Вільпрафен солютаб

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01FA07

Міжнародна назва: Wilprafen solutab

Діюча речовина: Джозаміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Лікування інфекційних захворювань сьогодні не обходиться без таких обов’язкових ліків, як антибіотики. Одним з ефективних антибактеріальних препаратів є Вільпрафен (Wilprafen), який призначається при захворюваннях ЛОР-системи та сечовивідних шляхів, мають інфекційний характер. Вільпрафен відноситься до макролідів – групи антибактеріальних засобів, які в боротьбі зі шкідливими мікроорганізмами порушують синтез їх білків. Він є 16-членним антибіотиком-макролідом, який виробляється актіноміцетною бактерією Streptomyces narbonensis та є активною, в т.ч. проти Bacillus anthracis, Actinomyces israelii, Corynebacterium diphtheriae, Neisseria gonorrhoeae, Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis, Treponema spp., Rickettsia spp., Peptococcus spp, Peptostreptococcus spp, Bacteroides spp. Призначати цей препарат повинен виключно лікар.

Інструкція по застосуванню Вільпрафену

Починаючи з 14-річного віку, підлітки можуть приймати препарат тими ж дозами, що й дорослі. При цьому на початку лікування дітям та дорослим, чия маса тіла складає більше 40 кг, рекомендовано приймати 1 г ліків в добу. Далі дозу можна збільшити до 2 г, здійснюючи при цьому 2-3 прийоми на добу перед початком їжі. Залежно від специфіки конкретного захворювання, а також його стадії, доза може збільшуватися до 3 г на добу. Для кращого всмоктування активного компонента таблетки краще розжовувати та запивати водою.

З тієї причини, що антибіотик-макролід випускається у вигляді ородісперсних таблеток, з них можна готувати суспензію самостійно, якщо такий прийом буде зручним пацієнтові. Для цього таблетку необхідно розчинити в невеликій кількості води та випити цю суспензію перед їжею.

Діти, яким виповнилося 5 років, можуть приймати Wilprafen з розрахунку 40-50 мг на 1 кілограм маси тіла на добу. При цьому рекомендовану добову дозу необхідно розділити також на 2 або на 3 прийоми. З тієї причини, що препарат у таблетованій формі неможливо дозувати точно та правильно, для його застосування в дитячому віці існує суспензія. Крім того, для дитячого віку також випускаються свічки Вільпрафен.

Тривалість лікування повинен визначати лікар, виходячи з того, який стан має хворий. Однак для лікування стрептококових інфекцій за допомогою антибактеріальних засобів потрібно не менше, ніж 10 днів.

Показання до застосування Вільпрафену Солютабу

Препарат Вільпрафен випускається у вигляді водорозчинних діспергіруємих (ородісперсних) таблеток, які всмоктуються в шлунково-кишковому тракті значно швидше, про що свідчить приставка Солютаб (від англ. Слова “soluble”). При цьому в одній таблетці міститься 1000 мг активної речовини під назвою джозаміцин або йозаміцин (josamycin). Його хімічні назви: Leucomycin V, 3-acetate 4B- (3-metylbutanoate) – 3-Ацетат-4В- (3-метілбутаноат) лейкоміцин V. Хіміч. формула: C₄₂H₆₉NO₁₅.

Якщо говорити про звичайні таблетки, то приставка Солютаб не зазначена на упаковці. В одній такій таблетці міститься 500 мг активного компонента.

Йозаміцин має наступні показання до застосування:

  • інфекційні захворювання, що вразили ЛОР-органи;
  • всякого роду захворювання дихальних шляхів, які мають інфекційний характер;
  • різні стоматологічні інфекції;
  • інфекційні хвороби, пов’язані з ураженням шкірного покриву, а також м’яких тканин;
  • інфекційні хвороби в сечостатевій системі;
  • хвороби пародонту, в тому числі й гінгівіт;
  • коклюш, бронхіт, запалення легенів;
  • всякого роду венеричні захворювання.

Йозаміцин також дозволено приймати й в дитячому віці, починаючи з 5 років. При цьому необхідно гранично уважно дотримуватися дозування, використовуючи інші форми ліків.

