Віферон

Фармакологічна група: Противірусні препарати

Класифікація: L03AB05

Міжнародна назва: Viferon

Діюча речовина: Інтерферон альфа-2b

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Для боротьби з вірусами сьогодні використовуються препарати, які називаються імуномодуляторами. Одним з них є Віферон. Він призначається й дорослим, й дітям не тільки для лікування, але й для профілактики різних хвороб вірусного походження, а також недуг, які характеризуються імунною недостатністю. До того ж, Віферон випускається в декількох формах, що робить зазначений препарат ще більш зручним у застосуванні. Головна речовина, присутня в препараті – людський інтерферон альфа-2 В. Вона була спочатку виявлена в лабораторії Чарльзом Вайсманом (Charles Weissmann) в Цюріхському університеті. Вайсман був директором Інституту молекулярної біології в Цюріху, президентом Дослідницького фонду Roche, співзасновником та членом Наукової ради компанії Biogen (Біоген).

Інструкція по застосуванню Віферону та його ціна

З тієї причини, що Віферон здатний надавати тільки місцевий вплив, його можна без побоювань застосовувати й в період вагітності, незалежно від триместру, та в період годування грудьми. Для профілактики грипу та герпесу необхідно користуватися маззю або гелем, наносячи препарат на слизову носа тричі-чотири рази на добу.

Під час вагітності іноді потрібне лікування від таких вірусно-інфекційних захворювань, як герпес статевих органів, мікоплазмоз, бактеріальний вагіноз, хламідіоз, папіломавірусна інфекція та ін. Саме Віферон здатний надати потрібну дію в результаті правильного лікування. Тут рекомендовано застосовувати супозиторії.

Для лікування вагітних на терміні 28-34 тижні від певної урогенітальної інфекції застосовуються супозиторії Віферон 150 тис. МО вагінально. Протягом доби можна застосовувати не більше двох супозиторіїв з відповідним інтервалом 12 годин. При цьому лікування проходить так: 1 день вагітна застосовує ліки, 1 день – пропускає. Курс лікування в обов’язковому порядку повинен становити 10 свічок. На терміні понад 35 тижнів можна застосовувати по 2 супозиторії 500 тис. МО щодня. В даному випадку курс лікування не повинен перевищувати 5 днів. Лікування вагітної повинен підбирати лікар, виходячи з її індивідуальних особливостей, перебігу вагітності та виду захворювання.

Як було зазначено раніше, препарат у формі свічок часто використовується й в лікуванні дітей, в тому числі новонароджених, а також недоношених. Для лікування таких захворювань, як грип, ГРВІ, пневмонія, менінгіт, ентеровірус у дітей будь-якого віку потрібне проведення двох курсів терапії, тривалість кожного з них – 5 днів по 1 свічці 2 рази на день. Інтервал між супозиторіями повинен бути максимально однаковим. Грудничкам призначають Віферон в таких дозах:

  • до 6 місяців дозування відповідає 300-500 тис. МО протягом 24 годин;
  • від півроку до року – 500 тис. МО протягом доби.

Що стосується дітей, старше року, то тут дозування препарату слід розраховувати в індивідуальному порядку. Для цього потрібно використовувати наступну формулу: 300 тис. МО безпосередньо на 1 квадратний метр площі поверхні тіла пацієнта. Якщо хворій дитині вже виповнилося 7 років, то тут слід застосовувати 500 тис. МО.

Віферон можна купити в аптеці без відповідного рецепту лікаря, а його ціна залежить безпосередньо від форми випуску й, звичайно, від дозування діючої речовини.

Віферон у формі свічок

Препарат в даній формі призначений в основному для пацієнтів в дитячому віці, однак, нерідко його застосовують й дорослі. Залежно від віку дитини, застосовують певне дозування ліків.

