Вітапрост

Фармакологічна група: Препарати для сечостатевої системи і нирок, Сечостатева система

Класифікація: G04BX

Міжнародна назва: Vitaprost

Діюча речовина: Простати екстракт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Вітапрост – препарат на базисі натурального чинного компонента випуску АТ «Нижфарм». Використовується від простатиту і гіперплазії простати, випускається під декількома назвами та в двох формах. Нижче ми надамо опис всіх варіацій засобу Вітапрост.

Перед застосуванням препарату Вітапрост свічки

Вітапрост свічки – медикаменти у вигляді супозиторіїв білуватого, жовтувато-білого або сіро-бурого кольору торпедоподібної форми. Активний інгредієнт – екстракт простати (самопр) 50 міліграмів з водорозчинними пептидами 20%, в якості екстрагента використовується кислота оцтова 3%, а допоміжною рідиною виступає твердий жир. Головний інгредієнт – комплекс біоактивних пептидів екстракції з простати великої рогатої худоби. Дія ґрунтується на органотропний вплив на чоловічу передміхурову залозу. Вітапрост добре впливає на стан органу і покращує її трофіку. Ефект засобу націлений на ліквідацію причин, які викликають морфо-функціональні патології простати. Більш конкретно:

 • нормалізує мікроциркуляцію;
 • знижує набряклість;
 • пригнічує реакції лейкоцитарної інфільтрації й тромбування верхніх венул;
 • сприятливо впливає на секреторну продуктивність епітеліальних клітин;
 • підвищує чисельність лецитинових зерен в секретних виділеннях залоз-ацинусів;
 • забезпечує стимуляцію тонусу сечового міхура;
 • не допускає розтягування синусів, запобігає застою секрету;
 • надає непрямий бактеріостатичний ефект на мікрофлору секрету;
 • має антиагрегаційні ефекти, знижує утворення тромбів.

Після застосування засіб швидко всмоктується в кров, минаючи перешкоду з боку печінки. Його біодоступність в такому разі не зменшується.

Як застосовувати? Засіб показано при простатиті в хронічному перебігу, а також після операцій на простаті. Свічки застосовують ректально (кишківник повинен бути порожній). Потрібно вийняти супозиторій з оболонки та ввести глибоко всередину заднього проходу. Схема застосування: одна свічка раз на добу після дефекації або клізми. Протягом 30-40 хв після введення супозиторія пацієнту потрібно залишатися в ліжку. Період терапії Вітапром – від 5 до 10 днів. Протипоказань майже немає – тільки збільшена чутливість до компонентів засобу.

Спеціальні вказівки. Лікування свічками Vitaprost бажано повинно здійснюватися в комбінації з іншими видами терапії, наприклад, масажування передміхурової залози, процедурами в фізіотерапії. Свічки можна застосовувати одноразово з нирковими відварами (чаями) або настоями інших лікарських трав, які підвищують кровопостачання простати та прибирають запалення.

Хворим з порушеннями працездатності печінки або нирок не потрібне коригування дози Вітапроста у вигляді супозиторіїв, проте лікування повинно проводитися під наглядом лікаря.

Даний засіб не перешкоджає функціонуванню ЦНС, тому його спокійно можна використовувати водіям транспортних засобів і особами, які керують різними механізмами. Дітям препарат не призначається. Ситуації передозування свічками невідомі.

Взаємодії. Взаємодій з іншими медикаментами, харчовими продуктами тощо. Не виявлено.

Побічна дія. Потенційно виникнення реакцій підвищеної чутливості, в т.ч. почервоніння, набряклість. При будь-яких небажаних реакціях слід зупинити терапію і звернутися до медичного фахівця. Дані побічні ефекти стосуються також таблетованої форми та засоби Forte.

Вітапрост в таблетках

Ця форма медзасобу в таблетках, які вкриті кишковорозчинною плівкою. Їх колір варіюється від блакитного до світло-синього, округлі, можливі невеликі вкраплення. Показання до використання включають абактеріальний простатит в хронічному перебігу, доброякісна гіперплазія простати (раніше це захворювання називали аденомою), перед- і післяопераційні стани, пов’язані з втручаннями на органі.

