Дицинон

Фармакологічна група: Гемостатичні засоби (препарати), Захворювання крові (Кровоносна система), Інші препарати, Плазмозамінники (розчини)

Класифікація: ?02??01

Міжнародна назва: Dicynone

Діюча речовина: Етамзилат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Одним з найвідоміших кровоспинним засобом в сучасній медицині є Дицинон, основна діюча речовина якого – етамзілат. Цей препарат вже не одне десятиліття використовується для лікування та профілактики кровотеч самого різного походження. Його активно застосовують в акушерській, терапевтичній, травматологічній практиці, а також хірургії.

Засіб має виражену кровоспинну дію, він ефективно зміцнює судинну стінку та сприяє нормальному перебігу процесів згортання крові. Крім цього, Дицинон стимулює вироблення тромбоцитів, зменшує проникність капілярів, покращує мікроциркуляцію крові. Речовина активує тромбопластин (фактор згортання) та звужує просвіт кровоносних судин, при цьому не підвищує загальне згортання та не сприяє розвитку артеріальній гіпертензії.

Інструкція з використання препарату

В даний час препарат Дицинон має дві основні форми випуску, а саме ампули та таблетки. Головним компонентом лікарського засобу є етамзілат.

Таблетована форма випуску містить 0,05 г та 0,25 г діючої речовини й призначена для дітей та дорослих пацієнтів відповідно. Розчин для ін’єкцій випускається в ампулах по 1 мл і 2 мл, кількість етамзілата в яких становить 5% і 12,5%.

Від чого допомагає Дицинон? Серед основних показань до застосування лікарського засобу виділяють:

  • кровотечі, спровоковані ушкодженням цілісності судинної стінки в ході оперативного втручання;
  • попередження післяопераційних геморрагій;
  • крововиливи в сітківку ока при діабетичній ангіопатії;
  • маткові кровотечі функціонального та гормонального походження, а також спровоковані зростанням фіброміоми;
  • крововилив в легені та кровоточивість травного тракту;
  • травматичні кровотечі різної локалізації;
  • геморагічний діатез та його ускладнення;
  • хвороби, що супроводжуються порушенням нормальної кількості тромбоцитів, необхідних для забезпечення адекватного згортання крові;
  • церебральні інсульти геморагічного типу;
  • профілактика внутрішніх кровотеч у недоношених малюків.

Як і будь-які інші ліки, Дицинон має свої протипоказання до використання. Препарат не призначають у наступних випадках:

  • наявність індивідуальної непереносимості компонентів засобу;
  • пухлинні патологічні процеси органів кровотворення;
  • гостра форма порфірії;
  • кровотечі, спровоковані передозуванням антикоагулянтами;
  • глюкозо-лактозна недостатність;
  • схильність до утворення тромбів;
  • тромбоемболія та підвищене згортання крові;
  • грубі порушення функціонування нирок та печінки.

При використанні згідно з інструкцією побічні ефекти від застосування дицинону практично не зустрічаються. Небажані реакції виникають лише у деяких пацієнтів та проявляються наступним набором скарг:

  • відчуття тяжкості та дискомфорт в області шлунка, слабка нудота, епізодична блювота;
  • алергічні реакції в місцях введення препарату у вигляді шкірного висипу, сверблячки, набряку м’яких тканин;
  • запаморочення та загальна слабкість;
  • незначне зниження артеріального тиску;
  • системні гіперреакції, ангіоневротичний набряк, анафілаксія.

При розвитку будь-якої побічної реакції слід негайно відмінити прийом препарату та звернутися за допомогою до фахівців. Як правило, патологічні симптоми проходять самостійно через кілька годин після скасування ліків.

Дицинон не заборонено використовувати в період вагітності, але рішення про подібний прийом повинен приймати виключно лікуючий лікар. Нерідко препарат призначається вагітним жінкам, у яких з’являються виділення, що мажуть, визначаються ознаки відшарування плаценти, виникають періодичні носові кровотечі. Ін’єкційні форми лікарського засобу виписують пацієнткам на пізніх термінах вагітності. У першому триместрі слід обмежитися вживанням таблеток дицинона по 1 табл. тричі на день.

Дицинон непогано поєднується з іншими кровоспинними препаратами, наприклад, вікасолом та амінокапроновою кислотою, а також заступниками плазми ряду декстранов. Не рекомендується поєднувати вживання лікарського засобу з таким кровоспинним препаратом, як Транекс через високий ризик активації процесів утворення тромбів. Дицинон заборонено вводити в одному шприці з іншими медикаментами.

Це стосується тільки внутрішньом’язових ін’єкцій. При внутрішньовенному введенні його можна поєднувати з іншими препаратами комплексної терапії.

Таблетки та спосіб їх застосування

Таблетована форма препарату – білі, опуклі з обох сторін, круглої форми таблетки. Головна діюча речовина – етамзілат, якого кожна таблетка містить 250 мг. До допоміжних компонентів лікарського засобу відносяться крохмаль, лактоза, магнію стеарат, повідон, лимонна кислота.

Як приймати таблетки дицинона правильно? Таблетки застосовуються у дорослих та дітей старше 14 років. Перед хірургічним втручанням Дицинон приймають в дозі 250-500 мг (1-2 таблетки) безпосередньо перед операцією. Після виходу з наркозу пацієнтові призначають Дицинон в кількості 250-500 мг кожні 4-6 годин, поки існує ризик розвитку післяопераційної кровотечі.

