Вігамокс

Фармакологічна група: Вушні краплі, Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01AX

Міжнародна назва: Vigamox

Діюча речовина: Моксифлоксацин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Бактеріальний кон’юнктивіт – це дуже неприємне явище, яке уражає слизову оболонку ока та кон’юнктиву. Хвороба бактеріального походження виникає внаслідок попадання відповідних мікробів на слизову оболонку ока, які згодом розмножуються та стають причиною таких характерних хворобливих симптомів, як почервоніння, набряк, сльозотеча та навіть гнійне виділення. У таких болючих випадках рятують очні краплі Вігамокс, що застосовуються безпосередньо місцево. Більш детальну інформацію про препарат ви дізнаєтеся далі.

Інструкція по застосуванню крапель Вігамокс

Склад та форма випуску. Вігамокс (Vigamox) – це антибактеріальні очні краплі, які виробляються на основі моксифлоксацину гідрохлориду (moxifloxacin). У складі очних крапель, крім основного, є також й додаткові компоненти у вигляді натрію хлориду, борної кислоти, гідроксиду натрію та води. Замість натрію гідроксиду може бути доданий концентрат соляної кислоти (intendi hydrochlorici acidium) – й той, і інший компонент необхідний в складі засобу для врегулювання рівня рН.

Розчин фасується у флакони-крапельниці малого розміру, а саме – 5 мл, для зручності застосування. Саме засіб є повністю прозорим, а також має якийсь зеленувато-жовтий відтінок.

Моксифлоксациновий Vigamox застосовується місцево шляхом закапування в очі у відведеній дозі. Після того як розчин потрапляє на слизову оболонку зорового органу головна речовина препарату абсорбується в системний кровотік.

Пацієнти цікавляться: моксифлоксациновий  Вігамокс – це антибіотик? Відповідь на це питання однозначно позитивне, оскільки препарат належить до групи фторхінолонів четвертого покоління.

Показання до застосування. Краплі Vigamox призначаються виключно для місцевого лікування бактеріального кон’юнктивіту (bacterialis CONIUNCTIVITIUS). Він викликається тими штамами бактерій, які відрізняються певною чутливістю по відношенню до моксифлоксацину.

Vigamox дозволений також дітям, які зіткнулися з нещадним бактеріальним кон’юнктивітом. В офіційній інструкції зазначено, що його безперешкодно можна застосовувати тільки з однорічного дитячого віку, однак, педіатри часто радять засіб й немовлятам. А при сильній атаці інфекційним кон’юнктивітом дитини ліки дозволено навіть для новонароджених. Але в будь-якому випадку тут має бути присутнім чітке наставляння педіатра.

Інструкція по застосуванню. Vigamox закопують офтальмологічним шляхом при наявності відповідних показань до застосування. Дорослим, до яких також відносяться похилі люди від 60 років, зазвичай призначають по 1 краплі Вігамоксу в кожне вражене око 3 рази на день. Крапельний флакон піднімають догори ногами та в особистому дзеркальному відображенні здійснюють вказану процедуру. В цілому, за такою ж схемою лікуються й пацієнти дитячого віку, та дозування не змінюється.

Поліпшення стану хворих очей відбувається не моментально, а поступово. На це йде приблизно 5 діб від початку стерильного закапування. По закінченню цієї кількості днів застосування розчину варто продовжити ще пару днів для закріплення результату. Врахуйте, що тривалість лікування може бути й більша, й менша – все залежить від тяжкості та занедбаності захворювання. Якщо протягом 5 днів ви не помітили очевидних поліпшень стану очного здоров’я, то вам варто обов’язково звернутися до лікаря за додатковою консультацією. Він може переглянути діагноз, призначивши додаткові аналізи, а також призначити інші ліки.

При випадковому попаданні моксифлоксацинового розчину в ніс при закапуванні очей, що особливо актуально при лікуванні постійно рухливих немовлят та новонароджених, варто здійснити оклюзію носослізного каналу (LAQUEUS nasolacrimal duct). Але це буде актуально тільки протягом 2-3 хвилин після неконтрольованого потрапляння.

