Амлодипін

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C08CA01

Міжнародна назва: Amlodipine

Діюча речовина: Амлодипін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Амлодипін — препарат, що сприяє зниженню артеріального тиску за рахунок розслаблення мускулатури судин. Також ці ліки володіють вираженими антиангінальними властивостями з пролонгованою дією.

Амлодипін: інструкція із застосування

Серед показань в першу чергу відзначають артеріальну гіпертензію в будь-яких стадіях, а також стенокардію будь-якої етіології. При стенокардії Амлодипін застосовується з метою як окремого засобу, так й з метою заміни адреноблокаторів, у разі їх низької ефективності.

Ішемічна хвороба серця також є прямим показанням для застосування Амлодипіну. Бронхіальна астма або хронічна серцева недостатність не є протипоказаннями для прийому препарату, тому він успішно використовується для лікування патологій при подібних діагнозах.

Що стосується протипоказань, то препарат не можна застосовувати хворим з артеріальною гіпотензією, а також особам, які мають яскраво виражені алергічні реакції на складові ліків. Амлодипін містить лактозу, від чого теж можуть виникнути специфічні реакції. Прийом Амлодипіну бажано починати після того, як буде проведено комплексне обстеження пацієнта на предмет наявності реакцій до компонентів препарату.

Серед побічних реакцій можна відзначити рідкісні випадки виникнення периферичних набряків, прискореного серцебиття, аритмії, задишки. Можлива нудота та болі у шлунку. Іноді відзначаються реакції з боку центральної нервової системи, такі як втома, головний біль або запаморочення. Подібні реакції, як правило, помітні при перевищенні добової дози препарату.

Серцево-судинна система може реагувати на застосування препарату прискореним серцебиттям, задишкою, сильним зниженням тиску. Людина може втратити свідомість. Іноді спостерігається набряклість та приплив крові до обличчя. У рідкісних випадках є ризик порушень ритму, больових відчуттів у грудях, мігрені. Відгуки про Амлодипін свідчать, що таблетки можуть провокувати депресивні стани, порушення сну, тремор, запаморочення.

З боку сечостатевої системи може спостерігатися біль при сечовипусканні та поліурія. У деяких випадках може спостерігатися певне зниження сексуальної активності. При ураженні шкіри є ризик розвитку дерматиту, алопеції, ксеродермію. Опорно-руховий апарат може реагувати на ліки артралгією, міалгією, артрозом. У дуже рідкісних випадках у пацієнтів може розвиватися міастенія.

З обережністю призначають препарат при вагітності, хоча клінічні дослідження цього питання поки що не проводилися. У будь-якому випадку в період вагітності необхідний суворий контроль лікаря за умови використання Амлодипіну — ризики можуть бути вище, ніж користь від ліків. В період лактації та прийому препарату рекомендується на час припинити грудне вигодовування.

При передозуванні можлива поява надмірної периферичної вазодилатації, зниження артеріального тиску, вираженої тахікардії. Особливого лікування у разі передозувань не потрібно, достатньо буде промивання шлунка, прийом активованого вугілля, контроль показників функції серця та легенів, піднесене положення кінцівок, контроль за діурезом, симптоматична та підтримуюча терапія, в/у введення кальцію глюконату та допаміну.

Таблетки Амлодипін

Ліки випускається в таблетках по 10, 5 або 2,5 мг у блістерах. Інша форма випуску — таблетки по 10 або 5 мг по 100 шт в банках.

Дозування Амлодипіну

Добова доза при артеріальній гіпертензії становить 2,5 мг препарату. У разі лікування гіпертонії ускладненою на ішемічну хворобу серця, ліки призначають по 5 мг один раз на день з прийомом вранці або ввечері.

При необхідності дозу препарату можна суттєво збільшити майже у два рази — до 10 мг. Максимальна добова доза становить 10 мг. У комплексній терапії з іншими гіпотензивними засобами Амлодипін не вимагає корекції доз. У пацієнтів з нирковою недостатністю та пацієнтів похилого віку зміна доз не потрібна.

Тривалість лікування препаратом залежить від індивідуальних особливостей організму та реакції на застосування ліків. Як правило, цей термін складає приблизно пару тижнів, але в окремих випадках може бути скорочений або збільшений. Також препарат може застосовуватися разово, або на постійній основі протягом тривалого терміну. У будь-якому випадку необхідна порада кваліфікованого фахівця.

Ціна Амлодипіну

Ліки відноситься до препаратів низької цінової категорії. Це обумовлено невисокою вартістю самих складових та простотою виробництва. При цьому ціна Амлодипіну значно нижча, ніж ціна його аналогів, що теж зумовлено різницею у складі ліків та способу їх виробництва.

Аналоги Амлодипіну

Серед варіантів заміни подібного препарату, можна відзначити Нормодипін, Карділопін та Норваск, що мають схожий склад та принцип дії. Ці препарати відрізняються за ціною від самого Амлодипіну, але цілком успішно використовуються в якості замінників оригінальних ліків.

Аналоги мають схожий принцип пролонгованої дії протягом доби, тому приймати такі препарати теж необхідно всього один раз на день. Рішення про заміну оригінальних ліків та призначення аналогів повинен приймати тільки лікар після проведення обстеження на реакцію пацієнта до компонентів препарату.

Особливі вказівки та взаємодія з іншими препаратами

Амлодипін з обережністю призначають при порушенні роботи печінки, хронічної серцевої недостатності, а також при стенозі гирла аорти. При порушеннях функції нирок не потрібна зміна дози. Також в зазначених дозах препарат призначається пацієнтам похилого віку. Що стосується використання ліків для лікування дітей, то подібні клінічні дані відсутні. Для застосування необхідний рецепт лікаря.

При використанні препарату з іншими аналогічними ліками антигіпертензивної дії можливе посилення гіпотензивного ефекту, як й у разі одночасного використання із засобами для інгаляційного наркозу. Ліки з обережністю застосовують при призначенні препаратів літію — при взаємодії можлива поява ряду побічних ефектів, наприклад, діареї, блювоти або шуму у вухах.

При одночасному застосуванні Амлодипіну та інгібіторів CYP3A4, наприклад еритроміцину, концентрація Амлодипіну в плазмі крові підвищуються на третину у дітей та наполовину у пацієнтів старшого віку. Клінічні показники цих даних невідомі. Є припущення, що потужні інгібітори CYP3A4 (кетоконазол, ітраконазол, ритонавір) підвищують концентрацію Амлодипіну у плазмі крові сильніше. Ліки Амлодипін слід з обережністю застосовувати у комбінації з такими інгібіторами та робити це під наглядом лікаря.

Через ризик розвитку гіперкаліємії не рекомендується застосування у парі з Амлодипіном такі препарати, як Дантролен. У будь-якому випадку, будь-яка комбінація цих ліків з іншими, повинна бути узгоджена з лікуючим лікарем.

Склад та дія

До складу препарату входить власне Амлодипін та допоміжні речовини. За своїми фармакологічними діями, він відноситься до блокаторів кальцієвих каналів похідних дигідропіридину. Дія заснована на блокуванні спеціальних каналів судинних клітин, зокрема, в системах, які проводять серцевий м’яз. Блокування проходження іонів кальцію сприяє зменшенню концентрації самого кальцію у внутрішньоклітинному середовищі, внаслідок чого відбувається пригнічення скорочувальної активності судинних стінок. Таким чином ліки сприяють зниженню тонусу судин та зниження тиску.


Увага!

Використання Амлодипін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.