Ессенціале Н і Ессенціале форте Н

Фармакологічна група: Гепатопротектори, Препарати для печінки

Класифікація: A05BA

Міжнародна назва: Essentiale N

Діюча речовина: Фосфоліпіди

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 4.00 из 5)
Loading...

Лідируюче місце в ряду гепатопротекторів займають препарати фосфоліпідної групи. Їх популярність пояснюється ефективністю і безпекою використання у різних вікових категоріях. Фосфоліпіди, що становлять основу лікарських засобів, мають особливий набір компонентів, завдяки чому позиціонуються, як незамінні для клітин організму – есенціальні. Провідним представником групи есенціальних фосфоліпідів, що застосовуються для внутрішньовенного і перорального лікування різних патологічних станів печінки, є есенціале Н і есенціале форте Н.

Інструкція по застосуванню Ессенціале Н і Ессенціале форте Н.

Виходячи з широкого кола терапевтичних ефектів есенціальних фосфоліпідів, стану, при яких буде показано призначення лікарського засобу, можна об’єднати в 3 основні групи:

 • Хвороби печінки і її токсичне ураження. Сюди відносяться хронічні гепатити вірусного та іншого генезу, цироз і стеатоз печінки, печінкова кома, алкогольна хвороба печінки (гепатит гострий і хронічний, цироз, жирова дистрофія печінки), жовчокам’яна хвороба (профілактика рецидивів). Під токсичною зміною печінки розуміється зміна її структури і функцій від прийому медикаментів, алкоголю, наркотичних речовин, летких розчинників.

На тлі лікування есенціале відновлюється нормальна структура клітинних мембран і органел, скорочується кількість ділянок некрозу і фіброзу, жирова дистрофія печінки регресує, біохімічні показники роботи печінки приходять в норму. При лікуванні печінкової коми знижується летальність. При терапії ЖКХ скорочується вірогідність повторної прояви біліарного осаду або каменів, зменшується дискінезія жовчного міхура.

 • Вторинне ураження печінки на тлі захворювань інших органів і систем. Цукровий діабет, псоріаз, радіаційний синдром, важкі харчові отруєння. У вагітних жінок застосування есенціале показано при наявності ожиріння, супутньої патології, при багатоплідній вагітності і токсикоз. Він покращує витривалість печінки в умовах підвищеного навантаження.
 • Профілактичне використання під час вживання медикаментів та інших хімічних агентів, що володіють гепатотоксичностью.

Ефективно підтримує нормальну роботу печінки на тлі прийому протитуберкульозних препаратів, тетрацикліну, парацетамолу та хіміотерапії онкологічних захворювань.

Протипоказано використання лікарського препарату при наявності непереносимості його компонентів. З обережністю призначають в період грудного вигодовування. Капсули не призначають дітям молодше 12 років. Ін’єкційна форма препарату протипоказана дітям до 3-х років.

Препарат переноситься добре, розвиток побічних явищ зустрічається вкрай рідко у вигляді диспепсичних розладів і алергічних висипань. Поява алергії є приводом для відказу прийому ліків.

Хвороби і інтоксикації печінки часто супроводжуються порушеним всмоктуванням речовин (в тому числі медикаментів) в шлунково-кишковому тракті. З цієї причини при середньоь важких ураженнях печінки, в комплексній терапії псоріазу, при гестозі вагітних доцільна традиційна схема призначення: спочатку парентеральная форма есенціале, потім – пероральна. Дозування залежить від тяжкості перебігу і віку:

 • Дорослим і дітям старше 12 років при важкому ступені ураження печінки призначають по 500-1000 мг розчину на добу. При легкої і среднетяжелой ступеня – 250-500 мг розчину на добу. Одномоментно заборонено вводити більше 10 мл розчину.
 • Дітям від 6 до 12 років призначають по 100-250 мг розчину один раз на добу.
 • Дітям від 3 до 6 років призначають по 100 мг розчину один раз на добу.

Тривалість курсу внутрішньовенної терапії – 10-14 днів. Залежно від динаміки стану курс може бути продовжений до 30 днів.

Ессенціале Н вводять тільки в вену повільно струйно, змішавши з венозною кров’ю пацієнта рівноцінного обсягу (наприклад, на 5 мл ліки 5 мл крові). При необхідності замість крові можна розбавити ліки 5% розчином глюкози або 10% розчином глюкози.

По закінченню парентеральної терапії переходять на прийом капсул – по 6-8 капсул на добу за 3 прийоми. Мінімальний курс – 3 місяці. Тривалість прийому інструкцією не обмежена. Можливо безперервне застосування протягом декількох місяців або років, наприклад, в разі алкогольної хвороби печінки при багаторічному зловживанні спиртним.

Ессенціале форте Н або його аналоги? Ціна запитання.

