Ентеросгель

Фармакологічна група: Антидоти і ентеросорбенти, Лікування ШКТ

Класифікація: A07B

Міжнародна назва: Enterosgel

Діюча речовина: Поліметілсілоксан полігідрат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

В наслідок потрапляння в організм токсичних речовин зовні або накопичення ендогенних токсичних субстанцій виникає токсикоз. Таким шляхом формується відповідно екзогенна або ендогенна інтоксикація. Токсини викликають дісметаболізм, надають шкідливу дію на клітини і формують аутоімунні реакції. Ряд органів організму складають функціональну систему детоксикації, які забезпечують зв’язування, розбавлення, трансформацію і виведення токсинів. При виникненні надмірного навантаження на цю систему в умовах патології, ефективність її функціонування знижується. Виникає необхідність у додаткових методах активної детоксикації, для чого застосовують ентеросорбенти в усіх галузях медицини. Популярним представником безпечних і ефективних сорбентів є Ентеросгель.

Його використання при різних отруєннях, включення в комплексне лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, алергічних станів, хвороб нирок, неспецифічного вагініту, опікової хвороби та інших патологій прискорює процес одужання і підвищує ефективність терапії.

Інструкція по застосуванню ентеросорбенту Ентеросгель

Препарат випускається у формі пасти в пластикових тубах, пакетиках для разового прийому і в формі гелю для приготування суспензії. Є солодка паста, склад якої доповнений хімічними підсолоджувачами.

Застосування препарату Ентеросгель показано при наступних патологічних станах:

  • При алергічних захворюваннях – екзема, бронхіальна астма, атопічний дерматит, рецидивна кропив’янка, нейродерміт, діатез.
    Дермореспіраторний синдром редукуються швидше на тлі прийому даного ентеросорбенту, достовірно швидше урежаются і припиняються напади задухи, скорочуються прояви шкірного синдрому. При наявності в клініці розладів диспептического характеру, вони також мають позитивну динаміку зворотного розвитку – зникає нудота, блювота, больовий абдомінальний синдром, нормалізується стілець.
    При лабораторних дослідженнях виявляється більш швидка і виражена нормалізація біохімічних показників крові, показників імунного статусу, функції нирок і печінки.
  • При різних отруєннях – харчових, лікарських, алкогольних, радіаційних і ін. адсорбуючись і елімінуючи токсини, продукти їх метаболізму, радіонукліди, паста надає детоксикаційну функцію. Прийом препарату сприяє більш швидкому поліпшенню загального самопочуття і купірування симптомів інтоксикації.
  • При дисбиозе кишечника. Використовується в комплексі з традиційною схемою лікування. Значно прискорює процес редукції клінічних проявів дисбактеріозу – до кінця першого тижня лікування. Мікробіологічне обстеження хворих в кінці курсу терапії практично в 100% випадків виявляє повну нормалізацію кишкового мікробіоценозу.
  • При гострих кишкових інфекціях. Препарат ефективний відносно більше 1000 патогенних мікроорганізмів і вірусів. Зв’язуючись з ними, продуктами їх життєдіяльності і розпаду, оперативно виводить їх з організму, приносячи деяке полегшення стану вже на другу добу терапії. При цьому не робить негативного впливу на облигатну флору кишечника, не пошкоджує слизову кишки.
  • При захворюваннях шлунково-кишкового тракту з порушеним процесом травлення і всмоктування – синдром подразненого кишечника, пострезекціонние стану (резекція шлунка, кишки), синдром мальабсорбції. Застосування ентеросорбенту в доповненні до класичного лікування сприяє більш швидкого згасання диспепсического і больових синдромів, відновлення нормальних показників копрограми і мікрофлори кишечника.
  • При комплексному лікуванні хвороб печінки – гострий токсичний гепатит, цироз вірусного походження та ін. За рахунок здійснення ентеросорбції препарат знижує метаболічну і токсичне навантаження на клітини печінки, що проявляється нормалізацією біохімічних показників (ліпідного, азотистого, ферментного обміну), скороченням розмірів печінки. Клінічно спостерігається стабілізація дефекації, поліпшення апетиту і сну, зникнення загальної слабкості і свербежу.
  • При глибоких опіках. Включення Ентеросгель в традиційну схему лікування важких опіків надає позитивний ефект на імунологічну реактивність і підвищує антитоксичну резистентність організму.
  • При патології нирок – мікробно-запальні захворювання сечовидільної системи, дисметаболічні нефропатії і хронічні хвороби нирок на стадії ХНН. Препарат ефективно усуває інтоксикаційний, дизурический і абдомінальний синдроми, зменшуючи ендотоксінового навантаження на організм. При хронічній нирковій недостатності поліпшує загальне самопочуття і якість життя пацієнта, збільшує тривалість додіалізному періоду і інтервали між черговими процедурами гемодіалізу.
  • При гнійно-запальних пошкодженнях шкіри, опіках. В якості місцевого сорбенту все частіше застосовують Ентеросгель в хірургії та травматології. Наносять на пошкоджену ділянку у вигляді чистих аплікацій і в суміші з іншими антисептичними розчинами. У комплексі з традиційними методами лікування прискорює процес очищення і регенерації поверхні рани.
  • При бактеріальному вагінозі. Разом зі стандартною схемою лікування інтравагінальне застосування пасти сприяє формуванню більш стійких позитивних змін – резистентність слизової до умовно-патогенної і патогенної флори зростає, відновлюється фізіологічний мікробіоценоз піхви, скорочується вірогідність рецидиву захворювання.
  • В якості профілактики отруєння сорбент рекомендований до використання у співробітників токсичних виробництв.

