Вазелін

Фармакологічна група: Дерматит, сухість шкіри, псоріаз, екзема, Дерматологія та регенерація

Класифікація: D11AX

Міжнародна назва: Vaselin

Діюча речовина: Вазелін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Вазелін входить у список універсальних засобів, який можна використовувати в різних напрямках. Вперше вазелін був виведений та запатентований в 19 столітті, коли вчений-винахідник даної речовини зазначив його корисні властивості. Вазелін здатний на загоєння ранок, а також зволоження та пом’якшення шкіри. Завдяки цим властивостям його використовують дуже широке. Один з напрямків, де вазелін завжди дуже до речі – це косметологія. Його можна застосовувати для обличчя та губ, відзначаючи воістину чудодійний ефект.

Що таке Вазелін та для чого він потрібен?

Вазелін винайшли в 1859 році, хіміком Робертом Чезбро з Англії. Тоді він помітив, що отримана речовина загоює шкіру, пом’якшує її та захищає від вітру та сонця. Спочатку він назвав її нафтовим желе. Потрібно погодитися, що ця назва не здатна привернути покупців, тому Чезбро її змінив та назвав засіб Вазелін. Назва препарату взялася з двох простих слів: «wasser» (нім., означає «вода»), «elaion» (грецьке, означає «оливкова олія». Після цього в 1972 році Чезбро запатентував продукт та її почали виробляти у великих масштабах. Тільки в 1978 році «Вазелін» був запатентований як торгова марка.

Напевно, кожен знає, що таке Вазелін, але не всі проінформовані, з чого роблять цей засіб. Насправді він буває двох видів:

  • Натуральний. Засіб виготовляється з листяних парафінових смол. Ці смоли в результаті ретельно очищають за допомогою сучасного спеціального обладнання та відбілюють, для чого використовують спецречовину. Натуральний вазелін має деяку в’язкість, він прозорий та безбарвний, а також він не має абсолютно ніяких запахів та має властивість сильно притягувати до себе вологу (воду). Після того як цей Вазелін наноситься на шкіру, його дуже важко змити водою. Крім того, він завжди залишає на поверхні шкіри липкі сліди.
  • Технічний. Йдеться про штучний вазелін, який виготовляється на основі твердих частинок церезина та парафіну. Також в складі технічного засобу є вазелінове або парфумерне масло. Технічний вазелін дуже часто використовується в деревообробній промисловості, де воістину просто незамінний. Існує також штучний косметичний вазелін, який застосовується в косметичній промисловості. Засіб штучного походження в міру в’язкий, має жовтий або білий мутний колір, але запаху та смаку не має. Крім технічного та косметичного, штучний вазелін буває і медичним.

Для чого ж можна застосовувати Вазелін? Насправді його застосування досить широке. Засіб дуже активно використовують в електротехнічному виробництві, з його застосуванням виготовляють мастила з великою пластичністю, захищають метали від корозії. У медицині його використовують як проносний засіб, а в косметичній галузі – в складі різних засобів.

Існує також борний вазелін. Він продається в аптеках за прийнятною ціною від різних виробників. Завдяки 5-процентним вмістом борної кислоти в складі засобу традиційний вазелін, крім своїх зволожуючих та захисних властивостей, знаходить також протигрибкову, антисептичну та протизапальну дію. «Навіщо потрібен препарат з борною кислотою в складі?» – запитають багато покупців. В основному він застосовується для лікування проблем зі шкірою, а й має деякі протипоказання.

Використання вазеліну для губ

Вазелін ніяк не можна назвати новим й незвіданим засобом на ринку косметичних продуктів. Одне з відомих так званих напрямків вазеліну – це використання його для губ. Губи цим засобом мажуть вже не один десяток років для зволоження та збереження гарного вигляду, але зараз, коли на прилавках косметичних магазинів постійно з’являються нові помади та блиски, розпалюються нові суперечки про безпеку та доцільності нанесення вазеліну саме на губи. Справа дійшла до того, що фахівці-маркетологи всіляко переконують потенційних споживачів у тому, що бюджетно-копійчаний вазелін вкрай шкідливий для губ – він висушує їх і провокує появу тріщин. А якщо використовувати цей дешевий вазелін для обличчя, то він і зовсім може викликати ранні і такі небажані зморшки. Але на ці витівки маркетологів мало хто звертає увагу – самий звичайний та простий вазелін, який є в косметичках навіть багатих та відомих людей.

Мало хто знає, що косметологи запевняють – вазелін в усі часи й на даний час залишається найефективнішим та найбільш безпечним засобом, який рекомендується в догляді за тонкою ніжною шкірою губ. Завдяки його складу, який був описаний вище, засіб не викликає алергічних реакцій, а також будь-яких подразнень, адже, по суті, це просто вода та масельна композиція. При нанесенні на губи Вазелін абсолютно не вбирається в шкіру, створюючи на ній найтоншу захисну плівку. Вона надалі захищає губи від різних несприятливих погодніх умов – сонця, швидкого вітру, морозного повітря. Під дією вазеліну шкіра оновлюється природним чином, якщо на ній є, наприклад, тріщини в результаті обвітрювання або майже зійшовшого герпесу.

