Вітрум

Фармакологічна група: Вітаміни для вагітних і годуючих, Вітаміни для дітей, Вітаміни та антиоксиданти, Вітамінно-мінеральні комплекси

Класифікація: A11AA04

Міжнародна назва: Vitrum

Діюча речовина: Полівітаміни, Мінерали

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Під Вітрумом мається на увазі загальна назва цілої когорти вітамінних добавок, що мають різне цільове призначення. Це впізнаваний бренд, який користується популярністю.

Інструкція по застосуванню Вітруму у дітей та дорослих

Як приймати засіб? Конкретна схема дозування залежить від обраного препарату та стану, для лікування якого він використовується. Це може бути одна або дві таблетки на день. Зазвичай п’ється після їжі, щоб уникнути роздратування шлунка. Курси, як правило, бувають одномісячного та двомісячного терміну, повторний прийом можливий за вказівкою лікаря.

Вказівки для вагітних та годуючих грудьми мам. Хоча Вітрум належать до безрецептурних засобів, при вагітності та грудному вигодовуванні слід обов’язково проконсультуватися з лікарем перед застосуванням. Є спеціальні версії для жінок у положенні.

Важливо: Вітрум не є лікарськими засобами, це вітамінні добавки.

Який склад Вітруму? Види вітамінів та їх складові

Видів Вітруму дуже багато, хоч греблю гати, можна підібрати продукт практично для будь-якої категорії пацієнтів.

 • Вітрум Плюс. Класичний комплексний БАД, що застосовується при авітамінозах і нестачі мінералів.
 • Пренатал Форте. Засіб, який спеціально призначений для підготовки організму вагітної жінки.
 • Вітрум Віжн Форте. Позитивно впливає на очі, сприяє зняттю втоми. Збагачений каротиноїдами, антоціанами, флавоноїдами.
 • Вітрум Юніор. Як випливає з назви, призначений для юніорів, можна пити з 4 років до 7 років та старше. Призначений для профілактики та терапії гіповітамінозу, авітамінозів та ін.
 • Вітрум Бебі. Призначений для самих маленьких, але не для новонароджених та однорічних малюків. Підвищує опірність організму у часто хворих на туберкульоз дітей, допомагає адаптуватися до підвищених навантажень.
 • Вітрум Кідс. Ключова відмінність Кідс від Бебі – вік, для якого показані засоби. Vitrum Kids призначений для дітей від 4 до 7 років, тобто для старшої дитячої вікової категорії, на відміну від Vitrum Baby, який призначений для дітей у віковому діапазоні 2-5 років. Призначені для розжовування, існує також версія Гаммі у вигляді жувального мармеладу.
 • Вітрум Тінейджер (Teenager), жувальні таблетки. Використовується для нормалізації функцій організму під час швидкого зростання та статевого дозрівання. Вітаміни та мінерали у ньому необхідні при розбалансуванні харчування, неповноцінної дієти.
 • Вітрум Суперстрес (Superstress). Має антистрес-ефект, може застосовуватися після оперативних втручань, травм та захворювань, пов’язаних з втратою крові.
 • Вітрум Перфоменс (Performance). Призначений для чоловіків та жінок при перевтомі, запамороченні та шумі у вухах (особливо в літньому віці), які виникають через цереброваскулярні порушення, в період та після хіміотерапії, при відновленні після важких недуг.
 • Вітрум Кардіо Омега-3. Основна мета застосування даного засобу – боротьба з порушеннями ліпідного (жирового) обміну. Він може застосовуватися з метою профілактики станів, пов’язаних з дисліпідемією, а також для комплексного лікування порушень в комбінації з відповідною дієтою та призначенням лікарських засобів (статиномістких, антиагрегантів та ін.). Також показаний при нестачі вітаміну Е.
 • Кальцій + Вітамін Д3 Вітрум. Як видно з назви, дана добавка використовується для заповнення дефіциту кальцію та/або вітаміну D в юному віці в період активного росту, при вагітності та ГВ, в цілях профілактики розвитку остеопоротичних уражень (менопаузних, сенільних, стероїдних, ідіопатичних та ін.).
 • Вітрум Центурі Плюс (Century Plus). Дана добавка заповнює дефіцит вітамінів, знижує ризик гіповітамінозів та нестачі мінералів у людей вікової категорії 50+.
 • Вітрум Меморі Плюс (Memory Pus). Додаткове джерело вітамінів, флавонових глікозидів. У комплексі компоненти продукту покращують пам’ять, у тому числі, при змінах, викликаних старінням.
 • Вітрум Бьюті Плюс (Beauty Plus). Позитивно впливає на весь організм, але з прицілом на шкірний покрив, нігті, також хороший для волосся.
 • Вітрум Бьюті Еліт (Beauty Elite). Зміцнює шкіру, судини, має загальнозміцнювальну та антиоксидантну дію. Збагачений рядом рослинних екстрактів – анісовим, м’ятним, кропив’яним, лавандовим, розмариновим, коричним, чайним, лимонним та ін.
 • Вітрум Антиоксидант (Antioxydant). Комплекс з вираженою антиоксидантною активністю (завдяки наявності вітамінів С, Е, цинку та ін.), Допомагає при профілактиці застудних та інфекційних захворювань, при відновленні, збільшує стійкість організму у несприятливих екологічних умовах.
 • Вітрум Енерджи (Energy). Використовується для боротьби з астенічними станами, підвищує розумову та фізичну працездатність, допомагає подолати синдром хронічної втоми.

Склад різниться в залежності від різновиду засобу. В продукцію входять вітаміни (А, В, С, D, H), мінеральні речовини (фосфор, калій, кальцій, мідь, цинк, марганець та ін.), Спеціальні рослинні добавки.

Аналоги Вітруму в аптеках

На ринку існує маса аналогів Вітруму, причому до кожного з видів засобу у лінійці можна підібрати свій замінник. Якщо в загальних рисах, подібне призначення мають вітамінні добавки ліній Джунглі, Алфавіт, Берокка, ВітаМішкі, Дуовіт та Компливіт.

Хто виробник?

Раніше виробником лінійки вітамінно-мінеральних комплексів була американська компанія Unipharm. За інформацією, поширеною ЗМІ (РБК), вона діє на ринку США, але заснували її «громадяни Росії». Представник Юніфарм відмовився коментувати дану інформацію.

2018 рік ознаменувався викупом частини компанії разом з правами на засоби серії Vitrum японським фармацевтичним гігантом Такеда. Також відбувся ребрендинг – всім Вітрумам, які залишили на ринку, привласнили приставку «Плюс». Завдяки цьому придбанню, Takeda доповнила свій безрецептурний портфель та увійшов у нову для себе нішу вітамінів, причому досить вдало, адже бренд «Вітрум» входить в топову трійку по впізнаваності та рівнем продажів на російському ринку, також він дуже популярний в Україні та інших країнах. Бренд просувався в тому числі масштабною телевізійною кампанією.

Наукові дані

Vitrum – це старий бренд й він нерідко ставав предметом уваги вчених та клініцистів, хоча досліджень не так багато, оскільки окремі компоненти засобів вже досить добре вивчені. Наведемо один приклад. За даними Алексєєва І.Б. та ін. (РМЗ, 2010 р.) БАД Vision Forte був хорошим доповненням у лікуванні первинної відкритокутової глаукоми та був рекомендований у якості фонової нейропротективної терапії.


Увага!

Використання Вітрум без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.