-який лікарський засіб Урсофальк має шеренгу послідовних обмежень, до яких можна співвіднести:

 • Персоналістична нетерпимість складових частин медикаменту;
 • Вагітність і лактаційний період;
 • На ступені декомпенсації цирозу печінки;
 • Найважчі захворювання нирок, печінки;
 • Запалення гострого характеру в кишечнику і жовчному міхурі.

Обмежень у використанні лікарського засобу для вікової категорії немає. Медикамент прописують навіть грудним малюкам. Але дітям, які не досягли трирічного віку доцільніше давати суспензію, оскільки малюки не зможуть випити капсулу.

В результаті численних випробувань вчені встановили, що Урсофальк не робить негативного впливу на ембріон, однак достовірних відомостей про проникливості цього медикаменту через плацентарну оболонку і про його взаємовплив на перебіг вагітності немає. Виходячи з цього, жінкам, які перебувають в положенні категорично не дозволяється застосовувати лікувальний засіб Урсофальк.

При кам’яної патології пацієнтам слід відвідувати УЗД і рентген – кабінети з періодичністю раз в шість місяців, щоб уникнути повторного захворювання. При патологіях печінки холестерину походження хворим необхідно систематично здавати аналіз крові на активізацію трансминаз.

У період терапії даними засобом можуть проявитися небажані явища, до яких можна співвіднести:

 • Різі з боку підребер’я, порушення стулу, нудота;
 • Збільшення печінкових трансаміназ;
 • Алергія, що супроводжується такою симптоматикою, як кропив’янка, висипи.

Необхідно врахувати один важливий фактор: якщо жінка зібралася зачати дитину, але при цьому їй прописали застосування даного лікарського засобу, то з вагітністю потрібно буде почекати і використовувати контрацептиви.

Відомості про перевищення допустимого дозування не зареєстровані.

Урсофальк, відпускають провізорами в формі суспензії

Суспензія являє собою однорідну щільність білого кольору з вираженим запахом лимона. Розфасовується в затемнені скляні флакони. В упаковку входить ложка з мірними поділками. Медикаментозний засіб застосовують у вигляді суспензії для новонароджених малюків. Терапевтичний курс даним різновидом лікарського засобу ведеться під керівництвом лікаря – педіатра, а дозування повинно бути по мінімуму.

Як правило, у більшості грудних немовлят Урсофальк застосовується при жовтяниці. Слизові і дерма набувають жовтуватий колір, тим самим викликають провокацію перевищення білірубіну, внаслідок якої печінка не долає його виведення.

Шкідливий білірубін негативно позначається на здоров’ї дитини, а якщо до всього такий стан справ тримається протягом довгострокового періоду, то кваліфікований фахівець призначає суспензію Урсофальк для усунення жовтяниці і виведення токсичних сполук. Малюкам лікарський засіб дають до і після їжі зі спеціального мірного стаканчика, а хворим дітям, вага яких становить менше двадцяти кілограм (наприклад, грудничку першого місяця життя) – зі спеціального шприца з мірними розмітками. Якщо вік малюка понад три роки, але у нього певні складності з ковтанням твердої їжі, то при таких обставинах також використовують суспензію.

Дозування суспензії йде подальшим чином:

 • Пацієнти з вагою понад 100 кілограм – п’ять вимірювальних ложок в день;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 81 до 100 кілограм – чотири вимірювальних ложок в день;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 66 до 80 кілограм – три вимірювальних ложок в день;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 51 до 65 кілограм – дві з половиною вимірювальних ложок в день;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 36 до 50 кілограм – дві вимірювальних ложок в день;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 26 до 35 кілограм – півтори вимірювальних ложок в день;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 19 до 25 кілограм – одна вимірювальна ложка в день;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 13 до 18 кілограм – сімдесят п’ять сотих вимірювальних ложок в день;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 8 до 12 кілограм – п’ятдесят сотих вимірювальних ложок в день;
 • Пацієнти, вага яких варіюється від 5 до 7 кілограм – двадцять п’ять сотих вимірювальних ложок в день.

Суспензію необхідно випити перед сном і при цьому запити достатньою кількістю рідини (як мінімум половина склянки води). Довгостроковість терапевтичного лікування варіюється від шести місяців до одного року. Щоб запобігти виникненню новоявлених каменів, необхідно по закінченню терапевтичного курсу і повного одужання (відсутність каменів за результатами УЗД) використовувати медикамент ще два місяці. При лікуванні рефлюкс-гастриту слід приймати одну вимірювальну ложку суспензії у вечірній час доби довгостроковістю від півтора до двох місяців. При протіканні патології в ускладненій формі курс терапії може затягнутися до двох років.

При цирозі печінки застосовують від двох до шести вимірювальних ложок суспензії один раз на добу, але в комплексному лікуванні з іншими лікарськими засобами, призначеними лікарем.

Ціна лікарського засобу Урсофальк в аптечних мережах

Ціновий аспект на даний вид лікарського засобу в аптекарських мережах може незначно відрізняється. На це впливають різні складові: схильність аптечних пунктів та інші, але, перш за все – кількість штук або обсяг медикаменту в упаковці або флаконі (все залежить від виду лікувального засобу). Ліки Урсофальк також не є винятком. Вартість безпосередньо залежить від кількості одиниць в блістерах. Чим їх більше, тим лікарський засіб буде коштувати дорожче. Але, в цілому, лікувальний медикамент є відносно дорогим і відпускається провізорами аптечних мереж тільки за рецептурою від лікуючого фахівця даного профілю.

Аналоги на ринку фармацевтики Урсофальку

До синонімів даного лікувального медикаменту можна зарахувати:

 • Холудексан
 • Урсосан
 • Урсола
 • Урсодез
 • Ліводекса
 • Урдокса
 • Ексхол

Дані синоніми містять в своєму складі такої ж активний інгредієнт, що і Урсофальк, але коштують набагато дешевше. Синонімів суспензії не існує.


Увага!

Використання Урсофальк без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.