Макмірор

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Протозойні інфекції

Класифікація: G01AX

Міжнародна назва: Macmiror

Діюча речовина: Ніфуратель

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Macmiror (ніфуратель) (або, в поєднанні з ністатином, – Macmiror Complex) – препарат, який використовується в гінекології, урології та паразитології. Це місцевий антипротозойний і протигрибковий агент, який також може вводитися перорально. Був синтезований кілька десятків років тому науково-дослідною лабораторією Polichem в Італії. Зараз виробляється італійською Доппель Фармацеутіці СРЛ. Але Nifuratel не схвалений для використання в Сполучених Штатах.

Ключова особливість ніфарутеля – наявність в хім. формулою (C10H11N3O5S) тbоефірної групи (SCH3), що забезпечує розширення протипротозойної та антимікробної дії засобу та запобігання розвитку резистентності.

Опис Макмірора в свічках (Macmiror Complex)

Макмірор Комплекс (Macmiror Complex®) – це фіксована комбінація ніфарутеля і ністатину. Препарат іноді називають свічками, іноді – вагінальними капсулами. Він має овальну форму і гірчичний колір.

Ніфуратель (Nifuratelum) є членом лікарської групи нітрофуринів. Це синтетичний хіміотерапевтичний агент для лікування інфекційних захворювань нижнього сечового тракту і статевих шляхів.

Спектр дії ніфурателю включає бактерії, найпростіші та гриби: Gardnerella Vaginalis, Atopobium Caginae, Chlamydia Trachomatis, Trichomonas Vaginalis. Ніфуратель помірно активний проти кандиди. Володіє потужною інгібуючою дією відносно зростання хламідіозу і низькою активністю щодо мікоплазм та Ureaplasma Urealyticum.

Ністатин є антибіотичним агентом полієнової групи, особливо активний проти дріжджових мікроорганізмів роду Candida, включаючи альбікани (albicans) і штами кандиди, які не є альбіканами. Протигрибкова активність полієнів частково залежить від взаємодії з мембранними стеринами грибків. Як зазначалися вище, ніфуратель помірно активний проти кандиди, але ці гриби повністю інгібируються низькими концентраціями ністатину.

Показання до застосування свічок Макмірор включають вульвовагінальні інфекції, викликані чутливими до засобу збудниками (бактеріями, кандидами та трихомонадами). Засіб протипоказано при наявності збільшеної чутливості до компонентів препарату.

Особливості застосування. Використання засобу, особливо протягом тривалого часу, здатне викликати реакції збільшеної чутливості. Якщо виникає алергія, терапію слід припинити. Також під час лікування слід утримуватися від статевих актів. При цьому потрібно провести паралельну терапію партнера щоб уникнути повторного зараження. При вагітності засіб не використовують. При його призначенні слід призупинити годування дитини грудьми.

Препарат не має впливу на швидкість реакції під час керування автомобільним транспортом або іншими механізмами.

Макмірор: інструкція із застосування

Свічки. Згідно з інструкцією до Макмірору Комплексу, рекомендовано вводити по одній інтравагінальній капсулі щовечора перед відходженням до сну. Щоб досягти максимальної дії, потрібно вводити капсулу в верхню ділянку піхви. Засіб приймають протягом 8-денного періоду.

Таблетки. Згідно з інструкцією із застосування, при вульвовагінальних інфекціях вживають тричі на добу протягом тижня. При уроінфекції – 3-6 табл. в день для дорослих протягом 1-2 тижнів, і 10-20 мг / кг ваги тіла дітям у два прийоми за добу протягом 1-2 тижнів. При амебіазі – 2 табл. 3 рази на добу протягом тижня для дорослих, 30 мг / кг ваги тіла дітям у три прийоми за добу протягом 10 днів. При лямбліозі – 2 табл. 2-3 рази на добу протягом тижня для дорослих, 30 мг / кг ваги тіла дітям у два прийоми за добу протягом 7 днів. Засіб застосовують після їжі. Дітям можна використовувати тільки після 6 років.

Комплекс крем. Рекомендується приймати по 2,5 г крему раз або двічі на добу – вранці та / або у вечірній час. Потрібне дозування вводиться за допомогою шприца-дозатора. Нагвинтіть шприц-дозатор на тюбик із засобом і натисніть на нього, щоб всередину дозатора потрапила потрібна кількість крему (керуйтеся відмітками, де позначена кількість в грамах). Відкрутіть шприц від тюбика, введіть його всередину, натискаючи на поршень шприца. При потребі можна відкріпити наконечник від поршня і накрутити його на іншу сторону шприца перед введенням всередину вагіни.

Взаємодії. Супутнє використання пероральної форми ніфарутеля і споживання алкоголю викликає нездужання, нудоту, запаморочення і блювоту. Ніфуратель і ністатин підсилюють антигрибкову активність один одного. Не було виявлено жодної взаємодії ніфурателю з іншими лікарськими засобами.

Побічні ефекти. Пероральна форма препарату може призвести до таких побічних ефектів: легкі шлунково-кишкові розлади, рідко нудота, блювота, диспепсичні симптоми, іноді висип. Після місцевого застосування іноді виникає свербіж, печіння, подразнення в місці застосування.

Застосування під час вагітності. Не слід застосовувати препарат при вагітності. Пероральну форму не слід використовувати під час грудного вигодовування; але можуть використовуватися місцеві варіації, консультація лікаря обов’язкова.