Наукові дані

Згідно Wenzel RP (Вензел Р.П.), Hendley JO (Хендли Дж.О.), Dodd WK (Додд В.К.), Gwaltney JM (Гвентлі Дж.М.), 1976, йозаміцин (Wilprafen) ефективний як й еритроміцин в терапії пневмонії M.pneumoniae. Добровольці (морські піхотинці) брали один з двох антибіотиків в дозі 2 г в день протягом 7 днів. Група, оброблена йосаміціном, залишалася госпіталізованою протягом 5,4 +/- 1,2 дня в порівнянні з 5,1 ± 2,0 дня для групи, що одержувала еритроміцин (0,60> P> 0,50).

Тривалість лихоманки була однаковою у джозамицин-групи (1,4 +/- 0,4) та еритроміцин-групи (1,2 +/- 0,3) груп (P = 0,95).

У літературі було опубліковано звіт про набряк стопи (Едемі) як побічний ефект внаслідок прийому даного антибіотика-макроліда – Bosch X. (Босч К.); Pedrol E. (Педроло Е.); Casado X. (Касадо К.), Urbano-Marquez A. (Урбано-Маркез А.), 1993.

Протипоказання та побічні ефекти

Перед тим, як застосовувати антибіотик-макролід, необхідно дізнатися про всі протипоказання до його застосування. Це допоможе уникнути будь-якого роду ускладнень та виникнення алергічних реакцій на препарат.

Йдеться про такі протипоказання:

  • підвищена чутливість, що виникає в результаті прийому антибіотиків групи мікролідів;
  • хронічні захворювання печінки;
  • дитячий вік до 5 років.

Що стосується періоду вагітності, а також лактації, то в цей час йозаміцин слід приймати з великою обережністю. Це стосується випадків, коли користь для матері значно перевищує ризик для майбутньої дитини.

У рідкісних випадках в результаті прийому Вільпрафену спостерігається виникнення побічних реакцій:

  • діарея або закреп;
  • розлади диспепсического характеру;
  • стоматит;
  • відмова від їжі;
  • шкірні реакції, що проявляються у вигляді висипу, кропив’янки та ін.;
  • анафілакт. шок;
  • порушення в роботі печінки;
  • раптова поява гепатиту.

Від прийому підвищених доз джозаміцину можлива поява передозування, яке супроводжується кишковими розладами та посиленням побічних ефектів. У подібних випадках необхідне проведення симптоматичної терапії до зникнення всіх неприємних явищ.

Якщо з якої-небудь причини пацієнт не прийняв таблетку вчасно, то її слід прийняти в терміновому порядку якнайшвидше. У разі, коли про забуту таблетку пацієнт згадує перед прийомом наступної дози, то дозування вдвічі збільшувати не потрібно. Слід пам’ятати, що в лікуванні за допомогою антибактеріальних засобів не можна робити перерив, оскільки це може знизити ефективність терапії. Це стосується й дострокового закінчення призначеного лікування.

Ціна та аналоги Вільпрафену

В цілому, ціна такого препарату, як Вільпрафен, є відносно невисокою – вона залежить від дозування препарату. При необхідності можна купити й аналог ліків, які будуть мати ті ж властивості.

Вільпрафен має такі аналоги:

  • Доксициклін. Зазначені ліки є тетрациклінові антибіотики, які застосовується для лікування великого списку хвороб. Як правило, це інфекційно-запальні хвороби. Випускається у вигляді капсул.
  • Кларитроміцин (Clarithromycin). Має ідентичну назві активну речовину. Випускається у вигляді таблеток та капсул.
  • Метронідазол (Metronidazole). У переважних випадках його застосовують для лікування різного роду кишкових інфекцій, а також хвороб в сечостатевій системі. Особливість даних ліків полягає в тому, що їх можна застосовувати дітям, а також вагітним в 2 та 3 триместрі. В останньому випадку потрібен ретельний лікарський контроль. Metronidazole випускається у вигляді таблеток, зручного в застосуванні гелю, свічок та обов’язково розчину.
  • Роксібел (Roxibel). Крім всякого роду інфекційних захворювань ЛОР-органів, дихальних шляхів та статевих органів, Роксібел часто використовується при дифтерії, кашлюку та скарлатині. Випускається в двох формах: капсули та таблетки. Багато хто цікавиться – скільки коштує Roxibel? Цю інформацію можна дізнатися не тільки в аптеці, але й в інтернеті.
  • Спіраміцин-Веро (Spiramycin Vero). Активна речовина в даному препараті – це спіраміцин. У переважних випадках Spiramycin Vero призначається при токсоплазмозі, хронічному тонзиліті, бронхіті та інших хворобах, які мають інфекційно-запальний характер.
  • Сумамед (Sumamed®). Препарат зручний тим, що має кілька форм випуску – ліофілізат, порошок, таблетки та капсули. Він також відноситься до групи макролідів, як й Вільпрафен, та застосовується в ідентичних випадках. Generic-назва Sumamed® – відомий азитроміцин.
  • Цефтриаксон (Ceftriaxone). Зазначений антибактеріальний засіб випускається в єдиній формі – у формі порошку, з якого готується розчин для ін’єкцій. При цьому його можна вводити як в м’яз, так й в вену. Препарат має ідентичну назві діючу речовину.
  • Цифран (Cifran). Цей антибіотик випускається всього в двох формах – розчин для ін’єкцій та таблетки. Він часто використовується в лікуванні будь-якого роду запальних та інфекційних захворювань. Крім того, Cifran призначають й для лікування інфекційних хвороб, що виникли в результаті оперативних втручань. Лікування Цифраном можна застосовувати починаючи з 18-річного віку.
  • Ереспал (Eurespal, Pneumorel). Існує дві форми випуску препарату – таблетки та сироп. Призначають при інфекціях дихальних шляхів, бронхіальній астмі, кору, кашлюку та різних респіраторних проявах. Як й попередній антибактеріальний препарат, Eurespal у вигляді таблеток заборонено приймати до 18 років. Сироп можна використовувати в терапії з дворічного віку.
  • Юнідокс Солютаб (Unidox Solutab®). Так само, як й Вільпрафен Солютаб, цей препарат випускається у формі ородісперсних таблеток. Призначається при різних інфекційних захворюваннях з 8-річного віку.

Вибір того чи іншого аналог-препарату залежить від того, яке інфекційне захворювання необхідно лікувати. Крім того, будь-яка заміна ліків повинна бути обговорена з лікуючим лікарем.

Потрібно вказати, що джозаміцин є в наявності й в інших країнах. Ось деякі бренднейми таблеток:

  • Astellas Josamycin (Астеллас Джозаміцин) від Astellas (Філліппіно);
  • Iosalide (Іосалід) від Astellas (Італія);
  • Josalid (Джосалід) від Sandoz (Австрія);
  • Josamycin – Guanghua Pharm (Джозаміцин – Гуангуа Фарм) від Guanghua Pharmaceutical (Китай);
  • Josamycin – Minsheng Pharm (Джозаміцин – Міншенг Фарм) від Minsheng, Китай;
  • Josamycin – Sine (Джозаміцин – Сіна) від Sine Pharm (Піднебесна);
  • Josamycin – SuZhou No 1 Pharm (Джозаміцин – Сужоу Але 1 Фарм) від Suzhou No.1 (Піднебесна);
  • Wilprafen forte (Вільпрафен Форте) від Heinrich Mack (Литва);
  • Beibeisha (Беібейша) від Southwest (Піднебесна);
  • Cortifluoral (Кортіфлюорал) на основі джозаміцину та діфлюкортолону від Bayer (Байєр);
  • Josacine (Іосацін) від Astellas (Франція);
  • Josalid Kinder (Джосалід Кіндер, педіатричний) від Sandoz (Австрія);
  • Josamina (Джозаміна) від Ferrer Internacional (Іспанія);
  • Josamy (Джозі) від Astellas (Китай);
  • Josamy 10% і Josamy 3% від Astellas (Японія).

Generic-найменування: Leucomycin A₃, Josamycin-2A-propionat, Josamycin propionate, Josamycini propionas, JM-P, YS-20-P, EN 141.


Увага!

Використання Вільпрафен солютаб без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.