Ганатон

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A03FA

Міжнародна назва: Ganaton

Діюча речовина: Ітопрід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Ганатон (ітоприду гідрохлорид) – це засіб, що використовується для терапії функціональної диспепсії, а також подібних захворювань. Він входить до групи стимуляторів перистальтики та поєднує в собі властивості D2-антагоніста плюс речовини, що надає переважну дію на ацетилхолінестеразу (АХЕ). Ефект засобу є високоспецифічний щодо верхніх ділянок травної системи. Ганатон виробляється фармацевтичною компанією Майлан ЄПС Г.К., Катзіяма Плант та Аббот-Лаб.

Ітопрід поки не схвалений для використання в медичній практиці в Північній Америці. Те ж саме стосується британців. Це пояснює очевидний дефіцит даних про нього в англомовному інтернеті в порівнянні з іншими засобами аналогами. Однак в російськомовному та україномовному сегментах даних предостатньо.

Ганатон – інструкція із застосування препарату

Прийом. Для дорослих пацієнтів рекомендована 150-міліграмове дозування засобу протягом доби – по таблетці (50 мг ітоприда) тричі перед їдою (наприклад, перед сніданком, обідом та вечерею). Зазначене дозування може бути скориговане з урахуванням віку особи та його симптоматики.

Як діє? Ітоприд підвищує кількість ацетилхоліну за допомогою придушення Д2-рецепторів й АХЕ. Це призводить до активізації перистальтики та підвищення нижнього тиску в сфінктері стравоходу (езофагуса). Живіт починає швидше розправлятися з їжею, дуоденально-шлункова координація поліпшується.

Ефект засобу триває 4-6 годин. Однак його тривалість може змінюватись в залежності від конкретного пацієнта. Препарат починає діяти протягом 30-60 хвилин після застосування.

Показання. Від чого призначається Ганатон? Він застосовується з метою купірування шлунково-кишкової симптоматики, що виникає при функціональній диспепсії без виразки (симптомах гастриту хронічного характеру), а саме:

  • швидкого насичення після прийому їжі;
  • відчуття здуття в животі;
  • больових відчуттів й деякого дискомфорту в ділянці живота;
  • печії, нудоти, блювотних позивів та блювоти;
  • анорексичних розладів.

Протипоказання. Згідно з інструкцією до Ганатону, засіб протипоказаний:

  • при наявності збільшеної чутливості до будь-якого компонента Ганатона;
  • при станах, в період яких активізація шлункової моторики може бути несприятливою, наприклад, при шлунково-кишковій кровотечі, перфорації або механічному порушенні прохідності.

Побічні ефекти. На додаток до своєї корисної дії, Ganaton здатний також викликати деякі небажані ефекти. У таких випадках ви повинні без будь-яких зволікань звернутися до медичного фахівця. Внизу вказаний не вичерпний список побічних ефектів (інші несприятливі ефекти також можуть мати місце бути).

  • діарея (помірний побічний ефект, нерозповсюджений);
  • біль в животі (помірний, нерозповсюджений);
  • головний біль (помірний, нерозповсюджений);
  • нудота (помірний, відносно поширений);
  • зниження кількості лейкоцитів й тромбоцитів (серйозний, нерозповсюджений);
  • гінекомастія (серйозний, рідкісний);
  • алергічні реакції з боку шкірного покриву (серйозний, рідкісний);
  • підвищені рівні ферментів печінки (серйозний, нерозповсюджений);
  • жовтяниця (серйозний, рідкісний).

Взаємодії. Згідно з інструкцією із застосування, взаємодії не є очікуваними, оскільки ітоприду гідрохлорид спочатку метаболізується флавінмонооксигеназою (замість ізоферментної системи цитохрому P450). Потрібно мати на увазі, що Ганатон призводить до посилення шлункової моторики, тому він може порушити всмоктування інших засобів, що вживаються разом з ним. Будьте дуже уважні при використанні засобів з низьким ТІ (терапевтичним індексом), а також форм повільної дії та таблеток з кишковорозчинною оболонкою. Засоби антихолінергики здатні зробити ефект Ганатона менш вираженим.

Застосування при вагітності та ГВ. Використання цих ліків у вагітних жінок не рекомендується, крім тих ситуацій, коли це абсолютно необхідно. Його слід використовувати, лише тоді, коли очікувана користь терапії переважує асоційовані ризики. Вагітним жінкам потрібно в обов’язковому порядку проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати Ганатон.

