Фуросемід

Фармакологічна група: Діуретики, Препарати для сечостатевої системи і нирок, Серцево-судинна система, Сечостатева система

Класифікація: C03CA01

Міжнародна назва: Furosemide

Діюча речовина: Фуросемід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

У даній статті будуть розглянуті основні моменти, що стосуються будь-якого лікарського препарату, для того щоб максимально уникнути життю загрожувальних станів, а також бути базово обізнаним в питаннях прийому і застосування фуросеміду. Особливу увагу слід приділити інструкції фуросеміду, так як там описані ключові моменти стосовно механізму дії, показань, а також подальшої тактики дії при призначенні фуросеміду.

Фуросемід: інструкція

Фуросемід входить в групу, яка відноситься до петлевим діуретиків і володіє швидким сечогінну (за рахунок прискорення швидкості утворення сечі), але короткочасним ефектами. Даний механізм роботи фуросеміду полягає в блокуванні зворотного поглинання іонів натрію, хлору і відповідно рідини в висхідному сегменті петлі Генле на всій її довжині. У свою чергу петля Генле є однією зі складових структурно-функціональних одиниць нирки – нефрону. Поряд з пригніченням реабсорбції NaCl відбувається і порушення реабсорбції таких важливих електролітів як К +, Мg2 +, Са2 +, що веде до електролітних зрушень (гіпокалеміі, гіпонатріємії, гіпомагніємії), подовження інтервалу QT на ЕКГ (ймовірність раптової смерті), зміни рівня холестерінав і ліпопротеїдів низької щільності в сторону підвищення, глюкозурії, скороминущої підйом рівня креатиніну, а це може викликати спектр дефіцитних станів, ускладнень або стати причиною прогресування багатьох небезпечних захворювань, про які людина тривалий період часу може не знати.

Це важливо знати жінкам, які без призначення лікуючого лікаря з метою скидання маси тіла приймають сечогінні, не замислюючись про наслідки і у відсутності контролю. Тому лікарі рекомендують пацієнтам, які приймають фуросемід, періодично контролювати значення водно-електролітного балансу в біохімічному аналізі крові, ліпідограму, ЕКГ для ранньої діагностики і корекції дефіцитного стану. Не дивлячись на те, що прийом препарату один раз на добу може не призводити до гіпосостоянію, все ж рекомендований щоденний прийом достатньої кількості рослинної їжі і раціональне харчування для заповнення внутрішньоклітинного вмісту необхідних елентов і електролітного рівноваги. В основному при хронічних захворюваннях, де головним є набряки і висока дозування лікарського препарату до терапії фуросемідом додають препарат, який є калійзберігаючими діуретиками – верошпирон (спіронолактон) або інгібітор карбоангідрази – діакарб, а також панангин або аспаркам, і пропонується вести щоденник, де будуть враховуватися кількість випитої та виділеної рідини. З огляду на швидке діуретичну дію препарату протягом 5 – 15 хвилин і збереженні свого дії близько 2-3 годин його часто застосовують при невідкладних станах таких як набряк легенів або серцева астма (гостра серцева недостатність), гіпертонічний криз, набряк мозку, еклампсія. Ефект від таблетованій форми фуросеміду настає від півгодини до години і зберігається 4-9 годин. Такими причинами є хронічна серцева недостатність II і III стадії, синдром портальної гіпертензії (набряково-асцитичної синдром) при цирозі печінки, набрякла форма ПМС, нефротичний синдром, що росте на тлі ураження нирок.

Протипоказаннями для зваченія фуросеміду служать декомпенсований стеноз аортального та / або мітрального клапанів, важка печінкова недостатність з можливим розвитком печінкової коми, захворювання нирок при яких значно знизилася швидкість клубочкової фільтрації (кліренс креатиніну) або припинилася вироблення сечі, гострий гломерулонефрит, значна гіпонатріємія і гіпокаліємія. Вагітність і період грудного вигодовування також є протипоказанням для призначення фуросеміду, так як препарат проникає через плацентарний бар’єр і призначається тільки у вкрай необхідному випадку, якщо тільки допускається допомогу для матері перевершує ймовірну небезпеку для плода. До побічних дій від прийому петльових діуретиків відносять загальну слабкість, м’язові судоми, сонливість, запаморочення, сплутаність свідомості, можливі непритомність, розвиток нейросенсорної приглухуватості, відчуття сухості в ротовій порожнині, спрагу, нудоту і блювоту, тахікардію і / або аритмію, помітне скорочення кількості виділеної сечі. 70% фуросеміду виводиться нирками, решта кишечником.

