Вібуркол

Фармакологічна група: Гомеопатія

Класифікація: R05X

Міжнародна назва: Viburcol

Діюча речовина: Кальцій вуглекислий Ганемана, Красавка, Паслін солодко-гіркий, Подорожника великого листя простріл луговий, Ромашка лікарська

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Вібуркол – це гомеопатичний препарат. Випускається як свічки дитячі (також можна застосовувати дорослим). Вони мають знеболюючу, заспокійливу, дезінтоксикаційну, протизапальну, спазмолітичну дію, яка виникає внаслідок зміцнення сил організму й стабілізації порушених функцій під впливом рослинно-мінеральних інгредієнтів. Виробляється компанією Biologische Heilmittel Heel GmbH (Баден-Баден, Німеччина).

Вібуркол – інструкція із застосування

Дозування, спосіб застосування. При гострих розладах застосовують ректально одну свічку кілька разів на день (три-п’ять). Після полегшення – 1 супозиторій тричі-двічі на день. Для дітей грудного віку (з першого дня життя) до 6 міс., максимальна кількість застосувань становить 1 супозиторій двічі в день. Як довго потрібно лікуватися? Це залежить від стану пацієнта та інших чинників. Зазвичай становить від 3-х до 14-ти днів. Завжди використовуйте Viburcol® точно так, як вказав ваш лікар. Ви повинні проконсультуватися з фахівцем, якщо ви у чомусь не впевнені.

Показання. Засіб може застосовуватися:

  • У немовлят та дітей при неспокої (коли ріжуться зуби або виникла застуда, а також при коліках).
  • При температурі (невеликій) у разі різних захворювань. Для симптоматичного полегшення банальних інфекцій гортані, трахеї, легенів.
  • При запаленнях статевих органів у представниць прекрасної статі.
  • При збільшеній нервовій збудливості, а також при судомній готовності.

Протипоказання. Гомеопатичні свічки протипоказані до застосування при наявності збільшеної чутливості до основних інгредієнтів засобу, до ромашки або інших рослин з сімейства Айстрових або Складноцвітих (Asteraceae).

Побічні дії. «Побочки» спостерігаються вкрай рідко. Іноді можливі висипання та свербіж шкіри.

Передозування. Про випадки передозування даним гомеопатичним препаратом не повідомлялося.

Застосування при вагітності, ГВ. Це питання має вирішуватися лікуючим фахівцем. При цьому він повинен брати до уваги співвідношення користі-ризику.

Взаємодії. Згідно з інструкцією до Вібурколу, препарат можна застосовувати в комбінації з іншими медичними препаратами.

Вібуркол свічки: склад, принцип дії

Вібуркол свічки мають торпедоподібну форму. Їх поверхня гладенька. Колір – від чисто білого до біло-жовтого (слонової кістки).

Склад. Супозиторії містять нижченаведені компоненти:

  • Chamomilla Dl (ромашка);
  • Belladonna D2 (беладона);
  • Dulcamara D4 (паслін);
  • Plantago major D3 1.1mg (подорожник великий);
  • Pulsatilia D2 2.2mg (простріл, це трав’яниста рослина сімейства Жовтець);
  • Calcium carbonicum D8 (кальціум карбоникум) 4.4mg.

Також до складу входить допоміжна / додаткова речовина – затверділий жир.

Механізм дії. Вібуркол чітко характеризується його складом; зокрема, ромашка призначена для усунення занепокоєння / збудження, безсоння й гіперчутливості; Belladonna допомагає від лихоманки; 4 додаткових компонента призначені для усунення різних симптомів, пов’язаних зі сльозоточивістю й дратівливістю в цілому.

Засіб є гомеопатичним. У чому принцип його дії? Ще Гіппократ відмітив, що взята в нескінченно малому дозуванні речовина, що заподіює симптоми певної хвороби, може допомогти вилікувати її. У народі це називають «клин клином вибиває». У медицині даний принцип іменується «подібне виліковується подібним» (латинське правило «similia similibus curantur») та іноді вважається псевдонауковим.

Термін придатності. Становить три роки. Термін придатності визначає можливість застосування даного гомеопатичного препарату до останнього дня місяця.

Як зберігати. Зберігати засіб слід в його рідній упаковці, в температурному режимі не вище 25 градусів, в недоступному місці для маленьких мешканців будинку.

Ціна Вібурколу в аптечних пунктах

Ціна Вібурколу трохи вища середньої, але цілком прийнятна для пацієнтів.
Купити гомеопатичний засіб можна в звичайних аптечних пунктах. Також можна скористатися послугами інтернет-аптек. Крім того, гомеопатичний препарат доступний на міжнародних сайтах, таких як eBay та Амазон.

