Дигоксин

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C01AA05

Міжнародна назва: Digoxin

Діюча речовина: Дигоксин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Серцева недостатність – це хвороба, якою страждають не тільки люди похилого віку, адже все частіше вона охоплює людей молодих. Хвороба не буває самостійною й виникає при цілковитому серцевому здоров’ю, а проявляється вже на тлі інших патологій серцевого характеру (пороки серця вродженої природи, кардіоміопатії, гіпертонії та ін.). Розпізнавши хоча б один турбуючий симптом, що йде з області серця (хоча б), варто негайно записуватися до лікаря-кардіолога позапланово. Він проведе всі необхідні дослідження (в т. ч. Кардіограму) та призначить терапію. Часто лікарі-кардіологи призначають пацієнтам Дигоксин для нормалізації стану. Самому призначати засіб не варто ні в якому разі, оскільки він має протипоказання.

Інструкція по застосуванню Дигоксину

Цей засіб відноситься до серцевих глікозидів, які мають середню тривалість дії після прийняття. Якщо говорити більш конкретно, то це глікозид з листя наперстянки, який використовують уже десятки років для лікування серцевих проблем. Digoxine, як і будь-який препарат, необхідно застосовувати, згідно з інструкцією. При її прочитанні варто врахувати лікарські рекомендації та поради.

Digoxine має наступні показання до застосування:

 • Серцева недостатність застійного типу (congestive cor defectum);
 • Мерехтіння передсердь (facies auricularis ossis fibrillation);
 • Тріпотіння передсердь (facies auricularis ossis volitantem);
 • Суправентрикулярна пароксизмальна тахікардія (paroxysmal Supraventricular tachycardiа).

Digoxine – це субстрат для Р-глікопротеїну, а це значить, що цей кардіологічний препарат не варто застосовувати з рядом ліків, оскільки вони підвищують його концентрацію в крові приблизно на 50%. Це стосується таких засобів, як:

Amiodaron, Dronedaron, Flekainid, Dizopiramid, Hinidin, Hinin, Kaptopril, Prazozin, Nitrendilin, Ranolazin, Tiapamil, Verapamil, Felodipin.

Якщо потрібно застосовувати Дигоксин разом з одним з вищезазначених засобів, то доза Дигоксину повинна бути зменшена на 30-50%. При цьому рівень Дигоксину повинен моніториться в крові на постійній основі. Застосування Digoxine має бути акуратним та контрольованим. Інструкція до серцевого препарату виглядає так:

Таблетки варто ковтати цілими в не розжованому вигляді та запивати їх чистою негарячою питною водою, не шкодуючи її. Для кращої дії Digoxine приймають між прийомами їжі. Дозування відбувається в індивідуальному порядку, однак, є також  стандартні норми.

Дорослим / хлопцям від 10 років призначають 0,5-1 мг засобу (що відповідає 2-4 таблеткам) – мова йде про термінову-швидку дигіталізацію. Після цього опис препарату показує, що його варто застосовувати кожні 6 годин за 0,25-0,75мг наступні 2-3 дні. Якщо потрібна повільно протікаюча дигіталізація, то пацієнту зазначеної вище вікової категорії, необхідно починати з мінімально-підтримуючих доз – 0,125 * 0,5 мг на добу (цю дозу варто прийняти за 1-2 рази). Потрібний й очікуваний терапевтичний ефект настає, як правило, після тижневого лікування за цією схемою. Дорослим за добу можна застосовувати не більше 1,5 мг Digoxine, що відповідає 6 таблеткам.

Digoxine для швидкої дигіталізації можна застосовувати й дітям від 2 років, для чого варто провести розрахунок – 0,03-0,06 мг / кг маси тіла на добу. Якщо мова йде про повільне насичення, то Digoxine в дитячому віці від 2 років приймається в ¼ дозі для швидкої дигіталізації. Особи похилого віку пацієнти, а також ті хворі, які мають малу м’язову масу, повинні починати / продовжувати лікування поступово. Так можна уникнути токсичного негативного впливу препарату Digoxine, а також його побічних дій та передозування. Існує також розчин Digoxine, застосовуваний для термінової стабілізації стану при серцевій недостатності й інших хвороб СС-системи.

Як виглядає рецепт Дигоксину?

З тієї причини, що Digoxine відноситься до серцевих ліків, його продають виключно за рецептом. Такий рецепт латинською має дві варіації:

 • Для таблеток: Rp: Tab. Digoxini 0,00025
  Dtd: №50 in tab.
  S: По 1/2 таб. 2 рази в день всередину.
 • Для розчину: Rp .: Sol. Dioxydini 1% pro inject 10ml
  Dtd №5 S. Для промивання порожнин.

