Верапаміл

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C08D А01

Міжнародна назва: Verapamil

Діюча речовина: Верапаміл

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Порушення в роботі серця та серцевого ритму часто бувають вкрай небезпечними для життя й здоров’я людини. За станом пацієнтів, які страждають від ішемічної хвороби серця, гіпертензії та інших хвороб серцево-судинної системи, повинен встановлюватися контроль із застосуванням ефективних лікарських препаратів. Одним з таких засобів є Верапаміл, що випускається безпосередньо в таблетованій формі та в формі розчину.

Інструкція по застосуванню Верапаміла

Застосування цього лікарського препарату має починатися тільки в тому випадку, якщо це була лікарська рекомендація. Верапаміл часто застосовують в домашніх умовах, проте, якщо мова йде про препарат у вигляді ін’єкційного розчину, то така форма випуску призначена для стаціонарного лікування.

Верапаміл у вигляді таблеток призначений, звичайно, для внутрішнього прийому, який потрібно здійснювати безпосередньо під час їжі. Якщо пацієнту такий прийом ліків неприйнятний, то ці таблетки можна приймати відразу ж після їжі. Як правило, для лікування надмірно підвищеного тиску в перші дні пацієнтам призначають від 40 до 80 мг засобу за раз та не більше 480 мг на добу, які необхідно розділити не менше, ніж на 3-4 прийоми за день. Конкретна доза препарату залежить від виду, а також обов’язкової тяжкості захворювання.

Якщо у пацієнта спостерігається важка печінкова або ниркова недостатність, то йому на добу можна приймати не більше 120 мг препарату. При цьому саме лікування повинно бути вкрай обережним – якщо стан хворого погіршується, то при перших ознаках слід негайно дзвонити в швидку допомогу.

Верапаміл також дуже часто призначається для профілактики артеріальної гіпертензії, а також стенокардії та аритмії, де його застосовують за вищевказаною схемою.

Препарат, що випускається у вигляді розчину, допоможе швидко й ефективно купірувати гострі стани. Йдеться про такі стани, як гіпертонічний кризис, порушення серцевого ритму та ін. Введення препарату повинно бути внутрішньовенно струменево та дуже повільно, при цьому необхідно взяти 2-4 мл розчину. Якщо стан хворого критичний, то в такому випадку можна вводити повторні дози ліків після закінчення півгодини. Внутрішньовенне введення цього препарату повинно здійснюватися виключно медичним працівником в умовах стаціонару. При цьому стан хворого має чітко контролюватися, а особливо – його показники артеріального тиску, частоти серцевих скорочень та ЕКГ.

Верапаміл також застосовується й в лікуванні дітей, які страждають від підвищеного тиску або аритмічних недуг. Ліки слід приймати не частіше 2-3 разів на добу. Діти від 5 років можуть приймати не більше 60 мг на добу, пацієнти від 6 до 14 років – 80-360 мг (доза встановлюється індивідуально, виходячи з віку та ваги дитини). Дітям, що не досягли 5 років (в тому числі й немовлятам), рекомендується застосування препарату шляхом внутрішньовенних ін’єкцій. При цьому одинична доза для дітей грудного віку становить 0,75-2 мг, від 1 до 5 років – 2-3 мг розчину.

Можна також приймати пролонговану форму ліків у вигляді таблеток. Для усунення підвищеного артеріального тиску слід приймати одноразову дозу ліків 240 мг. Надалі цю дозу можна поступово знизити в два рази й приймати 120 мг препарату з ранку. Крім того, при необхідності встановлену дозу в 240 мг ліків в добу можна підвищити, що слід робити строго поступово. Для підвищення дози необхідно, щоб пацієнт приймав медикамент не менше 2 тижнів. Максимальна доза на добу при цьому не повинна перевищувати 480 мг – цю дозу можна приймати один або два рази на добу з інтервалом не менше 12 годин.

Рецепт Верапаміла

Верапаміл можна придбати в аптеці виключно за рецептом, який видає лікар. Справа в тому, що цей препарат відноситься до селективних блокаторів кальцієвих каналів 1 класу та є дуже сильним.

Якщо вивчити опис препарату, а також інструкцію по його застосуванню, то можна дізнатися, які побічні ефекти він має. Вивчення Верапаміла буде особливо корисним тим пацієнтам, які мають ті чи інші хронічні недуги.

Склад та дозування Верапаміла

У складі однієї таблетки Верапамілу може бути присутнім 40 або 80 мг активного компонента – верапамілу гідрохлориду. В якості допоміжних компонентів виступає крохмаль, желатин, метилпарабен, тальк та ін.

Ще одна форма випуску цього препарату – розчин для ін’єкцій. У його складі міститься той же верапаміл гідрохлорид: в 1 мл розчину міститься 2,5 мг активної речовини. Крім того, в розчині також є кислота лимонної моногідрат, вода та ін.

В одній ампулі міститься 2 мл розчину, який використовується безпосередньо для стаціонарного внутрішньовенно струминного введення.

Протипоказання

Верапаміл в таблетках та ампулах – цей сильний лікарський засіб, що має протипоказання. Верапаміл можна приймати у випадках, якщо у хворого:

 • Спостерігається кардіогенний шок;
 • Присутня гостра фаза інфаркту, яка була ускладнена брадикардією, серцевою недостатністю або іншими недугами;
 • Порушення в провідності, які мають тяжкий перебіг;
 • Серцева недостатність, що розвивається безпосередньо в стадії декомпенсації;
 • Індивідуальна чутливість до компонентів ліків.
 • Крім того, лікування Верапамілом заборонено тим хворим, яким доводиться приймати бета-адреноблокатори.

