Бісакодил

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Проносні засоби

Класифікація: A06AB02

Міжнародна назва: Bisacodyl

Діюча речовина: Бісакодил

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Бісакодил є безрецептурними ліками, використовуваними для лікування закрепів. Він відомий як стимулююче проносне. Препарат працює шляхом збільшення рухів кишечника, допомагаючи каловим масам вийти з організму. Він випускається в таблетованій формі й у формі супозиторіїв.

Бісакодил доступний під наступними фірмовими найменуваннями: Bisacodyl-Hemofarm (Бісакодил Хемофарм), Dulcolax (Дульколакс), Correctol (Корректол), BisacEvac (БісакЕвак), Bisacolax (Бісаколакс), Codulax (Кодулакс), Alophen (Алофі), Feen A Mint (Фін А Мінт), Flem Stimulant Laxative (Флем антидепресант Лаксатів), Laxit (Лакса), Modane (Модан) і Dulcolax for Women (Дульколакс для жінок). Деякі з них, такі як Дульколакс драже, доступні в РФ, Україні та інших післярадянських країнах, тоді як інші можна знайти тільки за кордоном.

Бісакодил – інструкція із застосування

Запор може бути викликаний неправильним харчуванням, невживанням достатньої кількості води та невідвідуванням туалету після виникнення позивів до дефекації. Вагітність, відсутність фізичних вправ або руху (наприклад, у лежачих хворих) та деяких лікыв, включаючи деякі болеусуваючі препарати, також можуть викликати запор. Тим не менш, багато людей приймають проносні, коли їм це не потрібно, тому що вони вважають, що у них запор, якщо вони не ходять в туалет кожен день. Це не правильно. Визначення запору полягає в тому, що людина ходить в туалет менш часто, ніж характерно для нього, та у нього спостерігається надтвердих стул.

Активний компонент засобу розщеплюється в лужному середовищі кишківника та призводить до подразнення рецепторів слизової оболонки, збільшує слизевиділу в товстому кишечнику, а також прискорює та активізує його перистальтику.

Бісакодил іноді використовується для очищення кишківника до проведення деяких медичних обстежень, наприклад, перед колоноскопією (відеоколоноскопія) або ректороманоскопією. У таких випадках пацієнту можуть видати кілька таблеток / свічок засобу в лікарні або клініці.

Таким чином, показання до застосування, згідно з інструкцією до бісакодилу, включають:

  • хронічні запори різного походження;
  • регулювання стільця в разі геморою (не в гострій фазі);
  • очищення кишківника перед операцією;
  • підготовка кишківника перед діагностичними маніпуляціями (рентгенологічними та інструментальними).

Засіб не показано до застосування для схуднення. Це явно неправильний шлях для зниження ваги, який може привести до небажаних наслідків.

Побічні ефекти. Загальні побічні ефекти бісакодилу включають:

  • абдомінальні спазми;
  • дисбаланс рідини й електролітів;
  • надмірна діарея;
  • нудота;
  • ректальне печіння;
  • запаморочення;
  • біль в шлунку / черевної порожнини;
  • блювота;
  • слабкість.

Серйозні побічні ефекти бісакодилу включають:

  • постійна нудота / блювання / діарея;
  • м’язові судоми / слабкість;
  • аритмія;
  • запаморочення;
  • непритомність;
  • зменшення сечовипускання;
  • зміни психічног настрою (наприклад, плутанина).

Вище вказані всі можливі побічні ефекти. Проконсультуйтеся з вашим лікарем для отримання допінформаціі про побічних ефектах та / або уважно прочитайте інструкцію. Проте, дослідження показують свідоцтва того, що препарат в основному не викликає побічних засобів та в загальному безпечний.

Взаємодії. Якщо ваш лікар порадив вам використовувати ці ліки, він повинен сказати про можливі несприятливі взаємодії з іншими засобами. Не починайте приймати, не зупиняйте прийом або не зраджуйте дозування будь-яких лікыв, не проконсультувавшись з лікарем. В офіційній інструкції до препарату написано, що проносний засіб не має небезпечних взаємодій з іншими препаратами. Проте, серйозні взаємодії можуть виникнути при його комбінуванні з сульфатом натрію, сульфатом калію, сульфатом магнію, поліетиленгліколем. Помірні взаємодії виникають при поєднанні бісакодилу з дефлазакортом (deflazacort), діхлорфенамідом (dichlorphenamide), цитратом калію. Незначна взаємодія може виникати при вживанні фосфату калію, хлориду калію.

Попередження. Цей препарат містить активну речовину бісакодил. Не приймайте Dulcolax (Дульколакс), Correctol (Корректол), BisacEvac (БісакЕвак), Bisacolax (Бісаколакс), Codulax (Кодулакс), Alophen (Алофі), Feen A Mint (Фін-а-Мінт), Flem Stimulant Laxative, Laxit, Modane або Dulcolax для жінок, якщо у вас є алергія на бісакодил або будь-які інгредієнти, що містяться в цьому препараті. Зберігайте медикамент в недоступному для дітей місці. У разі передозування зверніться за медичною допомогою.

Передозування. При передозуванні виникає діарея з втратою значної кількості рідини й електролітичних речовин. Терапія симптоматична.

Протипоказання </ 3>

  • Підвищена чутливість.
  • Обструкція (кишкова непрохідність).
  • Симптоми апендициту або гострого хірургічного стану (наприклад, перитоніту).
  • Блювота.
  • Ректальна кровотеча.
  • Гострий геморой.
  • Проктит в гострій формі.
  • Обмеження грижі.
  • Порушення електролітно-водного балансу.
  • Карцинома товстої кишки (при застосуванні супозиторіїв).
  • Недосягнення 2-річного віку.

