Зіртек

Фармакологическая группа: Засоби від алергії
Осмотрено и одобрено 11.06.2018
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Алергії – невід’ємна частина життя кожної другої людини, який проживає на території нашої держави. Це патологічний стан істотно погіршує загальне самопочуття пацієнта, обмежує його в діях, породжує комплекси тощо. На щастя, в даний час медицина має в своєму розпорядженні достатню кількість лікарських засобів, які призначені для терапії гіперчутливості.

Серед них вигідно виділяється медикамент з групи блокаторів Н1-гістамінових рецепторів під назвою Зіртек, який зарекомендував себе, як вельми ефективний і безпечний препарат від різних видів алергії.

Інструкція по застосуванню препарату

Головна діюча речовина препарату – цетиризину дигідрохлориду, яке відноситься до числа сучасних антагоністів гістаміну, блокують Н1-гістамінові рецептори. Це хімічна сполука полегшує перебіг алергічних процесів за рахунок попередження розвитку гіперчутливій реакції. Воно також має виражену протинабрякову і протисвербіжну дію.

Цетиризин впливає на ранню стадію алергічних реакцій і обмежує вивільнення медіаторів запалення на пізньому етапі гіперреактивності організму. Він також зменшує переміщення еозинофілів, нейтрофілів і базофілів, стабілізує мембранні оболонки огрядних клітинних структур. Головне діюча речовина знижує проникність капілярів, попереджає розвиток набряку м’яких тканин, усуває спазм гладких волокон.

Цетиризину дигидрохлорид не робить антихолінергічної і антисеротонінової дії. У терапевтичних дозах ліки не викликають седативної дії. Ефект після прийому препарату розвивається вже через 20 хвилин і утримується протягом 24 годин. Засіб не викликає розвиток толерантності, зберігаючи ефект після останнього прийому протягом 3-х днів.

Серед показань до застосування виділяють:

 • алергічні захворювання з цілорічним плином або сезонних алергій, зокрема, риніту, сезонної лихоманки, полінозу;
 • алергічний кон’юнктивіт;
 • ідіопатична кропив’янка з хронічним перебігом.

Застосування препарату заборонено при наявності у людини наступних протипоказань:

 • підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу;
 • ниркова недостатність в термінальній стадії розвитку, коли кліренс креатиніну менше 10 мл / хв;
 • вроджена непереносимість галактози і лактози, синдром мальабсорбції.

На цей час немає клінічних досліджень щодо застосування препарату у вагітних жінок і молодих матерів, вигодовувати своїх малюків грудним молоком. Разом з цим, дослідження на тваринах показали, що цетиризин не робить будь-якого токсичного впливу на перебіг вагітності. Тому потенційна небезпека для вагітних жінок залишається невідомою, але в той же момент недоведеною. При прийомі препарату під час вагітності слід дотримуватися обережності. В період лактації від ліків слід відмовитися, так як воно виділяється разом з грудним молоком.

При застосуванні препарату можливий розвиток побічних ефектів. З боку імунної сфери дуже рідко спостерігаються алергічні реакції на компоненти лікарського засобу, а також анафілактичний шок. Нечасто прийом Зіртека провокує порушення нервової системи, а саме парестезії, судоми, нервовий тик, дистонію, запаморочення і дрібний тремор.

Серед психічних розладів під час застосування ліки зустрічаються порушення і агресія, сплутаність свідомості, депресія, галюцинації, порушення сну. Пацієнта можуть відвідувати суїцидальні думки на тлі депресії. Від Зіртек може страждати зоровий аналізатор, що проявляється порушенням акомодації, нечітким зором, ністагмом.

З боку травної системи може спостерігатися діарея, а серцево-судинна сфера часто реагує тахікардією. Після вживання ліків нерідко виникають прояви дизурії і енурезу, затримка сечі і поява в урине солей.

Передозування препаратом спостерігається при одноразовому прийомі ліків в дозі 50 мг, коли у людини розвиваються такі патологічні симптоми:

 • сплутаність свідомості,
 • діарея;
 • запаморочення і інтенсивні головні болі;
 • нездужання, підвищена стомлюваність і сонливість;
 • свербіж шкіри і висипання на шкірі;
 • виражений седативний ефект;
 • затримка урини;
 • тахиаритмия;
 • ступор.

При появі симптомів передозування пацієнту слід одразу призначити промивання шлунка або стимулювати блювоту. Рекомендується прийом адсорбентів (активованого вугілля), проведення симптоматичної і відновлювальної терапії. Специфічного антидоту до цетиризину немає. Гемодіаліз в даному випадку неефективний.

Зіртек – краплі для внутрішнього застосування

Краплі для прийому всередину Зіртек – прозора, безбарвна рідина з запахом оцтової кислоти. Активна речовина – цетиризину дигідрохлориду, присутній в розчині в кількості 10 мг / мл. Серед допоміжних речовин виділяють гліцерин, сахарин натрію, метілпарабензол, пропілпарабензол, пропіленгліколь, ацетат натрію, оцтова кислота, вода.

