Вільпрафен солютаб

Фармакологическая группа: Антибіотики

Классификация: J01FA07

Осмотрено и одобрено 24.07.2018
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Лікування інфекційних захворювань сьогодні не обходиться без таких обов’язкових ліків, як антибіотики. Одним з ефективних антибактеріальних препаратів є Вільпрафен, який призначається при захворюваннях ЛОР-системи і сечовивідних шляхів, мають інфекційний характер. Вільпрафен відноситься безпосередньо до макролідів – групі антибактеріальних засобів, які в боротьбі з шкідливими мікроорганізмами порушують синтез їх білків. Призначати цей препарат повинен виключно лікар.

Інструкція по застосуванню Вільпрафену

Починаючи з 14-річного віку, підлітки можуть приймати препарат тими ж дозами, що і дорослі. При цьому на початку лікування дітям і дорослим, чия маса тіла складає більше 40 кг, рекомендовано приймати 1 гр ліки в добу. Далі дозу можна збільшити до 2 гр, здійснюючи при цьому 2-3 прийоми на добу безпосередньо перед прийомом їжі. Залежно від специфіки конкретного захворювання, а також його стадії, доза може збільшуватися до 3 гр на добу. Для кращого всмоктування активного компонента таблетки краще розжовувати і запивати водою.

З тієї причини, що препарат випускається у вигляді диспергуючих таблеток, з них можна готувати суспензію самостійно, якщо такий прийом буде зручним пацієнтові. Для цього таблетку необхідно розчинити в невеликій кількості води і випити цю суспензію перед їжею.

Діти, яким виповнилося 5 років, можуть приймати препарат з розрахунку 40-50 мг на 1 кілограм маси тіла на добу. При цьому рекомендовану добову дозу необхідно розділити також на 2 або на 3 прийоми. З тієї причини, що препарат у таблетованій формі неможливо дозувати точно і правильно, для його застосування в дитячому віці існує суспензія. Крім того, для дитячого віку також випускаються свічки Вільпрафен.

Тривалість лікування повинен визначати лікар, виходячи з того, який стан має хворий. Однак для лікування стрептококових інфекцій за допомогою антибактеріальних засобів потрібно не менше, ніж 10 днів.

Ціна і аналоги Вільпрафену

В цілому, ціна такого препарату, як Вільпрафен, є відносно невисокою – вона залежить від дозування препарату. При необхідності можна купити і аналог ліки, який буде мати ті ж властивості.
Вільпрафен має такі аналоги:

Доксициклін. Зазначене ліки є тетрациклінової антибіотик, який застосовується для лікування великого списку хвороб. Як правило, це інфекційно-запальні хвороби. Випускається у вигляді капсул.

Кларитроміцин. Має ідентичну назву активної речовини. Випускається безпосередньо у вигляді таблеток і капсул.

Метронідазол. У переважних випадках його застосовують для лікування різного роду кишкових інфекцій, а також хвороб в сечостатевій системі. Особливість даного ліки полягає в тому, що його можна застосовувати дітям, а також вагітним в 2 і 3 триместрі. В останньому випадку потрібен ретельний лікарський контроль. Метронідазол випускається у вигляді таблеток, зручного в застосуванні гелю, свічок і обов’язково розчину.

Роксібел. Крім всякого роду інфекційних захворювань ЛОР-органів, дихальних шляхів і обов’язково статевих органів, препарат часто використовується безпосередньо при дифтерії, кашлюку і скарлатині. Випускається в двох формах: капсули і таблетки. Багато хто цікавиться – скільки коштує препарат? Цю інформацію можна дізнатися не тільки в аптеці, але й в інтернеті.

Спіраміцин-Веро. Активна речовина в даному препараті – це спираміцин. У переважних випадках призначається при токсоплазмозі, хронічному тонзиліті, бронхіті та інших хворобах, які мають інфекційно-запальний характер.

Сумамед. Препарат зручний тим, що має кілька форм випуску – ліофілізат, порошок, таблетки і капсули. Він також відноситься до групи макролідів, як і Вільпрафен, і застосовується в ідентичних випадках.

Цефтриаксон. Зазначений антибактеріальний засіб випускається в єдиній формі – у формі порошку, з якого готується розчин для ін’єкцій. При цьому його можна вводити як в м’яз, так і в вену. Препарат має ідентичну назву діючої речовини.