Якщо у пацієнта спостерігається гостра коронарна недостатність, то без серйозної причини Верапаміл приймати не можна. В цьому випадку шляхом необхідної діагностики визначають, чи є ризик виникнення інфаркту міокарда у пацієнта. При виключенні такої небезпеки хворому призначають Верапаміл, який він повинен приймати тільки під ретельним контролем в умовах стаціонару.

Побічні ефекти

Беручи Верапаміл, не можна перевищувати те дозування препарату, яке було призначене лікарем в конкретному випадку. Прийом підвищених доз ліків може стати причиною розвитку небажаних реакцій препарату. У деяких випадках вони несуть загрозу життю та здоров’ю пацієнта. Йдеться про такі побічні дії Верапамілу:

 • Появи нав’язливого дзвону у вухах;
 • Різні негативні реакції з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, поява блювоти, запор, кишкова непрохідність та ін);
 • Розвиток небезпечного бронхоспазму;
 • Головні болі;
 • Поява судом;
 • Тремор пальців та кістей рук;
 • Поява раптової сонливості;
 • Безпричинна непритомність;
 • Запаморочення (викликаються, як правило, стрімким зниженням тиску);
 • Постійне почуття неймовірної втоми;
 • Серцева недостатність;
 • Непередбачене зниження артеріального тиску;
 • Набряк Квінке;
 • Різні форми алопеції;
 • Гіпергідроз;
 • Підшкірні крововиливи;
 • Галакторея;
 • Міалгія.

З тієї причини, що лікування із застосуванням Верапаміла іноді становить небезпеку організму людини, воно повинно бути повністю обґрунтованим. Тобто, не можна починати курс терапії без проведення всіх аналізів, які здатні виключити або підтвердити ту чи іншу хворобу. Крім того, самостійне лікування цим засобом без відома лікаря неприпустимо за численністю протипоказань до його застосування, зазначених раніше.

Ціна Верапаміла

Верапаміл є дуже ефективним препаратом, який часто призначають для лікування високого тиску. Його перевага полягає в низькій ціні, оскільки Верапаміл належить безпосередньо до бюджетних засобів. Іноді через низьку вартість препарату його немає в аптеках. У таких випадках можна вибрати та купити замінник Верапаміла зі схожою лікувальною дією або ж знайти його в іншому аптечному пункті.

Аналоги Верапаміла

Якщо Верапаміл відсутній в аптеці, що іноді відбувається через невисоку вартість цього медикаментозного препарату, то в такому випадку можна підібрати не менш дієвий його замінник. Однак це потрібно обов’язково робити тільки після детальної консультації з фахівцем в медицині. Серед аналогів Верапаміла потрібно виділити наступні ліки:

Вератард. Цей засіб має середню вартість та практично ідентичні оригіналу показання до застосування. Йдеться про високий тиск, стенокардію нестабільного типу, аритмію та ін. У складі цього замінника присутня та ж сама діюча речовина, що й в складі Верапамила.
Верогалід. Призначається при надшлуночковій тахікардії, постінфарктній стенокардії без наявності серцевої недостатності та багатьох інших ішемічних хворобах серця. Препарат має досить високу вартість, якщо порівнювати безпосередньо з Верапамілом в різних лікарських формах.
Ізоптин. Цей медикаментозний препарат має дуже високу вартість, тому в якості замінника Верапаміла його використовують у вкрай рідкісних випадках. Ізоптин показаний при всякому роді порушеннях в роботі серцевого ритму, при стенокардії та аритмії. Крім того, засіб швидко та результативно знижує артеріальний тиск.
Лекоптин. Призначається при ІХС, а також багатьох інших хворобах, пов’язаних з роботою серця.
Тарка. Основне показання до застосування Тарки – це есенціальна гіпертензія. Однак це стосується лише тих випадків, коли у пацієнтів нормалізується тиск після прийому трандолапріла та верапамілу окремо в таких же дозах.
Верапаміл Софарма. Цей дієвий замінник Верапаміла, який випускається безпосередньо болгарською фармацевтичною компанією. Таблетки, у формі яких випускається описуваний аналог, мають два варіанти дозування – 40 і 80 мг. Ліки дуже ефективні в лікуванні підвищеного тиску, а також таких поширених сьогодні недуг, як стенокардія та аритмія. Перевищення рекомендованих доз препарату неприпустимо, оскільки це може призвести до виникнення брадикардії та інших побічних ефектів. Верапаміл Софарма відноситься до бюджетних препаратів.
Верогалід ЕР 240. Зазначений засіб виробляється в чеській республіці. З тієї причини, що в складі кожної таблетки є 240 мг активної речовини, вартість цього засобу дуже висока. В добу найчастіше призначають прийом однієї таблетки препарату. Якщо потрібне збільшення добової дози препарату через недостатню його ефективності, то тут потрібно звернутися до лікаря. Справа в тому, що це має відбуватися тільки під пильним наглядом лікарів – збільшення дозування ліків може викликати серйозні побічні дії.
Ізоптин ЕР. Як і в попередньому випадку, в складі таблеток міститься велика кількість діючої речовини – 240 мг. Ізоптин ЕР випускається у вигляді таблеток тривалої дії. Завдяки здатності добре розширювати периферичні судини представленеий засіб швидко та успішно справляється з гіпертонією та стенокардією.


Увага!

Використання Верапаміл без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.