У разі необхідності прийому дицинона при захворюваннях внутрішніх органів його призначають по 500 мг тричі на день. Приймати ліки потрібно під час їжі, запиваючи невеликою кількістю води. У гінекологічній практиці препарат використовується при метроррагіях в дозі 500 мг тричі на добу. Курс подібної терапії повинен триває 10 днів.

У дітей старше 6 років добова доза препарату становить 10-15 мг / кг маси тіла. Її потрібно розділити на 4 прийоми. Тривалість застосування лікарського засобу залежить від обсягів крововтрати та становить від 3 до 14 днів з моменту зупинки кровотечі у всіх категорій маленьких пацієнтів. Таблетки приймаються під час основних прийомів їжі або після них. Ліки з обережністю слід призначати пацієнтам, що страждають серйозними захворюваннями нирок та печінки.

При пропуску дози заборонено приймати подвійну її кількість для компенсації пропущеного прийому.

Дицинон: уколи

Уколи – ще одна форма випуску препарату Дицинон. Вони являють собою прозорий розчин в ампулах з безбарвного складу по 1 мл (містить 125 мг етамзілата) та 2 мл (250 мг етамзілата). Серед допоміжних речовин розчин включає в себе натрію гідрокарбонат, натрію метабісульфіт та воду для ін’єкцій.

Кожна ампула містить готовий для застосування розчин, який не можна змішувати в одному шприці з іншими ліками. Дорослим пацієнтам рекомендовано вводити внутрішньом’язово або внутрішньовенно по 10-20 мг / кг / день, які необхідно розділити на 3-4 прийоми. У більшості клінічних випадків лікарі призначають пацієнтам по 1-2 ампули тричі на день. В якості передопераційної підготовки людині за годину до процедури дають 1-2 мл препарату, потім дану кількість лікарського засобу слід повторити під час хірургічного втручання кожні 6 годин за його закінченню до зникнення ризиків розвитку кровотечі.

Дітям Дицинон в ампулах призначається в дозі 10-15 мг / кг на добу, а новонародженим по 12,5 мг / кг. В неонатології при необхідності та показаннями лікування потрібно починати вже через дві години після народження дитини та до моменту, поки у нього не нормалізується гемодинаміка.

Розчин з ампул можна використовувати також місцево. Їм рекомендується просочувати стерильну марлеву пов’язку, яку потім прикладати до кровоточить рані.

Застосування та рекомендоване дозування

Згідно з офіційною інструкції із застосування, добова доза препарату для дорослих розраховується виходячи з маси тіла пацієнта – 10-20 мг на кожний кілограм маси тіла. Це кількість потрібно розділити на 3-4 прийоми. При необхідності разову дозу можна підвищити до 750 мг, що відповідає трьом таблеткам або 3 мл речовини в ампулах. Добова доза для дітей визначається виходячи з розрахунку 10-15 мг / кг маси тіла. Кратність прийому у маленьких пацієнтів становить 4 рази на день.

В окремих клінічних випадках Дицинон призначається в індивідуальному порядку. У профілактичних цілях для попередження післяопераційних кровотеч препарат рекомендується приймати по 1-3 таблетці або 1-2 ампулі внутрішньовенно або внутрішньом’язово за 2-3 години до операції. Після хірургічного втручання пацієнт повинен приймати 1-2 таблетки або 1-2 мл розчину кожні 4-6 годин до повного виключення ризиків появи станів, що супроводжуються кровотечами.

При схильності до геморрагіями, що виникають на тлі діабетичної мікроангіопатії, призначають по 1 таблетці або 1 ампулі дицинона 2-3 рази на день протягом декількох місяців. При рясних місячних виділених рекомендується вживати протягом 10 днів по 1-2 таблетки тричі на день. Такий прийом лікарі радять починати за 5-6 днів до передбачуваної менструації та закінчувати через 5 днів від початку місячного циклу (першого дня місячних).

При кровотечах поверхневих шарів шкіри та м’язів, спровокованих оперативними втручаннями та травмами, ліки можна застосовувати в якості місцевого засобу. Для цього вміст ампули потрібно рівномірно розподілити по марлевій пов’язці та прикласти до уражених ділянок.

Допускається одночасне введення дицинона внутрішньовенно та у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій. Препарат не слід приймати самостійно. Його прийом повинен бути в обов’язковому порядку погоджений з лікарем.

Ціна на вітчизняному ринку

Скільки коштує Дицинон? Препарат відноситься до числа лікарських засобів, які імпортуються на вітчизняний ринок з інших країн. Незважаючи на цей факт, оригінальний словенський медикамент має вельми прийнятну вартість, тому доступний пацієнтам з різним рівнем матеріального достатку.

Купити ліки можна в будь-якій аптеці. Також без проблем його замовляють через інтернет. Природно, ціна дицинона відрізняється в залежності від форми випуску препарату, регіону розповсюдження даного вірусу, цінової політики аптечної мережі тощо.

Аналоги дицинона, яким довіряють

Ліки мають чимало аналогів. Серед найвідоміших дженериків препарату слід виділити:

  • Етамзилат – синонім дицинона, який випускається в ампулах та пігулках, і є досить ефективним кровоспинним засобом з ангіопротекторними властивостями;
  • Вікасол – функціональний аналог лікарського засобу, який є штучним вітаміном К та призначений для зупинки кровотеч;
  • Октанайн Ф – кровоспинний препарат іноземного виробництва, що володіє порівняно високою вартістю.

Увага!

Використання Дицинон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.