Як працює Ентеросгель

Ентеросгель є гідрогель з метилкремнієвої кислоти. Атоми кремнію в речовині з’єднані щільно Силоксанові зв’язками. Пориста структура препарату, на відміну, наприклад, від активованого вугілля, що не гидрофильна, тобто зв’язування з молекулами води не відбувається. Спостерігається швидке зв’язування і виведення токсинів, проникнення препарату у внутрішнє середовище через кишкову стінку не відбувається, тобто системного впливу не робить. Відрізняється високим ступенем біосумісності, завдяки чому можливе тривале застосування – протягом декількох місяців, без шкоди для організму.

Максимальну сорбційну дію за рахунок середнього розміру пір направлено на метаболіти і мікроорганізми з молекулярною вагою від 70 до 1000 Да. На речовини, молекулярна вага яких знаходиться за межами цих величин, дія препарату практично не поширюється (мінеральні солі, вітаміни, загальні білки, імуноглобуліни та інші важливі речовини).

Ентеросгель відрізняється селективним поглинанням патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів кишечника та інших еконіш, не вплине на облигатную мікрофлору (лактобактерії, біфідобактерії та ін.). Адгезує і виводить гриби роду Candida, ротавірус, грампозитивні і грамнегативні мікроорганізми, також продукти їх метаболізму і розпаду. Сорбент зв’язує і виводить токсини з просвіти кишечника, тим самим знижуючи навантаження на органи детоксикаційної системи (печінка, кишечник, нирки, легені). Порушення в обміні речовин і імунному статусі коригуються, гуморального середовища нормалізується, відновлюється баланс біологічно активних речовин. Обволікаючі і регенеративні властивості препарату захищають і відновлюють слизову оболонку шлунка, кишечника, підвищується активність епітеліального бар’єру – зростає синтез імуноглобуліну А, відповідального за місцевий імунітет (забезпечує захист слизової від впровадження і колонізації патогенних мікробів).

Лікарська форма пасти для застосування всередину є повністю готовою до вживання. Весь обсяг препарату бере участь в адсорбції. Перевершує ефективність активованого вугілля в 400-3000 разів.

Дія препарату Ентеросгель проявляється скороченням термінів одужання при гострих захворюваннях і підвищенням якості життя при хронічних – нормалізується мікробіоценоз і стан слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, відновлюється нормальне функціонування травної та імунної систем, знижується токсична і метаболічна навантаження на органи детоксикаційної системи.

Практичний досвід використання ентеросорбенту значно розширює межі його застосування за межі показань, що диктуються інструкцією. Речовина показує високу ефективність терапії при прищах у підлітків – спостерігається значне скорочення висипань acne vulgaris на тлі триразового прийому на добу протягом 10 днів. Популярно використання препарату Ентеросгель для схуднення – сприяє виведенню токсинів, нормалізує роботу травлення, відновлює обмін речовин, ніж допомагає позбутися від декількох зайвих кілограмів. Як засіб боротьби із зайвою вагою можливе застосування сорбенту на протязі 2 і більше тижнів. Завдяки властивості медикаменту пов’язувати етиловий спирт і основний продукт його трансформації (ацетальдегід), успішно використовується для профілактики і лікування алкогольної абстиненції. Фахівці рекомендують одноразовий прийом 45 г пасти відразу після застілля для профілактики важкого похмілля, або дворазовий прийом в рівній дозі з інтервалом в 12 годин – для боротьби з явищами абстиненції.

Як приймати сорбент, залежить від тяжкості стану і віку.

