Віферон

Фармакологическая группа: Противірусні препарати

Классификация: L03AB05

Осмотрено и одобрено 18.05.2018
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Для боротьби з вірусами сьогодні використовуються препарати, які називаються імуномодуляторами. Одним з них є Віферон. Він призначається і дорослим, і дітям не тільки для лікування, але і для профілактики різних хвороб вірусного походження, а також недуг, які відрізняються імунною недостатністю. До того ж, Віферон випускається в декількох формах, що робить зазначений препарат ще більш зручним у застосуванні. Головне речовина, присутня в препараті – це ні що інше, як людський інтерферон альфа 2В.

Інструкція по застосуванню Виферона і його ціна

З тієї причини, що Віферон здатний надавати тільки місцевий вплив, його можна без побоювань застосовувати і в період вагітності, незалежно від триместру, і в період годування грудьми. Для профілактики грипу та герпесу необхідно користуватися маззю або гелем, завдаючи препарат на слизову носа 3-4 рази на добу.

Під час вагітності іноді потрібне лікування від таких вірусно-інфекційних захворювань, як герпес статевих органів, мікоплазмоз, бактеріальний вагіноз, хламідіоз, папіломавірусна інфекція і т. Д. Саме Віферон здатний надати потрібну дію в результаті правильного лікування. Тут рекомендовано застосовувати супозиторії.

Для лікування вагітних на терміні 28-34 тижні від певної урогенітальної інфекції застосовуються супозиторії Віферон 150 тис. МО вагінально. Протягом доби можна застосовувати не більше двох супозиторіїв з відповідним інтервалом 12 годин. При цьому лікування проходить так: 1 день вагітна застосовує ліки, 1 день – пропускає. Курс лікування в обов’язковому порядку повинен становити 10 свічок. На терміні понад 35 тижнів можна застосовувати по 2 супозиторії 500 тис. МО щодня. В даному випадку курс лікування не повинен перевищувати 5 днів. Лікування вагітної повинен підбирати лікар, виходячи з її індивідуальних особливостей, перебігу вагітності та виду захворювання.

Як було зазначено раніше, препарат в формі свічок часто використовується і в лікуванні дітей, в тому числі і новонароджених, а також недоношених. Для лікування таких захворювань, як грип, ГРВІ, пневмонія, менінгіт, ентеровірус у дітей будь-якого віку потрібне проведення двох курсів терапії, тривалість кожного з них – 5 днів по 1 свічці 2 рази на день. Інтервал між супозиторії повинен бути максимально однаковим. Грудничкам призначають Віферон в таких дозах:

 • до 6 місяців дозування відповідає 300-500 тис. МО протягом 24 годин;
 • від півроку до року – 500 тис. МО протягом доби.

Що стосується дітей, старше року, то тут дозування препарату слід розраховувати в індивідуальному порядку. Для цього потрібно використовувати наступну формулу: 300 тис. МО безпосередньо на 1 квадратний метр площі поверхні тіла пацієнта. Якщо хворій дитині вже виповнилося 7 років, то тут слід застосовувати 500 тис. МО.

Віферон можна купити в аптеці без відповідного рецепту лікаря, а його ціна залежить безпосередньо від форми випуску і, звичайно, від дозування діючої речовини.

Віферон в формі свічок

Препарат в даній формі призначений в основному для пацієнтів в дитячому віці, однак, нерідко його застосовують і дорослі. Залежно від віку дитини, застосовують певне дозування ліків. Один супозиторій може містити:

 • 150 тис. МО інтерферону альфа-2b – до 7 років;
 • 500 тис., 1 і 3 млн. МО інтерферону альфа-2b – старше 7 років.

Другий варіант у відповідному дозуванні використовується і в лікуванні дорослих. Слід зазначити, що Віферон в формі свічок використовується і в лікуванні новонароджених дітей. У переважних випадках препарат використовується безпосередньо в складі комплексної терапії, де необхідно максимально швидко і ефективно усунути певне захворювання, що носить зокрема інфекційно-запальний характер. Препарат, що випускається безпосередньо у формі супозиторіїв, використовується в лікуванні вірусних гепатитів і у дітей, і у дорослих. Перевага свічок полягає в тому, що вони дуже швидко всмоктуються. Перед застосуванням бажано спорожнення кишечника – це здатне вплинути на швидкість всмоктуваності інтерферону.

Віферон в формі мазі

Препарат у зазначеній формі призначений для зовнішнього застосування. Як правило, Віферон в формі мазі використовується для лікування вірусу герпесу, для чого невелику кількість препарату слід наносити на запалені ділянки. Це може бути не тільки шкіра, але і слизові оболонки в організмі. Застосування Виферона в цій формі можливо і у дітей, чий вік становить більше одного року.