Застереження

Уникайте тривалого використання; препарат може викликати «проносну залежність» – тобто пацієнт не зможе нормально випорожнитися без допомоги бісакодилу.

Уникайте використання засобу при наявності гастроентериту. Не їжте таблетку, ковтайте її цілісною. Не рекомендується для дітей у віці до 6 років через необхідність проковтування таблеток. Не застосовувати препарат протягом 1 години після прийому антацидів або молока. Не застосовувати більше 1 тижня.

Вагітність та лактація. Використовуйте Бісакодил з обережністю під час вагітності, якщо потенційні переваги його прийому переважують ризики. Бісакодил не виявлено в виділеному материнському молоці; використовуйте з обережністю під час грудного вигодовування.

Дослідження дієвості бісакодилу

Kamm MA., Mueller-Lissner S., Wald A. (2011). Це рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване паралельне дослідження проводилося в 27 центрах Великобританії. Після 2-тижневого базового періоду без застосування препарату пацієнти були рандомізовані в співвідношенні 2: 1 на групи, яким давали 10 мг бісакодилу або плацебо один раз в день, протягом 4 тижнів. Пацієнти щодня використовували електронний щоденник для запису інформації, що стосується їх самопочуття. Було виявлено, що Бісакодил (таблетки) є ефективним та добре стерпним лікуванням для пацієнтів з хронічним запором. Він покращує функцію кишківника, усуває симптоми, пов’язані із замком, а також покращує якість життя пацієнтів.

Manabe N., Cremonini F., Camilleri M. (2009). У подвійному сліпому рандомізованому плацебо-контрольованому дослідженні, в якому брали участь 25 здорових учасників, порівнювали вплив перорального бісакодилу (5 мг перорально в день) та плацебо на транзит калу в товстій кишці. Для оцінки використовувався метод сцинтиграфії. Було виявлено, що засіб надає значний ефект.

Müller-Lissner S (1992). Дослідження було присвячено побічним ефектам антрахинонів, похідних дифенилметана (наприклад, бісакодилу, пікосульфата натрію), ізотонічних розчинів, лактулози та цизаприду. Клінічно значущі побічні ефекти даних проносних були виявлені виключно після надмірного дозування.

Бісакодил таблетки – дозування та застосування

  • Дорослі: 5-15 мг перорально один раз в день; якщо потрібна повна евакуація кишківника – 30 мг перорально один раз в день
  • Діти старше 12 років: 5-15 мг перорально перед сном.
  • Діти 6-12 років: 5 мг або 0,3 мг / кг перорально перед сном або перед сніданком.
  • Дітям до 6 років: пероральне застосування зазвичай не рекомендується через необхідність проковтування таблеток.

Бісакодил свічки – дозування та застосування

Замість таблеток можна застосовувати Бісакодил свічки (супозиторії). Щодня рекомендується використовувати один супозиторій. Це рекомендується робити в ранковий час. Існує два дозування свічок: 10 мг, які підходять для дорослих, та 5 мг, які підходять для дітей старшого віку (та молодших дітей, при призначенні лікарем). Дозування 5 мг в аптеках може бути відсутнім, в таких ситуаціях дітям можуть застосовувати по ½ супозиторія.

Як використовувати супозиторій?

  • Вийміть супозиторій з упаковки.
  • Змочіть супозиторій невеликою кількістю води.
  • Використовуючи свій палець, акуратно проштовхніть супозиторій загостреним кінцем всередину в задній прохід (пряму кишку), наскільки глибоко, настільки це можливо.
  • Залишайтеся на місці ще на деякий час, щоб супозиторій тримався на місці. Свічка почне діяти приблизно через 20 хвилин.
  • Вимийте руки після використання бісакоділового засобу.

Таблетки зазвичай надають ефект протягом 10-12 годин. Супозиторії діють в середньому через 20 хвилин (від 10 до 60 хвилин), але зазвичай надають потрібний ефект протягом 30 хвилин.

Ціна бісакодилу в аптеках

Ціна бісакодилу «не кусається». Він коштує досить дешево та дозволити цей препарат може собі кожен. Немає суттєвої різниці між ціною таблетованої форми й супозиторіїв (свічок). Засіб продається в онлайн-аптеках та в стандартних аптечних пунктах без рецепта.

Як максимізувати ефективність препарату?

Не приймайте ліки від диспепсії одночасно з бісакодиловими таблетками. Це пов’язано з тим, що бісакодилові таблетки мають спеціальне покриття, на яке впливають антацидні засоби. Якщо вам потрібно щось зробити для усунення диспептичних розладів шлунково-кишкового тракту, переконайтеся, що ви вживаєте цей засіб за дві години до або після прийому бісакодилу. Те ж саме стосується молока, лужних мінеральних вод та соди – витримуйте дистанцію до або після вживання бісакодилу.

Здорова дієта, що містить клітковину (цільнозернові хлібці й злаки, висівки, фрукти та зелені листові овочі), 6-8 склянок води щодня та щоденні фізичні вправи важливі для підтримки здорової функції кишечника. Для людей, у яких присутня проблема запорів, не надто здорова їжа, така як випічка, цукерки, солодощі, сир та тістечка, можуть погіршити ситуацію.


Увага!

Використання Бісакодил без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.