Цифран. Цей антибіотик випускається всього в двох формах – розчин для ін’єкцій та таблетки. Він часто використовується в лікуванні будь-якого роду запальних і інфекційних захворювань. Крім того, Цифран призначають і для лікування інфекційних хвороб, що виникли в результаті оперативних втручань. Препарат можна приймати, починаючи з 18-річного віку.

Ереспал. Існує дві форми випуску препарату – таблетки і сироп. Призначають при інфекціях дихальних шляхів, бронхіальній астмі, кору, кашлюку і різних респіраторних проявах. Як і попередній антибактеріальний препарат, Ереспал у вигляді таблеток заборонено приймати до 18 років. Сироп можна використовувати в терапії з дворічного віку.

Юнідокс Солютаб. Так само, як і Вільпрафен Солютаб, цей препарат випускається безпосередньо в формі диспергуючих таблеток. Призначається при різних інфекційних захворюваннях з 8-річного віку.

Вибір того чи іншого аналогового препарату залежить від того, яке інфекційне захворювання необхідно лікувати. Крім того, будь-яка заміна ліків повинна бути обумовленою з лікуючим лікарем.

Показання до застосування Вільпрафену Солютабу

Препарат Вільпрафен випускається у вигляді водорозчинних диспергуючих таблеток, які всмоктуються в шлунково-кишковому тракті значно швидше, про що свідчить приставка Солютаб. При цьому в одній таблетці міститься 1000 мг активної речовини під назвою джозамицин. Якщо говорити про звичайні таблетках, то приставка Солютаб не зазначена на упаковці. В одній такій таблетці міститься 500 мг активного компонента.
Препарат має такі показання до застосування:

 • інфекційні захворювання, що вразили ЛОР-органів;
 • всякого роду захворювання дихальних шляхів, які мають інфекційний характер;
 • різні стоматологічні інфекції;
 • інфекційні хвороби, пов’язані з ураженням шкірного покриву, а також м’яких тканин;
 • інфекційні недуги безпосередньо в сечостатевій системі;
 • хвороби пародонту, в тому числі і гінгівіт;
 • коклюш, бронхіт, запалення легенів;
 • всякого роду венеричні захворювання.

Зазначений лікарський препарат також дозволено приймати і в дитячому віці, починаючи з 5 років. При цьому необхідно гранично уважно дотримуватися дозування, використовуючи інші форми ліки.

Протипоказання і побічні ефекти

Перед тим, як застосовувати Вільпрафен, необхідно дізнатися про всі протипоказання до його застосування. Це допоможе уникнути будь-якого роду ускладнень і виникнення алергічних реакцій на препарат. Йдеться про такі протипоказання:

 • підвищена чутливість, що виникає в результаті прийому антибіотиків групи мікролідов;
 • хронічні захворювання печінки;
 • дитячий вік до 5 років.

Що стосується періоду вагітності, а також лактації, то в цей час препарат слід приймати з великою обережністю. Це стосується випадків, коли користь для матері значно перевищує ризик безпосередньо для майбутньої дитини.
У рідкісних випадках в результаті прийому Вільпрафену спостерігається виникнення побічних реакцій:

 • діарея або запор;
 • розлади диспепсического характеру;
 • стоматит;
 • відмова від їжі;
 • шкірні реакції, що проявляються у вигляді висипу, кропив’янки і т. д .;
 • анафілактичний шок;
 • порушення безпосередньо в роботі печінки;
 • раптова поява гепатиту.

Від прийому підвищених доз препарату можлива поява передозування, яка супроводжується кишковими розладами і посиленням побічних ефектів. У подібних випадках необхідне проведення симптоматичної терапії до зникнення всіх неприємних явищ.

Якщо з якої-небудь причини пацієнт не прийняв таблетку вчасно, то її слід прийняти в терміновому порядку якнайшвидше. У разі, коли про забуту таблетці пацієнт згадує безпосередньо перед прийомом наступної дози, то дозування вдвічі збільшувати не потрібно. Слід пам’ятати, що в лікуванні за допомогою антибактеріальних засобів не можна робити перерв, так як це може знизити ефективність терапії. Це стосується і передчасного закінчення призначеного лікування.


Увага!

Використання Вільпрафен солютаб без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.