Один супозиторій може містити:

  • 150 тис. МО інтерферону альфа-2b – до 7 років;
  • 500 тис., 1 та 3 млн. МО інтерферону альфа-2b – старше 7 років.

Другий варіант у відповідному дозуванні використовується й в лікуванні дорослих. Слід зазначити, що Віферон у формі свічок використовується й в лікуванні новонароджених дітей. У переважних випадках препарат використовується безпосередньо у складі комплексної терапії, де необхідно максимально швидко та ефективно усунути певне захворювання, що носить зокрема інфекційно-запальний характер. Препарат, що випускається безпосередньо у формі супозиторіїв, використовується в лікуванні вірусних гепатитів у дітей та дорослих. Перевага свічок полягає в тому, що вони дуже швидко всмоктуються. Перед застосуванням бажано спорожнити кишківник – це здатне вплинути на швидкість всмоктуваності інтерферону.

Віферон у формі мазі

Препарат у зазначеній формі призначений для зовнішнього застосування. Як правило, Віферон у формі мазі використовується для лікування вірусу герпесу, для чого невелику кількість препарату слід наносити на запалені ділянки. Це може бути не тільки шкіра, але й слизові оболонки в організмі. Застосування Віферону в цій формі можливо й у дітей, чий вік становить більше одного року.

Лікування за допомогою віферонової мазі буде більш ефективним, якщо його починати відразу ж після того, як з’явилися найперші ознаки захворювання. Як відомо, першими ознаками герпесу є неприємний свербіж, почервоніння та досить сильне печіння. Що стосується рецидивуючого герпесу, то він також лікується за допомогою Віферону. При цьому лікування слід починати також після прояву перших ознак хвороби. Препарат слід застосовувати не рідше 3-4 разів на добу, наносячи тонким шаром. Тривалість такого роду лікування повинне в обов’язковому порядку складати близько 5-7 днів. Дітям від 1 до 12 років можна застосовувати мазь 2500 МО, а підліткам від 12 до 18 років – 5000 МО. Дозволено застосовувати Віферон в цій формі й при вагітності, а також лактації.

Крім лікування герпесу, препарат в даній формі часто використовують й в комплексній терапії проти грипу та інших вірусних захворювань. Крім того, ця мазь добре поєднується з усіма ліками, призначеними для лікування грипу та обов’язково інших вірусних захворювань. Для лікування грипу за допомогою мазі, а також для профілактики, її потрібно акуратно наносити безпосередньо на слизову носа не частіше 3 разів на добу.

У період, коли починається очікуване сезонне загострення грипу, рекомендується наносити мазь на слизову носа безпосередньо перед відвідуванням громадських місць.

Гель Віферон

Така форма препарату є дуже зручною для дитячого застосування. Тим більше, що використовувати цей гель можна навіть новонародженим дітям, а також майбутнім мамам. Для маленьких дітей призначена наймінімальніше дозування. Віферон у формі гелю в переважних випадках застосовують для профілактики грипу та ГРВІ. Для цього необхідно взяти трохи гелю та змастити ним ніс зсередини. Процедуру необхідно повторювати 2 рази на день. Гель після нанесення формує своєрідну плівку на слизовій оболонці, тим самим захищаючи організм від попадання вірусів.

Віферон в зазначеній формі слід застосовувати для профілактики в наступних випадках:

  • дитина відвідує школу, дитсадок та інші громадські місця в той час, коли відбувається загострення грипу;
  • хто-небудь з родини захворів на грип;
  • всі дорослі члени сім’ї або один з них не перестає відвідувати громадські місця під час високоінтенсивного поширення ГРВІ та грипу.

Крім того, за допомогою гелю в складі комплексної терапії зараз лікують грип та ГРВІ, а також герпес, наносячи препарат на уражені ділянки. Велику ефективність Віферон здатний показати й в лікуванні, а також профілактиці помилкового крупа.