Аналоги препарату Вібуркол

Згідно з даними авторитетних інтернет-ресурсів, аналогів Вібурколу немає. Те ж саме пишуть користувачі на інтернет-форумах. Інші ж зазначають, що за аналог можна використовувати Лаферобіон або Віферон. Однак ці препарати не є гомеопатичними. Вони виробляються на основі інтерферону alfa-2b рекомбінантного. Вони мають інший механізм дії.

Дані досліджень

У 2005 році вчені Derasse M. (Дерассе М.), Klein P. (Клейн П.), Weiser M. (Вайсер М.) опублікували роботу, яка становила собою наглядове дослідження даного препарату в порівнянні з ацетамінофеном (парацетамолом) при інфекціях з температурою у маленьких пацієнтів (журнал Explore (NY). 2005 January; 1 (1): 33-9.) У дослідженні брали участь бельгійські діти, які часто страждають інфекціями, що супроводжуються лихоманкою, яка зазвичай лікується парацетамолом. Терапія цим протитемпературним препаратом не позбавлена ​​ризиків.

Дітям призначався Viburcol (від бельгійської компанії Хеель, Гент) або парацетамол в різних формах на період до 14 днів. В обох категоріях спостерігалося поліпшення симптомів, таких як лихоманка, судоми, негативний стрес, порушення сну, плач, протягом періоду терапії. Температура тіла знизилася на 1,7 градуса (плюс-мінус 0,7) при застосуванні Вібурколу й на 1,9 градуса (плюс-мінус 0,9) при застосуванні ацетамінофену. Загальна серйозність захворювання (яка оцінювалася в балах від 0 до 4) знизилася з 2,0 (плюс-мінус 0,5) до 0,0 (плюс-мінус 0,2) в групі Вібуркол та з 2,2 (плюс-мінус 0,7) до 0,2 (плюс-мінус 0,6) в групі парацетамолу. Viburcol був не гірший ацетамінофену за всіма критеріями ефективності. Обидва засоби нормально переносилися дитячим організмом. Але в групі Viburcol було істотно більше пацієнтів, які перенесли терапію без побічних ефектів (оскільки даний препарат повністю натуральний).

Також потрібно відзначити, що Вібуркол був предметом наступних досліджень:

  • Heynen U. «Viburcol in pediatrics» («Вібуркол в педіатрії»). Z Allgemeinmed. 1969 Jul 20; 45 (20): 974-5.
  • Schiller R. «Ask the experts. Viburcol for upper respiratory infection in children »(« Питання експертам. Вібуркол для лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів у дітей »). Explore (NY). 2005 Mar; 1 (2): 154.

Як бачимо, найстаріше дослідження Вібурколу датується ще 1969 роками. Цей препарат активно застосовується в Німеччині.

Критика, аргументи «за» та «проти» гомеопатії

Дієвість гомеопатичних способів лікування останнім часом почали ставити під сумнів через вихід ряду оглядових статей та інших публікацій. На вебпорталі Національного центру комплементарної та альтернативної медицини (Сполучені Штати) зазначено, що результати окремих клінічних експериментів по гомеопатії є суперечливими. Однак Homeopathy Research Institute зазначає, що фінансування досліджень в сфері гомеопатії є недостатнім, тому їх і було небагато. Нові дослідження потрібні для точного підтвердження / спростування дієвості гомеопатичних методів лікування.

Згідно EPI3, дуже масштабному фармако-епідеміологічному дослідженні, яке проводилося на території французької держави в період 2005-2010 рр., гомеопатичні ліки є елементом комплексної системи охорони здоров’я. Також було відзначено, що на тлі прийому гомеопатичних препаратів пацієнти приймають менше інших медикаментів. Дослідження здійснювалися організацією LA-SER під керівництвом Люсьєна Абенхайма та Бернарда Бего.

У 2017 році Комісія у боротьбі з “лженаукою” / фальсифікацією науки (РФ) випустила документ, де вказала, що вважає гомеопатію “лженаукою”. В цьому ж році Рада європейських академій наук (European Academies ‘Science Advisory Council) видала документ, в якому підсумовувалися різні експерименти, парламентські звіти та огляди, що показують марність гомеопатичних препаратів.

На захист даного засобу можна сказати те, що він використовується в клінічній практиці вже понад 40 років. Тому немає вагомих підстав говорити про те, що гомеопатичні препарати неефективні.


Увага!

Використання Вібуркол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.