Допегіт

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C02AB02

Міжнародна назва: Dopegyt

Діюча речовина: Метилдопа

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Допегіт (Dopegyt) – це препарат, який застосовується при підвищеному тиску. Базовим активним компонентом Допегіта є метилдопа (або метилдофа). Повна назва цього хімічного фармацевтичного з’єднання – (-) 3- (3,4-Діоксіфеніл) -2-метил аланін, або 3-окси-a-метил L-тирозин. Інші назви (в нашій країні не продаються або вже не випускаються): Aldomet (Альдомет), Aldomin (Альдомін), Alfamet (Альфамет), Dopamet (Допамет), Dopatec (Допатек).

Допегіт – інструкція із застосування препарату

Загальні рекомендації щодо застосування. Лікування метилдопою має відбуватися з використанням суто індивідуальних доз. Якщо одне дозування відмінно працює для одного пацієнта, це не означає, що воно так само чудове для іншого.

Зазвичай спочатку пропонується 250 мг (1/4 грама) раз на добу. Потім можна неспішно підвищувати прийняту кількість – плюс ще 250 мг кожні два дні (до досягнення необхідних позначок кров’яного тиску). Максимум, який дозволяється на добу, становить три грами. Після припинення прийому Допегіту тиск повертається до стартових (ненормальних) значень протягом, як правило, дводобового періоду.

Дітям можна приймати тільки після того, як їх вага досягне 25-кілограмової позначки. В даному випадку дозування розраховується виходячи з ваги та становить 10 мг препарату на 1 кг маси тіла на добу.

Інструкція по застосуванню для вагітних. Якщо майбутня мама не приймає інших протигіпертензивних медикаментів, то добово призначається не більш як 2 г, тобто, 4 таблетки, – при цьому збільшення дозування повинно відбуватися поступово, як зазначено в рекомендаціях вище. Якщо при цьому використовується ще й інший засіб, слід проявляти величезну обережність, як правило, дозування в таких ситуаціях становить півграма (500 мг). Однак точні рекомендації повинні бути надані лікарем, займатися самолікуванням, особливо в даному трепетному періоді протипоказано.

Побічні ефекти. Побічні ефекти альфа-метилдопи є прерогативними наслідками його фармакологічної дії. Частота «побочек» в принципі може досягати 60%, але левову частку з них можна назвати тимчасовими або оборотними. Так, на самому старті терапії даним протигіпертензивним препаратом або при підйомі дози у пацієнта може виникнути наступна симптоматика: сонливість, головний біль та слабкість. Якщо ви зіткнулися з подібними неприємностями, не варто ризикувати вашими водійськими правами, своїм здоров’ям та здоров’ям оточуючих.

Такі симптоми можуть привести до засипання за кермом або дорожньо-транспортної пригоди. Те ж саме стосується використання інших механізмів, наприклад, вантажопідйомних, різних промислових (технологічних) та ін.

До психічних та неврологічних можливих несприятливих наслідків Допегіта відносяться проблеми з фокусуванням уваги та пам’ятті, легкі психози, депресивні розлади, порушення сну та кошмари, парестезії (спонтанно виникають відчуття поколювання та печіння), параліч Белла (неврит лицьового нерва), мимовільні хореоатетозні рухи (які характеризуються чергуванням виражених згинальних та розгинальних спазмів), а також паркінсонізм (характеризується тремором, ригідністю м’язів, постуральною нестійкістю, тобто в положенні стоячи, та брадикінезією – повільністю темпу рухів, труднощами при повертанні тіла та ін.). Також засіб в рідкісних випадках може викликати анемію з утворенням аутоантитіл.

Інші вказівки. Варто відмовляти собі в бажанні випити пива або чогось міцнішого (віскі, рому, горілки) під час лікування Допегита.

Перед початком терапії слід сходити в клініку та здати аналіз крові (про це повинен повідомити лікар). Після півтора, двох з половиною місяців прийому Допегіту необхідно зробити тест Кумбса (Coombs test). Даний тест дозволяє виявити повні двовалентні антитіла. В даному випадку він може показати наявність аутоімунної лікарської анемії. Згідно зі статистичними даними, близько 20 відсотків хворих, які перебувають на метілдоповім лікуванні, стикаються з цією проблемою.

Від чого призначається Допегіт та коли його не можна приймати?

Показанням до застосування препарату Dopegyt (метилдопи сесквігідрату) є легка та помірна артеріальна гіпертензія. Це препарат є кращим при лікуванні гіпертонії у вагітних, оскільки він показує ефективність та безпеку як для матері, так і для плода. Однак при лактації (ГВ) його призначають лише після скасування годування, оскільки залишки препарату можуть виявитися в грудному молоці матері.

