Утрожестан

Фармакологічна група: Гормональні препарати, Гормональні розлади

Класифікація: G03DA04

Міжнародна назва: Utrogectan

Діюча речовина: Прогестерон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 3.67 из 5)
Loading...

Утрожестан є препаратом, який часто призначають жінкам при плануванні вагітності. Цей лікарський засіб сприяє підготовці внутрішнього шару матки (ендометрія) до імплантації в нього заплідненої яйцеклітини. Після зачаття медикамент показаний представницям жіночої статі з недостатньою товщиною маткової стінки, у яких підвищено ризики зриву вагітності на ранніх термінах. Утрожестан сприяє розростанню ендометрію, поліпшення в ньому системи кровоносних судин, призначених для харчування плоду. Головне завдання препарату – профілактика викиднів і нормальний перебіг вагітності без ускладнень.

Інструкція по застосуванню Утрожестана

Перед тим як приймати Утрожестан, необхідно обов’язково відвідати лікаря і ознайомитися з усіма пунктами інструкції. Пероральний прийом Утрожестана показаний в наступних випадках:

  • безплідді, спровоковане недостатньою лютеинизацию;
  • виражені симптоми передменструального синдрому;
  • розлади щомісячного циклу у жінок з наявністю ановуляторних періодів і епізодів аменореї;
  • мастопатія по фіброзно-кістозного типу;
  • початкові стадії клімаксу;
  • в якості замісної терапії у жінок, які страждають від патологічного клімаксу.

Утрожестан вагінально призначається:

  • стану, які потребують застосування препаратів замісної гормонотерапії через брак прогестерону, викликаної дисфункцією або відсутністю яєчників;
  • попередження викиднів у вагітних жінок з недостатністю ендометрія;
  • забезпечення нормальної лютеинизації у пацієнток, яких готують до екстракорпорального запліднення;
  • передчасне настання менопаузи;
  • в комплексі з препаратами естрогенового ряду, які застосовуються в якості гормонотерапії різних патологічних станів статевої сірки у жінок;
  • безпліддя, спровоковане дефіцитом фази лютеинизації;
  • наявність у жінки в анамнезі звичним абортам або загрози викидня через недостатність кількості прогестерону в організмі.

При пероральному застосуванні препарату його слід вживати у вечірній час і запивати достатньою кількістю води. Стандартна схема прийому лікарського засіб – по 200-400 мг в день, розділених на два прийоми. При порушеннях менструального циклу через недостатність лютеинизації ліків призначається з 17 по 28 день циклу, тобто протягом 10 днів. У період менопаузи в якості замісної гормонотерапії Утрожестан рекомендується приймати курсами по 12 днів в добовому дозуванні 200 мг.

Вагінальні свічки Утрожестана краще ставити перед сном, щоб забезпечити їх тривале перебування в організмі при його горизонтальному положенні. Щоб полегшити проходження капсули в піхву, її слід змочити або скористатися аплікатором, який дозволить ввести супозиторію на максимальну глибину.

Якщо у пацієнтки діагностовано дефіцит прогестерону, тоді Утрожестан слід використовувати разом з естрогенами, починаючи з 14 дня щомісячного циклу:

  • 13-14 день – по 200 мг один раз на день;
  • з 15 по 25 день – по 100 мг двічі на день;
  • з 26 дня після передбачуваного зачаття щотижня дозу препарату збільшують на 100 мг до досягнення 600 мг (максимальну дозу можна безперервно приймати не більше 0 днів).

Щоб попередити викидень або ранні пологи, препарат призначається в дозі 200 мг в день на 22-34 тижні вагітності. Для попередження аборту ліки показано в першому триместрі вагітності по 100 мг двічі на день до повного зникнення загрози.

Для забезпечення лютеїнової фази при підготовці до екстракорпорального запліднення з дня введення ХГЛ пацієнтці призначають по 200-600 мг Утрожестана в день. Потім, після закріплення ембріона, продовжують застосовувати Утрожестан 200 при вагітності в тій же кількості. Тривалість такого застосування становить 1 і 2 терміни виношування.

