Часник

Фармакологічна група: Антибактеріальні препарати, ГРВІ, застуда і грип, Лікарські рослини (трави), Ліки від паразитів, Протигрибкові препарати, Протизастудні препарати (засоби), Протимікробні препарати, Протипаразитарні препарати

Міжнародна назва: Allium

Діюча речовина: Калій, Фосфор, Кальцій, Вітаміни групи В та С, Марганець, Йод, Селен

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Майже кожному з дитинства знайомий та відомий часник – його запах не сплутати ні з чим, а після вживання рослини в їжу він ще довго буде залишати свій аромат в ротовій порожнині, відштовхуючи різних співрозмовників. Це багаторічна трав’яниста рослина, яка є овочевою культурою, офіційною столицею першого вирощування вважається іспанське місто Лас-Педрон’єрас (Las-Pedronieras). В 9 столітті його завезли на Русь, де він вдало прижився й до цього дня. Нам з раннього дитинства бабусі та матусі стверджували, що часник – це справжній великий колодязь вітамінів, який бореться з вірусами та мікробами, а також глистами. Чи так це – про багато іншого щодо цього мегаароматного овоча ви дізнаєтеся у статті.

Яку користь має часник?

Мало хто знає історію часнику – він здавна вважався магічною культурою, яку використовували в багатьох цілях, в тому числі й для захисту посіву від шкідників – сарани, попелиці, п’ядуну, філоксеру. Якщо вірити легендам Єгипту, то фараон наказав ввести в раціон рабів, які займалися будівництвом пірамід, часник – здатний добре підтримувати фізичну силу людини. У Римі часник взагалі виконував роль оберігу, який віруючі легіонери носили на грудях, де він попутно виконував роль антисептика та антипаразитного засобу. Європейці вірили в особливу силу овоча, застосовуючи його навіть в лікуванні чуми та при винищуванні нечистої сили. Є ще безліч історій, які можуть тільки підтвердити, що часник – різнобічно корисний овоч, який повинен бути в кожному домі. Але чим корисний цей знаменитий пахучий овоч в цілому?

Давайте розберемося:

В кожному зубчику часнику є цілий список найважливіших вітамінів – калій, фосфор, кальцій, вітаміни групи В та С, марганець, йод, селен. Багатий пахнучий овоч й на ефірні масла, насичені фітонцидами, які випаровуються в повітря та вбивають в ньому усі хвороботворні віруси та мікроби. Вони також захищають саму рослину від шкідників, а також допомагають людині, яка з’їла часник позбутися від хвороб та паразитів.

Не всі знають, що часник калорійний – в 100 г чистої його ваги міститься близько 149 кілокалорій. Звичайно, через сильний запах та пекучість його не з’їси багато, але навіть маленький шматочок овоча добре підвищує апетит. За рахунок цього його рекомендують людям, які мають недостатню вагу як раз таки через поганий апетит.

Ще одна корисна властивість аліїномісткого часнику – це профілактика застудних захворювань. Як показали спеціальні дослідження, люди, які навіть в невеликих кількостях вживали часник з деякою регулярністю, хворіли в три рази рідше в порівнянні з тією групою людей, яка зовсім не їла овоча. Тому в період сезонних загострень лікарі рекомендують не тільки вживати овоч в їжу щодня, але й розкладати його в житлових приміщеннях.

Користь часнику також полягає й в тому, що він добре впливає на роботу серцево-судинної системи, знижуючи ризики відповідних захворювань. Овоч також бере участь в стимуляції кровотворення, в зниженні артеріального тиску, що варто врахувати гіпертонікам. Його рекомендують їсти й тим людям, які страждають від високого рівня холестерину в крові. Ще овоч позитивно впливає на чоловічу статеву функцію, одночасно впливаючи на краще вироблення гормону тестостерону.

Відносно недавно стало відомо, що за допомогою запаху часнику можна уберегти себе від онкологічних хвороб. З тієї причини, що аліїн, який надає запах часнику, не засвоюється організмом, він виводиться з потом та сечею, а також диханням. У зв’язку з цим він вбиває різні мікроби, у тому числі ракові клітини, які знаходяться в органах дихання.

Для того щоб отримати з аліїнмісткого часнику тільки користь і ніякої шкоди, його, як будь-яку корисну рослину, варто вживати в їжу невеликими дозами.

Використання часнику від глистів

Ще в давні часи за народними рецептами за допомогою часнику люди позбавлялися від різного роду глистів. Виведенню паразитів з організму сприяє все той же аліїн, який вбиває навіть збудників холери та чуми.

