Зіртек

Фармакологічна група: Засоби від алергії

Класифікація: R06AE07

Міжнародна назва: Zyrtec

Діюча речовина: Цетиризин дигідрохлорид


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Алергії – невід’ємна частина життя кожної другої людини, яка проживає на території нашої держави. Це патологічний стан істотно погіршує загальне самопочуття пацієнта, обмежує його в діях, породжує комплекси тощо. На щастя, в даний час медицина має в своєму розпорядженні достатню кількість лікарських засобів, які призначені для терапії гіперчутливості.

Серед них вигідно виділяється медикамент з групи блокаторів Н1-гістамінових рецепторів під назвою Зіртек, який зарекомендував себе, як вельми ефективний та безпечний препарат від різних видів алергії.

Інструкція по застосуванню препарату

Головна діюча речовина препарату – цетиризину дигідрохлориду, який відноситься до числа сучасних антагоністів гістаміну, блокують Н1-гістамінові рецептори. Це хімічна сполука полегшує перебіг алергічних процесів за рахунок попередження розвитку гіперчутливої реакції. Він також має виражену протинабрякову та протисвербіжну дію.

Цетиризин впливає на ранню стадію алергічних реакцій та обмежує вивільнення медіаторів запалення на пізньому етапі гіперреактивності організму. Він також зменшує переміщення еозинофілів, нейтрофілів та базофілів, стабілізує мембранні оболонки огрядних клітинних структур. Головна діюча речовина знижує проникність капілярів, попереджає розвиток набряку м’яких тканин, усуває спазм гладких волокон.

Цетиризину дигидрохлорид не робить антихолінергічної та антисеротонінової дії. У терапевтичних дозах ліки не викликають седативної дії. Ефект після прийому препарату розвивається вже через 20 хвилин та утримується протягом 24 годин. Засіб не викликає розвиток толерантності, зберігаючи ефект після останнього прийому протягом 3-х днів.

Серед показань до застосування виділяють:

  • алергічні захворювання з цілорічним плином або сезонних алергій, зокрема, риніту, сезонної лихоманки, полінозу;
  • алергічний кон’юнктивіт;
  • ідіопатична кропив’янка з хронічним перебігом.

Застосування препарату заборонено при наявності у людини наступних протипоказань:

  • підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу;
  • ниркова недостатність в термінальній стадії розвитку, коли кліренс креатиніну менше 10 мл / хв;
  • вроджена непереносимість галактози та лактози, синдром мальабсорбції.

На цей час немає клінічних досліджень щодо застосування препарату у вагітних жінок та молодих матерів, вигодовувати своїх малюків грудним молоком. Разом з цим, дослідження на тваринах показали, що цетиризин не робить будь-якого токсичного впливу на перебіг вагітності. Тому потенційна небезпека для вагітних жінок залишається невідомою, але в той же момент недоведеною. При прийомі препарату під час вагітності слід дотримуватися обережності. В період лактації від ліків слід відмовитися, так як воно виділяється разом з грудним молоком.

При застосуванні препарату можливий розвиток побічних ефектів. З боку імунної сфери дуже рідко спостерігаються алергічні реакції на компоненти лікарського засобу, а також анафілактичний шок. Нечасто прийом Зіртека провокує порушення нервової системи, а саме парестезії, судоми, нервовий тик, дистонію, запаморочення та дрібний тремор.

Серед психічних розладів під час застосування ліків зустрічаються порушення та агресія, сплутаність свідомості, депресія, галюцинації, порушення сну. Пацієнта можуть відвідувати суїцидальні думки на тлі депресії. Від Зіртеку може страждати зоровий аналізатор, що проявляється порушенням акомодації, нечітким зором, ністагмом.

З боку травної системи може спостерігатися діарея, а серцево-судинна сфера часто реагує тахікардією. Після вживання ліків нерідко виникають прояви дизурії та енурезу, затримка сечі та поява в урині солей.

Передозування препаратом спостерігається при одноразовому прийомі ліків в дозі 50 мг, коли у людини розвиваються такі патологічні симптоми:

  • сплутаність свідомості,
  • діарея;
  • запаморочення та інтенсивні головні болі;
  • нездужання, підвищена стомлюваність та сонливість;
  • свербіж шкіри та висипання на шкірі;
  • виражений седативний ефект;
  • затримка урини;
  • тахіаритмія;
  • ступор.

При появі симптомів передозування пацієнту слід одразу призначити промивання шлунка або стимулювати блювоту. Рекомендується прийом адсорбентів (активованого вугілля), проведення симптоматичної та відновлювальної терапії. Специфічного антидоту до цетиризину немає. Гемодіаліз в даному випадку неефективний.

Зіртек – краплі для внутрішнього застосування

Краплі для прийому всередину Зіртек – прозора, безбарвна рідина з запахом оцтової кислоти. Активна речовина – цетиризину дигідрохлориду, присутній в розчині в кількості 10 мг / мл. Серед допоміжних речовин виділяють гліцерин, сахарин натрію, метілпарабензол, пропілпарабензол, пропіленгліколь, ацетат натрію, оцтова кислота, вода.