У есенціале форте Н і есенціале Н існує ряд аналогів, які позиціонуються як ідентичні за складом і ефективності. Найвідоміші – Есслівер форте, Бренціале, Ессел форте. Ціна на них, як правило, нижче, ніж на оригінальний препарат. Тому їх курсової прийом виявиться матеріально вигідніше в порівнянні з використанням прародителя. Однак, не завжди копії мають 100% відповідність по складу і якості заявленим характеристикам, що може супроводжуватися більш низькою ефективністю і більш високою частотою розвитку побічних ефектів. Наприклад, дослідження Есслівер форте виявили, що есенціальних фосфоліпідів в ньому міститься майже в 2 рази менше, ніж в есенціале форте Н. А субстратом для його виробництва є неочищений соєвий лецитин.

Виходячи з цього, вирішувати самостійно, купити оригінальний препарат і його копію, не варто. Заміну оригіналу на аналог слід проводити тільки за погодженням з лікуючим лікарем.

Склад і форми випуску.

Лікарський препарат представлений 4 видами, які відрізняються формою випуску і мають  різний склад. Ессенціале є полікомпонентних ліками, що містять есенціальні фосфоліпіди, жирні кислоти (олеїнова, лінолева і ліноленова) і вітаміни (В1, В2, В6, В12, РР і Е). Наукові дослідження показали, що лікувальні властивості ліки обумовлені фракцією фосфоліпідів. Наявність в складі вітамінів накладають обмеження на застосування – скорочують добову дозу і тривалість курсу (не більше 3-х місяців) через небезпеку розвитку гіпервітамінозу, є причиною розвитку ряду небажаних ефектів (алергія і диспепсія). У зв’язку з цим були створені форми ліки без вітамінів. Буква Н в назві препарату вказує на те, що склад не має вітамінної добавки. Останнім часом перевагу лікарів віддається саме таким формам – есенціале Н і есенціале форте Н.

Ессенціале Н є парентеральной формою – розчин для внутрішньовенного введення в ампулах по 5 мл по 5 шт. в упаковці. Одна ампула містить 250 мг активної фармакологічної субстанції.

Ессенціале форте Н є пероральної формою – тверді желатинові капсули з 300 мг активної фармакологічної субстанції в упаковках різної кількості.

Терапевтичні ефекти і механізми дії.

Ессенціале є високо очищеним екстрактом рослинного походження. Основну частину есенціальних фосфоліпідів добувають з соєвих бобів. На отримання 1 упаковки препарату в ампулах або капсулах потрібно близько 125 кг субстрату – сої. До 96% всіх фосфоліпідів становить поліненасичений фосфатидилхолин. Його фракції створюють більшість ефектів препарату. Ліки можна визначити, як «мембранне» засіб, так як основний точкою докладання його впливу є клітинна мембрана. Саме від стану цієї структури залежить робота печінки, 80% якої займають мембрани. Їх цілісність і функціональна повноцінність забезпечують правильну роботу кожного гепатоцита і всього органу в цілому. Есенціальні фосфоліпіди відновлюють організацію і функції клітинних мембран. Тому призначення даного гепатопротектора є патогенетично обгрунтованим.

Фосфоліпідний компонент препарату має наступні механізми дії і терапевтичні ефекти:

 • Есенціальні фосфоліпіди займають щілини в пошкоджених мембранах клітин. Вона стає безперервної (без дефектів), більш гнучкою і текучої. За рахунок цього підвищується стійкість мембран до пошкоджень, зростають детоксикаційної, екскреторної та метаболічний потенціали клітин.
 • Уповільнюють процес утворення прозапальних цитокінів, що веде за собою згасання синтезу вільних радикалів. Також фосфоліпідні молекули захоплюють і інактивують надлишок агресивних форм кисню. Таким шляхом запобігає розвиток руйнівного для клітин оксидативного стресу і реалізується антиоксидантну властивість препарату.
 • Впливають на інсулінові рецептори, роблячи їх більш чутливими. Завдяки цьому, здійснюється гипогликемический і гиполипидемический ефекти.
 • Нормалізують процес вироблення антитіл до гіалін алкоголю і до інших антигенів, які з’являються при наявності в організмі патологічного процесу (наприклад, новоутворення). Таким чином реалізується імуномодулюючий ефект препарату.
 • Пригнічують проліферацію колагену продукують клітин, пригнічують продукцію колагену, стимулюють роботу ферменту колагенази. На гістологічному рівні це проявляється гальмуванням розростання сполучної тканини в органі – запобігає розвиток цирозу печінки.
 • Активізують ферменти гепатоцитів, що відповідають за переміщення жирових клітин в кровоносне русло. Завдяки цій властивості, препарат гальмує процес розвитку жирової дистрофії печінки.
 • Коректують фізичні і хімічні властивості жовчі, що знижує ризик розвитку жовчних каменів, підвищує стійкість до харчових навантажень. Стимулюють абсорбцію холестерину з шлунково-кишкового тракту і виведення з жовчю, ніж запобігають його накопичення. Внаслідок цього знижується ризик розвитку атеросклерозу.

Увага!

Використання Ессенціале Н і Ессенціале форте Н без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.