Склад таблеток наступний: простати екстракт і додаткові речовини: лактоза, сахароза, кальцій стеариновокислий, кросповідон (C6H9NO) n, мікрокристалічна целюлоза (МКЦ). Також до складу покриття входять акріліз, діоксид титану, індигокармін E132 та ін.

Як застосовувати? Засіб в таблетках застосовується, природно, перорально (всередину). Рекомендовано вживати по 1 табл. 2-кратно в день. Тривалість терапії гіперплазії простати повинна становити не менше 1 місяця, при хронич. формі простатиту курс Вітапроста становить мінімально 10 днів. При профілакти рецидивів простатиту вживають, знову ж таки, по таблетці двічі на день протягом мінімум місяця курсами 1-2 рази в 12 місяців. Вітапрост таблетки протипоказано застосовувати при наявності збільшеної чутливості до будь-якого з компонентів засобу.

Особливі вказівки. Так само, як і попередня форма, таблетки не мають впливу на можливість керувати автомобілем і механізмами.

Дітям препарат не призначається. Випадки передозування невідомі. Не рекомендується приймати вище стандартної дози, щоб уникнути непередбачених реакцій.

Взаємодії. Взаємодій з іншими препаратами, харчовими продуктами й ін. Не виявлено. Вітапрост і алкоголь в принципі сумісні, проте згідно з інструкцією, вживати алкоголевмісткі напої (особливо у великій кількості) не рекомендується, оскільки спиртне може загострити прояви запалення і, можливо, погіршити корисну дію засобу.

Вітапрост Форте (свічки) – підвищене дозування

Вітапрост Форте – це ті ж самі свічки з тими ж самими показаннями та властивостями, але вони відрізняються підвищеним дозуванням. Засіб містить 100 мг (а не 50 мг як звичайний варіант) екстракту простати. Свічки аналогічно мають торпедоподібну форму.

Інструкція по застосуванню. Засіб використовується ректально. Введення проводиться після самостійної дефекації або використання клізми (кишківник повинен бути порожнім). Після застосування пацієнт бажано повинен полежати в ліжку протягом 30-40 хв. Тривалість терапевтичного курсу визначається лікарем. При аденомі мінімальна тривалість лікування 15 днів, а в ситуаціях хронічного простатиту – 15.

Всі інші характеристики препарату (взаємодії, спеціальні вказівки, побічні ефекти, протипоказання) повністю відповідають таким звичайного Вітапроста в свічках, оскільки компонент той же, тільки в підвищеному дозуванні.

Вітапрост Плюс – комбінований препарат

Про що говорить приставка «плюс» в найменуванні даного медзасобу? Це означає, що він містить продукти не тільки тваринного походження, а ще й антибіотик ломефлоксацин гідрохлорид.

Як застосовувати? Застосовується аналогічно звичайним свічкам. Курс триває до зникнення збудника хвороби в секреті простати.

Побічні ефекти, протипоказання, передозування. Перелік потенційних побічних реакцій засобу Вітапрост Плюс набагато більше за рахунок наявності в складі антибіотичного компонента ломефлоксацина:

 • алергічні реакції;
 • головні болі, порушення сну;
 • депресивний стан або підвищена збудливість;
 • погіршення апетиту, нудота і блювота, дисбактеріоз, ентероколіт;
 • лейкопенія, тромбоцитопенія й інші порушення з боку крові (рідко);
 • порушення ритму, зниження тиску;
 • гостре ниркове запалення, порушення функцій цього парного органу (рідко);
 • гіпоглікемія і подагра;
 • порушення зору, біль і слухання шуму у вухах, очний біль;
 • біль в спині, біль в грудній клітці, біль у суглобах;
 • грипоподібна симптоматика, кашель, збільшена секреція мокротиння;
 • кандидоз;
 • відчуття спраги та ін.

Також більш широкий перелік протипоказань: підвищена чутливість, епілепсія, ушкодження центральної нервової системи зі зниженим судомним порогом, порушення роботи нирок.

