Зіннат

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01DC02

Міжнародна назва: Zinnat

Діюча речовина: Цефуроксим

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Одним із дієвих системно-застосовуючих антибактеріальних препаратів є Зіннат (Zinnat). Зазвичай його призначають при гострих течіях різних хвороб, які вразили різні органи / системи. Однак Зіннат, незалежно від форми випуску, при деяких станах приймати заборонено. Наприклад, антибіотичний препарат заборонений до застосування при наявності індивідуально-непереносимих компонентів пацієнтів.

Інструкція по застосуванню Зіннату

Те, як саме та в якій дозі приймають ліки, залежить від його форменого випуску. Опис антибіотичного засобу Зіннат говорить про те, що чутливість до нього безпосередньо пов’язана з регіоном проживання пацієнта, однак, вона не є також тимчасово постійною та підвладна змінам. Курс терапії таблетками становить, як правило, один тиждень, але, якщо необхідно, то він може становити  5- 10 днів. Щоб Zinnat всмоктується й засвоювався краще, його рекомендують приймати після вечері / сніданку / обіду / перекусу.

Таблетки

Zinnat у вигляді таблеток призначають тільки дорослим, оскільки дітям зазвичай важко ковтати їх цілими. Розламування / розкусування / жування або будь-який інший поділ таблетки заборонено. Тому для дітей краще використовувати суспензію Zinnat, приготовлену з церуфоксимних гранул.

Таблетки при гострих хворобах дорослим пацієнтам призначають в дозі 250 або 500 мг 2 рази на добу. Варто відзначити, що таблетки та гранули для приготовлення суспензії не біоеквівалентні – тобто, при розрахунку дози в міліграмах вона не може бути ідентичною.

Дітям перед лікуванням суспензією або таблетками Zinnat варто провести індивідуальний розрахунок, беручи до уваги вагу дитини. Для кожної форми ліків варто використовувати свою формулу. Також цей індивідуальний розрахунок проводиться й для кожного захворювання окремо.

Zinnat дуже часто присутній в послідовній терапії хвороб після парентерального введення Зинацефу (той же самий Зіннат, але випускається у вигляді розчину та призначений для внутрішньом’язового / внутрішньовенного введення). При загостренні хронічного бронхіту призначають 750 мг цефуроксиму, та цю дозу розділяють на два-три рази на добу, вводячи при цьому в м’яз / вену. Далі протягом 48-72 годин застосовують Зіннат у встановленій індивідуальній дозі, найчастіше це – 500 мг 2 рази на добу.

Лікувальний курс при цьому становить від 5 до 10 днів.

Суспензія

Незайвим буде відзначення того факту, що в медицині не зафіксавоно жодного досвіду, в якому б говорилося про лікування зиннатом з цифруксимом в складі дітей до 3 місяців. Тому варто уникнути такого, звертаючись до більш безпечних антибіотиків. У віці від 3 місяців до 18 років під час застосування Zinnat варто дотримуватися розрахунку 10 мг / кг маси тіла пацієнта-дитини. Для лікування основного числа інфекційних хвороб пацієнтам цієї вікової категорії призначають Зіннат 2 рази на добу, не перевищуючи при цьому максимальну дозу 250 мг.

Перед застосуванням гранули у флаконі варто розвести за наступною схемою:

  • Спочатку варто зі всесильною ретельністю струснути 50-мл флакон з гранулами, щоб вони були максимально розсипчастими без найменших скомкувань. Легкосипучість засобу допоможе його розвести у воді правильно й без грудочок. Далі знімається кришка з темно-скляного флакона та захисна мембрана. Пошкодження / відсутність захисної мембрани при відкритті флакона говорить про те, що препарат використовувати небезпечно через порушення правил зберігання та його варто повернути в такому вигляді в аптеку.
  • Далі береться мірний ковпачок та додається в нього холодна вода до накресленої на ньому розмірено-визначальних ліній. Вона може бути кип’яченою / накопиченою, але обов’язково охолодженою. Застосування теплої / гарячої рідини викличе небажане згущення суспензії.
  • Вода з мірного ковпачка виливається без залишку у флакон з гранулами. Флакон щільно закривається кришечкою та залишається в такому вигляді десь одну хвилину без збовтування. Так вода повністю «охопить» гранули й розчинить їх.
  • Потім флакон інтенсивним способом збовтувати протягом приблизно п’ятнадцяти секунд, щоб розчинення гранул сталося ще краще.

Отримавши готову суспензію, її слід миттєво поставити в холодильник (там температура зазвичай становить 2-8 градусів тепла, що підходить для зберігання антибіотичної суспензії). Перед початком застосування ліків вони мають постояти так в холодних умовах хоча б одну годину для кращого впливу й правильного лікування. Отриманий суспензійний антибіотик зберігається так само в холодильнику не більше десяти днів, і, якщо до того часу він не витратиться, його все одно варто викинути в сміттєву урну.

