Везикар

Фармакологічна група: Препарати для сечостатевої системи і нирок, Сечостатева система

Класифікація: G04BD08

Міжнародна назва: Vesicare

Діюча речовина: Соліфенацин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Везикар (Vesicare) – препарат-спазмолітик на основі соліфенацину сукцината (solifenacin succinate). Застосовується при розладах сечовипускання. Виробляється компанією Астеллас Фарма Юроп Б.В., Нідерландах (Astellas Pharma Europe B.V.). Як та скільки часу приймати препарат? Скільки він коштує та  які існують аналоги?

Везикар: інструкція із застосування медикаменту

Як застосовувати. Це пероральний засіб, його вживають одноразово у день. Час прийому їжі ролі не грає, таблетки можна вживати в будь-який момент, але, звичайно, бажано в один і той же період доби. Стартова доза – 5 мг, при потребі можливе дворазове підвищення (до 10 мг). Тривалість застосування високе, курс лікування призначається лікарем. За даними анотації, поліпшення спостерігаються протягом першого тижня, стан має стабілізуватися протягом дванадцяти тижневого періоду. У дослідженнях було показано, що передбачене підвищення дозування не призводить до підвищеного відсотка відмови від прийому препарату (Р. Басра та К. Келлехар, журнал Ther Clin Risk Manag, 2008).

Спеціальних вказівок з приводу того, в який час доби краще приймати Везикар, інструкція не містить. Пацієнт може вживати засіб, коли зручно.

Показання. Ліки можуть застосовуватися при імперативному нетриманні сечі та частому сечовипусканні у чоловіків та жінок, які страждають синдромом гіперактивного сечового міхура.

Протипоказання. Везикаром не варто лікуватися за наявності таких обставин:

  • підвищена чутливість до основних або додаткових компонентів (філерам) препарату;
  • міастенія гравіс (myasthenia gravis);
  • затримки сечовипускання;
  • серйозні захворювання шлунка та кишківника, наприклад, токсичний мегаколон;
  • здійснення гемодіалізу (позаниркове очищення крові в цілях боротьби з гострою та хронічною нирковою недостатністю);
  • глаукома в закритокутовій формі;
  • тяжка ниркова або печінкова недостатність;
  • печінкова недостатність помірної тяжкості у разі прийому виражених інгібіторів цитохрому P450 3A4, таких як кетоконазол.

Вагітність та ГВ. Немає клінічних даних про жінок, які б завагітніли під час терапії Везикаром, тому важко оцінити потенціал його впливу на ембріон та майбутню дитину. Однак, було проведено ряд експериментів на тваринах, згідно з якими явного та прямого згубного впливу на розвиток ембріона / плода, а також проходження пологів, продемонстровано не було. Тому в анотації до препарату рекомендовано, що Везикар можна призначати вагітним, але з обережністю.

Точно невідомо, чи може активна речовина препарату екскретуватися в грудне молоко. Тому якщо жінка годує грудьми, засіб їй застосовувати не можна.

Взаємодія. Vesicare взаємодіє з групою сильних інгібіторів ізоферменту CYP3A4, наприклад кетоконазолом та ритонавіром. Дозування спазмолітика повинне становити максимум 5 мг при прийомі подібних засобів. Також потрібно бути обережним зі спиртовмісними напоями. Як алкоголь, так й Везикар дають навантаження на печінку, тому вживати міцні напої (та й слабо алкогольні напої) під час лікування не рекомендується.

Побічні ефекти. Vesicare іноді може викликати порушення смакових відчуттів, сонливість, цистит, сухість очей та слизової носа, підвищену стомлюваність та труднощі з сечовипусканням (тобто понад-дієвий ефект).

Механізм дії Везикару

Соліфенацин є конкурентним антагоністом холінергічних рецепторів. Слово «антагоніст» означає «непримиренний противник», тобто вони гальмують діяльність цих рецепторів.

Зв’язування ацетилхоліну з цими рецепторами, зокрема з підтипом М3, відіграє критичну роль для скорочення гладком’язових тканин. Запобігаючи зв’язування ацетилхоліну з цими рецепторами, solifenacin succinate зменшує тонус гладких м’язів, що знаходяться в сечовому міхурі. Це дає можливість сечового міхура утримувати більше сечі, що знижує кількість випадків безпричинних позовів, терміновості відвідування WC nf нетримання сечі. Оскільки активний агент препарату довго виводиться з організму, одиничний прийом в день здатний забезпечити двадцятичотирьохгодинний терапевтичний ефект.

Яка ціна Везикару в аптеках?

У 2006 році дослідження економічної ефективності показало, що 5 мг соліфенацину коштувало найменше (але й ефективність найкраща) серед антихолінергічних препаратів, які використовуються північноамериканськими пацієнтами для лікування синдрому гіперактивного сечового міхура.

Проте, у вітчизняних умовах препарат коштує недешево, хоча й до сильно дорогих його віднести не можна. З огляду на інфляційні процеси, можна сказати, що Vesicare належить до середньої цінової категорії. Купити засіб можна в аптеках Києва та інших міст України, він є доступним за попереднім замовленням онлайн.

Аналоги Везикару – препарати з подібною дією

Препарат випускається під назвами Везикар (Vesicare), Зевесин (Zevesin), Нігісем (Nigisem) та Соліфенацин (Solifenacin). Оскільки ці медикаменти мають ідентичний активний компонент (solifenacin), то й діють вони дзеркально – абсолютно однаково.

Також існують медикаменти зі схожою дією, але не збігаються за діючою речовиною:

  • Бетміга (на основі мірабегрона);
  • Детрузітол, Ролітен, Уротол СР (на основі толтеродину);
  • Дрім-Апо, Дрімтан-Апо, Дріптан, Новітропан, Сибутін (з оксибутиніном);
  • Спазмекс та Спазмо- Літ (з троспія хлорида);
  • Урохол – комплексний засіб на основі березових бруньок, квіток чорної бузини, плодів дикої моркви, листя ортосифона тичинкового (Folia Orthosiphonis staminei), трав’яних частин гірчака пташиного, звіробою звичайного, кукурудзяних стовпчиків, хвоща та хмелю.

Практично всі вище описані препарати перебувають плюс-мінус в одній ціновій категорії з Везикаром, проте трав’яний Урохол коштує істотно дешевше.


Увага!

Використання Везикар без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.