Зодак

Фармакологічна група: Засоби від алергії

Класифікація: R06AE07

Міжнародна назва: Zodac

Діюча речовина: Цетиризин дигідрохлорид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зодак – одне з найпопулярніших протиалергічних засобів, яке можна застосовувати у пацієнтів різного віку, починаючи з 12-ти місяців. Препарат активно блокує антигістамінні рецептори, тому використовується в лікуванні і для профілактики гіперчутливості різного походження. Лікарський засіб виробляється в Румунії, але має цілком прийнятну вартість, яка вигідно відрізняє його від інших структурних аналогів, що стоять дорожче.

У рекомендованих дозах медикамент покращує якість життя людей з постійним і сезонним алергічним ринітом, кон’юнктивітом і кропив’янку, не викликає седативного ефекту і сонливості. Біологічна доступність діючої речовини (цетиризину дигідрохлориду) для всіх форм випуску препарату однакова.

Інструкція по застосуванню

Препарат показаний для застосування при наступних патологічних станах алергічного походження:

  • цілорічний (персистуючий) алергічний риніт, який супроводжується відчуттям закладеності носа, неможливістю здійснювати носове дихання, чханням, водянистими виділеннями з носових ходів, сльозотечею, вираженим кон’юнктивітом;
  • сезонний (інтермітуючий) алергічний риніт або сезонна сінна лихоманка, поліноз;
  • хронічна ідіопатична кропив’янка;
  • дерматоз алергічного генезу, який проявляється зудять висипаннями на шкірі, почервонінням її поверхні і набряком м’яких тканин.

Не можна приймати лікарський засіб пацієнтам, у яких є такі протипоказання:

  • непереносимість цетиризина і будь-якого іншого компонента ліків (перечень смотреть в анотації);
  • непереносимість лактози і галактози;
  • хронічна ниркова недостатність в ІV (термінальної) стадії.

Препарат не призначається вагітним жінкам і годуючим матерям, так як цетиризин проникає в грудне молоко. Дія ліків на організм вагітної жінки не вивчалося, тому лікарі не рекомендують використовувати його до народження немовляти.

У медичній літературі описані випадки передозування препаратом, до головних симптомів якої відносяться сонливість, збудження центральної нервової системи, підвищена дратівливість, ступор.

Передозування цетиризином потребує медикаментозної корекції. У разі появи патологічних симптомів пацієнту пропонується негайно промити шлунок та прийняти адсорбенти. Також фахівці призначають препарати, які надають симптоматичну дію при порушеннях з боку внутрішніх органів. Гемодіаліз при передозуванні не застосовується.

При застосуванні препарату можуть виникати численні побічні ефекти, серед яких:

  • неврологічні розлади у вигляді підвищеної стомлюваності та сонливості, головного болю, парестезій, а також судом, запаморочення, дисгевзія, непритомних станів, тремору;
  • суїцидальні думки і інші психічні розлади психіки, депресія, інверсія сну, галюцинації і підвищена агресія;
  • тахікардія, зриви кардіального ритму, сильне серцебиття;
  • проблеми із зором, зниження його гостроти і нечіткість видимої картинки;
  • запальні процеси в печінці токсичного характеру;
  • дизуричні розлади і затримка сечі;
  • порушення функціонування імунної сфери, гіперреакції негайного типу, шкірні висипання;
  • задишка;
  • розвиток нудоти і епізодичній блювоти, розлад шлунку, сухість у роті і хворобливі відчуття в області шлунка;
  • болю в м’язах, підвищення апетиту і збільшення маси тіла;
  • набряки м’яких тканин.

Терміни зберігання препарату вказані на упаковці. Як правило, Зодак можна зберігати не більше 2 років при температурі не вище 250 С в місцях, недоступних для дітей.

Зодак краплі: особливості складу і застосування

Краплі для орального застосування Зодак випускаються у флаконах по 20 мл. При цьому концентрація головного активного компонента в ліках становить 10 мг / мл.

1 мл розчину містить цетиризину дигідрохлориду 10 мг, а також допоміжні речовини, серед яких метилпарабен, пропілпарабен, гліцерин, пропіленгліколь, сахарин натрію, ацетат натрію, тригідрат, кислота оцтова льодяна, вода очищена.

Краплі Зодак застосовуються переважно у дітей раннього віку, у яких є проблеми з ковтанням таблеток. Грудничкам препарат призначається в кількості 2,5 мг (5 крапель) в день, розділених на два прийоми. Маленьким пацієнтам у віці від 2-х до 5-ти років рекомендується вживати по 5 крапель двічі на добу, а діти від 6-ти до 12-ти років повинні приймати по 10 крапель одномоментно. Дорослі і діти старшого віку для купірування симптомів алергії приймають по 10 крапель двічі на день або 20 крапель за один прийом.

Таблетки зодак

Таблетки зодак мають довгасту форму і вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору. З одного боку лікарська форма має ризику для поділу.

В 1 таблетці міститься:

  • активна речовина – цетиризину дигідрохлориду 10,00 мг;
  • допоміжні речовини ядра, а саме лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, магнію стеарат;
  • додаткові компоненти оболонки – гіпромелоза, тальк, макрогол, титану діоксид, емульсія SE 4.

Таблетки зодак призначаються всередину і запиваются достатньою кількістю води. Дорослим і дітям від 12 років рекомендується приймати по 10 мг (1 таблетка) 1 раз в день. Дітям від 6 до 12 років Зодак призначається в дозуванні по 5 мг (1/2 таблетки) два рази на добу.