Перед кожним застосуванням суспензію варто гарненько збовтувати вгору-вниз. Для дозування варто використовувати визначальну мірну ложечку, надається в комплекті.

Якщо дитина відмовляється приймати цей суспензійний антибіотик через незадовільний для неї смак / запах, то засіб можна розчинити в молоці / соку, але обов’язково, щоб такого роду розчинник був холодним.

Зіннат в формі суспензії

Zinnat особливий тим, що проявляє свою стовідсоткову стійкість до основного числа бета-лактамаз, оскільки відноситься до надійних бета-лактаммних антибіотиків. Виявляє свою високу активність по відношенню до грампозитивних бактерій такого роду, як Staphylococcus-aureus, Streptococcus-mitis (групи viridans), Streptococcus-pneumoniae, Bordetella-pertusis а також й інших штамів. Якщо говорити про грамнегативні бактерії, то Зіннат успішно бореться з Proteus-mirabilis, Escherichia-coli, Neisseria-meningitidis, Peptococcus-spp., Peptostreptococcus-spp.

Спеціальні дослідження «ІНВИТРО» показали, що якщо цефуроксим поєднувати з аміноглікозидними антибіотичними засобами, то в результаті можна зіткнутися з адитивним ефектом, а також з часто зустрічающимся синегіризмом.

Одна з форм випуску Zinnat – це суспензія. Вірніше, пацієнт може купити гранули, з яких і готується антибіотична суспензія для внутрішнього прийому. У 5 мл вже готових ліків після належного розведення є 125 мг активної речовини – цефуроксиму, а також деяку кількість допоміжних компонентів (стеаринова кислота, калію ацесульфам, повідон-К30, вода, аромат «тутті-фрутті» та ін.).

Зіннат у вигляді таблеток

Поширена форма ліків, яка призначена в основному для дорослих – це таблетки. У їх складі є така діюча речовина, як цефуроксим аскет. Варто сказати, що ці таблетки потрібно з обережністю та після схвалення лікарем приймати в тому випадку, якщо потрібне лікування інфекції при вагітності. Це не є протипоказанням, але вимагає величезної обережності при лікуванні.

Коли призначають антибіотик Зіннат?

Якщо вірити інструкції із застосування, то Зіннат в суспензії / таблетках призначають при таких хворобах:

  • Гострий тонзиліт стрептококового походження (acutus streptococcal tonsillitis);
  • Гострий стрептококовий фарингіт (streptococcal acuti pharyngitis)
  • Гостро-поточний бактеріальний синусит (acutus bacterial sinusitis)
  • Отит середнього та гострого перебігу (acutus otitis media)
  • Загострення хронічно-протікаємого бронхіту (inveterate bronchitis);
  • Цистит (cystitis);
  • Пієлонефрит (pyelonephritis);
  • Хвороба Лайма на ранніх стадіях (artritis morbus);
  • Інфекційні хвороби шкіри та м’яких тканин (cutis infectiones).

Ціна Зіннату в таблетках та суспензії

Плюс цього антибіотика полягає в тому, що його вартість є прийнятно-недорогою. Zinnat можна купити без надання рецепта в аптеці, однак, іноді його все ж вимагають.

Вартість таблеток та суспензії (суспензійних гранул) Zinnat різна, оскільки в цих двох формах випуску засобу є різна кількість активного компонента – cefuroxime. Якщо ціна антибіотика не влаштувала, то можна підібрати його аналог, такий же цефалоспориновий бета-лактаммний засіб.

Аналоги Зіннату

Zinnat – це такий антибіотичний засіб, який запросто може бути відсутнім в аптеках. Цьому може сприяти також невисока вартість препарату в порівнянні з іншими антибіотиками, що застосовуються при тих же ураженнях. У подібних ситуаціях необхідно розповісти своєму лікарю-інфекціоністу / лору про свою проблему, і він обов’язково візьме участь в підборі аналога Zinnat. Відомими аналогами Зіннату є такі препарати:

  • Abicef
  • Asketin
  • Auroxetil
  • Bactilem
  • Euroxim
  • Zinacef
  • Zocef
  • Kimacef
  • Yokel
  • Spizef
  • Mikrex

Вказані далеко не всі замінники Зіннату – їх порядком більше. Підбір кожного вимагає детальної розмови з ведучим інфекціоністом / лором, оскільки ці антибіотики мають протипоказання.

Zinnat – це не тільки відмінний антибіотик, а й прізвище прекрасної та талановитої співачки, ім’я якої Азалія. Переглядаючи аналоги препарату в інтернеті, варто відволіктися від цього таі подивитися пару-кілька кліпів / виступів Азалії та насолодитися її чудовим талантом.


Увага!

Використання Зіннат без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.