Якщо препарат застосовується згідно з інструкцією, то ризик виникнення передозування малоймовірний. Можливе посилення вираженості побічних реакцій. У разі необхідності застосовується симптоматична терапія. Використання методів гемодіалізу та перитонеодіалізу (перитонеального діалізу) не є ефективним.

Наукові докази ефективності

Vitaprost Plus знижує інтенсивність запалення органу, значно полегшує симптоми хрон. простатиту і больового синдрому. Відсутність небажаних побічних реакцій, істотні зміни в клінічних / біохімічних характеристиках крові та сечі говорять про хорошу переносимість та високому профілю безпеки засобу (Лопаткін А., Камалов А., Мазо Е. і ін., 2009).

Зниження обструктивних і дратівливих симптомів внаслідок використання Вітапроста Форте було підтверджено оцінками IPSS (за Міжнародною шкалою оцінки простатичних симптомів), що свідчать про поліпшення якості життя. Ректальні супозиторії Vitaprost Forte можуть використовуватися в якості монотерапії аденоми у осіб з помірною інфекційною обструкцією незалежно від віку і супутніх захворювань (Камалов А., Єфремов Є., Дорофєєв С. і ін., 2007).

Пацієнти, які отримували Вітапрост, мали високі показники по IIEF (по Міжнародному індексу еректильної функції) і Well-Being Index (індекс добробуту) за візуальною аналоговою шкалою після проведення інвазивних діагностичних маніпуляцій в урології. Використання Вітапроста призвело до зниження ризику гострої ішурії (неможливості випорожнення сечового міхура) і частоти гематоспермії. Спільне використання Вітапроста Форте і Вітапроста в реабілітації осіб після інвазивних урологічних маніпуляцій ефективно з точки зору поліпшення показників об’єктивного і суб’єктивного характеру у хворих (Ергаки Д., Мартов А., 2015).

Ціна Вітапроста

Скільки коштує препарат? Ціна Вітапроста варіюється в залежності від форми випуску та аптеки. За даними пошуку, в аптечних пунктах найбільш поширені свічки. Таблетки зустрічаються рідко і коштують дорожче. Купити препарати вітапростової групи можна в звичайних або веб-аптеках. Купуючи онлайн, ви навіть зможете заощадити, оскільки онлайн-аптекам не потрібно платити за оренду приміщень та нести інші витрати.

Лікарські аналоги Вітапроста

Існують наступні аналоги Вітапроста:

 • Апіпрост від ФК Здоров’я. Капсульований препарат застосовується в складі комботерапії при гострих / хронічних типах бактеріального простатиту. Також може використовуватися самостійно для лікування позначених захворювань, плюс при синдромі запального хронічного тазового болю, синдромі незапального хронічного тазового болю, асимптомного запалення при простатиті.
  Діючі компоненти фенольний гідрофобний препарат прополісу і пилок квітів.
 • Амажестін від АМАКС Фарма Лтд. У Амажестіна присутні мучниці звичайної лисття, але немає простатитлена (екстракту простати) як в Vitaprost. Цей британський препарат застосовується при запальних хворобах нижніх сечовивідних шляхів. Випускається у формі вкритих плівкою таблеток.
 • Афлазін від OOO Валаратін Фарма. Базовим інгредієнтом цього капсульованого засобу виступає екстракт гібіскуса. Ця рослина є джерелом різних органічних кислот (лимонної, пірокатехіновой, гібісковой і оксібурштинової), вітамінних речовин тощо. Має протизапальні, протинабрякові властивості, запобігає дизуричні явища.

Інші аналоги: Спеман (Speman), рів (Urovit), Байтач, Вандер, Пріліджі, Простекс, Грануфінк, Грануфінк Феміна, Епілобін Планта, Уро-збір №20, Іов-Нефро, Канефрон Н, Нефродол, Трінефрон-Здоров’я, Катар, Леспенефріл, ПростаНорм, Рендесмол, Туткон, Туя Комп, Уро-Ваксон, Урокран, Фітонефрол, цистит-Аурін тощо.


Увага!

Використання Вітапрост без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.