Позбавлення від глистів за допомогою аліїнового часнику можливо за рахунок багатьох рецептів. Для більшості з них знадобиться млин для часнику, за допомогою якого він буде подрібнюватись. Також дуже корисним буде дізнатися, як швидко почистити часник. Є маса способів для швидкої чистки овоча, але найвідоміші – це натиснення на зубчик овоча ножем або струшування зубчиків у двох металевих мисках протягом 20 секунд.

Від гостриків та аскарид допомагає клізма з аліїномістким часником та молоком, яку дозволено використовувати навіть дітям. Середня головка часнику вижимається спеціальною давилкою або млином та заливається однією склянкою гарячого молока корови, краще натурального нещодавно видоїного, а не купленого в магазині. Все це добре закутається й настоюється в теплі годину. Далі розчин відціджується й у потрібній дозі робиться мікроклізма: дорослим 100-150 г, а дітям – від 30 до 50 г, залежно від віку. Для позбавлення від паразитів тут знадобиться 5 процедур, що здійснюються щодня.

Як зберігати часник правильно?

Вирощування часнику – це насправді не важкий процес. Тут головне, щоб у людини було бажання, земля під реалізацію своєї посадки та звичайно ж, якісне насіння овоча. Потім потрібно вибрати час посадки культури – зазвичай овоч висаджують восени, щоб ранньою весною вже з’явилися перші пагони часнику.

Щоб часник зберігався всю зиму до наступного врожаю його необхідно викопати у правильний час, щоб головки були цілі та не потріскані. Це рекомендується робити на зникаючий місяць та у дуже суху погоду. Перед збиранням часникового врожаю його не можна поливати кілька днів, щоб зберегти головки сухими.

Перед зберіганням овоча його варто скласти в темне сухе місце на 2 тижні, щоб він добре просох. Залишки землі акуратно видаляються руками, стебла та коріння зрізаються. Також рекомендується обпалити над вогнем ті корінці, які залишилися.

Далі часник ретельно перебирається та залишаються тільки здорові красиві головки, а інші відкидаються. Їх, в залежності від ступеня псування, викидають або залишають для швидкого використання.

Перебраний овоч складають в картонні коробки, дерев’яні ящики або плетені кошики. Для цих цілей також не заборонено використовувати мішки, пластикові контейнери та банки. Ємність з овочем поміщають в темне та сухе місце з температурою 2-5 С – в сарай, на балкон, в льох, підвал або в холодильник. Під час зимової пори за часником стежать, відкидаючи гнилі та зіпсовані головки, якщо такі з’явилися. Це допоможе уникнути псування більшої кількості овоча.

Є також дідівський спосіб зберігання культури, коли висушені головки часнику потрібно сплести у вінки або коси та повісити їх в темне сухе місце. Ще характерно пахнучий овоч можна зберігати в солі та олії.

Жовтіє озимий часник. Недосвідчені садівники запитують – чому жовтіє часник навесні через невеликий час після того, як почав проростати з землі? Якщо цей процес не зупинити, то засохнути може вся зелень й тоді хороший урожай культури ви навряд чи отримаєте.

У цього явища може бути тільки дві причини – це заморозка та пошкодження цибулини. Першу причину можна легко підтвердити або виключити, для цього необхідно рано вранці подивитися – чи немає на зелені інею? Якщо ж ви визначили, що морозів не було й, швидше за все, часник страждає зсередини, то тут може знадобитися поташ. Для того щоб аліїновий часник не хворів навесні перед посадкою його обробляють спеціальними добривами.

Як позбутися від запаху часнику?

«Запах часнику чує ніс здалеку» – це дуже точна приказка, що описує різкість часникового запаху. Якщо з вечора з’їсти хоча б зубчик, два часнику, то на ранок його стійкий аромат, швидше за все, залишиться. А якщо переборщити з ним, то й зубна паста з щіткою може навіть не допомогти.

Насправді якщо наслідувати простим правилам, з’їсти невелику кількість часнику, то від запаху аліїнового овоча можна швидко позбутися. Для того щоб цей аромат, як і аромат цибулі, був нестійким та невідчутним, його рекомендують їсти за 20 хвилин до основної страви. Для позбавлення від важкого запаху часнику можна випити склянку молока, з’їсти трохи волоських або мигдальних горішків, а також пожувати цитрусову цедру. Якщо жоден із способів не допомагає, то можна пожувати приправу з гвоздики.

Сила та стійкість запаху часнику з аліїну залежить від кількості з’їденого. Але, навіть добре почистивши зуби, рекомендується мати в своїй кишені жувальні гумки зі смаком м’яти.


Увага!

Використання Часник без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.