Зазвичай такий рецепт лікар-кардіолог дає разом зі схемою лікування після постановки діагнозу хворому. Не варто лікуватися серцевими глікозидами, в тому числі й Дигоксином, без участі лікаря, оскільки майже завжди потрібен індивідуальний підрахунок дозування пацієнту з урахуванням його ваги, особливостей статури й організму.

Дигоксин в формі таблеток та ціна препарату

Таблетки Digoxine мають в своєму складі дігоксин в кількості 0,25 мг в одній. Вони починають діяти вже протягом півгодини-години після прийняття, а максимальна концентрація дигоксину в крові досягається вже через півтори години після прийняття таблетки. Крім позитивної інотропної дії, Digoxine спричиняє невеликий діуретичний ефект. При неможливості купити Digoxine в аптеках з певних причин можна звернути увагу на аналоги ліків – Целанід, Каптоприл, Дигоксин-Здоров’я.

Вартість Digoxinе помірно-невисока, що дозволяє купувати його різноманітним верствам населення.

Особливості застосування Дигоксину

Лікування із застосуванням Digoxine має спостерігатися кардіологом-фахівцем. Якщо передбачається тривале лікування, то індивідуально-оптимальна доза підбирається протягом 7-10 днів. Паціенту, який вживав раніше (2 тижні) інші гликозидні таблетки, призначають Digoxine в значно менших дозах. Застосування Дигоксину повинно бути обережним, якщо:

 • Пацієнт перебуває в літньому (від 65 років) віці. Причина такого застосування криється в тому, що з віком у людей зазвичай знижується функція нирок та м’язова маса, а, отже, ліки можуть показати свої побічні ефекти, а також кумулятивний ефект.
 • Пацієнт ослаблений й хворий, а особливо це стосується людей, які страждають від порушень в роботі нирок, люди з імплантованим кардіостимулятором. Якщо на це все не звернути увагу та не знизити дозу, то можуть проявитися токсичні реакції ліків. Таке буває навіть у випадках, коли певні дози ліків добре й без наслідків переносяться іншими пацієнтами. Можливий розвиток глікозидної інтоксикації.
 • У хворого спостерігається супутня фібриляція передсердь / серцевої недостатності.
 • У людини є невиліковне захворювання щитовидної залози (знижена її функція). Тут встановлена ​​оптимально-підібрана доза повинна бути зменшеною лікарем-кардіологом.
 • Наявність гіпертиреозу (підвищена функція щитовидної залози) має навпаки стати причиною підвищення дози Digoxine, що також потрібно робити в умовах стаціонару. Якщо в процесі лікування щитовидна залоза отримує зміни, то чутливість до Digoxine може також змінитися в кращу / гіршу сторону.
 • Пацієнт страждає від важко протікаючих респіраторних хвороб, оскільки часто фіксувалися випадки, коли у такої людини виникає чутливість до наперстянки.
 • Хворий має виражені / невиражені ураження СС-системи при такій хворобі, як Бери-бери.
 • Застосування Digoxine може викликати не цілком адекватну реакцію з боку організму в тому випадку, якщо в той же час не зайнятися лікуванням головного дефіциту тіаміну.
 • У хворого є гіпокаліємія / гіпомагніємія / гіпернатріємія / гіперкальциємія / гіпотиреоз / гіпоксія / »легеневе» серце, оскільки при неправильному застосуванні цього серцевого глікозиду можливий прояв таких хвороб, як дигіталісна інтоксикація, аритмія.
 • Пацієнт страждає від порушень електролітного балансу. Якщо дозу дигоксину зменшити, то можна постраждати від його токсичної дії. Занадто високі дози ліків при цій хворобі неприпустимі, навіть разово.

В процесі лікування Дигоксином варто проводити дуже частий контроль ЕКГ, а також перевіряти функцію нирок на нормальну роботу. Не менша увага приділяється й перевірці рівня електролітів в крові.

Під час вагітності Digoxine застосовують під пильним оком лікаря-кардіолога та тільки в тому випадку, якщо без нього не обійтися та здоров’ю жінки загрожує небезпека. Під час лактації від засобу варто відмовитися, оскільки він без зайвих перешкод проникає в грудне молоко.

Digoxine має такі протипоказання до застосування:

 • Високорівнева чутливість до дигоксину, а також до інших серцевих глікозидів;
 • Раніше проявлялися несприятливі симптоми в результаті прийому препаратів наперстянки;
 • А-V-блокада 2-3 степені;
 • Синдром Адамса-Стокса-Морганьї (Stokes, Morgagni syndrome Adams);
 • Аневризм, який захопив грудний аортальний відділ (Haec habuimus);
 • Мітральний стеноз ізольованого типу (semel tricuspides stenosis) та інші хвороби.

Увага!

Використання Дигоксин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.