В анотації до медикаменту написано, що він протипоказаний при наступних обставинах:

 • наявності гіперчутливих реакцій до основного або допоміжних компонентів препарату;
 • порушенні роботи печінки, пов’язаного з проведенням раніше метилдопової терапії;
 • одноразовому використанні МАО-інгібіторів, до них належать деякі антидепресанти;
 • депресивниму розладі у пацієнта (оскільки Метилдофі властиво посилювати таку ситуацію);
 • феохромоцитомі (гормонально активна пухлина хромафінних клітин симпатоадреналової системи, яка виділяє багато катехоламінів типу адреналіну, норадреналіну та дофаміну);
 • порфірія (порфиринове захворювання).

Принцип дії засобу

Дія Допегіту є дуальним (подвійним). Він володіє деякими подібностями з речовиною, виявленою в організмі, коротко званою DOPA (ДОПА).

 • Це конкурентний інгібітор, подавляюча речовина, щодо ферменту DOPA (ДОФА) декарбоксилази. Останній також відомий під найменуванням ароматична декарбоксилаза L-амінокислоти. Вона перетворює L-DOPA в дофамін. Дофамін є попередником норадреналіну (норадреналіну) та адреналіну. Це інгібування призводить до зниження дофамінергічної та адренергічної синаптичної передачі (нейропередачі) в периферичних нервових структурах. Зазначений ефект може знизити прояви гіпертензії та викликати деякі ефекти з боку центральної нервової системи, такі як депресивний настрій, занепокоєння, апатію, ангедонію (зниження або втрата здатності отримувати задоволення) та паркінсонізм. Крім того, зниження дофаміну може знизити його інгібуючу дію на пролактин, що призводить до появи ознак та симптомів гіперпролактинемії – підвищеного рівня гормону пролактину в крові, що може бути як безсимптомним, так і мати широкий спектр клінічних проявів.
 • Базова речовина препарату перетворюється в α-метилнорепінефрін за допомогою дофамін-бета-гідроксилази (DBH). Альфа (α) -метілнорепінефрин є агоністом α2-адренергічних рецепторів. «Пожвавлення» згаданих рецепторів в стовбурі мозку, як повідомляється професійним медичним співтовариством, пригнічує «вихлоп» з боку симпатичної нервової системи та зниження артеріального тиску. Подібний механізм дії має відомий препарат клонідин.

Після перорального прийому активний компонент Допегіта абсорбується активним транспортером. Біологічний період напіврозпаду (“half-life”) становить близько 120 хв.

Максимальне падіння тиску виявляється в організмі через 4-6 годин після вживання та тримається від ½ до 1 добу. При багаторазових вживаннях згідно з вказівками медичного працівника максимальний занепад артеріального тиску досягається протягом 2-3 днів. Після закінчення антигіпертензивної терапії даним засобом артеріальний тиск повертається до «стартового» значенням через одну-дві доби.

Допегіт: ціна в традиційній та «кібераптці»

Після проведення порівняльного аналізу цінових пропозицій Допегіта в класичних та онлайн аптеках можна сказати, що вони орієнтовно однакові. Цікаво, що користувачі можуть заощадити трошки грошей, забронювавши засіб заздалегідь для покупки. Купити метилдопу (Допегіт), по крайній мірі, офіційно, можна тільки за рецептом, однак найчастіше аптечні фармацевти не питають це у покупців.

Аналоги Допегіту – яку заміну препарату можна вибрати?

Згідно з інформацією авторитетних медичних джерел, в нашій країні не існує повних аналогів Допегіту (метилдопи).

Варто відзначити, що метилдопа продається під десятками інших брендових найменувань в іноземних аптеках. Так, якщо ви подорожуєте або у відряджені за кордоном, вам буде корисно знати про них. Ось перелік назв та країн-виробників:

 • Mefpa (МЕФП) – з Таїланду;
 • Presinol mite (Презінол міте) – з Німеччини;
 • Prodopa (Продопа) – з Нової Зеландії;
 • Sembrina (Сембріна) – з Індії;
 • U Pressdopa (Ю Прессдопа) – з Японії;
 • Kadomet (Кадомет) – з Єгипту;
 • Dopanore (Допанор) – з Тунісу;
 • Mefpa (МЕФП) – з Таїланду;
 • Rivapress (Рівапресс) – з Тайваню;
 • Hydopa (Хідопа) – з Австралії;
 • Toparal (Топарал) – з Мексики;
 • Doparine (Допарін) – з Філіппін.

Увага!

Використання Допегіт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.