Для губ можна використовувати не тільки звичайний вазелін, куплений в аптеці за гроші, а й купувати на його основі гігієнічні помади. У їх складі, крім вазеліну, зазвичай є й інші корисні для губ компоненти – наприклад, масло обліпихи.

У разі, якщо в якості подібних засобів з додаванням додаткових екстрактів та масел є сумніви, можна приготувати бальзам самостійно. Для цього беруть вазелін та додають в нього потрібні компоненти (масла, вітаміни). В інтернеті є маса рецептів подібних бальзамів. Якщо додати в такий бальзам натуральний барвний пігмент, то можна отримати навіть симпатичний косметичний засіб, що використовується для декоративного макіяжу.

Чи можна використовувати Вазелін для обличчя?

Незважаючи на те, що виготовлення вазеліну почалося дуже багато років тому, технологія цього процесу анітрохи не змінилася. Засіб можна використовувати й для обличчя. Вазелін допомагає:

  • Зняти макіяж. Причому, він ефективний навіть в роботі зі стійкою косметикою.
  • Вилікувати вугровий висип та прищики на обличчі.
  • Вирівняти текстуру шкіри.
  • Отримати оновлену шкіру обличчя після того, як вона отримала деякі порушення.
  • Частково приховати невиражені рубці та шрами.
  • Досягти деякого антизморшкового ефекту.

Для обличчя Вазелін застосовується в основному в складі масок. Наприклад, маска, що омолоджує і діє проти зморшок складається всього з 2 інгредієнтів – 15 мл соку алоє та пів чайної ложки вазеліну, які потрібно ретельно перемішати між собою. Отримана маса наноситься на обличчя, після закінчення 15 хвилин маска наноситься поверх першої (тобто, потрібно простежити, щоб у першому нанесенні залишилася ще приблизно половина приготованого засобу). Потім через 10-15 хвилин все змивається прохолодною водою та ні в якому разі не гарячою.

В цілому, в інтернеті існує маса рецептів масок з вазеліном для обличчя. Головне – вибирати їх правильно.

Застосування Вазеліну в домашніх умовах

Насправді Вазелін використовують більш широко, ніж можна подумати. Зокрема, це стосується застосування засобу в домашніх умовах. Нафтове желе використовують:

  • Для вій та брів. Засіб можна використовувати для росту вій та брів. Завдяки регулярному нанесенню за допомогою пензлика від туші вії стануть більш закручені, довгі та густі, а брови – потовщені. Крім того, для закріплення форми брів, щоб вони не пушились, рекомендується акуратно покривати їх вазеліном також за допомогою щітки.
  • Для волосся. Засіб використовується для лікування та відновлення пошкодженого волосся як в чистому вигляді, так і в складі масок. Ще Вазелін обволікає волосся, перешкоджаючи перетину, пом’якшує їх та зволожує.
  • Для обважнення кісток рук в певних професіях. Петролатум (парафін, борна мазь) в кулаках допомагає не отримувати травми при ударах та по суті не відчувати болю в процесі. Але без особливої ​​необхідності (наприклад, боксерам) такого робити не варто, оскільки Вазелін може загноїтися під шкірою руки та тоді людині можуть її ампутувати.
  • Як мастила для сексу. У деяких жінок не вистачає природного мастила під час інтиму і вазелін допоможе її заповнити. Але при цьому засіб краще використовувати в складі приготованих лубрикантів разом з іншими інгредієнтами. Незважаючи на популярне застосування вазеліну в цій сфері лікарі не рекомендують, щоб він використовувався, як мастило. Також засіб використовується для анального сексу, однак, в будь-якому випадку, він досить погано змивається з статевих органів.
  • Для збільшення пеніса. Вазелін закачується в член за допомогою шприца. Однак це досить ризиковано та небезпечно – як і у випадку з кулаками, можливо загноєння підшкірного шару дітородного органу. Тоді чоловікові загрожує важке й тривале відновлення, а також він може втратити сексуальної можливості.

Ціна Вазеліну в аптеках

Щоб дізнатися, скільки коштує вазелін, варто відвідати будь-яку аптеку – він завжди є в будь-якому пункті. Це дешевий засіб, що має універсальну дію, який можна купити, зрозуміло, без рецепта. Але, разом з цим, ціна препарату може різнитися, що залежить від конкретного виробника, адже їх чимало.

Також вазелін зараз випускають популярні косметичні бренди. У таких випадках засіб буде вже більш дорогим, до його складу можуть входити і додаткові компоненти. Але це зовсім ні до чого і зайвих грошей витрачати не варто – самий звичайний класичний вазелін має прекрасні унікальні властивості і без додаткових компонентів.


Увага!

Використання Вазелін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.