До протипоказань до застосування препарату відносяться:

  • індивідуальна непереносимість компонентів препарату;
  • тромбоз глибоких вен, тромбоемболія в анамнезі;
  • частковий аборт;
  • крововиливи в порожнину головного мозку;
  • вагінальні кровотечі неясного походження;
  • порфірія;
  • ракові захворювання органів статевої сфери.

Перед початком прийому Утрожестан слід поцікавитися не тільки, для чого потрібен препарат, але і як відбувається його скасування. Більшість фахівців вважають, що скасування лікарського засобу слід проводити поступово, щоб організм зміг навчитися самостійно виробляти необхідну кількість прогестерону. При різкому припиненні вживання гормону у жінок на 2-3 добу можуть виникати кров’янисті виділення з піхви і навіть кровотечі.

Свічки – особливості застосування

Головне діюча речовина лікарського засобу – прогестерон, який введений в супозиторії в кількості 100 мг і 200 мг. Препарат призначений для перорального і внутрішньовагінального застосування, в залежності від рекомендацій лікаря. Проникаючи в організм, медикамент сприяє переходу ендометрію зі стадії проліферації в фазу секреції, що сприяє його потовщення і успішному протіканню вагітності.

При введенні свічок в піхву прогестерон дуже швидко адсорбується і депонується в порожнині матки. Його метаболіти, як правило, виводяться з організму разом з сечею. При необхідності лікар може запропонувати пероральний прийом препарату.

Утрожестан 200

Гормональне лікарський засіб виробляється у вигляді капсул (таблетки схожі на драже округлої або овальної форми). Залежно від призначення медикаментозні форми можна приймати всередину або ставити вагінально, використовуючи як супозиторії. При вживанні Утрожестана перорально його прийнято називати капсулами, а при введенні безпосередньо в піхву – свічками.

Утрожестан свічки (капсули), що містять 200 мг гормону прогестерону, відрізняються від препарату по 100 мг лише своєю формою. Вони мають овальний зовнішній вигляд, укладені в біло-жовтий корпус, всередині якого міститься суспензія білого кольору. Капсули розфасовані в блістери по сім штук. У кожній упаковці знаходиться два таких блістери.

Утрожестан 100

Капсули Утрожестан 100 містять, відповідно, 100 мг діючої речовини прогестерону кожна. Вони мають округлу форму і за зовнішнім виглядом дуже нагадують капсули Утрожестан 200. Усередині такої супозиторії знаходиться масляниста суспензія однорідної консистенції білого кольору. Утрожестан розфасовується в блістери. В упаковці міститься по 28 або 30 капсул.

Ціна в аптеках

Препарат відноситься до числа сертифікованих на території нашої держави , тому його без проблем можна купити в будь-якій аптеці. Вартість медикаменту складно назвати доступною для більшості наших співгромадян, тому нерідко пацієнткам пропонується придбати дешевші аналоги лікарського засобу. В інтернет-аптеках ліки коштують трохи дешевше, але в цьому випадку слід переконатися в його автентичності та наявності сертифікатів якості.

Аналоги Утрожестана

В даний час на фармацевтичному ринку можна знайти синоніми і аналоги Утрожестана. До синонімів препарату відносяться лікарські засоби, до складу яких входить мікронізований, тоді як аналоги містять синтетичний гормон.

Найбільш відомими і популярними аналогами Утрожестана є:

  • Крайнон (Англія) – дженерик препарату, який випускається у вигляді гелю для інтравагінального застосування (має досить високу вартість, але при цьому володіє вираженою ефективністю і простотою використання);
  • Іпрожін в капсулах французького виробництва для стимуляції овуляції – має дуже мало побічних ефектів і по вартість не поступається Утрожестану;
  • Дюфастон – препарат для перорального застосування, головною дійовою компонентом якого є дидрогестерон (призначаючи пацієнтці Утрожестан або Дюфастон, лікар звертає увагу на особливості її організму і характер реагування на медикаменти зі схожим дією).

Утрожестан і його аналоги застосовуються виключно після консультації лікаря. Самостійне призначення лікарських форм може спровокувати небажані наслідки у вигляді ускладнень при вагітності і маткових кровотеч.


Увага!

Використання Утрожестан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.