Характеристика засобу Макмірор Комплекс (крем)

Макмірор Комплекс – комбінація ніфарутеля та ністатину. Форма випуску – крем, до складу якого входять також допоміжні речовини ксаліфін 15, консервант Е218 метилпарагідроксибензоат, пара-оксибензойної кислоти пропіловий ефір Е216, гліцерин, неклістаризованний розчин сорбіту Е42-, пропіленгліколь, триетаноламін (HO-CH2CH2) 3N, карбомер і вода.

Показання та протипоказання до застосування, особливості використання, аналогічні попередній формі засобу. При одночасному застосуванні разом з латексними контрацептивними засобами (презервативами) крем підвищує ризик їх пошкодження.

Опис Макмірора в таблетках

Випускається препарат білого кольору в круглих таблетках (з 200 мг діючої речовини – ніфарутеля, без ністатина).

Показані при вульвовагінальних інфекціях і урологічних захворюваннях (цистит, пієліт, пієлонефрит та уретриті), кишковому амебіазі.

Макмірор в таблетках застосовується і від лямблій (Giardia). Він вважається одним з препаратів вибору для ерадикації цих найпростіших організмів. Засіб показав високу ефективність у виконанні свого завдання (понад 90%). Більш того, при одночасній наявності кишкових інфекцій, які нерідко виникають при лямбліозі, не потрібно додатково призначати інші препарати, оскільки цей медикамент має великий спектр антимікробної активності. За тридцятиріччя його застосування не було виявлено таких фактів, щоб лямблії виробляли резистентність до макмірору. У 2013 році в журналі «Актуальна Інфектологія» побачила світ публікація Мочалова А., Єршової І. та ін. З вивченням клініко-лабораторної ефективності Макмірора у пацієнтів, які страждають на лямбліоз. Під наглядом було 78 осіб, в тому числі підлітки та діти. У всіх випадках діагноз був встановлений за допомогою копрологічного обстеження калу. Хворих розділили на дві групи. Перша отримувала протипаразитарне лікування у вигляді метронідазолу, а лікування другої вироблялося ніфарутелем (в обох ситуаціях терапія становила 10 днів). Виявлено, що негативні симптоми, такі як поганий апетит, болі в животі, слабкість, зникали, як правило, на два-три дні раніше при застосуванні ніфарутеля. Крім того, останній добре переносився хворими.

Протипоказання. Збільшена чутливість до компонентів, порушення роботи нирок, нейропатії, дефіцит G6PD.

Особливості застосування. При алергії лікування припиняється. Під час терапії не рекомендовано вступати в статеві контакти, при лікуванні ЗПСШ слід пролікувати й іншого партнера.

Дослідження ефективності

Була проведена оцінка ефективності комбінації ніфарутеля і ністатину при лікуванні пацієнтів з бактеріальним вагінозом, асоційованим з A. vaginae. Комботерапія показала ефективність 90,3%, в той час як стандартна терапія метронідазолом була неефективною – лікування зафіксовано тільки в 10% випадків (Перламутров Ю., Гомберг М. та ін., 2013).

Ніфуратель не є задовільною альтернативою метронідозолу при лікуванні трихомоніазу (Evans BA, Catterall RD, 1970), хоча пізніше було виявлено, що все ж таки цей засіб ефективний при даній хворобі.

Контрольовані дослідження і широкий клінічний досвід показали, що швидкість лікування Ніфурателю у пацієнтів зі змішаними інфекціями, викликаних бактеріями Trichomonas vaginalis + Candida або Trichomonas vaginalis + бактерії або з бактеріальним вагінозом і змішаної бактеріальною флорою, вище, ніж у метронідазолу, через широкий спектр дії ніфурателю (Mendling W., Poli A., 2002).

Ціна на Макмірор і де придбати

Ціна Макмірора залежить від лікарської форми випуску та аптеки. Найчастіше засіб у формі інтравагінальних капсул (свічок) коштує дешевше, ніж крем і таблетки. Крем – це найбільш дорога форма засобу.

Щоб заощадити, ви можете купувати засіб в інтернет-аптеках, але вибирайте перевірені сервіси.

Макмірор – лікарські аналоги

При необхідності дані ліки можна замінити одним із наступних препаратів:

 • Бетадин супозиторії;
 • Бетадин песарії;
 • Бетайод-Фармекс песарії;
 • Повідін свічки;
 • Повидон-Йод свічки та ін.

Відзначимо, що підбирати аналоги самостійно не рекомендується. Якщо вам призначили Макмірор – вам слід купити саме його, якщо ж виникла необхідність в заміні – проконсультуйтеся з лікарем.

Також корисно знати, що в інших країнах цей же препарат може називатися по-іншому. Повні аналоги засобу Макмірор Комплекс (з ністатинові доповненням):

 • Lang Yi (Ланг Йі) від китайської Beijing LangYi Pharmaceuticals;
 • Shui Qing (Шуи Кінг) від китайської Sunstone Pharmaceutical.
 • Inimur Complex (Інімур Комплекс) від італійської компанії Polichem;
 • Dafnegil (Дафнегіл) від португальської Angelini.

Повні аналоги Макмірора:

 • Inimur (Інімур) від італійської Polichem;
 • Nifuratel Farmitalia (Ніфуратель Фарміталія) від італійської Farmitalia;
 • Omnin (Омнін) від тайванського ССРС.

Увага!

Використання Макмірор без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.