Ліки приймається всередину. Дітям від 6-ти місяців до року призначають по 2,5 мг (5 крапель) 1 раз в день. Маленьким пацієнтам від 1-го року до 2-х років рекомендована доза препарату становить 2,5 мг (5 крапель) до 2-х разів на день. Діти від 2-х до 6-ти років повинні приймати по 2,5 мг (5 крапель) 2 рази на день або 5 мг (10 крапель) 1 раз в день.

Для дорослих і дітей старше 6 років добова доза становить 10 мг (20 крапель). При цьому дорослим пацієнтам показано застосування 10 мг 1 раз на день, а дітям – по 5 мг 2 рази на день або 10 мг одноразово. Іноді для досягнення терапевтичного ефекту достатньо прийняти початкову дозу лікарського засобу, що становить 5 мг.

Зіртек таблетки: особливості застосування

Таблетована форма ліків має вигляд білих таблеток з довгастої формою, вкритих плівковою оболонкою. Головна діюча речовина – цетиризину дигідрохлориду в дозі 10 мг. До допоміжних компонентів належать кремнію діоксид, целюлоза, лактоза, макрогол, магнію стеарат, титану діоксид та інші.

При лікуванні алергічних процесів дорослим і підліткам старше 12 років рекомендується приймати по 10 мг (1 таблетка) 1 раз в день. Дітям від 6 до 12 років призначається по 10 мг (1 таблетка) 1 раз в день. Максимальна тривалість лікування – 4 тижні. Доза може бути поділена на 2 прийоми по 5 мг (1/2 таблетки) вранці і ввечері відповідно.

Лікування цілорічного риніту і хронічної ідіопатичної кропив’янки:

 • дорослі і підлітки старше 12 років – рекомендована доза 10 мг (1 таблетка) 1 раз на день;
 • діти від б до 12 років: 10 мг (1 таблетка) 1 раз на день (доза може бути поділена на 2 прийоми 5 мг (1/2 таблетки) вранці і ввечері відповідно).

Зиртек: дозування

У більшості пацієнтів препарат дозується згідно з інструкцією, але існує ряд людей, які потребують особливої ​​режимі дозування. При віковому зниженні клубочкової фільтрації прийом препарату для пацієнтів літнього віку призначають в тих же дозах, що і для хворих з нирковою недостатністю. Перерви між прийомом препарату індивідуально коригуються в залежності від ступеня ренальної недостатності. Пацієнтам з порушенням функції печінки корекція режиму дозування не потрібна.

Препарат слід приймати у вечірній час, через більш інтенсивного прояву ознак недуги в даний час доби. Таблетку слід ковтати цілими, не розжовуючи і запиваючи водою. Зиртек вживають незалежно від прийомів їжі. Його не можна застосовувати людям, які працюють з автомобільним транспортом і керованими механізмами через виникнення сонливості.

Ціна ліків

В даний час Зіртек можна знайти переважно в інтернет-аптеках. Ліки складно назвати бюджетним, так як воно має чималу вартість. Дуже рідко препарат присутній на прилавках роздрібної аптечної мережі, та й коштує він тут трохи дорожче, ніж в інтернеті.

Перед тим як замовляти лікарський засіб в інтернеті, слід переконатися в його автентичності та перевірити наявність сертифікатів якості. Також не буде зайвим переконатися, що медикамент має достатній термін зберігання і може бути використаний в терапевтичних цілях.

Аналоги лікарського засобу

Ліки мають величезну кількість аналогів, як структурних, так і функціональних. Серед найбільш відомих представників дженериків Зіртека слід виділити такий препарат, як Зодак. Що краще: Зіртек або Зодак?

Дійсно, Зодак відноситься до числа найзнаменитіших дженериків Зіртека, який має з ним одну діючу речовину – цетиризину дигідрохлориду. Цей лікарський засіб також проводиться у вигляді крапель і таблеток, дозування яких робить їх застосування зручним для пацієнтів різного віку. Краплі зодак можна приймати, починаючи з року, тоді як Зіртек показаний до вживання з шести місяців. Говорячи про вартість препаратів, то в цьому плані у зодак є перевага, так як його ціна практично в два рази нижче, ніж у його аналога.

Інший популярний замінник Зіртека – препарат Феністил. Що краще: Зіртек або Фенистил? Головною діючою речовиною аналога лікарського засобу є диметинден, який володіє достатньою ефективністю і може застосовуватися у пацієнтів різного віку. Фенистил випускається у вигляді крапель і гелю для зовнішнього нанесення. Його можна давати немовлятам, починаючи з одного місяця, не боячись розвитку побічних ефектів. Препарат відноситься до антигістамінних засобів першого покоління, тому поступається за ефективністю Зіртека. Його краще призначення – профілактика алергічних реакцій і попередження розвитку свербежу після щеплень. Фенистил коштує дорожче аналогів. Перед його вживанням потрібно проконсультуватися з лікарем.


Увага!

Використання Зіртек без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.