Урсосан

Фармакологічна група: Гепатопротектори, Препарати для печінки

Класифікація: A05AA02

Міжнародна назва: Ursosan

Діюча речовина: Урсодезоксихолева кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Медикамент Урсосану – це медичний препарат, що входить в категорію гепатопротекторів. Так, даний гепатопротектор здатний виступати в якості протектора проти токсичних впливів на клітини печінки, регулюючи їх мембрани, налагоджуючи роботу, продовжуючи час динамічного функціонування, до моменту природного руйнування. Протекторний вплив на клітини печінки пояснюється різноманітними фармакологічними діями медикаменту, що відносяться впорядкування функціонування органу, нормалізація жовчного відтоку, розрідження каменів, профілактики формування нових. Завдяки своїм складом медикамент здатний ліквідувати застійні явища жовчі в печінці, виконує розчинення холестеринових каменів. Медикамент використовується в лікуванні жовчнокам’яної хвороби, при різних типах гепатиту (наприклад, токсичний, алкогольний, інфекційний), при холестазі.

У разі синдрому порушення роботи шлунково-кишкового тракту, при езофагіті, билиарном рефлюкс-гастриті, при дискінезії жовчовивідних шляхів, а також при склерозуючому холангите, фібріозно перероджень печінкових тканин, біліарному цирозі.

 Інструкція Урсосану

У наш час медикамент Урсосану виробляеться тільки у вигляді капсул. У капсулі лікарського засобу передбачена непрозора желатинова оболонка, що пофарбована в білий колір. При цьому в просторі всередині капсул містять дані – білий або майже білий порошок. У дрібнодисперсному, практично однорідному порошку допустимо виявити мінімальні шматочки маси білого забарвлення. В інших ситуаціях капсульний вміст – це порошкоподібна травня, білого кольору, що стисла як шпальти, елементарно розпадається при самому мінімальному натисканні на нього. Препарат виробляють, реалізують в упаковці, що містить 10, 50 або 100 капсул. Компанія-виробником даного медичного засобу – фарм корпорація «PRO.MED.CS Praha, as».

Чинним активним компонентам медикаменту є урсодезоксихолева кислота. У кожній капсулі є до 250 мг такого елемента. У наш час назва «урсодезоксихолева кислота» є рекомендованим до використання як непатентована назва міжнародного зразка, проте історично сформувалася традиція називати цей хімічний компонент як «урсодеоксихолева кислота».

Капсульований Урсосану містить в собі такі додаткові компоненти: желатин, титану діоксид, кремнію діоксид колоїдного типу, магнію стеарат, крохмаль з кукурудзи.

Ціна Урсосану

Купити медикамент в аптечних пунктах міста можна за середніми цінами. Однак досить часто відстежується необгрунтовані підвищення цін на ліки. При цьому, для споживачів досить важливо розуміти, УДХК є за невисокою ціною замовляти через онлайн аптеки. У разі віддаленого варіанту покупки вартість Урсосану буде набагато нижче, ніж та, що заявлена ​​в міських аптеках. Одночасно з цим, надмірно низька вартість ліків теж повинна насторожувати покупців.

Таблетки Урсосану: специфіка медикаменту

Лікувальні впливу капсульованих медикаментів пояснюються наявністю урсодезоксихолевої кислоти. Це хімічна сполука відрізняється певними фармакологічними проявами:

 • антіфіброзним дію – не допускає подальшого розвитку фіброзної тканини, утворення цирозу печінки;
 • імуномодулюючий ефект – підвищує імунітет;
 • гипохолестеринемическое вплив – знижує рівень насиченості холестерину в крові;
 • антілітогенна дія – служить профілактикою утворення каменів в жовчі;
 • холелітолітична ефект – усуває холестеринові камені;
 • антіхолестатіческім ефект – прибирає застійні явища в протоках печінки;
 • жовчогінний ефект;
 • гепатопротекторну дію.

З позиції хімії, урсодезоксихолевая кислота – це полярний компонент, іншими словами він може зчіплювати між собою різні неполярні елементи, наприклад, холестерин і жовчна кислота. Отже, препарат взаємопов’язує зайве число жовчних кислот, формуючи міцели, таким чином прибирає їх шкідливий вплив на печінкові клітини.

Медикамент формує міцели такого типу – з внутрішньої сторони є жовчна кислота, що зовні оточена тугою кулею з паралельно декількох молекул активної речовини. Завдяки подібній структурі ускладненого зчеплення допустимо безпечно відокремити, а також нейтралізувати з хімічної точки зору негативні агресивні кислоти жовчі, щоб в подальшому вони не змогли зашкодити клітинам печінки. Така якість медикаменту застосовується під час терапії біліарного рефлюкс-езофагіту, рефлюкс-гастриту. Більш того, препарат здатний виявляти ефект на циркуляцію кислот жовчі, що утворюються в кишечник в структурі жовчі, після чого 80% назад всмоктується в кровотік, надходить в печінку.

Лікарський засіб скорочує процес зворотного всмоктування кислот жовчі в кишечнику, таким чином активізуючи приріст виділення і синтезу жовчі. Через інтенсивне формування, виведення жовчі підвищується її пасаж, підвищуються темпи секреції токсичних кислот жовчі за допомогою інгібування з кишечника їх зворотного всмоктування прямо в кров. Такого роду дії медикаменту ліквідують застійні явища жовчі в протоках печінки. Капсульований препарат нормалізує мембрани печінкових клітин, жовчовивідних шляхів, а також епітелію травних органів, завдяки чому вони захищені від негативного впливу факторів природного середовища. До того ж, урсодезоксихолевая кислота може хімічно взаємодіяти з фосфоліпідами мембран, утворюючи ускладнені подвоєні молекули.