Віферон у формі крапель

Краплі призначені для дітей, які дуже часто стикаються з інфекційним нежитем. Крім інших симптомів ГРВІ, у хворого набрякає слизова оболонка носа. Віферон, що випускається в краплях, допомагає впоратися з вірусом значно швидше – після попадання на слизову носа інтерферон, який є в препараті, починає боротьбу з вірусами. Після того, як у дитини або дорослого виникає підйом температури, інтерферон бореться з вірусами ще сильніше.

Використання препарату у вигляді крапель підходить для тих випадків, коли з певних причин використовувати гель та мазь незручно.

Пацієнти, які починають лікування ГРВІ або будь-якого іншого вірусного захворювання, цікавляться, скільки коштує цей препарат у вигляді крапель. Потрібно сказати, що ціна, в цілому, невисока, проте, в аптечних пунктах може дещо різнитися.

Таблетки Віферон

Віферон – це той препарат, який не випускається у формі таблеток. Річ у тому, що таблетка після прийняття потрапляють в шлунок, де розчиняються та стають недієздатними. Мазь, гель, свічки та краплі – це все форми випуску Віферону на сьогоднішній день.

Аналоги Віферону

Іноді буває так, що в аптеці просто не виявляється потрібного препарату. У таких випадках можна поцікавитися аналогами необхідних ліків. Вони не завжди мають однакову діючу речовину, однак, у всіх випадках відрізняються ідентичними показаннями до застосування. Крім того, ціна аналогового препарату може бути істотно нижча, ніж оригіналу. Найбільш популярні аналоги Віферону:

  • Генферон (Genferon);
  • Генферон Лайт (Genferon Lite);
  • Інтерал П (Interal-P);
  • Інфагель (Infagel);
  • Альтевір (Altevir);
  • Гіаферон (Giaferon);
  • Анаферон (Anaferon);
  • Вагіферон (Vagiferon);
  • Пег-Інтерферон (Peginterferon);
  • Пегінтрон (PEG-Intron);
  • Сілатрон ліофілізат (Sylatron lyophilized);
  • Юнітрон (Unitron Peg);
  • Пегферон (Pegferon);
  • Пегасіс (Pegasys);
  • Інгарон (Ingaron);
  • Бетабіоферон-1б (Betabioferon-1B).

Зазначені препарати надаються в самих різних дозуваннях та формах випуску.

Крім того, “за бугром” інтерферон альфа-2b доступний також як:

  • Alfaferone (Альфаферон) в Лівані від Alfa Wassermann;
  • Alphaferoi (Альфаферой) в Пакистані від Akber Brothers;
  • An Da Fen (Ан Так Фен) в КНР від Anke Biotechnology Group;
  • An Te Fu (Ан Ті Фу) в КНР від Neptunus;
  • Blauferon-B (Блауферон-Б) в Бразилії від Blausiegel;
  • Inter 2B (Інтер 2Б) в Аргентині від Delta Farma;
  • Interferonas alfa-2b (Інтерферонас альфа-2b) в Литві від Sicor Biotech;
  • Interferon Alfa 2b Cassara (Інтерферон Альфа-2б Кассара) в Аргентині від Varifarma;
  • Intron A Multi-Dose (Інтрон А Мульти-Дозі) в Тайвані від Schering-Plough;
  • IntronA (Інтрон) в Іспанії від Merck Sharp & Dohme;
  • Intron-A (Інтрон-А) в Малайзії та Туреччині від Merck Sharp & Dohme;
  • Kalferon (Калферон) в Індонезії від Kalbe;
  • Realdiron (Реалдірон) в Болгарії, Литві та Латвійській Республіці від Sicor Biotech;
  • Unifron (Уніфрон) в Домінікані, Гватемалі, Гондурасі від Probiomed;
  • Peg-Intron (Пег-Інтрон) в Омані від Schering-Plough;
  • Viraferon (Віраферон) в Індії від Fulford.

Увага!

Використання Віферон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.