Бромгексин

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05CB02

Міжнародна назва: Bromhexinum

Діюча речовина: Бромгексин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Захворювань бронхолегеневої системи піддаються всі роки. Патологія легень часто супроводжує або ускладнює перебіг ГРВІ. Широко поширені хронічні форми легеневих хвороб. Практично будь-яке загострення або гостра фаза запалення в дихальних шляхах супроводжується утворенням мокротиння, виникненням кашлю. Щоб прискорити процес одужання, необхідно допомогти організму впоратися з розрідженням і виведенням патологічного секрету, для чого активно використовуються відхаркувальні лікарські засоби. Вельми популярним представником мукоактівние препаратів є бромгексин. У вигляді таблеток, сиропу і розчину він успішно лікує дитячий і дорослий кашель на протязі не одного десятка років.

Інструкція до застосування бромгексину

Лікарська речовина містить активну субстанцію синтетичного походження – бромгексина-гідрохлорид, який полегшує відкашлювання мокроти. Муколітична дія відбувається за рахунок здатності з’єднання порушувати структуру мукопротеїнових і мукополісахаридних волокон мокротиння. Наслідок – патологічний секрет менш в’язкий, легше відходить. Препарат збільшує обсяги синтезу сурфактанту, завдяки якому альвеолярні клітини не злипаються в процесі дихання, захищені від несприятливих факторів і полегшується проникнення антибіотиків в тканину легені. Сурфактант стабілізує реологію бронхолегеневого секрету, допомагає його «ковзанню» по епітелію. Також активна субстанція медикаменту активує роботу миготливого епітелію. Наслідок – полегшується процес вигнання мокротиння з дихальних шляхів.
Застосовують бромгексин в наступних випадках:

  • При гострих і хронічних бронхітах, в тому числі ускладнених бронхоектазами. При трахеобронхітах, трахеїтах, ларингіті.
  • При бронхіальній астмі, легеневому туберкульозі, пневмонії, муковісцедоз, емфіземи легенів і інших патологіях з порушеним відходженням мокротиння.
  • У разі нещасного випадку легких.
  • Перед оперативним втручанням – щоб санувати бронхіальне дерево. Після – щоб запобігати скупченню мокротиння.
  • Після бронхографії – для прискорення виведення контрастної речовини.

Протипоказаний прийом бромгексину при гіперчутливості до компонентів препарату, вагітності і годуючим жінкам, в період загострення виразкової хвороби шлунково-кишкового тракту, при непереносливості будь-яких цукрів. При нирковій та печінковій недостатності використовується з обережністю, через те, що метаболіти речовини здатні кумулировать в печінці.

Ефективний спільний прийом з антибіотиками, тому що сприяє їх проникненню в легеневу тканину. При необхідності призначають одночасно з бронхорасширяющими, серцевими засобами та іншими медикаментами. Виняток – протикашльові засоби, які можуть привести до застою мокротиння в легенях. Не можна вживати з лужними розчинами.

Ліки переносяться добре. Рідкісні алергічні прояви у вигляді шкірного висипу, риніту, анафілактичної реакції. Можливі диспепсичні розлади – нудота, блювота, біль у животі, діарея. При відміні препарату небажані явища редукуються.

Застосування препарату будь-якої форми супроводжують вживанням великої кількості рідини для підвищення його лікарської ефективності.

Бромгексин в таблетках

Таблетована форма бромгексина в 2 дозах: 4 мг – таблетки для дітей і 8 мг – таблетки для дорослих.
Кратність вживання – тричі на день. Дози застосування наступні:

  • Особам старше 14 років – по 8-16 мг.
  • Дітям від 6 до 14 років – по 4-8 мг.
  • Дітям від 2 до 5 років – по 4 мг.
  • Дітям до 2-х років – по 2 мг.

У дітей до 2-х річного віку застосовують препарат під суворим лікарським контролем.

Ефект з’являється на 2-3ій день терапії. Курс лікування – від 4 днів до 4 тижнів. Дітям до 6 років доцільно застосовувати дитячий бромгексин у вигляді розчину або сиропу.

Рідкі форми – бромгексин сироп

Бромгексин випускається в рідких формах для прийому всередину: сироп, краплі і розчин.