Форма випуску: табліки

У таблетовану форму випуску фуросеміду входить саме активна речовина в дозуванні 40 мг в зв’язці з додатковими речовинами: лактоза, магнію стеарат, крохмаль картопляний. Самі таблетки білого або майже блідого кольору, плоскоциліндричної форми з фаскою. Відпускається з аптеки без наявності рецепта від лікаря і упаковки бувають №20 або №50 в банку.

Дозування Фуросеміду

Фуросемід приймають до їжі, запиваючи великою кількістю води, не розжовуючи, а ковтаючи. Дозування взаємопов’язана з тяжкістю та перебігом хвороби. Дорослим при набряковому синдромі серцевого, ниркового або печінкового генезу середньотяжкоготечії від 20 до 40 мг на добу; при тяжкому перебігу захворювання до 240 мг на добу розбиваючи на 2 прийоми, а в деяких ситуаціях добова доза може досягати 600 мг. Важливим моментом при прийомі фуросеміду є контроль артеріального тиску, особливо якщо він приймається в сукупності з іншими антигіпертензивними препаратами, так як може призвести до більш вираженого гіпотензивним ефекту, і на початку терапії. При призначенні фуросеміду пацієнтам літнього віку дозування завжди починається з мінімальної стартової дози. Дозування препарату для лікування набряків у дітей розраховується як 1-2 мг / кг маси тіла на 1-2 прийоми.

Форма випуску: розчин

Одна ампула розчину (2 мг) для ін’єкцій містить в собі 20 мг основної речовини. Являє собою прозору безбарвну або злегка солом’яну рідина; додаткові речовини – натрію гідроксид, натрію хлорид, вода для ін’єкцій. Застосовується в основному внутрішньовенно при критичних станах (набряк легенів, мозку, гіпертонічний криз, еклампсія) як «швидкодопоміжної» препарат, а також стаціонарно в профільному відділенні в перші дні лікування набрякового синдрому, коли необхідно максимально швидко вирішити гостроту причини госпіталізації і стабілізувати стан. Після цього, при необхідності, прийом фуросеміду з рідкої форми переводять на таблетовану з подальшим підбором дозування. Також можливий внутрішньом’язово введення препарату якщо відсутня можливість внутрішньовенного доступу, проте за ефективністю він порядком поступається інфузії у вену.

Ціна препарату

Фуросемід досить популярний і поширений в лікувальній практиці і є як одним з провідних лікарських засобів, так і використовується при конкретних ситуаціях. Ціновий діапазон на фуросемід залежить від фармацевтичної компанії випускає його, дозування і від форми випуску (таблетована, розчин, гранули), проте не дивлячись на це він залишається цілком доступним і займає тверду позицію в сучасних стандартах лікування.

Аналоги Фуросеміду

До найближчих аналогами фуросеміду і є також петльових діуретиків, а відповідно по силі і механізму дії проявлятися будуть схоже відносяться торасемід (діувер, брітомар, трігрім) або етакринова кислота. (Урегит). Наступними аналогами, але вже відрізняються за механізмом дії можна віднести тіазидні діуретики (арифон, індапамід, равелСР, гіпотіазид та інші). Ці препарати вже володію середньої сили сечогінний ефект, але в більшій мірі виводять калій з організму. Ще одним аналогом, але з більш слабким діуретичним ефектом є група калійзберігаючихдіуретиків (спіронолактон, верошпирон, триамтерен), які можуть приіматься тривалий час, але періодично слід перевіряти рівень К + сироватки крові. Диакарб (інгібітор карбоангідрази) останній аналог фуросеміду, також має невеликий сечогінний ефект і при відносно коротких термінах прийому викликає звикання організму і діуретичний ефект пропадає.


Увага!

Використання Фуросемід без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.