  • Дітям першого року життя призначають по 2,5 г (1/2 чайної ложки) до 6 разів на добу;
  • Дітям до 5 років – по 5 г (1 чайна ложка) препарату двічі або тричі на добу;
  • Дітям 5-14 років – по 10 г (1 десертна або 2 чайних ложки) пасти тричі на добу;
  • Дорослі і діти старше 14 років – по 15 г (1 столова ложка) тричі на добу.

Ентеросгель приймають всередину за 1,5-2 години до прийому їжі, ліків або через 2 години, запиваючи достатньою кількістю води. Гель з пакетиків безпосередньо перед вживанням розводять в ¼ склянки води. При важких інтоксикаціях добова доза препарату збільшується – протягом перших 2-3 діб прийом здійснюється кожні 1,5 години, потім переходять на среднетерапевтические дози. При гострих інтоксикаціях мінімальний курс застосування ентеросорбенту становить 3 дні, загальна тривалість курсового прийому визначається лікарем у міру поліпшення стану. При хронічних інтоксикаціях можливе тривале призначення – протягом декількох місяців. Одночасно з прийомом сорбенту рекомендовано використовувати рясний питний режим.

Призначення препарату протипоказане при індивідуальній непереносимості його компонентів, атонії кишечника, загострення виразкової хвороби і кровотечах ШКТ. Солодка паста має додаткові обмеження на використання через наявність синтетичних підсолоджувачів в складі – заборонено призначення дітям у віці до 1 року, вагітним і годуючим жінкам.

При одночасному використанні з іншими «корисними» лікарськими речовинами рекомендується витримувати часовий інтервал (1-2 години) між їх прийомами, так як сорбент здатний зв’язати і вивести ліки, знизивши його всмоктування і ефект.

Випадків передозування не з’являлися. Ентеросгель має сприятливий фон переносимості, вкрай рідко в якості побічних явищ може відзначатися нудота, запори. Прийом солодкої пасти може супроводжуватися розвитком алергічних реакцій у вигляді свербежу, кропив’янки.

Для того щоб купити препарат, рецепт від лікаря не потрібно.

Чи має особливості призначення Ентеросгелю дітям

Ні, не має. Дітям з народження призначають сорбент в тих же формах, що і більш старшим дітям і дорослим, тільки в зменшених дозах відповідно інструкції. Грудничкам розводять препарат в грудному молоці або воді в співвідношенні 1: 3 і дають перед кожним годуванням (до 6 разів протягом доби). Виняток становить солодка паста, яка заборонена до застосування у дітей до 1 року через наявність синтетичних підсолоджувачів в її складі. Дозування, спосіб застосування та тривалість курсу терапії визначається педіатром.

Ентеросгель: його аналоги і ціна

Виробником препарату Ентеросгель є Російське підприємство ТНК Сілма. Повного аналога препарату за складом і формою випуску на фармацевтичному ринку не існує. При необхідності заміни його на аналоги розглядають речовини з ідентичним впливом на організм – ентеросорбенти. Найбільш простим і дешевим препаратом, прабатьком всіх сорбентів, є Активоване вугілля в таблетках. Кожна людина з ним знайомий.

Дозування вугілля залежить від ваги пацієнта. Але його ефективність і вибірковість дії програють у порівнянні з іншими сорбентами останніх поколінь. Більш сучасним і відомим вітчизняним аналогом є полісорб МБ, що випускається у формі порошку для приготування суспензії. Полісорб має аналогічні показання до використання, має мінімум побічних ефектів і протипоказань, але дозволений до призначення дітям з 2 років.

Тривале застосування препарату можливо тільки при перервах в 2-3 тижні між курсами.

Ціна на медикамент нижча в порівнянні з Ентеросгелем. Ще одним поширеним і активно застосовуються ентеросорбентом є препарати з вмістом смоктати. Випускається медикамент декількома фармацевтичними фірмами – французької під назвою «Смекта» і російської з найменуванням «Неосмектин». Препарати мають форму порошку в пакетиках для приготування суспензії з різними смаками – ванільний, апельсиновий, лимонний, малиновий. Безпосередньо перед вживанням порошок необхідно розчиняти в воді. Показаний при різних станах токсикозу, при яких потрібне введення ентеросорбенту, дозволений вагітним і годуючим жінкам, дітям з народження, має сприятливий спектр безпеки. Передозування загрожує розвитком закрепів.

Вартість препаратів, що містять смектит як активна речовина, приблизно однакова, незалежно від виробника, але практично в два рази нижче ціни Ентеросгель. Однак, при курсовому тривалому прийомі обсяг витрачених коштів на дані сорбенти виявиться приблизно однаковою.


Увага!

Використання Ентеросгель без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.