Ін’єкції із застосуванням Vigamox проводити заборонено. Препарат призначений тільки для закапування в очі за допомогою акуратного відтягування нижньої повіки вниз перед застосуванням крапель.

Побічні реакції, які проявляються у вигляді болю та печіння в оці, проявляються несказанно рідко. Відсоток пацієнтів, що скаржаться на ці симптоми, становить не більше 1-2%.

Особливості застосування. Незважаючи на простоту застосування та рідкість виникнення побічних реакцій, Vigamox все ж має деякі особливості застосування.

Якщо пацієнт раніше проходив терапію хінолонами та засіб застосовувався системно, то для нього застосування Vigamox може виявитися вкрай небезпечним, аж до летального результату. Вся справа у високому ризику виникнення анафілактичних реакцій, які викликаються через підвищену чутливість по відношенню до моксифлоксацину.

Не варто застосовувати Вігамокс протягом тривалого періоду. В іншому випадку можна зіткнутися з надмірним зростанням нечутливих мікроорганізмів. На їх місці можуть виявитися в тому числі й гриби. Іншими словами, може виникнути суперінфекція, при якій необхідно терміново припиняти застосування крапель та звертатися за кваліфікованою допомогою.

В ході терапії моксифлоксациновим Вігамоксом потрібно стежити за дозуванням, оскільки системна терапія препаратом може запросто спровокувати запальні процеси в сухожиллях та навіть їх розрив. Особливо ризик такої події присутній у літніх людей, а також у пацієнтів, які лікуються одночасно кортикостероїдами.

В ході терапії Vigamox варто відмовитися від носіння контактних лінз. Справа в тому, що якщо продовжувати їх носити, то запалені очі можуть дуже хворіти та пекти.

Яка ціна Вігамоксу сьогодні?

Якщо ви хочете дізнатися, скільки коштує вказаний препарат (Україна), то ви завжди можете скористатися інтернет-мережею та онлайн-аптеками. Зазвичай на подібних ресурсах зібрана вся інформація про актуальні ціни на препарати. Правда, вона може різнитися в різних пунктах.

Говорячи про вартість препарату Vigamox, можна без докорів сумління та сумнівів сказати, що він цілком недорогий за сьогоднішніми мірками. Його ціна знаходиться на середньому щаблі, якщо порівнювати засіб зі схожими, які застосовуються при тій же очній проблемі – бактеріальний кон’юнктивіт. Купити Vigamox ви можете тільки за рецептом, але бувають й випадки виключень.

Вибір аналога антибактеріального Вігамоксу

В окремих випадках описуваний медпрепарат не підходить пацієнту. Критерії оцінки може бути будь-які – від незадовільної ціни до відсутності в найближчих аптеках міста даного розчину. Що ж пацієнти роблять в подібних ситуаціях? Найчастіше вони все ж намагаються підібрати дієвий замінник Vigamox.

Список можливих аналогів препарату ви побачите далі:

  • Gatiblue (Гатіблу);
  • Kofloxacine (Кофлоксацин);
  • Ofloxacine (Офлоксацин);
  • Floxal (Флоксал);
  • Floxanext (Флоксанет);
  • Levoainext (Левоайнекст);
  • Levoximed (Левоксімед);
  • L-optik (Л-оптик);
  • Oftaquix (Офтаквікс);
  • Signicef ​​(Сігніцеф);
  • Ocacine (Окацин);
  • Avelox (Авелoкс);
  • Aquamox (Аквамокс);
  • Alvelon-MF (Алвелон МФ);
  • Bivoxa BM (Бівокса ВМ);
  • Maxiflox (Максіфлокс);
  • Megaflox (Мегафлокс);
  • Moxigram (Моксіграм);
  • Moxispenser (Моксіспенсер);
  • Moxistar (Моксістар);
  • Moxiflo (Моксіфло);
  • Moxifur (Моксіфур);
  • Plevilox (Плевілокс);
  • Rotomox (Ротомокс);
  • Simoflox (Сімофлокс);
  • Ultramox (Ультрамокс);
  • Floxeptol (Флоксептол);
  • Hainemox (Хайнемокс).

Увага!

Використання Вігамокс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.