Препарат не рекомендується приймати разом з теофіліном, так як останній знижує кліренс цетиризину. Якщо вживати лікарський засіб в дозволених дозах, то він не взаємодіє з етанолом. Незважаючи на цей факт, лікарі не радять поєднувати вживання алкоголю з зодак.

Дозування препарату

Таблетки, сироп і краплі застосовують перорально (ковтають або випивають разом з водою). Прийом препарату не залежить від вживання їжі.
Стандартне дозування, відповідно до інструкції, виглядає наступним чином:

  • дорослим і дітям старше 6 років призначають по 5 мг (одну таблетку) 1 раз на добу (максимальна доза, яку дозволено прийняти за добу, становить 10 мг (2 таблетки));
  • дітям від 2 до 6 років призначають п 2,5 мг цетиризину один раз в день.

Тривалість застосування залежить від показань, ступеня занедбаності патологічного процесу, масштабів алергії і індивідуальних особливостей організму пацієнта. Лікування припиняють при зникненні симптомів недуги. При стійкому перебігу захворювання і в період контакту людини з алергенами йому може бути призначена постійна терапія.

При хронічних формах хвороби тривалість лікування може становити до 1 року.

Перед застосуванням антигістамінні препарати слід відвідати з консультативним візитом лікаря.

Склад препарату в залежності від форми випуску

Лікарський засіб випускається у вигляді таблеток, сиропу і крапель для орального застосування.

1 таблетка містить:

  • головна діюча речовина – цетиризину дигідрохлориду 10,0 мг;
  • допоміжні компоненти, зокрема, лактоза, кукурудзяний крохмаль, повідон, магнію стеарат, гіпромелоза, поліетиленгліколь, тальк, діоксид титану, емульсія симетикону.

У 5-ти мл сиропу міститься:

  • активний компонент – цетиризину дигідрохлориду 5 мг;
  • додаткові речовини, серед яких метилпарабен, пропілпарабен, гліцерин, пропіленгліколь, сорбітовий сироп, сахарин натрію, ацетат натрію, оцтова кислота, банановий ароматизатор, вода очищена.

Краплі випускаються у флаконах по 20 мл, де 1 мл розчину містить:

  • головне речовина – цетиризину дигідрохлориду 10 мг.
  • додаткові компоненти – метилпарабен; пропілпарабен; гліцерин; пропіленгліколь;
  • сахарин натрію; ацетат натрію, тригідрат; кислота оцтова крижана; вода очищена.

Особливості складу кожної форми випуску препарату детально описані в інструкції по його застосуванню, що додається до лікарського засобу. В анотації зазначено, як приймати ліки, терміни і умови його зберігання, а також особливості фармакологічної дії та взаємодія з іншими медикаментами.

Ціна лікарського засобу

Блокатор Н1-гістамінових рецепторів Зодак сьогодні можна знайти в багатьох аптеках, але все ж препарат присутній далеко не в кожній аптечній мережі. Скільки коштує препарат? Лікарський засіб проти алергії складно назвати дорогим, але і до дешевих медикаментів, доступним людям з низьким рівнем достатку його складно віднести.

Вартість зодак не є критичною, тому препарат добре розкуповується пацієнтами. Наприклад, він практично в два рази дешевше свого структурного аналога Зиртека, що є приводом у багатьох випадках для заміни одних ліків іншим.

Трохи дешевше медикаментозний засіб для лікування алергії варто в інтернеті. Але перед тим як замовити препарат на сайті, слід переконатися в його автентичності та наявності всіх сертифікатів відповідності.

Аналоги препарату

Зодак має величезну кількість аналогів, якими при необхідності можна його замінити. Серед найвідоміших замінників препарату слід виділити Зіртек, Цетрин, Парлазін, Алерза.

Зодак або Зіртек? Який з цих двох препаратів краще? Зиртек – найвідоміший і популярний дженерик лікарського засобу, який має з ним аналогічний склад і принцип дії. Обидва препарати відрізняються пролонгованим антигістамінний ефектом і призначені для лікування або попередження алергій різного генезу. Єдина відмінність між препаратами полягає в тому, що Зодак показаний до застосування з дворічного віку, тоді як Зіртек можна використовувати з шести місяців. Крім цього, Зіртек має досить високу вартість, тому більшість пацієнтів воліють купувати Зодак.

Ще один дженерик зодак – Цетрин, таблетки якого містять 10 мг цетиризину дигідрохлориду. Препарат має виражену антигістамінну дію і показаний до застосування при сезонних, а також цілорічних алергіях. Цетрин відноситься до числа лікарських засобів з помірною вартістю, тому доступний більшості наших співгромадян.

Алерза – препарат ряду цетиризина дигідрохлориду, який має одну форму випуску – таблетки по 10 мг. Лікарський засіб не призначений для дітей. Серед достоїнств медикаменту виділяють високу біодоступність, швидке всмоктування і наступ терапевтичного ефекту, низьку вартість в порівнянні з аналогами.

Краплі і таблетки для внутрішнього прийому Парлазін призначені для пацієнтів різного віку. Їх основна діюча речовина – цетиризин, що володіє високим ступенем біодоступності і швидко надає протиалергічний ефект. Головний недолік Парлазін – завищена вартість, через що лікарі і пацієнти часто роблять вибір на користь його аналогів.


Увага!

Використання Зодак без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.