Як і, ці молекули є структурними компонентами клітин мембрани, що підвищує її стабільність, надійність. Подібна якість ліків уможливлює оберігати клітини жовчовивідних шляхів, печінки від впливу, що ушкоджує вільних радикалів – це значить, що медикамент є певним антиоксидантом.

Капсульованим засобом має гіпохолестеринемічний ефект, іншими словами скорочує рівень насиченості холестерину в крові, за допомогою стримування його об’єднання в клітинах печінки. До того ж, підвищується міра розчинення холестерину в жовчі, і це істотно знижує її здатність формувати камені. Завдяки подібній дії медикаменту реалізується розрідження жовчних каменів, сформованих, як правило, з холестерину, відбувається профілактика утворення абсолютно нових.

Інтенсифікація імунної функції під впливом препарат можна досягти за допомогою таких ефектів:

 • приведення в норму еозинофіли;
 • приведення в норму активність Т-лімфоцитів;
 • приведення в норму числа інтерлейкіну-2;
 • скорочення числа антигенів тканинної сполучуваності на жовчовивідних протоках, печінкових клітинах.

Під час алкогольного гепатиту, цирозу печінки, муковісцидозу капсульованих медикаменти можуть затримувати розвиток фіброзу. До того ж, ліки приймають для профілактики варикозне розширення вен в стравоході. Препарат гальмує процес зношування клітин жовчовивідних шляхів, печінки, що не допускає зниження загальної активності органу. Так, профілактичне застосування медикаменту кардинально знижує темпи розвитку раку в товстому кишечнику. Засіб підвищує процес утворення травних ферментів, шлункового соку підшлункової залози, зменшуючи насиченість глюкози крові.

Серед показання для використання капсул медикаменту Урсосану варто виділити:

 • хвороби печінки;
 • профілактика високо токсичних уражень систем;
 • органів під час роботи на токсичних виробництвах або ж прийом медикаментів;
 • що роблять негативний вплив.

Серед прямих показань до призначення капсулированной форми Урсосану варто виділити такі стани:

 • попередження негативного впливу на печінку протипухлинних засобів, гормональних контрацептивів;
 • синдром подразненого кишечника, що стосується дисфункції жовчного міхура, дискінезії жовчовивідних шляхів;
 • біліарний рефлюкс-езофагіт, рефлюкс-гастрит;
 • дискінезія жовчовивідних шляхів;
 • атрезія жовчних внутрішньопечінкових проток (патологічне розвиток в період внутрішньоутробного розвитку);
 • печінковий муковісцидоз;
 • холангіт, що відбувається паралельно з склерозированием жовчовивідних шляхів;
 • біліарний цироз печінки;
 • стеатогепатит неалкогольного типу;
 • печінковий алкогольне захворювання;
 • токсична печінковий поразку, включаючи алкогольне і медикаментозне;
 • опісторхоз в хронічній формі;
 • вірусний гепатит у гострій і хронічній формах;
 • гепатит в гострій формі;
 • активний гепатит в хронічній формі;
 • жовчнокам’яна хвороба, що відбувається без ускладнень.

Як приймати Урсосан

Капсульовану форму медикаменту необхідно приймати перорально, при цьому не розжувати, запивши необхідним обсягом води. Найідеальніший час для застосування денний дозування ліків – вечір. Тривалість терапії, доза можуть залежати від міри тяжкості захворювання. Як правило, доза розраховується, спираючись на пропорцію 10 мг на один кілограм маси тіла. Наприклад, пацієнт, який має масу тіла 65 кг буде приймати середню дієву дозу 65 * 10 = 650 мг, яка відповідає 2-м капсул.

У разі лікування жовчнокам’яної хвороби (для розрідження каменів) ліки потрібно пити дозами дві-п’ять капсул щодня, протягом тривалого тимчасового періоду. У подібній ситуації тривалість терапії може диктуватися темпами розрідження каменів, проявом позитивної динаміки хвороби. Терапія жовчнокам’яної хвороби за допомогою даних капсул може тривати протягом 2-х – 3-х місяців і до 1-2 років. Необхідно використовувати медикамент до повноцінного розрідження каменів, а потім протягом 3-х місяців після цього як профілактичний засіб формування нових. При цьому, вся денна доза медикаменту випивається одноразово, в вечірню пору доби, перед сном.

У разі терапії дифузних печінкових хвороб (гепатит в хронічній або гострій формах, цирозу та інші) денну дозу ліків слід розраховувати відповідно до маси тіла хворого, спираючись на пропорцію 10 – 15 мг на один кг ваги. Після чого розрахована добова доза поділяється порівну на пару денних прийомів. Така разова доза медикаменту п’ється пару раз на добу разом з їжею. Курс терапії таких хвороб печінки досить тривалий – іноді обмежується 2-3 місяцями, а іноді і 1-2 роки. Остаточне рішення про курс терапії виносить доктор, спираючись на динаміку хвороби, загальний стан хворого.

Аналоги  Урсосану

На вітчизняному фармринку існує широкий вибір медичних препаратів. Важливо сказати, у медикаменту є аналоги і синоніми. Різниця між такими поняттями вважає в наступному: синоніми мають в своєму складі однаковий активний компонент (УДХК), тоді як аналоги мають схожий гепатопротекторний фармакологічний ефект.

Отже, відмінність досить серйозна. Вітчизняна фармпромисловість виробляє такі дієві аналоги і синоніми.

Серед ліків синонімів варто виділити:

 • капсули Холудексан;
 • урсола;
 • капсули і суспензія Урсофальк;
 • таблетки Ліводекса;
 • Урсодекс.

Аналоги:

 • краплі Хофітол;
 • сироп Холосас;
 • таблетки Холензим;
 • Аллохол.

Увага!

Використання Урсосан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.