Ліки приймається всередину. Дітям від 6-ти місяців до року призначають по 2,5 мг (5 крапель) 1 раз в день. Маленьким пацієнтам від 1-го року до 2-х років рекомендована доза препарату становить 2,5 мг (5 крапель) до 2-х разів на день. Діти від 2-х до 6-ти років повинні приймати по 2,5 мг (5 крапель) 2 рази на день або 5 мг (10 крапель) 1 раз в день.

Для дорослих та дітей старше 6 років добова доза становить 10 мг (20 крапель). При цьому дорослим пацієнтам показано застосування 10 мг 1 раз на день, а дітям – по 5 мг 2 рази на день або 10 мг одноразово. Іноді для досягнення терапевтичного ефекту достатньо прийняти початкову дозу лікарського засобу, що становить 5 мг.

Зіртек таблетки: особливості застосування

Таблетована форма ліків має вигляд білих таблеток з довгастою формою, вкритих плівковою оболонкою. Головна діюча речовина – цетиризину дигідрохлориду в дозі 10 мг. До допоміжних компонентів належать кремнію діоксид, целюлоза, лактоза, макрогол, магнію стеарат, титану діоксид та інші.

При лікуванні алергічних процесів дорослим та підліткам старше 12 років рекомендується приймати по 10 мг (1 таблетка) 1 раз в день. Дітям від 6 до 12 років призначається по 10 мг (1 таблетка) 1 раз в день. Максимальна тривалість лікування – 4 тижні. Доза може бути поділена на 2 прийоми по 5 мг (1/2 таблетки) вранці та ввечері відповідно.

Лікування цілорічного риніту та хронічної ідіопатичної кропив’янки:

  • дорослі та підлітки старше 12 років – рекомендована доза 10 мг (1 таблетка) 1 раз на день;
  • діти від б до 12 років: 10 мг (1 таблетка) 1 раз на день (доза може бути поділена на 2 прийоми 5 мг (1/2 таблетки) вранці та ввечері відповідно).

Зіртек: дозування

У більшості пацієнтів препарат дозується згідно з інструкцією, але існує ряд людей, які потребують особливого ​​режиму дозування. При віковому зниженні клубочкової фільтрації прийом препарату для пацієнтів літнього віку призначають в тих же дозах, що й для хворих з нирковою недостатністю. Перерви між прийомом препарату індивідуально коригуються в залежності від ступеня ренальної недостатності. Пацієнтам з порушенням функції печінки корекція режиму дозування не потрібна.

Препарат слід приймати у вечірній час, через більш інтенсивну прояву ознак хвороби в даний час доби. Таблетку слід ковтати цілими, не розжовуючи та запиваючи водою. Зіртек вживають незалежно від прийомів їжі. Його не можна застосовувати людям, які працюють з автомобільним транспортом та керованими механізмами через виникнення сонливості.

Ціна ліків

В даний час Зіртек можна знайти переважно в інтернет-аптеках. Ліки складно назвати бюджетними, так як вони має ють чималу вартість. Дуже рідко препарат присутній на прилавках роздрібної аптечної мережі, та й коштує він тут трохи дорожче, ніж в інтернеті.

Перед тим як замовляти лікарський засіб в інтернеті, слід переконатися в його автентичності та перевірити наявність сертифікатів якості. Також не буде зайвим переконатися, що медикамент має достатній термін зберігання та може бути використаний в терапевтичних цілях.

Аналоги лікарського засобу

Ліки мають величезну кількість аналогів, як структурних, так і функціональних. Серед найбільш відомих представників дженериків Зіртека слід виділити такий препарат, як Зодак. Що краще: Зіртек або Зодак?

Дійсно, Зодак відноситься до числа найзнаменитіших дженериків Зіртека, який має з ним одну діючу речовину – цетиризину дигідрохлориду. Цей лікарський засіб також виробляється у вигляді крапель та таблеток, дозування яких робить їх застосування зручним для пацієнтів різного віку. Краплі зодак можна приймати, починаючи з року, тоді як Зіртек показаний до вживання з шести місяців. Говорячи про вартість препаратів, то в цьому плані у зодака є перевага, оскільки його ціна практично в два рази нижче, ніж у його аналога.

Інший популярний замінник Зіртека – препарат Феністил. Що краще: Зіртек або Феністил? Головною діючою речовиною аналога лікарського засобу є диметинден, який володіє достатньою ефективністю та може застосовуватися у пацієнтів різного віку. Феністил випускається у вигляді крапель та гелю для зовнішнього нанесення. Його можна давати немовлятам, починаючи з одного місяця, не боячись розвитку побічних ефектів. Препарат відноситься до антигістамінних засобів першого покоління, тому поступається за ефективністю Зіртеку. Його краще призначення – профілактика алергічних реакцій та попередження розвитку свербежу після щеплень. Феністил коштує дорожче аналогів. Перед його вживанням потрібно проконсультуватися з лікарем.


Увага!

Використання Зіртек без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.