Сироп з дозуванням 4 мг на кожні 5 мл випускається фірмами Акрихин, Фармстандарт, Гриндекс, Розлекс фарм. Флакони мають обсяг по 60 мл або 100 мл. Розчин для прийому всередину з дозуванням активної речовини 4 мг в 5 мл випускає компанія Нікомед (Данія) і Берлін-Хемі АГ (Німеччина).
Дозування прийому сиропу і розчину:

  • Дорослим і дітям старше 14 років – по 10-20 мл.
  • Дітям від 6 до 14 років – по 5-10 мл.
  • Дітям від 2 до 6 років – по 2.5-5 мл.
  • Дітям до 2-х річного віку – по 2,5 мл.

Кратність прийому – тричі на день, незалежно від прийому їжі, запиваючи водою. Сироп є формою вибору для лікування дітей. Лікування рекомендується доповнювати проведенням вібраційного масажу і постурального дренажу. Розчин можна використовувати для інгаляцій в необхіднім дозуванні, розвівши рівноцінним об’ємом теплої води. Інгаляції проводять дуже рідко в післяопераційному періоді.

Німецька фармацевтична компанія Кревель Мойзельбах випускає пероральні краплі Бромгексин, 1 мл (23 краплі) яких містить 8 мг бромгексину гідрохлориду, у флаконах по 20 мл, 50 мл і 100 мл. Додаткові речовини в краплинному розчині – це фенхелевое, евкаліптова і анісове масло, ментол, аніс, м’ята та інші. Також містить етиловий спирт. Завдяки додатковим речовин в складі, фармакологічна дія препарату розширюється спазмолітичну і антибактеріальними ефектами. Застосовують краплі переважно при інфекційно-запальних захворюваннях легенів. Призначають краплі, розведеними з водою, тільки дорослим і підліткам старше 14 років по 23-47 крапель на прийом, дітям від 12 до 14 років по 23 краплі тричі на день. Протипоказанань застосування даної форми до 12 річного віку (через вміст спирту) і при бронхіальній астмі (через додаткових речовин).

Знаменитий бромгексин берлин-Хемі

Завдяки активній рекламній компанії в ЗМІ, про препарат бромгексин берлин-Хемі зараз знає навіть дитина. Під таким торговим найменуванням виробляє відхаркувальний засіб, активною субстанцією якого є бромгексина гідрохлорид, фармацевтична компанія з Німеччини – Берлін-Хемі АГ. Препарат випускається у вигляді драже по 8 мг в упаковці по 25 шт. і у вигляді перорального розчину з дозою 4 мг на кожні 5 мл у флаконах 60 мл і 100 мл з мірною ложкою. Призначається по тим же самим показаннями, що і бромгексин, в аналогічному дозуванні. Драже не застосовуються дітям до 6-ти років, розчин дозволений до застосування в дитячому віці з 1 року.

Препарат активно призначається терапевтами та педіатрами, заслужив гарну репутацію серед пацієнтів. Проведені наукові дослідження в порівнянні секретолитиків і відхаркувальних лікарських засобів показали, що мукоактивні препарати німецького виробництва мають високу якість і хорошими показниками ефективності.

Аналоги бромгексину і ціна

Препарат має масу абсолютних аналогів з ідентичним складом, дією і однаковою назвою. Також має копії з аналогічним лікувальним впливом, але іншою хімічною структурою. Під торговим найменуванням бромгексин випускаються таблетки і драже з різним дозуванням активної речовини – 4 мг, 8 мг, 16 мг; розчин і сироп для прийому всередину з дозуванням по 4 мг або 8 мг активної речовини на 5 мл; пероральні краплі. Під однаковою назвою виробляють медикамент російські виробники – Акрихин, Фармстандарт, ОЗОН, Біосинтез, Розлекс Фарм і імпортні – Нікомед (Данія), Гриндекс (Латвія), Берлін-Хемі АГ і Кревель Мейзелбах (Німеччина). Ціна на ліки залежить від форми випуску, дозування, обсягу випуску і фірми-виробника. Як правило, вартість сиропу найвища в порівнянні з іншими формами випуску, а ліки імпортного виробництва дорожче вітчизняного.

До аналогів препарату, близьким йому за складом і аналогічним по впливу на організм, можна віднести ті, які в якості активної фармакологічної субстанції містять амброксол. Амброксол є метаболітом бромгексину, відрізняється від нього більш високою активністю, біодоступністю і ефективністю, безпечний для дітей з народження. Однак, ціна на лікарські засоби, що містять його, буде вище бромгексина.


Увага!

Використання Бромгексин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.