Лікування за допомогою зазначеної мазі буде більш ефективним, якщо його починати відразу ж після того, як з’явилися найперші ознаки захворювання. Як відомо, першими ознаками герпесу є неприємний свербіж, почервоніння і досить сильне печіння. Що стосується рецидивуючого герпесу, то він також лікується за допомогою Виферона. При цьому лікування слід починати також після прояву перших ознак хвороби. Препарат слід застосовувати не рідше 3-4 разів на добу, наносячи тонким шаром. Тривалість такого роду лікування повинна в обов’язковому порядку складати близько 5-7 днів. Дітям від 1 до 12 років можна застосовувати мазь 2500 МО, а підліткам від 12 до 18 років – 5000 МО. Дозволено застосовувати Віферон в цій формі і при вагітності, а також лактації.

Крім лікування герпесу, препарат в даній формі часто використовують і в комплексній терапії проти грипу та інших вірусних захворювань. Крім того, ця мазь добре поєднується з усіма ліками, призначеними для лікування грипу та обов’язково інших вірусних захворювань. Для лікування грипу за допомогою мазі, а також для профілактики, її потрібно акуратно наносити безпосередньо на слизову носа не частіше 3 разів на добу.

У період, коли починається очікуване сезонне загострення грипу, рекомендується наносити мазь на слизову носа безпосередньо перед відвідуванням громадських місць.

Гель Віферон

Така форма препарату є дуже зручною для дитячого застосування. Тим більше, що використовувати цей гель можна навіть новонародженим дітям, а також майбутнім мамам. Для маленьких дітей призначена наймінімальніше дозування. Віферон в формі гелю в переважних випадках застосовують для профілактики грипу та ГРВІ. Для цього необхідно взяти трохи гелю і змастити ним ніс зсередини. Процедуру необхідно повторювати 2 рази на день. Гель після нанесення формує своєрідну плівку на слизовій оболонці, тим самим захищаючи організм від попадання вірусів.

Віферон в зазначеній формі слід застосовувати для профілактики в наступних випадках:

 • дитина відвідує школу, садочок та інші громадські місця в той час, коли відбувається загострення грипу;
 • хто-небудь з родини захворів на грип;
 • всі дорослі члени сім’ї або один з них не перестає відвідувати громадські місця під час інтенсивного поширення ГРВІ та грипу.

Крім того, за допомогою гелю в складі комплексної терапії зараз лікують грип і ГРВІ, а також герпес, завдаючи препарат на уражені ділянки. Велику ефективність Віферон здатний показати і в лікуванні, а також профілактиці помилкового крупа.

Віферон в формі крапель

Краплі призначені для дітей, які дуже часто стикаються з інфекційним нежиттю. Крім інших симптомів ГРВІ, у хворого набрякає слизова оболонка носа. Віферон, що випускається в краплях, допомагає впоратися з вірусом значно швидше – після попадання на слизову носа інтерферон, який є в препараті, починає боротьбу з вірусами. Після того, як у дитини або дорослого виникає підйом температури, інтерферон бореться з вірусами ще сильніше.

Використання препарату у вигляді крапель підходить для тих випадків, коли з певних причин використовувати гель і мазь незручно.

Пацієнти, які починають лікування ГРВІ або будь-якого іншого вірусного захворювання, цікавляться, скільки коштує цей препарат у вигляді крапель. Потрібно сказати, що ціна, в цілому, невисока, проте, в аптечних пунктах може дещо різнитися.

Таблетки Віферон

Віферон – це той препарат, який не випускається у формі таблеток. Справа в тому, що таблетка після прийняття потрапляє в шлунок, де розчиняється і стає недієздатною. Мазь, гель, свічки і краплі – це все форми випуску Виферона на сьогоднішній день.

Аналоги Віферона

Іноді буває так, що в аптеці просто не виявляється потрібного препарату. У таких випадках можна поцікавитися аналогами необхідних ліків. Вони не завжди мають одину й ту ж діючу речовину, однак, у всіх випадках відрізняються ідентичними показаннями до застосування. Крім того, ціна аналогового препарату може бути істотно нижче, ніж оригіналу. Найбільш популярні аналоги Виферона:

 • Генферон;
 • Генферон Лайт;
 • Інтералье П;
 • Інфагель;
 • Альтевір;
 • Гіаферон;
 • Анаферон;
 • Вагіферон.

Зазначені препарати надаються в самих різних дозуваннях і формах випуску.


Увага!

Використання Віферон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.