Використання засобу матерями, що годують не рекомендується. Якщо ж без лікування не обійтися, годування потрібно зупинити до прийому. Консультація лікаря є обов’язковою умовою (як й при вагітності).

Загальні попередження. Призначення даного стимулятора моторики не рекомендується дітям до досягнення 16-річного віку. Пацієнтам у віці потрібно мати на увазі, що ймовірність побічних дій при прийомі Ганатона збільшується.

Звертайтеся за медичною допомогою в ситуаціях, які свідчать про кровотечу шлунка, таких як наявність крові в калі та чорний стілець. Ці ліки не повинні використовуватися, якщо кровотеча є очевидною або хоча б існує підозра про це.

Повідомляйте лікаря при будь-які ситуації, що вказують на непрохідність / обструкцію кишківника, такі як сильне здуття, блювота, виражений запор та ін. При цьому прийом засобу рекомендовано зупинити.

Скажіть лікарю про використання всіх інших препаратів, включаючи рослинні засоби, а також БАДів, якщо ви плануєте приймати ці ліки.

Аналоги препарату Ганатон

В аптеках можна знайти безліч аналогів Ганатона. Серед них:

  • Гастропом-Апо таблетки, Брюліум Лінгватабс, Домперидон-Стома, Домрид Sr, Мотиліум, Мотінорм, Периліум тощо. (На основі домперидону);
  • Метукал-Здоров’я, Церукал, Метоклопрамід-Дарниця (на основі метоклопраміда);
  • Мосід МТ (на основі мосаприда).

В інших країнах ітоприд продається під такими назвами:

  • Kinito (Кініта) від словацької фармкомпанії Zentiva (Зентіва);
  • Zeto (Зето) від індійської AHPL (АХПЛ);
  • Gimate (Гіматій) від індійської Systopic (Сістопік);
  • Alkapride (Алкапрід) від єгипетської epc (ЄПС);
  • Itopride Borg (Ітопріде Борг) від єгипетської Borg (Борг);
  • Iprid (Іпрід) від південнокорейської Kwang Dong (Куанг Донг);
  • Itomed (Ітомед) від південнокорейської Jeil (Джеіл);
  • Itopride Hydrochloride Tatsumi (Ітопріда Гідрохлорид Тацумі) від японської Tatsumi Kagaku (Тацумі Тагако);
  • Itoride (Іторід) від південнокорейської Kukje (Кукже);
  • Ruifulin (Руіфулін) від китайської Tsinghua Yuanxing (Тсінгхуа Юаньксінг);
  • Yi Tian (Йі Тіан) від китайської Rundu Mintong Pharmaceutical (Рунду Мінтонг Фармацевтікал).

Головний компонент Ганатона можуть комбінувати з іншими фармацевтичними речовинами. Наприклад, індійська компанія Minova (Мінова) випускає препарат Cool Rab-IT (Кул Раб-ІТ) на основі ітоприда та рабепразолу, що належить до інгібіторів протонної помпи. Даний препарат одночасно поліпшує моторику й знижує продукцію соляної кислоти.

Ціна Ганатона та як придбати

Ganaton можна віднести до порівняно дорогого препарату. Це пов’язано з тим, що він випускається закордонними виробниками, такими як Mylan Epd GK Katsuyama Plant (Японія) та Abbott Lab (Швейцарія). Тому, якщо ціна Ганатона вам не по гаманцю, можна підібрати якийсь більш дешевий вітчизняний аналог, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Ганатон доступний як в звичайних аптеках, так і онлайн. Він належить до рецептурних засобів, тобто, згідно із законом у вас повинен бути рецепт для його придбання (проте далеко не всі аптечні пункти дотримуються даних нормативних вимог).

Наукові дослідження

У плані приналежності до бензамідової групи ітоприд подібний цизаприду, препарату, який, напевно, впливає на інтервал QT. Є підозри, що він збільшує ймовірність аритмій. Однак, як показали експерименти, Ганатон не робить негативного впливу на QT-інтервал. Крім того, ітоприд володіє поганою проникністю через гематоенцефалічний бар’єр. Тому він не викликає несприятливих проявів з боку центральної нервової системи (Lv B, Fan YH, Meng LN та ін.).

Відомо про те, що ітоприд має прокінетичні властивості (стимулює моторику) у всьому шлунково-кишковому тракті, аж до кінцевої ділянки товстої кишки. Однак це дослідження проводилося на морських свинках та його не можна повністю інтерпретувати до людини (Lim HC, Kim YG, Lim JH, Kim HS, Park H.).


Увага!

Використання Ганатон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.